Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

27 minutes ago, stefan81888 said:

Tacno. Ako znamo sta se desava sada, sigurno znamo sta ce se desavati i u narednih deset godina. 

 

Nisam napisao da je sigurno. Ali jeste realno. Opet kažem, Jokić može samo da bude bolji u NBA (izuzev nekih nepredvidivih okolnosti tipa povreda i sl.). Dakle, šta očekuješ da se promeni u budućnosti? Da odjednom dobije želju? Jasno da ne želi čim mora da se konsultuje sa agentima i porodicom (inače, mnogo glupa izjava).

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Crni Bombarder said:

Znaci,ako ja nisam u fazonu da treba odjebati bucka nisam ljubitelj/navijac repke?

Na stranu sto mislim da ti nisi bas shvatio koncept ovog foruma.

Mislim da je koleZa nešto drugo imao na umu pa se javljam kao advokat zbog dadnutog pljusa. Koliko sam video nije protiv drugačijeg mišljenja (a pritom je protiv vređanja), nego protiv koncepta koji se provlači po temama da ljudi koje nešto ne zanima dođu i pljucnu po tome. Primer NBA teme je prilično tačan. 

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

Pa iz same strukture kako se odlazi na OI proizilazi da su ova i sledeca godina povezane. Ako se plasiramo direktno na OI znaci da smo osvojili srebro ili bronzu i onda mozda svi clanovi tog tima zasluzuju da idu na OI. 

Ako ne budemo medju 2 najbolje ekipe iz evrope na SP (a budemo u top 15), onda sledece godine igramo opet one kvalifikacione grupe za OI. 

 

Prosto je, dodjes ove godine i odradis ovaj dvogodisnji ciklus, ili igras tek 2025 kad te trejduju u Orlando. 

 

Ovo nije zelja, samo mi ovako izgleda realnost. 

Ja sam za to da mu se omoguci ove godine da se kasnije prikljuci...

Ovo sto pises se odnosi na to kad bi zapravo imao sansu da igra. Meni je ovde klimava pretpostavka da on nece imati zelju da igra nekad u narednih ne znam koliko ciklusa, a njega ako obidju povrede ceka sigurno jos 10 godija vrhunske kosarke od ovog trenutka. 

39 minutes ago, vepar said:

 

Nisam napisao da je sigurno. Ali jeste realno. Opet kažem, Jokić može samo da bude bolji u NBA (izuzev nekih nepredvidivih okolnosti tipa povreda i sl.). Dakle, šta očekuješ da se promeni u budućnosti? Da odjednom dobije želju? Jasno da ne želi čim mora da se konsultuje sa agentima i porodicom (inače, mnogo glupa izjava).

 Realno je i da igra. I ne, ne mora da se konsultuje ni sa kim, odluka je iskljucivo njegova. 

Link to comment
Share on other sites

Otkako se 2001. godine pojavio u reprezentaciji Španije, Gasol je od 17 mogućih velikih takmičenja, igrao na čak 15 i uvek se odazivao nacionalnom timu kada je bio u mogucnosti. Igrao je na sedam od devet evropskih prvenstava, na tri od četiri svetska i na sva četiri olimpijska turnira. Propustio je Evrobasket u Srbiji 2005. godine zbog povrede, Evrobasket u Sloveniji 2013. godine zbog umora i Mundobasket u Turskoj 2010. godine zbog povrede. Sa reprezentacijom je osvojio po četiri zlatne, tri srebrne i četiri bronzane medalje.

 

E ovo je stvarno za respekt... igrao je cak skoro duplo vise od naseg rekordera Bodiroge, a pritom osvojio i 2 NBA titule i bio nebrojeno puta NBA all-star. Znaci sve se moze... ukoliko zelis da budes legenda, a ako zelis da budes kapitalisticki brend onda ti je sve sem toga tesko i neprimamljivo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije realno. Ne znam kakva je to logika. Povređen nije, umoran verovatno jeste ali će biti umoran svake godine. Dakle, ostaje samo želja. Ako je nema sad sa 24 godine, ne vidim kako će je imati sa 26 ili 30.

 

I jasno da ne mora ali to su njegove reči, ne moje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vepar said:

Nije realno. Ne znam kakva je to logika. Povređen nije, umoran verovatno jeste ali će biti umoran svake godine. Dakle, ostaje samo želja. Ako je nema sad sa 24 godine, ne vidim kako će je imati sa 26 ili 30.

 

I jasno da ne mora ali to su njegove reči, ne moje.

 

Tako je.... ove godine se sve lomi. Ako odustane, tesko cemo ga ikad gledati u tom dresu. To bi onda jedino moglo da se desi ako drasticno padne u karijeri, pa ga agenti posavetuju da bi bilo dobro da povrati status kroz reprezentaciju, a kod nas bude neka jajara u vidu selektora koji bi pristala na to. 

Link to comment
Share on other sites

Jokic je tipican menadzerski produkt sa viskom talenta, i manjkom etike, pritom ne mislim na radnu etiku.Reprezentaciju ne posmatras racionalno, sta je bolje za tebe i tvoju karijeru, po toj logici Gasol od 2005. ne bi igrao za Spaniju, ili imas to u sebi ili nemas...a on ocigledno nema, i posle svega izrecenog, mislim da nema smisla ni pozivati ga vise...ovako on ispada veci od tima, i kao da ce uciniti cast svojoj zemlji, sto ce konacno da se odazove pozivu...direktno pljuvanje na Bjelicu, Tea, Radulju, Bogdana i ostale dokazane patriote...sto se mene licno tice, i ne zelim da ga vidim u reprezentaciji vise, neka on mlati svoje pare, a mi cemo se radovati uspesima nase reprezentacije, sa njim ili bez njega. Za mene licno je on na ignore vec duze vreme, cak sam navijao za Portland zato sto su bolja ekipa, a to sto je on u Denveru me zanima, koliko i njega sveti dres. Pare mogu sve da kupe sem karaktera

Link to comment
Share on other sites

onako po sećanju (jebiga kod španaca na wikiju možeš da vidiš svaki jbni sastav a kod nas pimpek, pogotovo ako ne uzmemo tozla)

 

notable igrači / učešća

divac 1995, 1996, 1999, 2002

đorđević 1995, 1996, 1997, 1998 (na jednoj nozi)

danilović 1995, 1996, 1997, 2000 pa završio karijeru (mislim da nije igrao 99e)

bodiroga 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2004, 2005 (možda sam neko takmičenje propustio)

teodosić 2009-2019 sve što je mogao igrao je

bjelica isto samo je imao puno povreda

bogdan takođe

 

daklem, ako izuzmemo bodirogu i teodosića, jokić komotno može da stigne i prestigne sve ove heroje iz 90ih i sa početka 2k

 

(ok oni su igrali i za sfrj + imali period od 5 godina sankcija ali eto)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Spanci imaju izuzetnu sportsku kulturu, privrzenost zemlji i vlastitom identitetu. 

 

Nama se drzava cijepa i kusura svako malo, sportska kultura je na niskom nivou (ne podrazumjeva samo direktne ucesnike na terenu), tako da je pogresan koncept pozivati se samo na emociju kada neki vrhunski as da bi zadovoljio javnost treba da zalegne i da igra za reprezentaciju deset godina bez pauze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 34Barkley said:

 

Pazi, da mu se posle ovakve sezone obrate na takav ili sličan način, tačno bi trebalo da traži trejd po svaku cenu. Bliže logici bi bilo da kažu Znaš, Nidžo, ti si naš najbolji igrač, koga plaćamo masno ali koji nam isporučuje mnogo više od toga, posebno jer na leđima vučeš one koje plaćamo slično ili malo manje. Inače smo trenutno blizu ideje da ih trejdujemo u KKP. Radi šta hoćeš, spremni smo da ispunimo sve tvoje želje samo da i sledeće godine dođemo u ovu situaciju a potrudićemo se da ostatak tima malo pametnije posložimo da ne bismo i ti i mi gubili živce. Hvala ti đe čuo i đe ne čuo.

 

Poznato mi je tvoje misljenje jos od prosle godine, Jokic je etablirani franchise igrac i Denver ili ce da uslisi njegove zelje ili automatski trejd :) Slazem se ja, samo sam iskarikirao post u drugom smijeru, da ne mora Nikolin odgovor da znaci negativno u vezi nastupa na SP kao sto je okarakterisano od vecine.

 

Pitanje je postavljeno skroz u pogresnom trenutku, iz aspekta reprezentacije. Tek su izgubili majstoricu, rane svjeze, navijaci iscekuju bolju nadolazecu sezonu, napredak najboljeg igraca i ekipe, da se vrate jos jaci i naprave korak dalje. U tom trenutku kada treba da tjesi javnost Denvera, i najavi bolje sutra, iscekivanje je da kaze kako ce se posvetiti klubu jos vise, da bi donio toliko zeljeno finale/prsten u Denver. On je ovim odgovorom ostavio tracak nade da bi mogao da se pojavi na SP, i iskulira klupske obaveze u of-sezoni. Dok god ima mogucnosti da zaigra, mislim da bi bilo fer i korektno da pricekamo definitivnu odluku, i ako bude zaigrao za reprezentaciju, da ne bude izvini Nidzo legendo, ogrijesio sam se o tebe, sto sam ti je'bo sve po spisku prevremeno.

 

Zamisli da je neko pitao Embida, da li ce igrati za Fra na SP odma poslije Lenardovog kosa? Pa da se radi analiza njegovog odgovora koliku on zapravo ima zelju da nastupa na SP. Samo da pricekamo malo i to je to.. Nije rekao nista definitivno, i sasvim je moguce da ce zaigrati na SP. Ovo prevremenu razvlacanje, negativni komentari, psovke i sta vec ne, mogu samo da imaju kontraefekat. Sto je glupost.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Princeton said:

izvini Nidzo legendo, ogrijesio sam se o tebe, sto sam ti je'bo sve po spisku prevremeno.

 

 

:classic_laugh:

 

So true. Ovo je postalo toliko rasireno u poslednje vreme da je zasluzilo i svoju frazu - jedem govna kasikom. Neverovatna je ta novokomponovana potreba ljudi da zauzmu stav o svemu i svacemu jos pre nego sto cuju stav do kraja, a kamoli da sacekaju da ga protumace. Ustanem ujutru, zauzmem stav, protegnem se, operem zube i umijem, formulisem zauzet stav, pristavim kafu, odem na tusiranje i dok se voda sliva s mene vec sam spreman da jebem majku kome treba i branim stav do poslednje kapi krvi. Do podneva sam vec zauzeo drugi, treci i cetvrti stav a tek sam na dorucku. Oko rucka presecem preko petog i sestog stava, malo dremnem popodne, onda ce vec biti na TV-u nekih utakmica u nekim sportovima gde opletem po sedmom, osmom i devetom stavu, odem na pivce da sa drugarima pretresem deseti, jedanaesti i dvanaesti, preskocim trinaesti radi uroka, a onda rezolutno zastupim cetrneesti i petnaesti stav pre nego sto se bacim u postelju.

 

Sutra sve ponovo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Princeton said:

Zamisli da je neko pitao Embida, da li ce igrati za Fra na SP odma poslije Lenardovog kosa? Pa da se radi analiza njegovog odgovora koliku on zapravo ima zelju da nastupa na SP. Samo da pricekamo malo i to je to.. Nije rekao nista definitivno, i sasvim je moguce da ce zaigrati na SP. Ovo prevremenu razvlacanje, negativni komentari, psovke i sta vec ne, mogu samo da imaju kontraefekat. Sto je glupost.

 

Jokicu svakako nedostaje kvalitetan PR tim jer ovo sto je rekao je lose-lose. Nit je rekao da ce uraditi ono sto je najbolje za tim (misleci na Denver) niti za reprezentaciju. Mogao je da izjavi da je prerano da se prica o tome i da iskulira pitanje.

Ovako posle ove izjave izgleda da i ako se pojavi na svetskom da ce to biti jer je tako procenio  da je za NJEGA najbolje- sto je sustinski dosta razlicito od osnove igranja za reprezentaciju gde igras za SVOJU ZEMLJU prevashodno. 

A ja svakako verujem da ce igrati jer Kina, big market, odazivace se i druge NBA zvezde, itd. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Magia said:

 

Jokicu svakako nedostaje kvalitetan PR tim jer ovo sto je rekao je lose-lose. Nit je rekao da ce uraditi ono sto je najbolje za tim (misleci na Denver) niti za reprezentaciju. Mogao je da izjavi da je prerano da se prica o tome i da iskulira pitanje.

Ovako posle ove izjave izgleda da i ako se pojavi na svetskom da ce to biti jer je tako procenio  da je za NJEGA najbolje- sto je sustinski dosta razlicito od osnove igranja za reprezentaciju gde igras za SVOJU ZEMLJU prevashodno. 

A ja svakako verujem da ce igrati jer Kina, big market, odazivace se i druge NBA zvezde, itd. 

 

Ma to svakako. Buduci profesionalni igraci, tokom koledza imaju kurs kako se ophoditi prema medijima, kako i sta pricati pred javnosti. Bukvalno ih pripremaju da budu politicari kada su pred kamerama, i da tacno odgovore ono sto je prikladno u tom trenutku. Tokom kursa obracaju paznju na milion sitnica, kakav karakter treba da prezentuju, tonalitet izgovaranja, sarmantnost, stvarno su doveli do perfekcije te intervjue. Jokic generalno nije los do sad, ima taj stav humble igraca, prizemnog, koji se ne istice i svi su mu dobri. Vole to Ameri, ali eto, nekad se covjek jednostavno ne pripremi dovoljno, i ne reaguje na najbolji nacin. Treba imati na umu da on ne odgovara na Srpskom, da mu treba koja sekunda vise da procesuira u mozgu sta i kako da odgovori, a mozda i direktan prevod ne ispadne onako kako je zamislio. U svakom slucaju, treba mu dati benefit of the doubt, da je mislio najbolje.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Magia said:

 

Jokicu svakako nedostaje kvalitetan PR tim jer ovo sto je rekao je lose-lose.

 

Jokic je privilegovani, ne narocito pametan klinac i to je sve. On igra ekstremno inteligentnu kosarku ali, kad pogledate njegovo ponasanje van terena, deluje da je u pitanju klinac koji je nasledio prodavnicu bombona i slatkisa i sada uziva u njoj bez preterane brige o tome sta se desava s druge strane vrata. Da, treba mu PR tim ali tesko da bi ga i takav tim spasao od ovakvih ad hoc izjava kad ga sa'vataju na brzinu, tu osim inteligencije ne pomaze nista drugo. On je decko verovatno istog trenutka zaboravio sta je izjavio a mi se ubismo od gledanja u sitna crevca sta je znacilo to sto je izjavio. Jednostavno je nezreo, za mene uopste ne bi bilo iznenadjenje da ce on zaista sve te koje je naveo da pita sta da radi preko leta i da je to rekao iskljucivo zato sto tako i misli. Verovatno je tako donosio i druge odluke koje su bile mnogo znacajnije za njegov zivot i karijeru pa ne vidi zasto bi menjao tu praksu oko ovoga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

jokićeva izjava nakon tekme je izjava za nuggets i nba fanove pre svega.

taj dećko je tamo evo već četvrtu sezonu i zarađuje lebac u usa a u zavičaj dođe da se relaksira n stuff

 

sve ok

 

kao što kažete, nema potrebe za dramom. još uvek :lol_2:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma kakav PR tim, ne mora Jokić da bude LeBron i da tripuje neku ultimativnu veličinu samo zato što je vrhunski sportista. Ja stvarno ne vidim ništa loše u ovoj njegovoj izjavi, koja se svodi na standardnu floskulu: "ne razmišljam još o tome, videćemo kad dođe vreme."

 

Evo može Nick Young da mu bude PR menadžer, on ima vrhunske nastupe u javnosti. Ili Gilbert Arenas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...