Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Jbt, otišao Kari, ostao Piksi...

Srce kaze Sale Đorđevic, ali probudili bi se stari duhovi.. Jos ako bi Jokic odustao od sledeceg takmicenja, odmah bi drvlje i kamenje na Đorđevica.

Sasa Obradovic... Morao bi da smanji ono urlanje najpre. Druga su vremena, ne vole igraci to. Jedno je kad se dernka Kari Pesic, to dođe nekako interesantno, komično malko i to su igraci podnosili. Da im sad urla neko, a oba Obradovica to rade, tesko sa bi na dobro ispalo. 

Dakle, glas sa Sasu Obradovica, pa da vidimo kako bi to izgledalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, BethH969 said:

Talenat nije sve. I ja sam bila talenat pa sad radim u računovodstvu😀. Šaliim se naravno. Problem je po meni što nema sistema u klubovima po kojim bi se talent razvijali. Pogledaj ovog malog Koprivicu iz Partizana. Dečko 3 godine sedi na klupi i sedeće još 2. Naš Kostić, misliš da će videti minuta u EL. I u drugim klubovima nije ništa bolja situacija.

 


Koprivica je vise hypovan zbog epizode u SAD nego sto je bilo realne osnove da ce postati kao teskas ozbiljan igrac. On je poor man's Milutinov po svim osnovama.

Ja postujem tvoje misljenje, nisi jedini, mnogi to konstantno tvrde, ali zaista mislim da je to pricanje napamet bez neke osnove.

Naravno, tesko je da ce nam se poklopiti generacija 94-95 svake 2 godine ali i to treba posmatrati detaljnije.

 

Iz te prejake generacije koja je igrala finale SP U19 2013. u Pragu protiv Amera i imala ih dva puta u ozbiljnoj takmicarskoj utakmici u egalu imas 7 igraca trenutno u prajmu u reprezentaciji: Micic, Milutinov, Jokic koji su tada igrali, pa Guduric koji je bio kljucni igrac na EP U20 kada se osvojilo zlato, ostala 3 igraca Davidovac (realno nema mesta u ekipi), Avramovic (ko bi rekao da je on uopste reprezentativni materijal dok je igrao u Vareseu i Estudijantesu (tada je bilo naznaka), pa Dobric (koji se pretvorio u zver u reprezentaciji iako je osporavan konstantno).

Izmedju je Marinkovic, stariji je Bogdanovic.

Igraci rodjeni od 2000. pa na dalje vec ukljuceni u sistem su Petrusev i Jovic, dolaze Topic i Djurisic sa ozbiljnim potencijalom, da ne nabrajamo i ostale sada napamet.

Cinjenica je da mi konstantno izbacujemo igrace iz drugog plana, prica o "sistemski losem radu" ne pije vodu, jeste da je rad sa mladjim igracima los sto se tice minutaze i mogucnosti ukljucivanja u prvi tim (Karijev stav o jakoj KLS podrzavam - iako sam jedan od retkih na ovom forumu bas iz tog razloga), samo Borac Cacak je izbacio vise talentovanih igraca zadnjih 5 godina nego citav grad Zagreb koji je 20 puta veci.

Tehnicko-takticki se radi sa decom sasvim dobro, problemi su u takmicenju, sistemu u kojem ne mogu igrati na visokom nivou jer nemamo dovoljno timova u najjacoj ligi.

Turska ima 90 miliona stanovnika, ljudi u istoriji nisu izbacili playmakera, to je sistemski los rad.

 

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bogoljub Gagic said:

Заиста не знам на чему се темељи песимизам за наредних пар такмичења.

Ja gajim određenu dozu pesimizma iako se slažem sa svim što si napisao i kako si opisao prethodna takmičenja. Naši nastupi i uspesi su bili sve samo ne incidenti.

 

Razlozi za pesimizam su uobičajeni - savez, trener, tj. selektor (i jako bitan faktor njegovog štaba) i sastav.

 

Savez: koliko god da se Danilović uvek najlakše namesti za pljuc, činjenice su da je reprezentaciji obezbeđivao sve što joj je trebalo, uključujući i novce za kvalifikacione turnire, zatim doveo je Karija i stao uz njega u trenutku dok smo mu većinski čestitali majku posle Spisua i drugara, a još pre toga je ispunio želju mnogih i doveo Kokoškova posle Saletovog odlaska. Dakle, kad je u pitanju reprezentacija, savez joj je sve sredio. Ispravite me ako sam nešto zaboravio.

 

Naravno da će neka sns drva koja se posade u fotelje imati otvorena vrata kod vrha vlasti da takođe nabave sve samo je pitanje da li će umeti to da urade, kao i da li će umeti i hteti da izaberu selektora i da ga podrže. Često smo se provlačili kroz Fiba kvalifikacije, neizbežno je da će javnost skočiti na prvi poraz od Belgije ili koga već.

 

Selektor: Još od vremena kaznene ekspedicije s kraja SFRJ medalje su ovoj zemlji (samoj ili kao deo paketa) donosili Duda, Kari, Željko i Sale. Dakle, dva trenerska diva formirana još u Jugoslaviji, doktor evropske klupske košarke, koji je uspeo da nekoliko godina u reprezentaciji održi ono što su Duda i drugi izgradili i Đorđević kao jedini eksperiment koji je uspeo (valjda Meka nema u blizini) za sve to vreme, ali i čovek sa nekim ograničenjima u pogledu trenerskog znanja i sposobnosti, koja ga stavljaju ispod ostatka navedene ekipe.

 

Nije se nama slučajno dvaput dogodilo da majstori u poznim godinama moraju da spašavaju reprezentativni brod. Ok, u međuvremenu se pojavilo još mladih trenera sa nekim znanjem i nekim kao uspesima, ali imajući u vidu sve što je diskutovano na prethodnim stranama (o problemu istovremenog rada u klubu i reprezentaciji, zatim sumanutim Fiba prozorima, autoritetu itd.) biće jebeno novom selektoru da nastavi bez potresa.

 

Igrači: Sve naše želje i projekcija su samo teorija, za sada. Faktor povreda nas nikada ne zaobilazi a bez obzira na to što u Denveru čine sve da Jokiću omoguće što više druženja sa konjima i splavarenja, pitanje je u kakvom će stanju biti i koliko će biti spreman da se odazove na leto, bez obzira na to što mi tako mnogo želimo to zlato. Pritom, Jokići čekaju drugo dete. Sad mu je očigledno prijalo što su mu devojke pravile društvo u Parizu, pitanje je da li će moći i hteti da se šetaju po Letoniji i gde već budemo igrali grupu.

 

Tako da se slažem da postoje šanse da pokorimo Evropu ali je tu još više rizika da se to ne desi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da ovi koji lamentiraju nad nedostatkom sistemskog rada uvek uzimaju SFRJ kao polaznu osnovu. Te zemlje nema već 35 godina, a Srbija je uprkos svim sistemskim nedostacima koji se inputiraju ostala košarkaški gigant. To je zbog toga što se jedna stvar nije promenila - talenta i dalje ima, neka generacija je nešto bolja, neka nešto lošija ali talenta imamo i uvek ćemo imati, pa i ove reprezentativne medalje sigurno utiču da se neki novi klinci uhvate košarkaške lopte.

 

Drugo, oko starosti ekipe, pričamo o turnirskim takmičenjima od 6, 7 utakmica. Tu starost ne dolazi toliko do izražaja, što vidimo na primerima mnogih vremešnih igrača koji su i dalje bili sposobni da isporučuju kvalitetne partije na turnirima što ne bi mogli na nivou cele sezone od 70+ utakmica. 

 

Ja sam optimista ali da je ova situacija sa Karijem udarac u bradu - jeste.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Perkos2 said:

bogami Nemci nisu mislili da je tako nešto komedija pa su verovali u njegov plan razvoja košarke

rekoh već kod nas je sve svedeno na kluposko rivalstvo i bojazan da će onaj drugi da nas uništi pa se duva i u jogurt

ko neće Karija dobiće kešelja 

 

Samo si zaboravio da je to bilo 1993. godine, kada je imao 43-44 godine :lol_2:

 

A tek ovo za klupsko rivalstvo je komedija. Kakve to veze ima sa Karijem? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DameTime said:

 

Moja inicijalna reakcija je bila da ne misliš da direkt iz košarkaških patika uskoči u trenerske cipele, kao jedan drugi veliki trener... :57:

Prvo u 12 pa tozla, tek onda cipelice. 

Doduše zli jezici bi rekli da je čika Miša već bio onomad trener a Đovani pomoćnik 😂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, realno *w said:

 

Ok, ovo već prestaje da bude ozbiljna rasprava.

 

Kakav si ti s vremenom preko godine, da nas vodis? Ostar si, zajeban, objasnjavao si nam i letos posle KLS finala, kroz oblande naravno, da su vise krivlji ovi Zvezdini igraci sto su se uvredili, nego Partizanovi navijaci sto su vredjali. 

 

Bez sprdnje, ja sam vise za tebe nego za Malinu i Vladu Jovanovica. A otprilike bi bili i jedina trojica trenera koji bi pristali da vodite ekipu kroz kvale, a da na prvenstvu to bude neko drugi. Osim sto bi to prvenstvo gledali preko tv-a. 

Edited by Markoss
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Пешићев интервју дошао је као земљотрес у тренутку док се још слави успех из Париза, убрзавши калкулације о томе ко би могао да буде нови председник КСС-а (кандидатуре до 24. септембра, одлука 1. октобра) али и ко преузима место селектора. До сада су се у медијима најчешће појављивала три имена, кад је реч о председнику – Жарко Зечевић, Небојша Човић и Марко Кешељ. Можда се сва ова тројица заиста налазе у тој трци, а можда су неки од њих само „пробни балони”, да се види како ће јавност да реагује…

 

Оно што итекако треба узети у обзир јесте огроман ауторитет Светислава Пешића и његову решеност да се неке ствари из корена мењају у српској кошарци (лига, систем такмичења…). А то је немогуће мењати уколико немате одрешене руке. То значи да сте или председник Савеза (на то место се не долази без политичког благослова) или да сте у тиму председника који жели да иде таквим путем. Ако би Пешић дошао у ту позицију, то би уздрмало читав кошаркашки поредак у региону. Није тешко закључити да многима то не би одговарало.

 

Логично би било да нови председник разговара прво с Пешићем (уколико он сам није председник) и да од њега чује како види српску репрезентацију и српску кошарку у будућности. Једна од врло важних ствари у овом процесу биће међуљудски односи између кључних актера и потенцијалних нових лица у Савезу или репрезентацији. Они који добро познају односе у нашој кошарци, знају да неки њени ауторитети никако не могу једни с другима! Ако су неки у Савезу (репрезентацији), други или нису пожељни ту или сами желе да остану мимо тога…

Politika ima bas ozbiljne tekstove na datu temu 👌

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Realno svi stranci koji su pomenuti ovde izuzev Itudisa su neozbiljni. Sasa Obradovic i Rajakovic mozda, ali niko ne deluje kao realno resenje. Alimpijevic i Trinkijeri zajebancija, pogotovo drugi, to ti je kao da kupujes one nutrino lab za dorucak placas fensi stil zivota papreno a kurcu ne vredi.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Markoss said:

 

Kakav si ti s vremenom preko godine, da nas vodis? Ostar si, zajeban, objasnjavao si nam i letos posle KLS finala, kroz oblande naravno, da su vise krivlji ovi Zvezdini igraci sto su se uvredili, nego Partizanovi navijaci sto su vredjali. 

 

Bez sprdnje, ja sam vise za tebe nego za Malinu i Vladu Jovanovica. A otprilike bi bili i jedina trojica trenera koji bi pristali da vodite ekipu kroz kvale, a da na prvenstvu to bude neko drugi. Osim sto bi to prvenstvo gledali preko tv-a. 

 

 

Koliko glup i maliciozan komentar. 

 

Je li tako teško shvatiti da imamo neverovatnu ekipu koju treba pokušati iskoristiti još recimo 2 takmičenja? Da, malo reći, nije vreme za eksperimente i prosečna rešenja? 

 

Džabe pokušavaš da ubaciš neku navijačku notu u ovo sve, moja prva dva predloga su veliki Zvezdaši. Ali isto tako i treneri koji su se dokazali na najvišem nivou, što bi valjda svima nama trebalo da bude ključno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...