Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ne znam zašto vlada mišljenje da Saša Obradović ne bi izašao iz ugovora sa Monakom zbog reprezentacije. Poziv reprezentacije retko koji trener bi odbio. Uz to sigurno ne bi imao manju platu nego što ima u Monaku. Takav poziv se možda jednom desi u životu. Otišao je iz Monaka da bi vodio Zvezdu a neće da ode zbog reprezentacije. Reprezentacija bi mu bila vrh karijere. Sumnjam da se ne bi odličio na taj poziv. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2024 at 9:59 PM, realno *w said:

 

Meni je ovo komedija. Čovek potpuno nesvestan stanja u košarci, klubovima, da vodi savez? Uloga bi mu bila malo manje procedualna, nego li Džaja u fudbalu.

 

On je doktor da smisli dobru akciju, da smisli nešto novo u timskoj odbrani, da uspostavi dobru atmosferu u timu, skupi jaku ekipu. Ali to sve nema previše veze sa vođenjem saveza.

 

.

bogami Nemci nisu mislili da je tako nešto komedija pa su verovali u njegov plan razvoja košarke

rekoh već kod nas je sve svedeno na kluposko rivalstvo i bojazan da će onaj drugi da nas uništi pa se duva i u jogurt

ko neće Karija dobiće kešelja 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ne bih vraćala Saleta Đorđevića. Njegov mandat je bio uspešan ali nisam sigurna da ima trenerskog znanja za to što nam treba (napad na zlato), a ni više motivacionog mojo-a. 

 

Teško će se ponoviti neko ko ume da radi player management kao Kari. Zna sa igračima, da ih motiviše, kada da podvikne, kako da kome priđe, podeli uloge... Nedostajaće matori baš ❤️

  • Like 13
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne verujem da bi bilo ko od ovih trenera koji ima klub odlucio da napusti isti da bi vodio reprezentaciju. Pogotovo Sasa Obradovic, Alimpijevic, Trinkijeri... Opet, paralelno vodjenje kluba i reprezentacije mislim da nije dobro ni za jednu stranu. Ili si 100% u necemu ili nisi. Zbog toga bih se fokusirao samo na slobodne trenere i 99% sam siguran da ce neko od njih i sesti na klupu. Itudis je na papiru svakako najbolja opcija. Top trener + zna jezik i nas mentalitet. Drugi mi je odmah Sale Djordjevic, mada ne znam da li mu se vraca ovde. On je meni ostavio odlican utisak prosli put, imao je nekih fejlova, ali i mnogo vise uspeha. Odmorio se par godina od nase reprezentacije, sada si tu neki drugi novi igraci, pa sto da se ne proba opet? Spomenuo bih i Duska Ivanovica cisto jer je slobodan, ali iskreno nisam siguran da bi on bio dobar izbor, specifican je lik.

 

Sto se tice svega ostalog sto je mozda i bitnije, a tu mislim na nove ljude u KSS, prestao sam da verujem u bolje dane. Meni je neverovatno da se kroz medije provlaci kako je Danilovic dao ostavku ranije nego sto mu istice mandat da bi ostavio prostor novim ljudima da postave novog selektora, kao da je to jedini posao koji savez treba da radi. Niko ne postavlja pitanje svega ostalog, lige, mladjih kategorija, odnosa vecitih... Pesic me je odusevio svojim stavovima i deluje kao prava osoba koju treba slusati u ovom momentu. Nebitno da li bi bio predsednik, direktor, koordinator, nazovimo to bilo kako, ali bi mi definitivno bio u celoj toj prici kao neko koga treba pitati i slusati. Ostavljam prostor da ce tako nesto i da se desi, da ce konacno neko sa vrha da povuce jedan dobar potez kada je u pitanju sport.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam ni ko bi od slobodnih trenera došao da vodi reprezentaciju gde  savez postoji samo na papiru . Nema nikakvu ulogu. Liga ne postoji, sudije se ne poštuju . Dva najveća kluba se mrze do koske. Ne znam za mlađe kategorije to ne pratim iskreno, ali predpostavljam da ni tu ne cvetaju ruže. Tako da...Biće baš teško naći nekog ko će doći u ovaj mulj zvani košarka u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, BethH969 said:

Ja ne znam ni ko bi od slobodnih trenera došao da vodi reprezentaciju gde  savez postoji samo na papiru . Nema nikakvu ulogu. Liga ne postoji, sudije se ne poštuju . Dva najveća kluba se mrze do koske. Ne znam za mlađe kategorije to ne pratim iskreno, ali predpostavljam da ni tu ne cvetaju ruže. Tako da...Biće baš teško naći nekog ko će doći u ovaj mulj zvani košarka u Srbiji.

Заиста ће бити тешко наговорити некога да преузме екипу која има потенцијал за златну медаљу ко још воли да ради са таквима.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

Шта је репрезентација Србије добила од Париза 2024?

 

По мом дубоком убеђењу, направљена је екипа која има огроман потенцијал за наредни олимпијски циклус, до Лос Анђелеса 2028. Убеђен сам да је гладна успеха и доказивања на наредним такмичењима. Видим то на лицима играча, видим ту велику мотивацију. Приоритети се мењају, па ће на тај процес утицати сигурно и њихове клупске обавезе. Све што се догађало у претходне три године, а посебно у Паризу, показује да су играчи дефинитивно схватили да у својим каријерама ипак имају два тима: један где зарађују новац, и други – Србију, тамо где им је срце и где их чека посебна мотивација, да играју против најбољих на свету. Сигуран сам да сви играчи који су били и на припремама и на такмичењу, имају потенцијал да и даље напредују. У наредном олимпијском циклусу морамо да будемо свесни тога да је неопходно да се мењамо и прилагођавамо времену у којем живимо.

 

Quote

Неки репрезентативци Србије хвале Вашу тактику у полуфиналу против САД. Какву смо то кошарку играли у Паризу?

 

Играли смо кошарку која одговара карактеристикама наших играча. На Светском првенству у Манили, 2023, били смо први по проценту шута, испред САД и Литваније; трећи по броју постигнутих кошева – САД 104, Канада 98,8, ми 95; били смо други по асистенцијама – 23,5; и први по броју поена у транзицији 22,1! У Паризу је највише поена дала селекција САД – 632, ми смо други са 566, Немачка трећа са 496… Опет смо били други по броју поена. По асистенцијама смо други иза САД – они 28, ми 24,2. То значи да смо били на нивоу из Маниле, али треба знати и то да смо сада имали два веома важна играча – Јокића и Мицића, као и да нам је силно недостајао млади Јовић који је имао изузетно Светско првенство. Очекивали смо да експлодира у Паризу, али из познатих разлога нисмо могли да га користимо… Кад дајеш пуно кошева, пуно их и примаш, али то не значи да је одбрана била слаба. Напротив! Захваљујући одбрани вратили смо се из врло тешке ситуације против Аустралије, са одбраном смо озбиљно угрозили Американце, она нам је донела бронзу против Немачке. Ново у нашој игри, у односу на Индијанаполис, јесу поени у транзицији, јер сада имамо такав тип играча. Пре 22 године једини прави „транзишн” играч био је Стојаковић. Већина наших данашњих играча најбоље игра такве нападе. Зато је наш резултат, са аспекта и игре и тактике, огроман, јер смо све екипе победили осим Американаца с којима смо били равноправни.

 

Кључ је био да убедим играче у оно у шта ја верујем. Одувек сам био свестан тога да је тренер ту због играча а не они због њега, као и да тренер никада не сме да буде изнад екипе; али и да играчи знају да постоји само један кога треба да прате, а то је тренер. Ако се ту направи баланс – онда је процес до циља једноставнији. Комуникација није да тренер прича а остали слушају, већ да тренер прича, али и да слуша шта играчи на то кажу, да постоји међусобни фидбек. Само тако можете да разумете шта играчу више одговара и где се он осећа комфорно.

 

Некако још увек осећам, без обзира на моје године, да када уђем у дворану, срце ми закуца мало јаче. Страст је још увек ту. А и жеља да још нешто урадим у мојој каријери. Али, као и све друго, како каже легендарни писац, песник и афористичар Душан Радовић, и овај посао треба радити док има смисла и завршити га на време…

 

Karijev intervju za Politiku

  • Like 1
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

Ja baš ne mislim da mi imamo potencijal. Mislim da su prošlogodišnje srebro i ova bronza incidenti, i da nećemo baš tako lako ponoviti uspeh . Pogotovo što ne znaš da li će se svi igrači odazvati sledeće godine . a nije baš da imamo neke mlade igrače da bi ih zamenili. 

Link to comment
Share on other sites

За мене је инцидент Италија, једна утакмица, чак не ни утакмица већ 10ак минута. А цело такмичење односно 2 такмичења тешко да су инциденти.

Наш ударни трио Јокић, Богдан, Васа је у најбољим могућим годинама, Богдан је мало старији од њих али далеко од ветеранских дана. У најбољим годинама су и Милутинов, Гудурић, Добрић и Аврамовић. Онда двојица млађих Петрушев и Јовић. Заиста не знам на чему се темељи песимизам за наредних пар такмичења.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Kojih par? Možda sledeće godine i one tamo. Ali za OI? Jokić ima 30godina, Bogdan 32, Vasa 30, niko od njih neće biti na OI. Takodje i ova trojica posle koje si naveo, imaju po 30 godina. Takođe ih neće biti na OI. Petrušev i Jović su OK igrači, ali nisu klasa Jokića i Bogdana. Avramović isto . Dugoročno, a tako bi trebalo da se prave planovi, mi nememo više neke extra klase igrače. I nemojte da mi kažete kako imamo malog Topića i Đurišića. Oni tek treba da pokažu da li će biti klasa ili ne. Ako se ne napravi sistem kao što je bio nekad, teško da ćemo biti konkurentni. Ali to je samo moje mišljenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BethH969 said:

Kojih par? Možda sledeće godine i one tamo. Ali za OI? Jokić ima 30godina, Bogdan 32, Vasa 30, niko od njih neće biti na OI. Takodje i ova trojica posle koje si naveo, imaju po 30 godina. Takođe ih neće biti na OI. Petrušev i Jović su OK igrači, ali nisu klasa Jokića i Bogdana. Avramović isto . Dugoročno, a tako bi trebalo da se prave planovi, mi nememo više neke extra klase igrače. I nemojte da mi kažete kako imamo malog Topića i Đurišića. Oni tek treba da pokažu da li će biti klasa ili ne. Ako se ne napravi sistem kao što je bio nekad, teško da ćemo biti konkurentni. Ali to je samo moje mišljenje.

Јокић ће на следећим ОИ имати 33 године то је прајм и даље у данашњој кошарци. Видели смо како Пети Милс игра са 36 колико ће имати Богдан на следећим ОИ. Колико ће до тада напредовати Јовић и Петрушев, као и надолазећа генерација Топић, Ђуришић, Филип Јовић...видећемо, у сваком случају најмање до тих ОИ нема зиме за нас.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo razmisljanje da je igrac sa 30. godina vec napola gotov je zastario. Svjedoci smo poslednjih godina da sportisti koji drze do sebe i svojih navika mogu da igraju na vrhunskom nivou i poslije 35+ godina. (Lebron, Curry, Durant). I vjerujem da ce se na tim primjerima i primjerima iz drugih sportova taj trend i nastaviti. Tako da reci da Jokic, Bogdan ili Vaso nece igrati sledecu Olimpijadu zbog godina je neozbiljno.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Pa pitanje je da li će Jokić uopšte igrati košarku tad a ne biti na OI. Drugo poređenje američkih košarkaša sa drugim košarkašima je neozbiljno. To je druga dimenzija fizičke spreme. Ali kažem to je moje mišljenje. Videćemo. Ja bih volela da sve bude kako vi kažete .  Naravno i ko će biti selektor je jako značajno. 

Link to comment
Share on other sites

Bogdanović mnogo vodi računa o svom telu + je produžio karijeru onim operacijama kolena. Tako da sigurno ima još par godina vrhunske košarke u sebi. Za ostale takođe mislim da im nije prošao prajm.

 

Okej, postoji daleka mogućnost da Jokiću dopizdi košarka i batali je, ali što se njegove igre tiče baš ide na stranu tog longevity-ja.

Link to comment
Share on other sites

Jedno je hoce li biti u timu i biti u stanju da igraju, sasvim drugo kako ce igrati i sa kojim mogucnostima te ulogom. Kosarkaski prajm je 26/7-32/3 i to je prosto tako. Momci koji ozbiljnu paznju i resurse posvecuju svom telu mogu produziti longevity, u smislu da i sa 38 mogu da odgovore zahtevima profi sporta i isporucuju kvalitetne partije, ali nikada nece biti onakve zveri kakve su bili sa 30. Curry na primer jeste pokazao da je profsordoktor ove igre i zatrpao nas stravicno, ali je on ipak outlier kao najbolji suter koji je ikada hodao ovom planetom. Bron jeste bio odlican, ali za svoje godine. Inace realno mozda 50% onog igraca od pre 6,7 godina. Samo, Ameri imaju toliki pul da im radi poso i toliko od njega. Mi nemamo luksuz da nam jedan ili dva nosioca budu 50% slabiji igraci, da niko novi ne iskoci i mi i dalje uzimamo medalje. Naravno, nije sve tako crno, ali sam prilicno uveren da smo mi top dog jos 2 godine i da bez pomenutog iskakanja nekog novog ko bi dotakao Bobov nivo (Jokica da ne pominjemo, to je nerealno), mi postajemo prosecna repka koja moze u zavisnosti od zreba i okolnosti nesto da napravi, ali difolt favorit za odlicja ne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BethH969 said:

Ja baš ne mislim da mi imamo potencijal. Mislim da su prošlogodišnje srebro i ova bronza incidenti, i da nećemo baš tako lako ponoviti uspeh . Pogotovo što ne znaš da li će se svi igrači odazvati sledeće godine . a nije baš da imamo neke mlade igrače da bi ih zamenili. 


Ma kakav potencijal, smesni smo.

PS: Na zadnjih 5 U18 takmicenja uzesmo 4 medalje, od toga 2 zlata. Ako mi propadamo sta li je sa ostalima.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Ma kakav potencijal, smesni smo.

PS: Na zadnjih 5 U18 takmicenja uzesmo 4 medalje, od toga 2 zlata. Ako mi propadamo sta li je sa ostalima.

To po difoltu ne znači da ćemo imati i igrače koji će moći da osvajaju medelje i u seniorskim takmičenjima. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BethH969 said:

To po difoltu ne znači da ćemo imati i igrače koji će moći da osvajaju medelje i u seniorskim takmičenjima. 


Ne znaci, ali je cinjenica da po defaultu imamo vise talenta u tim ekipama nego svi ostali zajedno ako se Francuzi koji po pravilu osciliraju u prelasku u seniore, stave po strani.


Ta prica se potencira 25 godina unazad i kao sto nikada nije imala osnovu nema ni sada.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Ne znaci, ali je cinjenica da po defaultu imamo vise talenta u tim ekipama nego svi ostali zajedno ako se Francuzi koji po pravilu osciliraju u prelasku u seniore, stave po strani.


Ta prica se potencira 25 godina unazad i kao sto nikada nije imala osnovu nema ni sada.

Talenat nije sve. I ja sam bila talenat pa sad radim u računovodstvu😀. Šaliim se naravno. Problem je po meni što nema sistema u klubovima po kojim bi se talent razvijali. Pogledaj ovog malog Koprivicu iz Partizana. Dečko 3 godine sedi na klupi i sedeće još 2. Naš Kostić, misliš da će videti minuta u EL. I u drugim klubovima nije ništa bolja situacija.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...