Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Gospodski svakako od Ristića ali, da se ne lažemo, da nije bilo onih grotesknih FIBA prozora on bi, shodno svom kvalitetu, reprezentaciju mogao da gleda samo iz publike. Meni je generalno malo smešno kad se potegne ta "žrtva za reprezentaciju", igračima kao što je Ristić može samo da imponuje da je tu oko ekipe i on od toga može da ima samo berićet i da potpiše neki bolji ugovor nego što bi ovako, da nije na radaru. Nije kao da reprezentativci idu da okopavaju krompir ili da rade u rudniku, igraju ljudi košarku sa vrhunskim uslovima za bilo šta.

FIBA prozori su doveli do toga da je reprezentacija ostala bez najboljih igrača i da se nisu Ristići i još par momaka odazvali i muški borili ne bi videli ni SP ni OI i na tome im se mora odati priznanje. Nije im niko ništa poklonio, igrali su koliko su umeli ali nikad napravili problem nisu a poznajući mentalitet srpskih sportista moglo se očekivati " ja sam im bvaljao u turskoj i grčkoj a sad drugi ide na OI" izjava. Međutim Ristić je pre svega kulturan i pametan momak i zato sa zadovoljstvo čitamo njegovu izjavu koja treba da bude primer ostalima u Srbiji, generalno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam udario lajk ili srce na post o Ristićevom gestu. To ne menja činjenicu da bi bilo ultra krindž kad bi on sad glumio neku veličinu ili uvređenu mladu ili bilo ko od ove 4orice koji su otpali. Jasno je i njima koliko je sati. Što se kupanja u moru tiče, sad lagano može na more bilo gde, nije da 10 dana mora vrede više od prilike da sparinguješ sa najboljim na svetu u svom sportu. 

 

I nije ovo neki rant protiv Ristića već protiv toga da treba sad nešto da ga kujemo u zvezde što je postupio pristojno i razumno.

 

A malo je bio i rant protiv FIBA kvalifikacija jer meni evo ni godinama nakon toga ne ide u glavu da su genijalci tako nešto implementirali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ristic je bio deo repstacije i prosle i pretprosle godine, tako da sto se ne bi odzavao i ovo leto i pokusao da se izbori?

 

Dosta vise heroic je potez Radanova koji valjda po treci put zaredom ne ulazi u 12. Sad je cak i naknadno pozvan. Isto kao i Mitrovic sto je nekoliko puta ispadao kao 13. igrac, a celo leto provodio sa reprezentacijom.

 

S tim sto je meni sasvim logicno razmisljanje sportiste da bi radije trenirao sa ekipom i to vrhunskom, ako ima mogucnost, nego sam ili da ide na more. S tim sto Ristic evo i sad moze da ode na taj odmor, bas ga niko nicim nije zajebao pa da je sad herojski to sto je on pozeleo srecu igracima koji su objektivno kvalitetniji od njega. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Imaju i ti granicni igraci koristi od reprezentacije, nacionalnu penziju od 40 godina zivota za osvojenu medalju a koja je nekoliko prosecnih plata, a kojima mnogima od njih dobro dodje obzirom kako sportisti upravljaju finansijama. Rasko Katic tako recimo moze da se sprda danju i vozi traktor u Kragujevcu a uvece lagano igra basket za svoju dusu na konto osvojenog srebra. Sada je recimo nagrada za zlato 200.000 eura i nesto manje za srebro, mnogi toliko ne vide na gomili. 

Da ne pominjem koliko je igraca vratilo formu i samopouzdanje u repki pa zabolo ugovor, poslednji mi pada na pamet Stefan Jovic kojeg je pozornica u reprezentaciji preporucila Valensiji da jos nije za staro gvozdje. Uz to imaju sigurno i mnoge druge benefite igranja za repku, dobijeni ugled, sitne protekcije.

To za odmor i more je prenaglaseno.  Mnogi od njih igraju sezone od oktobra do maja i imaju po 4 meseca slobodna, nece ih nekoliko nedelja treninga sa najboljima na svetu spreciti da odu na more.

Riletu kapa dole svakako.

Edited by Cavani
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/23/2024 at 8:30 AM, Beonegro said:

Ako Olimpijakos sa nekim prevremeno raskine ugovor, to će prije biti Milutinov nego Petrušev. Petrušev im je idealan da po potrebi uskače i na 4 i na 5, znatno je mlađi i, za razliku od Milutinova, realno je očekivati od njega da bude sve bolji kako sezona bude odmicala. Barcokas kao da nema potpuno povjerenje u Milutinova, što je pokzala i krajnje čudna i meni nerazumljiva raspodjela minutaže među centrima u korist Falla u ovogodišnjem polufinalu EL, a i novi trogodišnji ugovor koji su dali Fallu, što takođe uopšte ne razumijem.

Međutim, nisam siguran da će se Olimpijakos ikoga tu odricati, em je Fall ozbiljno povrijeđen i odsutan prvih nekoliko mjeseci sezone, em Piters može (i Barcokas ga je već tako koristio) i na 3, a tu im treba igrač jer Papanikolau ulazi u ozbiljne godine, a eksperiment sa Brazdeikisom se pokazao neuspješnim, em nema logike da time pojačavaju nekog od protivnika.

 

Ne slazem se gotovo ni sa cim sto si napisao, odnosno ne razmisljam u tom pravcu. Moze biti i da gresim, svakako ne mogu tvrditi to u kom pravcu mislim, no videcemo u kratkom periodu pred nama. Ako iskljucimo da bi voleo Petruseva u Zvezdi, sustinski mi je svejedno kako ce Olimpijakos formirati roster i ko ce igrati a ko ne da se razumemo, al ajd pokusacu da objasnim ovo ostalo.

 

Sto se tice ovoga, mislim da nema sanse da se odreknu Milutinova. Pa nije Rajt bolji igrac od Milutinova. Pritom im je covek najplaceniji igrac u timu. KKP je vec pokusao dovesti Milutinova ovog leta i Olimpijakos je bio izricit da ga ne pustaju. Sada se mozda nesto promeni dolaskom Vezenkova al bas cisto sumnjam. Sto se tice raspodele minutaze, Fal je odlican centar nema sumnje kao prvo, a kao drugo Milutinov se povredio nakon monstruozne partije protiv Makabija sa 20 poena i 20 skokova i onda nije igrao 10ak kola sve do kola do pred plej of i zato je igrao malo u prve dve utakmice ali je u g4 i g5 bio i najbolji centar i imao najvecu minutazu. Jedino mi je cudno sto ga je manje koristio protiv Reala, al ne mislim da to znaci da ga ne gotivi Barcokas (kome je bio najveca zelja da se vrati i igrac za kog su odlucili u tom trenutku za najveci ugovor), prosto verovao je vise u drugi match up a i Fal i Rajt su odlicni centri. Mislim da nema govore o tome da ih Milutinov napusti.

 

Ne verujem da misli Pitersa da koristi na 3 primarno. Uzgred tu imaju i Papanikolaua i Mekisika (koji je navodno trebao preci negde ali za sada to nije slucaj), tu poziciju moze po potrebi i Larentzakis ali pre svega i Dorsi koji je legit 2/3 igrac i koji je vec tako bio ranije koriscen u istom klubu. Uostalom Evans kad se oporavi, Vokap, Goss, Vildoza nekako je logicno da Dorsi igra deo minuta i na 3. Dolaskom Vezenkova kapiram da 99,9% 1 od Pitersa i Petruseva ce ih napustiti a kapiram da je izvesno ovaj drugi, jer mi je prvi bio maltene najbolji igrac prosle sezone i u ovom trenutku je pouzdanija opcija. Nisam siguran koji bi trener iz El da moze da bira izmedju Pitersa i Petruseva doveo Petruseva, ubedjen sam niko. Prosto potencijal i par dobrih partija u prijateljskoj sa reprezentacijom nije dovoljno pouzdano u odnosnu na pouzdanu top topova cetvorku iz El prethodne sezone, nekoga ko je odigrao 40 utakmica sa velikom minutazom, bio najbolji suter u citavoj El, maestealan bio na f4 i ostalo. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Ristic je bio deo repstacije i prosle i pretprosle godine, tako da sto se ne bi odzavao i ovo leto i pokusao da se izbori?

 

Dosta vise heroic je potez Radanova koji valjda po treci put zaredom ne ulazi u 12. Sad je cak i naknadno pozvan. Isto kao i Mitrovic sto je nekoliko puta ispadao kao 13. igrac, a celo leto provodio sa reprezentacijom.

 

S tim sto je meni sasvim logicno razmisljanje sportiste da bi radije trenirao sa ekipom i to vrhunskom, ako ima mogucnost, nego sam ili da ide na more. S tim sto Ristic evo i sad moze da ode na taj odmor, bas ga niko nicim nije zajebao pa da je sad herojski to sto je on pozeleo srecu igracima koji su objektivno kvalitetniji od njega. 

U državi u kojoj živimo retki su primeri kao svi ovi koje si naveo, i to ne samo u sportu i zato baš treba naglašavati te dobre i gospodske poteze. Siguran sam da to ne puni džep klik novinarima pa  barem mi ovde možemo da pohvalimo takve postupke. Da je zapljunuo i izneo neku prljavštinu bilo bi i ovde 20 stranica ispisano a društvene mreže bi gorele kao i nepristrasni mediji po Srbiji.

Još jednom "bravo Rile"

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Brat od Korneta said:

Dolaskom Vezenkova kapiram da 99,9% 1 od Pitersa i Petruseva ce ih napustiti

Ja sam ubijeđen da niko od visokih neće napustiti OLY. Naći će Angelopulosi pare za mjerenje pišica sa Janakopulosom, ako treba i nova jahta će biti samo 82 metra umjesto planiranih 87 metara, al'jbg, na sve se živ čovjek navikne 😄

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Petrušev će da pokida olimpijadu. On je i u Manili pocepao Litvance iz popa, ima šut, visinu, lagan je, a sad na sve to ima i Jokića da prekopiraju Jokić-Gordon igru u napadu od Denvera. Ima Jovića na 4 da ga odmori, ma sve mu se poklopilo da zablista.

 

Nadam se da ga nisam urekao, ali mislim da će briljirati. 

Edited by Ledd
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Beonegro said:

Ja sam ubijeđen da niko od visokih neće napustiti OLY. Naći će Angelopulosi pare za mjerenje pišica sa Janakopulosom, ako treba i nova jahta će biti samo 82 metra umjesto planiranih 87 metara, al'jbg, na sve se živ čovjek navikne 😄

 

Pa dosta su im se priblizili povratkom Vezenkova i dolaskom Evansa, Dorsija i Vildoze bice manja razlika nego prethodne sezone u budzetima. Ipak ne vidim razlog da im ostane jedna cetvorka (tri petice imace svi, nekoliko timova i po trojicu kvalitetnih petica ali tri kvalitetne cetvorke nema niko i kapiram niti ce), pre svega Petrusev kome je verovatno i dalje cilj povratak u Nba ili barem da bude jedna od boljih cetvorki u ligi za sta ima potencijal i to u Zvezdi na 25minuta minutaze moze da ostvari a u Olimpijakosu pitanje dal bi dobio i 10 minuta u ovoj situaciji. Prosto ubedjen sam da ide, al ajd, sacekacemo epilog ovih dana pa cemo videti. Svakako imaju 3 ciste petice i tu ne ocekujem da ce se ikog odreci jer u dasnjoj El je neophodno imati 3 centra i jedno od najvecih snaga Olimpijakosa prosle sezone je upravo bila ta u 3 kvalitetna centra i kad se Milutinov povredio oni to nisu ni osetili. Dosli do f4 udarili na jaci Real, Boze moj, u plej ofu se nisu obrukali sa 3-2 ipak Panatanikos je imao daleko daleko veci budzet. Sto se kaze uradili su sto je do njih u okviru mogucnosti. Petrusev moze i na 5 ali vecu razliku pravi na 4 (o tome sam pisao jos pre 2 godine), pre svega u skoku, a skok je jako vazan i neretko ces cuti trenere na konferencijama da prva stvar koju konststuju na konferen ijama da su izgubili zbog skoka, mnogo forumasa i dalje ne kapira ili ne zeli da skapira to pa su forsirali da je on petica i nista drugo. Pride mu je lakse da zavrsava preko cetvorki nego preko snaznijih petica, kao i da uhvati ofanzivni skok itd. Nije slucajnost sto je da kazem primarno igrao na 4 i kod Duska i kod Barcokasa i kod Karija... 

Link to comment
Share on other sites

On 4/16/2024 at 4:45 PM, Brat od Korneta said:

Micic po meno treba da bude lider nekog 2nd unita i okruziti ga sto boljim defanzivcima

 

On 4/16/2024 at 5:48 PM, Barkley#34 said:

Da li bi on pristao na to?

 

On 4/17/2024 at 4:36 PM, Brat od Korneta said:

 

Mislim da bi moralo tako biti. Uostalom oni su tu da bi slusali trenera a ne da bi nametali svoje uloge i svoju igru.

 

E sad dal ce svi odazvati, dal ce biti zdravi, kako razmislja Kari dal ce njih dvojica igrati skroz odvojeno ili uglavnom zajedno ili ce to biti slucaj recimo samo u zavrsnicama. (po meni je najlogicnije ovo poslednje) Videcemo...

 

 

Svakako da bi verovatno zavrsavao mec i da bi hipoteticki kad bi isli i on i Lucic i delili minutazu na 3 da bi on tu igrao recimo 25min a Lucic 15ak ali ne mora nuzni biti starter najbolji igrac sa te pozicije te sam ga zato i stavio u drugu petorku jer mislim da bi dao veci balans u petorci sa Micicem a i Amerikanci su toliko jaki da po meni nema smisla da igramo u petorci sa Micicem, Bogdanovicem, Kalinicem, Jovicem i Jokicem jer ne mogu da igraju bas 40 minuta zajedno, cak ni 35 i sve i kad bi ta petorka drzala neki egal (kad kazem egal mislim i na do 10 razlike prednosti za amere) dovoljno i na 5 minuta da imas petorku Jovic/Avramovic, Guduric, Lucic/Marinkovic, Petrusev i Milutinov i za 5 minuta mogu da nam naprave jos 15 razlike lagano dok Micic ako bi se zapalio mogli bi hipoteticki kolko tolko uzvracati koseve i gledati da se ta razlika ne poveca previse. Tako da iz te neke perspektive bi Micica stavio kao vodju 2nd unita (plus sto nije bas najbolje imati ga u petorci sa Jokicem veci deo meca jer to za sad nije funkcionisalo) i okruzio ga sto boljim defanzivcima a sa Jokicem i Bogdanovicem u startnoj petorci dovoljno je imati Jovica/Avramovica koji ce da prenedu loptu i uruce im i sklone se u stranu dok Micic nije taj igrac.

 

 

 

On 6/10/2024 at 4:56 PM, Bogoljub Gagic said:

Васа никад ни у једној екипи није био вођа друге петорке па тако не може ни у овој. Он је играч за 30 минута или да не иде.

 

On 6/10/2024 at 5:06 PM, Brat od Korneta said:

 

Ali nije bas ni da je igrao sa Jokicem i Bogdanovicem. Kako da imamo 3 lidera u petorci? I Dzordan-Pipen-Rodman se znalo ko je tata i u prajm Kari-Klej-Grin se znalo ko je tata, mozda nisam dao bas najbolje primere ali razumeo si me. Jedino onda da mu se smanji uloga u prvoj petorci od one koje je imao u Efesu ili cak i ove sad koje ima. Po meni bi bilo produktivnije staviti Avramovica tu da krpi defanzivno jer je bolji u pritisku protivnickih plejmejkera od Marinkovica a da Micic ima vise slobode u drugoj petorci gde bi imao vise lopte u rukama jer Micic je igrac koji igra sa loptom a ne od lopte. 

 

Sacekacemo jos da pocne prvenstvo ali sudeci po prijateljskim deluje da ce Micic visi biti vodja 2nd unita.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Kod Rileta ne treba zaboraviti da mi SP ne bi videli bez njegovih 4 trojki protiv Turske. A bez toga ni direktnu kvalifikaciju za SP. Dao je on svoj doprinos celoj ovoj prici i na tome mu treba biti zahvalan.

Pravi se onaj mim sa dominama posle OI ako uzmemo zlato 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Grunf said:

- Hibrid!

- Reci brate.

- Koji je dan danas?

 

spacer.png

 

Nije to, nego razglabaju o tome kako je otici u CSKA, uzeti tamo neku lovu, a onda se vratiti na jos jaci ugovor. Pita Aleksa za neke savete... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Don Dusko said:

Drustvo, posto su Olimpijske igre tu za par dana ima li dobrovoljaca da otvore temu za Srbiju?

 

Otvoriću ja, samo mi dajte malo vremena da napišem uvod. Može sutra tokom dana. 

  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, krecemo za koji dan (i malko sam pomalo podosta pijan), ali mene euforija kida samo tako... Sto se tice 12 izabranih - ja bih vodio Jareta pre Plavsica - dodatni presing igrac uvek pre dodatnog visokog koji minute ceka iza Joke, Milutinova i Filipa (bez obzira na zdravlje Dede i Jovica), ali to nije bitno... Bitno je da smo solidno zdravi. Bitno je da grupu odigramo odgovorno. Najbitnije je cetvrtfinale. Ako prodjemo, dace bog, posle toga je tezak gurmanluk. Ajmo bre!

 

... nego, Deda do olimpijske medalje bre! To ce biti ko ja da sam je uzeo!

  • Like 6
  • Love 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...