Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Koliko je vazno sto imamo u ekipi role playere poput Avramovica, Marinkovica i Dobrica koji su bukvalno pitbulovi i nista im nije glupo, deluje da bi pojeli parket da se trazi od njih. I onda da iznivelisu njih tu su - Gudura, Petrusev i Milutinov koji mozda deluju "laganije", ali imaju identican mentalitet u reprezentaciji, a uz to su sposobni da svakom natrpaju po 15 poena.

 

Jokic i Bogdanovic su apsolutni lideri, sto se kaze, svaki na svoj nacin. 

 

I da, tu zaista Vasa Micic mora da nadje svoje mesto u koordinatnom sistemu konfuzije. Po mom misljenju, mora manje da glumi madjionicara, jer vise pripada ovoj prvoj grupi igraca i da se spremi da krvarikolena. U tom slucaju sam siguran da bi ga krenulo i u napadu i da bi bio daleko laganiji. Ovako meni on uvek u reprezentaciji deluje kao da siluje u napadu u nadi da ce to malo da ga uvede u utakmicu.

 

Btw, Plavsic deluje ko posten momak, a opet je dosta bolji kosarkas od Ristica. Ne sumnjam da ce dobro da se uklopi u kult reprezentacije. 

 

Velika je steta sto fali Jovic, jer je on bas kosarkas koji iskace iz sablona i moze da bude brutalan u FIBA kosarci. Jak je ko konj, a izuzetno pokretljiv za svoju visinu. Bukvalno moze jako i do samog kraja, a opet moze da bocne trojku, pa da u odbrani zalepi nekog, izgura i uhvati skok, zatvori. 

 

O Davidovcu se zna sta mislim manje vise, i mislim da se njegova uloga iz Manile daleko precenila, ali je i kao takav takmicarac, za razliku od Pokusevskog. Cudi me svakako sto ga Kari nije probao juce, a maltene nismo imali PF. 

 

Sve u svemu, dobri smo bili sinoc, odlican je vibe kad Avramovic ukrade loptu, a Dobric zakuca u kontri ili kad Bogdan pocepa mrezicu. Deluje da je hemija top i nadam se cudu.

 

Sto se Francuza tice, jaki su oni i ne treba ih potceniti uprkos tome sto je losa spoljna linija. Bukvalno ovi unutra mogu dar-mar i Amerikancima da naprave. 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Markoss said:

 

O Davidovcu se zna sta mislim manje vise, i mislim da se njegova uloga iz Manile daleko precenila, ali je i kao takav takmicarac, za razliku od Pokusevskog. Cudi me svakako sto ga Kari nije probao juce, a maltene nismo imali PF.

 

A tako ga nahvalio. 😞

 

Što se mene tiče neka ga ne probava pa makar Plavšić morao da igra PF. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Čočo said:

A odakle se pojavila informacija da je Dobrić povređen? Nigde nisam pročitao tu informaciju. 

Gobert je postavio ilegalan pik , poprilicno prljav kako on to ume , jeste Dobric igrao  jos posle te situacije ali veci deo drugog poluvremena je presedeo a i drzao je nesto tu u predelu butine, neku bandazu tako nesto.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

Koliko je vazno sto imamo u ekipi role playere poput Avramovica... koji su bukvalno pitbulovi

 

Samo kad bi još mogao svoju 1 na 1 odbranu, naročito onu kod prevođenja, makar delimično da prenese i na pozicione napade. Umesto toga, čovek se od tog pitbula, pretvori u defanzivni krater sa prečestim pogrešnim odlukama gde treba da bude, kome treba da pomogne.

 

Juče onaj momenat, kad pomaže na Vembiju, koji je krenuo dvokorak sa 8 i po metara, potpuno suludo. I ostavlja svog igrača koji je na prvom pasu, ide otvorena trojka.

 

Evo ja bih voleo da makar jednom čujem objašnjenje, šta tačno  Vembi može da uradi iz ovog dvokoraka, da šutne flouter iz trka sa 6 metara?

 

Screenshot-2024-07-13-165026.png

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

 

A tako ga nahvalio. 😞

 

Što se mene tiče neka ga ne probava pa makar Plavšić morao da igra PF. 

 

Druga recenica iz kvouta se na Pokusevskog odnosila. Davidovac je valjda povredjen. 

Link to comment
Share on other sites

Davidovac je povredio kuk prilikom pada na meču sa Holandijom. To je Kari rekao na konferenciji pred Pariz. Miruje 7 dana i radi neke rehabilitacije, tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Aleksa nikad nije važio za nekog high IQ igrača i ima uvek bar po neki brainfart po meču međutim energija sa kojom igra je prosto zarazna, ekstremno pošten igrač.

 

Samo bi dodao na ovo:

 

Sa Avramom nikad dosadno.

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, СтелаРоса said:

Imali bi bar po jedno zlato sa evropskog i svetskog prvenstva da je bio redovan. Ali dobro, neka odmori dusica, nije lako cele godine sutati na kos za samo 50 miliona dolara.

Jes' da je priča o ovome išla milion puta... Ali. On beše odigrao 3/5 velikih takmičenja na kojima smo učestvovali, a da je to bilo nakon njegove prve NBA sezone (OI '16, SP '19 i EP '22. Više mi ima smisla tako gledati na njega u repki nego kritički se osvrtati na turnire na kojima nije bio prisutan). Da neko sa strane sluša, pomislio bi da on uopše nije igrao za repku/igrao jednom, dvaput za 10g. Znamo svi za primere igračina koje su mnogo posvećenije nacionalnom timu, ali jbg to je on i to nam je što nam je. Mislim, sa druge strane, da se ne lažemo, duga je i lista asova kojima, nakon finala/deep playoff runa, nije padalo na pamet da se bave reprezentacijom tog leta. Htedoh reći, sve u svemu, ja sam zadovoljan njegovim učešćem (To je moj neki, više objektivniji a manje ložački pogled na to)

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

 

Samo kad bi još mogao svoju 1 na 1 odbranu, naročito onu kod prevođenja, makar delimično da prenese i na pozicione napade. Umesto toga, čovek se od tog pitbula, pretvori u defanzivni krater sa prečestim pogrešnim odlukama gde treba da bude, kome treba da pomogne.

 

Juče onaj momenat, kad pomaže na Vembiju, koji je krenuo dvokorak sa 8 i po metara, potpuno suludo. I ostavlja svog igrača koji je na prvom pasu, ide otvorena trojka.

 

Evo ja bih voleo da makar jednom čujem objašnjenje, šta tačno  Vembi može da uradi iz ovog dvokoraka, da šutne flouter iz trka sa 6 metara?

 

Screenshot-2024-07-13-165026.png

 

Juče su francuski komentatori itekako hvalili Avrama, pominjali su da su Pariz i ASVEL zainteresovani za njega. Kao da su se plasili da ne otme lopte na svaki pritisak na pleju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, MikiMilane said:

 

Juče su francuski komentatori itekako hvalili Avrama, pominjali su da su Pariz i ASVEL zainteresovani za njega. Kao da su se plasili da ne otme lopte na svaki pritisak na pleju.

 

Francuski komentatori su koliko sam barem na highlightsima l'equipea video generalno govorili sa oduševljenjem o našim igračima. Gudurić, quel talent itd 😄

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, realno *w said:

Evo ja bih voleo da makar jednom čujem objašnjenje, šta tačno  Vembi može da uradi iz ovog dvokoraka, da šutne flouter iz trka sa 6 metara?

Kuca lagano 👽

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...