Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

14 minutes ago, McLeod said:

Jokiceva odbrana u FIBA standardima je daleko od lose cak bih rekao da je dobra. Jer ce se tesko desavati, osim sa Amerima, da gledamo neku ultra brzu kosarku gde napadi traju po 10 sekundi. U pozicionom napadu sama cinjenica da igras protiv telesine koju sigurno ne mozes da uzidas je dovoljna da to ne bude minus faktor.

 

Da ali samo ako pretpostavimo da je protivnik naivan, pa će im se napad svoditi na spuštanje lopte i izolaciju njihovog centra protiv Jokića.

 

Međutim, dosta sam ubeđen da će protivnici izvlačiti Jokića na perimetar prilikom pika (koji Jokić skromno brani) i da ćemo stalno imati problema tu. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Preko Jokića treba da primimo jedno 60 poena svaku utakmicu da bi on bio minus igrač što je nemoguće jer ima dve noge i dve ruke, nije invalid pa da ne može ništa da odbrani. Ili da svaka reprezentacija protiv koje budemo igrali ima Karija pa da pokušavaju da ga uvlače u pik.

Edited by Урош19
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jokić je jednostavno toliko dobar da matematički ne može da primi toliko koliko može da natrpa. Možemo pisati o tome kako će se snaći Vasa ili recimo Milutinov u skromnoj minutaži i da li Aleksa, Vanja i ostali role igrači mogu da ponove svoje uloge iz Manile ili kakva rešenja imamo na PF posebno ako Jović bude odsutan/rovit...ali u Jokića ne treba sumnjati da će dominirati. Prognoziram da će najbolji biti protiv Amera sa jednom surovom partijom.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Kako za odbranu važi FIBA standard, to važi i za napad.

 

Tako da i to trpanje u napadu je za debatu, ali dobro, Južni Sudan i Portoriko će svakako da bude +60 kumulativno, sakrićemo mi te neke slabosti, ali od četvrtfinala biće pomozi Bože.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ledd said:

Kako za odbranu važi FIBA standard, to važi i za napad.

 

Tako da i to trpanje u napadu je za debatu, ali dobro, Južni Sudan i Portoriko će svakako da bude +60 kumulativno, sakrićemo mi te neke slabosti, ali od četvrtfinala biće pomozi Bože.

И то трпање је већ показао у квалифилацијама за СП и на ЕП.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ledd said:

Prema izveštajima iz mečeva sa Holandijom, vidi se da se spremaju skroz drugačiji napadački i odbrambeni setovi.

 

Logično, Kari je već pričao o tome da je koncepcija igre potpuno drugačija sa Jokićem i bez njega. Ipak, postavljanje sistema u nacionalnom timu nije vezano samo za stil igre.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Ledd said:

Kako za odbranu važi FIBA standard, to važi i za napad.

 

Tako da i to trpanje u napadu je za debatu, ali dobro, Južni Sudan i Portoriko će svakako da bude +60 kumulativno, sakrićemo mi te neke slabosti, ali od četvrtfinala biće pomozi Bože.

 

Dovoljno je, zadobio si pažnju koju si tražio, ne moraš istu glupost da napišeš na 17 različitih načina.

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ledd said:

 

Da ali samo ako pretpostavimo da je protivnik naivan, pa će im se napad svoditi na spuštanje lopte i izolaciju njihovog centra protiv Jokića.

 

Međutim, dosta sam ubeđen da će protivnici izvlačiti Jokića na perimetar prilikom pika (koji Jokić skromno brani) i da ćemo stalno imati problema tu. 

 

Ne mislim da ce protivnik da ide na zidanje protiv Jokica, ali isto tako da bi se igrao pikenpop efikasno iz postavljenog napada van run and gun kosarke ja ne vidim mnogo igraca koji bi to mogli da eksploatisu.

 

A i da eksploatisu u svakom slucaju - neka probaju. Ja ne vidim da je moguce da na taj nacin primimo vise poena nego sto cemo da ih damo. To je radila Dominikana sa Taunsom recimo, znam da ostatak tima nema dovoljan kvalitet da to isprati, ali forsiranje te igre znaci da prakticno odustajes od ofanzivnog skoka a cak i da ti petica sutira 7/10 ili tako nesto nebulozno, Jokic ce ti strpati 30+.

 

Pokusaj eksploatisanja Jokica u odbrani je medju poslednjim nacinima na koje, bar po mom skromnom misljenju, treba ova reprezentacija da se napada i bio bih ekstremno srecan ako je to drugima gameplan jer bi to znacilo da cemo skoro sigurno da pobedimo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Recimo ovako hipoteticki ako hocemo da pricamo o pravljenju problema Jokicu u odbrani, mnogo pre ces da ih napravis tako sto ces imati pokretljive visoke koji ce biti izrazito aktivni na skoku. Jokic je cesto lenj u tom segmentu pa bismo mogli da damo dosta ofanzivnih skokova. Sto ne sumnjam da nas stab zna i da bi trebalo da imamo resenje za to.

 

Sto opet znaci da ce Jokic takve lajt petice lakse da natrpa u napadu, mada je njemu svejedno.

 

Ali hipoteticki bi ovo mogao da bude mnogo veci problem nego da nas neko napada preko visokih koji sutiraju trojke.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, Miki8 said:

Prvi put cujem da je Jokic lenj kada je u pitanju skok igra.

 

Cesto jeste, ne cima se, ne podigne ni ruku, ali u Denveru ima ko da skace (a i da gradi) umesto njega. Ovde zavisi od toga kako cemo koncepcijski prici defanzivnom skoku.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, McLeod said:

 

Cesto jeste, ne cima se, ne podigne ni ruku, ali u Denveru ima ko da skace (a i da gradi) umesto njega. Ovde zavisi od toga kako cemo koncepcijski prici defanzivnom skoku.

Da pričaš o odbrani, ok. Ali o skokovima ... pa tu je jedan od najboljih u ligi, obično je drugi po skokovima. Ne može da bude lenj i da bude jedan od najboljih skakača na svetu, jednostavno ne ide. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Darko said:

Da pričaš o odbrani, ok. Ali o skokovima ... pa tu je jedan od najboljih u ligi, obično je drugi po skokovima. Ne može da bude lenj i da bude jedan od najboljih skakača na svetu, jednostavno ne ide. 

 

Statisticki, ali nebitna rasprava krajnje.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Minnesota je igrala sa dva igraca u petorci koja su preko 210cm visoki.Naravno da moze da bude problema u skoku u duelima sa slicnim  ekipama, gde je visinka prednost  jedne ekipe veoma izrazena. Jokic je odlican skakac.

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki8 said:

Minnesota je igrala sa dva igraca u petorci koja su preko 210cm visoki.Naravno da moze da bude problema u skoku u duelima sa slicnim  ekipama

 

Nije teško predvideti da će na skoku protiv Francuza biti čupavo.

 

Takođe imaju alate da sprovedu famoznu taktiku "Hačimura čuva Jokića a Dejvis pomaže".

 

Sreća je da su vrlo neizbalansirani. Baš me zanima na šta će ličiti ova predstojećim prijateljska.

Link to comment
Share on other sites

Hoće li biti negde prenosa tekme sa Francuzima? Videh da se igra u petak od 21 h, ali nigde nema ništa za prenos. A videh i da će RTS prenositi ovaj turnir u Emiratima.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Smrtokapa said:

Takođe imaju alate da sprovedu famoznu taktiku "Hačimura čuva Jokića a Dejvis pomaže".

Nije baš da im je pomogla ta taktika. :wink2:

 

Ima Jokić faze kada na oko deluje lenjo, pa čak i u skoku, ali na OI je mali broj mečeva, ne verujem da će fokus biti sporan tako da ima drugih stvari za brigu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...