Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Mislim da decko ima malo promaju u glavi i nije bas najbistriji, ali na onaj nacin koji ce mu samo koristiti. Vec ima ogromnu paznju tamo, jedan je od najvecih zvezda drafta, a sve zbog imena. I njemu to nije pritisak, nego pici svoje. Ne deluje sposoban da tu nesto sad overtinkuje i nabija sebi pritisak, sto je dobro 🤣 I deluje jako dobar, castan i vredan.

 

Pika basket i fucka mu se za ostalo i kako prica i sve, nema srama decko i bas ga briga. Pa na draft je dosao u prljavim patikama 🤣

Edited by Snjofko
Link to comment
Share on other sites

Gledao sinoć celu tekmu protiv Amera iz Indijanapolisa po ko zna koji put. Jbte, koliko se košarka promenila za ovih 20 godina. Mi počeli sa petorkom Vujanić - Gurović - Peđa - Koturović - Divac, prva izmena Jarić umesto Vujanića, petorka u proseku visoka preko 2,05 haha. Divčevo prvo poluvreme možda jedno od najboljih individualnih poluvremena u istoriji reprezentacije, bukvalno savršeno. U drugom se naravno raspao. I jebem ti koliko je Gurović bio dobar igrač, skoro sam zaboravio, nekad su i trojke znale da driblaju. Šteta što je bio kreten ceo život.

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste to Paljino poluvreme antologijsko ali se nekako istakao samo kao strelac i jasno je bilo da je to teška priča. Divac u ovom poluvremenu ne samo da je ubacio 16 poena i imao 5 skokova, nego je redom podučavao njihove centre, između ostalog i tadašnjeg DPOY-a Bena Wallacea, i nekako setovao ritam kako nama odgovara, svaka ničija lopta je bila njegova. Jesu Ameri tada realno imali dosta disfunkcionalan i ne specijalno kvalitetan tim ali ipak. Drugo, u finalu 1996 nismo imali šta da izgubimo, Ameri su bili prejaki (možda i drugi najbolji USA tim svih vremena), pa je moglo da se igra rasterećenije, srebro je već bilo naše. Ovo 2002-e je bilo do or die, najgori mogući protivnik u četvrtfinalu, poraz znači ostanak bez medalje. Nisam nikad bio ljubitelj Divčuge ali povukao je tu baš junački, ne bi bilo prostora za herojstva ostalih da se on nije ukazao u prajmu u tom poluvremenu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uz duzno postovanje Vasi, Bodiroga je Dzordan za njega, a obojica su dominirali EL kosarkom. Gurovic je isto tako Dzejms za Kalinica, kada se reprezentativac vrati u domacu kosarsku, tu pricamo o partijama sa 40 poena, Kalina je bio dobar, ali...

 

U sustini, tadasnja reprezentacija je neuporediva jaca od danasanje, osim....a to je sad veliki znak pitanja, sta je sa Jokicem i na koliko je realno on visokom nivou kada dodje do FIBA kosarke?

 

To moramo da sacekamo i vidimo, mada je puno i do selektora. Da li je on sposoban da nadomesti, a u teoriji bi mogao, to sto je Bodiroga>Micic, Gurovic>Kalinic itd.

32 minutes ago, Chaos Is Me said:

Gledao sinoć celu tekmu protiv Amera iz Indijanapolisa po ko zna koji put. Jbte, koliko se košarka promenila za ovih 20 godina. Mi počeli sa petorkom Vujanić - Gurović - Peđa - Koturović - Divac, prva izmena Jarić umesto Vujanića, petorka u proseku visoka preko 2,05 haha. Divčevo prvo poluvreme možda jedno od najboljih individualnih poluvremena u istoriji reprezentacije, bukvalno savršeno. U drugom se naravno raspao. I jebem ti koliko je Gurović bio dobar igrač, skoro sam zaboravio, nekad su i trojke znale da driblaju. Šteta što je bio kreten ceo život.

Pa i nije se toliko promenilo, 2019.smo igrali tako 🤣

Edited by Snjofko
Link to comment
Share on other sites

Peja je verovatno jedan od najpotcenjenijih kosarkasa globalno u poslednjih 20 godina. Vide ga kao nekog spot up sutera, on da je ostao u Evropi mogao bi da igra sve pozicije, plus dok je bio mladji mogao je i da cuva sve pozicije. Jako daleko od nekog nepokretnog prangijasa kako se cesto percipira.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zar nije logicnije poredjenje Micic i Jaric? Realno Marko Jaric je bio bolji igrac od Vase. Prosto ta repka iz 2002. je daleko kvalitetnija igracki od ove danas. Neuporedivo bolja i to je jedini razlog zasto su dobili Ameriku i kasnije najjacu u istoriji Argentinu. 

To je nesto kao kad se povede prica od Zvezdinoj tituli iz 91. Svi bi da nategnu, te nije igrao ova te onaj, a zapravo jedini razlog toj tituli je izuzetno jaka Crvena Zvezda igracki. Pa cak i takva nije bila jaca od Olimpika, ali je ipak takticki uspela da pobedi. Olimpik je u to vreme sa Tapijem na celu bio nesto kao deset godina kasnije Abramovicev Celsi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Peja je sa 20 godina postizao preko 20 poena u proseku u Evroligi. On da je ostao u Evropi (a ne znam zašto bi ostao kad je i ovako bio all-NBA igrač u prajmu) ne bi bilo zanimljivo uopšte. Preozbiljan igrač, odmah tier ispod ovih najboljih evropskih igrača svih vremena - NBA included. On je na vrhuncu karijere bio za klasu bolji igrač npr od Bogdana Bogdanovića, a ovo ne pišem da bih omalovažio Bogdana, naprotiv, već čisto podsetnik kakav je ubica bio Peja. 2001e i 2002e to je bila njegova reprezentacija, čak je i Bodiroga bio tu ipak iz drugog plana.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

nikada peja nije bio doživljavan kao "nepokretni prangijaš" osim u mavsima kada zaista nije mogao da se mrdne

peja je u prajmu a i u mladosti bio prototip modernog (u današnjem smislu modernog a tada ispred vremena) SF/PFa a tako je i igrao i za kingse i za repku

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Preozbiljan igrac je bio Gurke. Preozbiljan. O Peji ji ne treba trositi reci... Bio je naslov neki u vecernjim novostima oko nekog velikog takmicenja posle jedne tekme (mozda cak i pripremna, neki Italijani recimo... nzm sad stvarno) 'Pedja sa druge planete'. I stvarno je bio batice, bas surov kosarkaski talenat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, uini said:

nikada peja nije bio doživljavan kao "nepokretni prangijaš" osim u mavsima kada zaista nije mogao da se mrdne

peja je u prajmu a i u mladosti bio prototip modernog (u današnjem smislu modernog a tada ispred vremena) SF/PFa a tako je i igrao i za kingse i za repku

Mislim da je ipak u javnosti (široj/manje upućenoj/šta god) bila aktuelna njegova slika samo kao izuzetnog prangijatora, bar ja tako zaključujem na osnovu onog što sam čitao/čuo od rendom likova a i po novinama se svašta provlačilo. Verovatno je tome razlog činjenica da je najviše ljudi njega gledalo u reprezentaciji, kad se najviše pamte oni koji su briljirali u klaču (sećam se i da sam čuo, ne jednom, nešto u fazonu Peja pogađa ali ga nigde nema kada se lomi, zna se kome tada ide lopta), a reprezentacija je bila puna onih koji znaju sa loptom pa nije ni bilo potrebe da radi više stvari - prioritet je bio da trpa kao lud, što je obično i radio.

 

Naravno da je on bio mnogo više od toga. Sećam se izjave mog kuma kada ga je video u Zvezdi sa 17-18 godina Znaš ono kad uđe klinac na teren a ti vidiš da zna košarke više od svih ostalih. Tad se videlo da će biti brutalan igrač.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nema sta da se ceka i da se  vidi da li Jokic ume da igra FIBA kosarku, na njoj je odrastao. Samo sto on nece imati kvalitetan tim kao sto je bio taj iz 2002-e.  Stefan Jovic je najbolje poredjenje sa Jaricem, slicni igraci , sumnjivog suta  ali deru u odbrani, i znaju da uposle saigrace. Rekao bi da je Jovic nesto bolji u organizaciji igre od Jarica. Jovic je odigrao odlican Eurobasket 2017 godine, steta sto se povredio pred finale i igrao povredjen, da je bio zdrav, dobili bi to finale. A takav igrac kao sto je Jovic ce nam nedostajati i na ovom evrobasketu. Stojakovic je bio cetvrti u glasanju za MVP-ija NBA lige , sezona  2003-2004.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...