Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Quote

 

- Пре свега да будемо сви здрави и да дођемо што спремнији на окупљање. Што се тиче медаље или пласмана на СП, мислим да је о томе прерано говорити. Ако будемо играли на начин на који знамо, ако се будемо борили, мислим да резултат неће изостати - рекао је он и додао да се нада ће Србија бити у најјачем саставу.

- Мислим да то врло могуће, само се надам да ће повреде да нас заобиђу ове године и да нам оне неће правити проблем.

 

Teo ... http://www.zurnal.rs/kosarka/reprezentacija/79649/teodosic-nadam-se-da-cemo-u-kinu-u-najjacem-sastavu-licno-mi-je-plava-boja-dresa-draza

Link to comment
Share on other sites

Miško ima neku varijantu doživotnog ugovora sa Jokićem.Po tom ugovoru uzima 10 % .E sad finta je u tome da Miško u NBA nije prisutan jer je pametno zaključio da nije dovoljno jak za to tržište a i mrzi ga da se za svako malo zajebava uzduž i poprijeko Amerike.Zbog toga Miško sklapa dil sa američkim agencijama,kojim ustupa svoje igrače.Ne mogu da se sjetim  kako se zove agencija  sa kojom sarađuje.Da li je to agencija Marka Flečera ili neka druga ne znam.

Finansije idu na sljedeći način:

NBA agent dobija svoju redovnu i kolektivnim ugovorom propisanu proviziju koja je između 2 i 3 % ,mislim 2,1 % ali nisam suguran.Ta provizija se odbija od Miškovih 10 % tako da od od svojih NBA ibrača uzme7-8 % a oni ostatak do 10 % isplaćuju NBA agentu.

Edited by Pasulj
Link to comment
Share on other sites

Miško je prisutan u NBA, ima 4 svoja igrača kojima se vodi kao zvanični i punopravni agent igrača čiji aktivni ugovori vrede 20+ miliona.

 

Jokić je jednostavno završio saradnju sa njime i izabrao drugog agenta. I to ne bilo koga, nego čoveka koji lično vodi 8 all-star igrača i 7 max ugovora.

To jednostavno nije Miškova liga, niti će ikada biti.

 

E sad, ako mislite da on pored plaćanja verovatno najskupljeg agenta u NBA, daje još nešto i Mišku na dobrovoljnoj osnovi (jer legalno ugovor ne može da ima), onda je to vrlo naivno po meni.

 

Jokić je prerastao Miška i to je to, vrlo jednostavno. Mišku isto super, uzeo je milionsku proviziju, dobio doživotnu vrhunsku reklamu i to je to.

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Miško je profesionalac, što znači da radi u najboljem interesu svog klijenta. Meni je veoma bezveze da se neko pljuje što odlično radi svoj posao dokle god to radi u okviru propisa, kao kad bi pljuvali advokata što brani optuženog za silovanje ili lekara koji svojim znanjem spasava život Draganu J Vučićeviću. 

 

Na kraju dana, odluku uvek donosi prinicpal tj onaj na koga se nešto odnosi, u ovom slučaju Jokić. On je odrasla i poslovno sposobna osoba, sposobna da shvati značaj i posledice svojih odluka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

 

stvarno veruješ u ovu epsku fantaziju? 

Ne samo od Jokića,nego i od ostalih.Šta misliš,da je Miško gurao svoje igrače u NBA da bi ga sad odjebali.Pa šta bi on imao od toga?Miško je zarađivao na Jokiću,zarađuje i zarađivaće i dalje.Ko god misli drugačije taj je naivan.I drugi igrači imaju zajebane ugovore sa svojim evropskim menadžerima.Trnovčević,agent od onog mustanga Nurkića uzima 7 % ,Oktagon mislim isto tako mada je kod njih situacija drugačija jer oni rade i u NBA.

Ovo je realan i surov svijet.Manite se dječijeg razmišljanja.

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Pasulj said:

 

 

ti misliš da je "realan i surov svet" mesto gde menadžer može da kaže igrači 

 

ti i ja ćemo imati doživotni ugovor gde ćeš mi plaćati 10%

 

giphy.webp

 

 

 

i kao jokić kaže "ok" i potpiše

 

jel taj doživotni ugovor do kraja života ili samo do kraja karijere??

 

 

 

 

neverovatno je kakve se sve gluposti mogu prodati ljudima i ljudi će samouvereno nastaviti da ih šire okolo

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Chaos Is Me said:

kao kad bi pljuvali advokata što brani optuženog za silovanje

 

Off topic, da li je po tvom misljenju "bezveze" pljuvati advokata koji brani optuzenog za silovanje gde je optuzeni prethodno advokatu rekao da je isto pocinio? 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Pasulj said:

 

 

Dečije razmišljanje je ovo što ti pišeš. 

 

Jedan menadžer uzme klinca iz Vojvodine za 20.000 evra, tri godine kasnije dobije proviziju od recimo 2 miliona dolara. To je to, ubod života, drugi menadžeri za toliku proviziju vode stotine igrača desetinama godina.

 

Da razjasnimo, ne postoji legalan način da ga Miško primora na takvo nešto. Druga stvar, zašto bi sam Nikola pristao na takvo nešto? Dečko kome se od prvog nastupa za juniore u Voši predviđala brutalna karijera, nije njega Miško izmislio. Već tada je i Partizan bio zainteresovan, ali je ovaj bio brži. 

 

Od momenta promene menaždera, jedini način da on ima nešto od Nikolinog ugovora, je da mu ovaj svojom voljom uplati nešto, što mi je potpuno smešna teorija. Nema kome drugom iz porodice, okruženja, grada, da pomogne, nego će Mišku koji je već uzeo oare za dva života od njega.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pasulj said:

Miško ima neku varijantu doživotnog ugovora sa Jokićem.Po tom ugovoru uzima 10 % .E sad finta je u tome da Miško u NBA nije prisutan jer je pametno zaključio da nije dovoljno jak za to tržište a i mrzi ga da se za svako malo zajebava uzduž i poprijeko Amerike.Zbog toga Miško sklapa dil sa američkim agencijama,kojim ustupa svoje igrače.Ne mogu da se sjetim  kako se zove agencija  sa kojom sarađuje.Da li je to agencija Marka Flečera ili neka druga ne znam.

Finansije idu na sljedeći način:

NBA agent dobija svoju redovnu i kolektivnim ugovorom propisanu proviziju koja je između 2 i 3 % ,mislim 2,1 % ali nisam suguran.Ta provizija se odbija od Miškovih 10 % tako da od od svojih NBA ibrača uzme7-8 % a oni ostatak do 10 % isplaćuju NBA agentu.

Ovo je basloslovna izmisljotina. Da ne upotrebim neki tezi izraz. 
Odnos menadzer - klijent je prestao jos pre nego sto je Jokic potpisao novi ugovor na tih 150+ meleona (izvinjavam se sto sam zaboravio tacnu cifru). Tj.prestao je istekom Nikolinog prvog ugovora u NBA. Zbog cinjenice da NIkola ceni Raznatovicev doprinos razvoju sopstvene karijere,zato sto smatra da je dobro vodio racuna o njoj (karijeri) i njemu samom i zbog generalno korektnog odnosa.Jokic mu je isplatio na potpuno dobrovoljnoj bazi (nije postojala nikakva obligacija) odredjeni procenat (1 ili 0,5% vrednosti novog ugovora - ovo ne znam tacno a i nije da me bas interesuje svaka nula u cifri). Drugim recima - ljudski ga pocastio umesto hvala.

Tako da te molim da ne siris ovakve dezinformacije. Suzdrzi se od njih ako mozes,mada vidim da si veoma sklon tome.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

at Wrach: Advokat je profesionalac isto kao i lekar, brani/leči svakog, postoje advokatska i lekarska tajna kao pravni instituti i niko ne može naterati njih da protivno svojoj volji otkriju ono što im je klijent/pacijent poverio, takva je profesija. Zakonom o advokaturi i statutom komore je propisano kad može da odbije klijenta. Pitanje morala je nešto drugo i tu svako od nas ima svoj interni moralni kodeks. Mnogi advokati zbog njega ni ne rade krivicu, ali ako već hoće da se bave njome - moraju da žive i sa ovakvim stvarima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Chaos Is Me said:

at Wrach: Advokat je profesionalac isto kao i lekar, brani/leči svakog, postoje advokatska i lekarska tajna kao pravni instituti i niko ne može naterati njih da protivno svojoj volji otkriju ono što im je klijent/pacijent poverio, takva je profesija. Zakonom o advokaturi i statutom komore je propisano kad može da odbije klijenta. Pitanje morala je nešto drugo i tu svako od nas ima svoj interni moralni kodeks. Mnogi advokati zbog njega ni ne rade krivicu, ali ako već hoće da se bave njome - moraju da žive i sa ovakvim stvarima. 

Ne brani zlo već čoveka, fazon?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

ti misliš da je "realan i surov svet" mesto gde menadžer može da kaže igrači 

 

ti i ja ćemo imati doživotni ugovor gde ćeš mi plaćati 10%

 

giphy.webp

 

 

 

i kao jokić kaže "ok" i potpiše

 

jel taj doživotni ugovor do kraja života ili samo do kraja karijere??

 

 

 

 

neverovatno je kakve se sve gluposti mogu prodati ljudima i ljudi će samouvereno nastaviti da ih šire okolo

 

Moj prethodni post ili nisam poslao ili je obrisan ali nema veze.Pokušaću da ga dopunim i da objasnim kako stvari stoje u profesionalnom sportu.Sarađujem,povremeno,sa jednom agencijom koja se istina bavi fudbalom ali znam kako stoje stvari i u košarci.Pojam doživotni ugovor se u žargonu koristi kada se govori o ugovoru koji traje praktično do kraja karijere.I tačno,baš tako se kaže dječurliji i njihovbim roditeljima kada im se mahne ispred očiju  lovom kakvu oni u životu nisu vidjeli.Normalno pošto jedva sastavljaju kraj s krajem a niko nije siguran da je baš njihov mali novi Ronaldo oni pristaju.Obezbjeđenje,ubod za dva života?Jako jako teško.Ogromna većina tih balavaca propadne iz ovog ili onog razloga.Neki nešto i odigraju ali onaj pravih kapitalaca bude da ih na prste možeš izbrojati.Kupuje se mačka u džaku i to ne jedna već puna vreća malih mačića.Jedna agencija,meni poznata, je prije nekog vremena dovela jato malih Afrikanera,koje je opet kupila od jedne afričke aagencije,i razbacala po žlj zemljama Evrope. Fudbal,samo još ovo pa da i sa njim završim,je velika bara.Puno veća od košarke.U skladu s tim i krokodila je puno više i to onih ogromnih.Neki od njih imaju sistem da klubovima plaćaju da igrač igra kod njih.Klubovima je to OK jer dobijaju igrača za džabe.Normalno precizira se podjela obeštećenja.To rade bogatiji menadžeri.Oni malo manje bogati rade po sistemu  da se podmiti važan tip u klubu.Igraču se daju pare koje on ne vrijedi a dio toga dobija važan tip u klubu.Ostatak dijele menadžer i igrač.Na tu foru u CZ je,svojevremeno , došao onaj igrač sa kraćom nogom pa onaj sa epilepsijom.Od svih menadžera,spomenuću samo Mamića.On je godinama,preko agencije koja je registrovana na njegovog sina,vrbovao igrače.Sklapao sa njima  građansko pravne ugovore i uzimao 20% od svih njihovih prihoda praktično do kraja karijere.Takav ugovor ima i Modrić i svi ostali.Protiv toga se svojevremeno pobunio Eduardo da Silva kojeg je kao balavca Maminjo doveo iz Brazila.Mamić ga je tužio i na sudu dobio.Kasnije se Eduardo žalio i mislim da je to još u toku.Fifa je pokušala da ograniči te menadžerske ugovore ali ruke su im vezane jer to izlazi iz domena sportskih ugovora.

Inače i Miško je prije nekoliko godina pokušao da uđe u fudbal pa mu je fino sugerisano da odustane.

Ne bih dalje.Može da se napiše i nešto što ne bi smjelo da se napiše.Za kraj,kakav bi rezon bio bilo kom košarkaškom menadžeru da gura igrača u NBA a da zna da će ga ovaj odjebati.Ruki ugovori u NBA su mali,porez ogroman .Puno bolje bi bilo gurati igrače u evropske klubove gdje se provizija uzima direktno od kluba pa čak i veća od tih 10 ili nije bitno koliko % .

Toliko i ovim što, se mene tiče,prestajem sa pisanjem o menadžerisanju.Velika bara,veliki krokodili.Baš zato i ne pišem na temi fudbala. Svako dobro.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...