Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ma slazem se ja za rispek prema Dirku, on je all time great u svetskim okvirima, a kamoli u evropskim.

 

Samo kazem da nije dobro poredjenje iz tih razloga.

 

Ja bas suprotno, onda bih ga pljuvao nevidjeno, ako si takav baja i mislis da vuces svoj tim do titule/finala u NBA, budi baja pa vuci mucenike iz svoje zemlje do bronze.

Link to comment
Share on other sites

Nemam ništa protiv specijalnih tretmana za specijalne igrače. Šta se desilo te 2005. još uvek nije potpuno razjašnjeno, znam da je Stojaković imao onaj slučaj grčke vojske, pa nekih dečjih kampova itd., i da je zbog toga dignuta dreka jer je tražio poseban tretman za neke eksterne aktivnosti a ne nužno nešto što se da razumeti. Jokiću bi svakako trebalo omogućiti kasniji dolazak zbog objektivnih razloga, ali što kaže uini, zauzvrat commitment ili ćao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, BattleBorn said:

Obavezno cu da verujem necijem subjektivnom utisku iza kojeg stoji dugogodisnja zelja da se progura ta besmislena prica (poprilicno je nebitno ko ima vise fanova u samom gradu) vise nego samom validnom istrazivanju.

Ponovo, Manchester nije tema ovog topica, boli me uvo i kad neko to vredja, samo offtopic-ujete pausalnim projekcijama.

 

a istrazivanje je validno i statisticki relevantno jer - ti to kazes? vazi.

 

pricam o drugim stvarima do kojih ne dobacujes... razlika izmedju the city of manchester i greater manchester, razlika izmedju katolika i protestanata koja je bila jedan od glavnih pokretaca navijackih podela sredinom proslog veka, ircima (katolicima) koji su se naselili u odredjenom periodu u greater manchester-u, ljudima koji su iz tog grada kao i svi njihovi prijatelji/rodbina/poznanici, itd. ... ali sto bi se ti zamarao tim pausalnim glupostima.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto se pominju specijalni tretmani ili slicno kada nije u tome problem? Djordjevic je vise puta spominjao da ce se uzeti svi faktori u obzir za dolazak na pocetak priprema. Jokic je propustio 2 takmicenja ne zato sto nije dobio mogucnost da se kasnije prikljuci pripremama, nego zato sto nije zeleo da igra na tim takmicenjima. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

То су стравични напори – климао је главом Ђорђевић.

Али, он је врхунски професионалац, врхунски играч који води тај клуб као апсолутни лидер. Све моје честитке, личне и као симпатизера Нагетса. Тамо је и Карнишовас, са Мајком Мелоуном сам такође успоставио контакт. Играју сјајну кошарку и желим им сву срећу.

 

Salo proguto sujetu i navija za Nagetse, cak se i ca Maloumnom cuje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, ZoltanWantsToDie said:

Ovo tako nije istina. Novac je pomogao popularnosti svakako, ali nemojte da pricate da ljudi nisu znali/navijali za Siti. Postoje ljudi koji su navijali, jer su pratili i voleli PL i pre upliva vece kolicine novca u klubove. 

Ovo je kao ona prica za PSG da niko nije cuo, a moj deda je njih gotivio (koji je umro pre nego sto su ovi dobili kintu). Doduse, on je bas voleo i Junajted, pa sam ja krenuo da navijam za Siti njemu u inat. 😄

 

 

2 hours ago, Plikuscht said:

 

a zasto rakocevica odjebati, a nikolu ne?

 

ne bih da ti rusim poentu, ali nisi ni svestan koliko ovde gresis. city je pravi mancesterski klub i sva hard core mancesterska ekipa navija za njega decenijama. united je popularniji svugde drugde na planeti no u mancesteru.

Kakve veze Nikola Rakočević ima sa ovom pričom? :classic_tongue:

 

Nisam se precizno odrazio. Znam kako ljudi u fudbalskim zemljama prate svoje klubove bez obzira na njihove uspehe i neuspehe, mislio sam na eksploziju ljubavi širom sveta. 

 

Zumbule, ti baš i nisi primer za bilo šta. :classic_biggrin: Pazi, devedesetih kreće ekspanzija prenosa, fudbal menadžera, kladionica a kasnije i interNJeta, pa smo svi znali i za razne Lejton Orijente, ali sam svedočio kako se pažnja i kvazi emocije polako okreću ka timovima koji usled upliva ogromnog novca postaju konkurenti za titule. Siti sam uzeo kao primer, nisu oni ni prvi ni najgrđi, ali su aktuelni. Naravno da su uvek postojali ljudi koji su iz ovog ili onog razloga pratili neki strani tim, bez obzira na to da li je prvi ili poslednji.

....

Što se tiče tretmana Jokića, slažem se sa onim što su napisali goldberg i Mairosu. Treba ga poštedeti donekle zbog ogromnih fizičkih i mentalnih napora iz ove sezone, ali u jednom trenutku mora da upali sve motore. Mislim da sve ipak najviše od njega zavisi, pa kad završi sezonu, neka se odmori malo, presabere se i onda preseče da li hoće ili neće. 

 

Drugo, generalno se uvek zalažem za doprinos zajednici i da treba nastaviti tabanje terena i za neke nove klince, svako u svojoj moći i oblasti, naravno. To može da bude i čišćenje prirode, uređenje lokalnog igrališta ili nešto slično. Kada si na vrhu imaš i veću odgovornost, zato što si u mogućnosti da uradiš veće stvari, značajne za širi krug ljudi. Zato npr. ako se Dudi prigovara uvek se treba setiti da je on preuzeo reprezentaciju kada su svi bežali od nje, a nije morao jer je već imao sve. Tako ću uvek imati lepu reč i za  Saleta jer je on svoju savršenu karijeru i legendu stavio na kocku da bi napravio nešto novo za košarku u ovoj zemlji. A niko ga nije tukao po ušima i ušao je u priličan rizik. Ciklično ponavljamo ove priče ali mislim da je i to dobro. Na Jokari je da izabere da li želi da uđe u to kolo koje je važno baš zato što niti je obavezno niti se plaća. Tvoja volja pa izvoli. S jedne strane je rizik neuspeha i pljuvanja a sa druge panteon, pa neka vidi da li ima hrabrosti kao što je ima kada šalje lude pasove na par sekundi do kraja meča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mairosu said:

 

 

što reče kolega zlatnobrdi gore, nisam ni ja za pljuvanje, ali da, ako kažeš "ne zanima me da igram za repstaciju", može, super, your call, ali u vestima si zadnji, pa nek' te hvali svaka artija u državi Colorado, tamo budi legenda. ili gdegod treba.

Izvini sto sam isekao post,mene ovaj deo zanima.

Jel imas informaciju/znas da je ovo rekao,da mu je ovo stav? Pitam te jer si vrlo upucen (i profesionalno) u kosarkaska desavanja..plivas u tim vodama.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni Bombarder said:

Izvini sto sam isekao post,mene ovaj deo zanima.

Jel imas informaciju/znas da je ovo rekao,da mu je ovo stav? Pitam te jer si vrlo upucen (i profesionalno) u kosarkaska desavanja..plivas u tim vodama.

 

Nemam nikakvu informaciju o tome, zaista. Jokić je inače prilično hermetičan za srpske medije, tako da možemo samo da nagađamo šta i kako.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mairosu said:

 

Nemam nikakvu informaciju o tome, zaista. Jokić je inače prilično hermetičan za srpske medije, tako da možemo samo da nagađamo šta i kako.

U redu.

Jokic hoce da igra na Mundobasketu. Ima zelju da igra za repku ove godine. Da li ce se to zaista desiti - ne znam. Nije jos ni sezonu zavrsio. Smatram da je trenutno to jedino vazno. To sto hoce da igra i sto ga i porodica savetuje u tom pravcu. 
P.S.nije nagadjanje. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Crni Bombarder said:

U redu.

Jokic hoce da igra na Mundobasketu. Ima zelju da igra za repku ove godine. Da li ce se to zaista desiti - ne znam. Nije jos ni sezonu zavrsio. Smatram da je trenutno to jedino vazno. To sto hoce da igra i sto ga i porodica savetuje u tom pravcu. 
P.S.nije nagadjanje. 


Pa, to me vrlo raduje onda. Hvala što si ovo podelio sa nama.

Link to comment
Share on other sites

ih kad je to obradovic najavio

pritom je s takvom sigurnoscu nastupio da ga treba drzati licno odgovornim ne obistini li se  :capone:

 

ps  doduse vec je poceo da obara "jacinu" izjave sa "igrace"  na "ima zelju da igra" :classic_dry:

Edited by aloviti
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mairosu said:

Nemam ništa protiv specijalnih tretmana za specijalne igrače. Šta se desilo te 2005. još uvek nije potpuno razjašnjeno, znam da je Stojaković imao onaj slučaj grčke vojske, pa nekih dečjih kampova itd., i da je zbog toga dignuta dreka jer je tražio poseban tretman za neke eksterne aktivnosti a ne nužno nešto što se da razumeti. Jokiću bi svakako trebalo omogućiti kasniji dolazak zbog objektivnih razloga, ali što kaže uini, zauzvrat commitment ili ćao.

 

Zapravo, grcku vojsku je sluzio 2004. , pre OI u Atini. Valjda zbog toga nije stigao da se pojavi na vreme na priperme za igre. A za 2005. vec nemam pojma zbog cega je otkazao. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skyglider said:

 

Zapravo, grcku vojsku je sluzio 2004. , pre OI u Atini. Valjda zbog toga nije stigao da se pojavi na vreme na priperme za igre. A za 2005. vec nemam pojma zbog cega je otkazao. 


E hvala, meša mi se sve u tom periodu 00-07 kad sam bio u košarkaškoj izolaciji.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aloviti said:

ih kad je to obradovic najavio

pritom je s takvom sigurnoscu nastupio da ga treba drzati licno odgovornim ne obistini li se  :capone:

 

ps  doduse vec je poceo da obara "jacinu" izjave sa "igrace"  na "ima zelju da igra" :classic_dry:

Da ima koga da bijemo po p. ako se ne obistini 😁

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Skyglider said:

 

Zapravo, grcku vojsku je sluzio 2004. , pre OI u Atini. Valjda zbog toga nije stigao da se pojavi na vreme na priperme za igre. A za 2005. vec nemam pojma zbog cega je otkazao. 

 

Kolko se ja secam na jednom prvenstvu pre 2005 (mislim olimpijada 2004) je hteo da se pojavi mnogo kasnije nakon prozivke, Zeljko mu je rekao da ne moze, pa je uvredjen otkazao ep 2005 odmah na startu.

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

 
 
1
53 minutes ago, Mairosu said:

Nema vinjaka u Belgijama 😞

 

 
 
 
1 hour ago, Mairosu said:

E hvala, meša mi se sve u tom periodu 00-07 kad sam bio u košarkaškoj izolaciji.

Sad je jasnije zašto ti se mešaju stvari u tom periodu. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mmajstor said:

 

Kolko se ja secam na jednom prvenstvu pre 2005 (mislim olimpijada 2004) je hteo da se pojavi mnogo kasnije nakon prozivke, Zeljko mu je rekao da ne moze, pa je uvredjen otkazao ep 2005 odmah na startu.

 

Da da, OI je u pitanju, tog leta je imao grcku vojsku da sluzi i jos neka jebavanja, pa je hteo znatno kasnije da dodje na pripreme. I onda ima logike da se uvredio i nije vise hteo do kraja karijere da igra za reprezentaciju.

 

I od tad ga bije ta neka reputacija da uglavnom nije hteo da se cima za repku, a to sto je igrao na svim takmicenjima od 1999. do 2003 i bio medju glavnima u osvajanju SP i EP , svi to nekako zaborave. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije vojska bila problem, nego je hteo da ide na neki deciji kamp sa Divcem u Sakramento, a da se na pripreme pojavi mesec ipo dana kasnije. Ajd nedelju, dve, pa i tri, ali mesec ipo dana je bilo stvarno bezobrazno.

 

To se sve desavalo nakon loseg rezultata na EP u Svedskoj prethodne godine, pa je i izgledalo da mu se igralo samo preko one stvari i da je Zeljkov ocekivani potez jedva docekao ako ne i prizeljkivao. Uzgred, ne secam se da je igrao 99e, ali opet reprezentativni staz mu je bio nesrazmerno kratak u odnosu na duzinu karijere... a 2001i2002 ne bi trebalo niko da zaboravi. 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...