Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

18 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Isto kao sto je u nasoj grupi ukrstavanja borba izmedju nas, Dominikanaca i italijana je i u grupi sa kojom se ukrstavamo. I ja misli da ce Litvanci izaci iz grupe pored Amera ali ne bi me cudilo da ispuse i oni i Grci i braca Crngoroci odu u 1/4. Zbog svih otkaza je nivo jako ujednacen ove godine. Bice vise iznenadjenja nego na zadnjem SP.

Da, da, CG ako se ne usere od prilike da napravi za njihove uslove veliki rezultat ima sve što treba da dobije Litvaniju i Grčku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Protiv Dominikanske Repiblike bi mogao biti problem zbog standardne boljke svih "nasih" ekipa, a to je branjenje pick and pop igre. Italijani su time napravili ogromne probleme Srbiji, a ovi imaju trenutno vjerovatno najboljeg pop igraca na svijetu. 

 

Pa nisam siguran da je P&P najveci problem, barem ne u nasem slucaju sa ovom istorijom igranja protiv Italije od 2020 pa na ovamo.


Italija je manje napravila Srbiji problem sa P&P (skoro uospte nije, jedan kos smo primli iz P&P Melija gde je Jokic kasnio) vec sa strasnim problemima u odbrani centralnog pika gde nas izvoze samo tako pa trpaju kada stize pomoc sa 45 stepeni i iz kornera. Isto je bilo i u Grckoj na Akropolis kupa. Cak se ne secam da li su nam dali jedan jedini kos iz P&P. Italiju dodatno cini zajebanom da se Polonara i Fontekijo dizu na sut za 3 iz pozicije nakon primljenja lopte bez ikakvog driblinga. Fontekijo je pravio budalom Lucica u Berlinu, o Polonari da ne govorim, covek nam ostavio traume i pogadjao i preko Bobija Marjanovica. Kljuc protiv njih je uci u meso koliko to god banalno zvucilo i tim malim prgavcima Spissuu i Spanjolu ne dozvoljavati da pobede cuvara na prvom koraku. Italijane moras, da koristim stari trenerski terminus technicus, prebiti. Mi smo ih u Kini imali 38 minuta u bonusu. I to je kljuc. Stvaraj im missmatch i problem, agresivno ka kosu, uvedi ih u problem sa faulovima. 

Drugi elementarni problem Srbije protiv Italije je skok ali ovo je po meni vec strukturni problem ove ekipe koji cemo tesko ispeglati u dovoljnoj meri i sa time ce Srbija morati da zivi.

 

@Beonegro - navijamo za bratsko cetvrtfinale protiv Crne Gore. Pa ko pobedi nek ide na olimpijadu.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Pa nisam siguran da je P&P najveci problem, barem ne u nasem slucaju sa ovom istorijom igranja protiv Italije od 2020 pa na ovamo.


Italija je manje napravila Srbiji problem sa P&P (skoro uospte nije, jedan kos smo primli iz P&P Melija gde je Jokic kasnio) vec sa strasnim problemima u odbrani centralnog pika gde nas izvoze samo tako pa trpaju kada stize pomoc sa 45 stepeni i iz kornera. Isto je bilo i u Grckoj na Akropolis kupa. Cak se ne secam da li su nam dali jedan jedini kos iz P&P. Italiju dodatno cini zajebanom da se Polonara i Fontekijo dizu na sut za 3 iz pozicije nakon primljenja lopte bez ikakvog driblinga. Fontekijo je pravio budalom Lucica u Berlinu, o Polonari da ne govorim, covek nam ostavio traume i pogadjao i preko Bobija Marjanovica. Kljuc protiv njih je uci u meso koliko to god banalno zvucilo i tim malim prgavcima Spissuu i Spanjolu ne dozvoljavati da pobede cuvara na prvom koraku. Italijane moras, da koristim stari trenerski terminus technicus, prebiti. Mi smo ih u Kini imali 38 minuta u bonusu. I to je kljuc. Stvaraj im missmatch i problem, agresivno ka kosu, uvedi ih u problem sa faulovima. 

Drugi elementarni problem Srbije protiv Italije je skok ali ovo je po meni vec strukturni problem ove ekipe koji cemo tesko ispeglati u dovoljnoj meri i sa time ce Srbija morati da zivi.

 

@Beonegro - navijamo za bratsko cetvrtfinale protiv Crne Gore. Pa ko pobedi nek ide na olimpijadu.

 

Ja se sjecam poprilicnog broja otvorenih suteva za Mellija nakon otvaranja u sirinu poslije picka, pogotovo u prvom poluvremenu dok je Srbija jos kontrolisala utakmicu. KAT je u tom segmentu vrlo vjerovatno broj 1 na svijetu (ako Jokica ne racunamo jer ne forsira toliko taj segment, a vjerovatno je josi bolji) i sa toliko prostora on itekako moze unakazit bilo kog protivnika. Dodatan faktor je i sto KAT moze itekako spustiti loptu na parket i napasti licem svako lose zatvaranje. Naravno, Srbija je tu ogroman favorit i ne smije si dopustiti da ih izbaci debelo inferiornija ekipa bez obzira na KAT-a. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ja se sjecam poprilicnog broja otvorenih suteva za Mellija nakon otvaranja u sirinu poslije picka, pogotovo u prvom poluvremenu dok je Srbija jos kontrolisala utakmicu. KAT je u tom segmentu vrlo vjerovatno broj 1 na svijetu (ako Jokica ne racunamo jer ne forsira toliko taj segment, a vjerovatno je josi bolji) i sa toliko prostora on itekako moze unakazit bilo kog protivnika. Dodatan faktor je i sto KAT moze itekako spustiti loptu na parket i napasti licem svako lose zatvaranje. Naravno, Srbija je tu ogroman favorit i ne smije si dopustiti da ih izbaci debelo inferiornija ekipa bez obzira na KAT-a. 

 

Zaključaće to Rile, no sikiriki buraz.

 

Jesu li naši svi zdravi? To mi nekako najgore pred samo takimčenje, neizvesnost da će se neko ( daleko bilo ) povrediti.

Edited by Indig0
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ja se sjecam poprilicnog broja otvorenih suteva za Mellija nakon otvaranja u sirinu poslije picka, pogotovo u prvom poluvremenu dok je Srbija jos kontrolisala utakmicu. KAT je u tom segmentu vrlo vjerovatno broj 1 na svijetu (ako Jokica ne racunamo jer ne forsira toliko taj segment, a vjerovatno je josi bolji) i sa toliko prostora on itekako moze unakazit bilo kog protivnika. Dodatan faktor je i sto KAT moze itekako spustiti loptu na parket i napasti licem svako lose zatvaranje. Naravno, Srbija je tu ogroman favorit i ne smije si dopustiti da ih izbaci debelo inferiornija ekipa bez obzira na KAT-a. 

 

sve se slazem osim sa poslednjom recenicom feat "debelo inferiornija"

 

ekipa na sp turniru koja ima pored townsa, hielda i gordona, plus nekog baju kojeg ne znam, nd moze biti inferiorna na pocetku singularity sp tekme protiv bilo koga.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

sve se slazem osim sa poslednjom recenicom feat "debelo inferiornija"

 

ekipa na sp turniru koja ima pored townsa, hielda i gordona, plus nekog baju kojeg ne znam, nd moze biti inferiorna na pocetku singularity sp tekme protiv bilo koga.


Buddy i Gordon igraju za Bahame, ne za Dominikansku jebo ga ti 🥲

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:


Buddy i Gordon igraju za Bahame, ne za Dominikansku jebo ga ti 🥲

 

Mislim da je sustina ipak istinita. Nismo mi tu izraziti favoriti protiv bilo koga sem protiv Kine i simpaticne brace iz Juznog Sudana, ajde verovatno i Portorika (za njih inace mislim da nisu toliko losi kao sto su izgledali u Areni pre par dana). Mozemo dobiti sem Amera svakog ali i izgubiti od bukvalnog svakog na koga cemo naletiti posle. Izuzetno izjednaceno takmicenje i uprkos izostanku nekoliko bas zvucnih imena je to verovatno i najpozitivnije sto kosarka moze da izvuce od ovog mundijala.

Link to comment
Share on other sites

Taliani zaebani. Deluju uigranije od većine reprezentacija koje sam gledao. Jaki i efektivni u kontrama. Lopta im ide brzo i ne mrče je driblinzima. Nemaju top ball handler-a ali svi umeju loptu da spuste na parket. Mogu dosta da preuzmu a vešto brane 1 na 1 pa retko udvajaju.
Videćemo kako će proći kada naidju na tim sa okretnim, skočnim centrom. Milutinova su odlično skautirali i rizikovali sa njegovim povratnim ka šuteru kada ga udvoje ali mi smo jako loše to finiširali.


  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, MrTripleDouble said:

Muka mi je od Gudurica

 

ne zajebavam se

Mene najviše nervira njegovo konstantno iščuđavanje/prigovaranje zašto mu sudije sviraju faul kada sa leđa ili bočno rukom povlači oko struka igrača koga brani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Muka je i meni, ali nije da imamo boljeg, tako da podrška da na prvenstvu bude što efikasniji. Posipaću se i pepelom i katranom i perjem i fekalijama ovde - samo nek pokida. 

 

Utakmica na leru, primili smo brdo trojki 🙃 ali smo o5 nakucali dvaes+ razlike. Bilo je i dobrog, bilo je i lošeg; angažman u odbrani je dobar, ali ono što standardno ne branimo je šut za 3. U napadu se dosta puta traži ekstra pas, ovde mislim pre svega na Bogdana, Jovića Jr, Gudurića, u akcijama koje bi mogli i sami da završe. Deluje mi da Pešić još uvek isprobava dosta toga.

Edited by DameTime
reč
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Protiv Portorika smo imali dobru utakmicu protiv nedoraslog protivnika, sada lošu utakmicu protiv nedoraslog protivnika.

 

Dosta metiljavo, sve u svemu. Nadao sam se ranije da ćemo biti u stanju da igramo sa nekom positionless spoljnom linijom gde svako može da glumi pleja, ali kada Gudurić organizuje napad to baš deluje nekako... žalosno. Znači, Joviću loptu u ruke i teraj.

 

Osećaj kad gledam Ristića u odbrani je kao kada sam prvi put na snimku video sebe iz trećeg lica kako igram košarku. Dakle baš deprimirajuće.

 

Pozitivno je što je na kraju ipak ispala rutinska pobeda protiv naloženog domaćina. Biće ovo bolje, a ostaje da se nadamo da će biti dovoljno dobro kada bude bilo najbitnije.

Edited by Smrtokapa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sigurno će u do or die momentima, kad do istih dođe, lopta ići u ruke Jovketu (i Bogdanu). Ali me ne čudi što Kari i dalje proba Guduru na pleju, jbg, mora imati još jednu opciju. Za to se treba obratiti Miciću... Jokiću se obratiti što Rile uzima minute na petici, jer ne bi ni išao da su on i Smajli tu... Nedoviću se obratiti što će Marinković igrati više a Gudurić guliti još više itd. Trenutno neki momci igraju slabije nego što realno mogu (Gudurić, Marinković, Petrušev), neki igraju tačno onoliko koliko mogu (Ristić, Simanić), ali ne sumnjam da su svi maksimalno motivisani i da će dati sve od sebe na turniru.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...