Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

14 minutes ago, medobrundo said:

 

Eh, hajde da se ne pravimo naivni. Još pre xy godina je pokušao da sabotira karijeru Nedovići, dok je izgovarao neke vickaste gluposti. Očigledno mu kao igrač ne leži, ni on kao sujetan tip sigurno nije prešao preko toga što ga Nedović zasigurno ne poštuje previše. Svi dobro znamo Nedoviceve kvalitete i šta može i šta ne i svakako mu se mogla naći uloga. Očigledno mu je Kari namenio nešto što je za Nedovica bilo neprihvatljivo i demotivisuce ili pokušavao da ga tretira kao juniora ili mu se jednostavno kao Teodosić nije uklopio u nekakvu viziju. Teško da je Nedović prihvatio da dođe a pripreme, pa onda se setio 10 dana pred prvenstvo da ne bi da igra odbranu i da ga mrzi da se cima ceo avgust.

 

Ali kao što rekoh, mislim da je odgovornost I na Pešiću. Znači da smatram i da je na Nedoviću, na kojem je bilo da poštuje hijerarhiju i prihvati ulogu kakva god da je, te sačeka svojih 5 minuta koje bi sigurno imao.

 

pa eto, na poslednjem pasusu si dao odgovor samom sebi. pri cemu nije bilo nikakvo izivljavanje sto ga je izvadio, bio je ubedljivo najgori na terenu.

 

bogdan, koji je ovde majkl dzordan, csk i kada je najgori u napadu, odigra korektnu odbranu. nedovic bude najgori u svemu ali onda stigne i da se uvredi.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno Uini. Tu apsolutna podrška selektoru ( kom god).

Sa druge strane, ako jednom selektoru otkazuje toliko (bitnih)  igrača zbog lošeg tretmana - kako Markoss kaže -naročito onih koji se inače odazivaju, nema tu mnogo prostora za mrsomudjenje.

 

Zahvališ selektoru i dovedeš mudrijeg.

 

Igrači su najvažniji  deo priče, svi drugi su zamenljivi i potrošni ( glavonje u savezu, selektori, ovi , oni..).

 

 

Edited by Kenozoik
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Markoss said:


Pa ono, ne vidim da je sa ekipom.

 

Rezultat ce u sustini sve da pokaze, ako nas opet natrpa Spisu, bice utisak da su promene morale pre godinu dana da se naprave.

A ako ne natrpa, sve se zaboravi jer su ljudi zadovoljni.

 

Klasičan modus operandi. Kao kad je jedna interesantna grupica u svetu naše košarke/politike krenula po Željku, pa se ućutali zbog rezultata, ali čekaju i dalje da eventualno krenu ponovo.

 

Izuzetno bi trebalo biti oprezan prema pisanju vas koji imate insajd informacije. Pri tome, ja verujem da imaš neke, ali to je druga priča.

 

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

pa eto, na poslednjem pasusu si dao odgovor samom sebi. pri cemu nije bilo nikakvo izivljavanje sto ga je izvadio, bio je ubedljivo najgori na terenu.

 

bogdan, koji je ovde majkl dzordan, csk i kada je najgori u napadu, odigra korektnu odbranu. nedovic bude najgori u svemu ali onda stigne i da se uvredi.

 

pitanje je šta je starije - da li je puklo zbog Nedovicevog jučerašnjeg stava, u šta sumnjam, ili je taj stav i posledica odnosa sa Pesicem. Što ne skida odgovornost da Nedovica - da ne da sve od sebe, ali ne možemo svi da se pravimo slepi pred činjenicom da na prvenstvo idemo bez 9-10 igrača koji bi inače bili u 12.

Link to comment
Share on other sites

Jeste Nedovic bio los do sad ali da se svaka nesuglasica resava ovako (ako je to u pitanju) onda bas i bukvalno ne bi imao ko da igra, mada ni sad nismo daleko od toga. Na jednog Trifunovica smo od toga da niko od bekova ne bude precrtan (posto vuce i on povredu). Ici ce nam i Jovic i Topic, to je bas horor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi bilo ok da Pešić i sad podnese ostavku i da se igrači manje više sami dogovaraju na prvenstvu. Nije kao da imamo koga da iznenadimo nekom taktikom ili stilom igre, a verovatno bi logičnije izmene i rotacija bile. Dovesti Mutu da zabavlja Bogdana i malo rastereti atmosferu.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Да се надовежем на Мекову мисао...

Па где су ту људи из КСС, из саме репрезентације, да решавају овакве ситуације, да мире, ,,пеглају'' неспоразуме?

Када се ради са групом људи, склад у међусобним односима је веома битан.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, medobrundo said:

 

pitanje je šta je starije - da li je puklo zbog Nedovicevog jučerašnjeg stava, u šta sumnjam, ili je taj stav i posledica odnosa sa Pesicem. Što ne skida odgovornost da Nedovica - da ne da sve od sebe, ali ne možemo svi da se pravimo slepi pred činjenicom da na prvenstvo idemo bez 9-10 igrača koji bi inače bili u 12.

 

sto me vraca na originalno pitanje - zbog cega si tako siguran da je kari problem? otkazivali su i ivkovicu, djordjevicu, kokoskovu. ponekada isti igraci, ponekada su ti isti igraci precrtani od razlicitih selektora;

 

ja sam za to da 30-40 igraca bira selektora. ma jebes to, ajde da njih 15 glasa za selektora, pa da tri otpadnu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, medobrundo said:

 

pitanje je šta je starije - da li je puklo zbog Nedovicevog jučerašnjeg stava, u šta sumnjam, ili je taj stav i posledica odnosa sa Pesicem. Što ne skida odgovornost da Nedovica - da ne da sve od sebe, ali ne možemo svi da se pravimo slepi pred činjenicom da na prvenstvo idemo bez 9-10 igrača koji bi inače bili u 12.

U slučaju Nedovića ne postoji ništa što može da relativizuje njegovu stopostotnu odgovornost za neprimerenu drskost i nepoštovanje prema saigračima samovoljnim napuštanjem ekipe. 

To je jedna stvar.

 

Isto tako, apsolutna odgovornost selektorova je neodazivanje velikog broja bitnih igrača zbog neadekvatnog postupanja selektorovog prema njima.

To je sasvim druga stvar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

sto me vraca na originalno pitanje - zbog cega si tako siguran da je kari problem? otkazivali su i ivkovicu, djordjevicu, kokoskovu. ponekada isti igraci, ponekada su ti isti igraci precrtani od razlicitih selektora;

 

ja sam za to da 30-40 igraca bira selektora. ma jebes to, ajde da njih 15 glasa za selektora, pa da tri otpadnu.

 

Kod Teodosića i Nedovića znamo da je problem sa Karijem, dok za Kalinića čvrsto verujem, a za Micića pretpostavljam da se ništa ne razume da matorim. Na osnovu nekih informacija koje kruže, a koje imaju neko uporište. Svakako nije uspeo ono što Sale na većini turnira jeste - a to je da mu kor najbitnijih igrača bude tu, čak i ne računajući Jokića. 

 

Takođe, vredi ponoviti da je ono što je Kari učinio Teodosiću težak presedan, kakav se retko viđa u reprezentativnoj košarci, te je pokazao kakvo je đubre i kako se ponaša prema ljudima kojima reprezentacija duguje manje više svaki uspeh u prethodnih 15 godina. Verujem da i to ima nekakav značaj u tome kako ga ljudi doživljavaju.

Edited by medobrundo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

sto me vraca na originalno pitanje - zbog cega si tako siguran da je kari problem? otkazivali su i ivkovicu, djordjevicu, kokoskovu. ponekada isti igraci, ponekada su ti isti igraci precrtani od razlicitih selektora;

 

ja sam za to da 30-40 igraca bira selektora. ma jebes to, ajde da njih 15 glasa za selektora, pa da tri otpadnu.

Ni jednom selektoru igrač nije otišao sa pola priprema zbog neslaganja, a da selektor nije odlučio. 

 

Jedini sličan primer je Drobnjak 2005, uz Željkovo odobrenje i smandrljano opravdanje, ali suština je bila da igrač nije bio zadovoljan svojom ulogom te napustio pripreme. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, medobrundo said:

 

Kod Teodosića i Nedovića znamo da je problem sa Karijem,

 

 

izvini što ti ovako sečem post ali ja zaista ne znam. pri čemu je kari precrtao teodosića a nedović sam otišao, to nije isto. ili sam ja propustio neki info?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

izvini što ti ovako sečem post ali ja zaista ne znam. pri čemu je kari precrtao teodosića a nedović sam otišao, to nije isto. ili sam ja propustio neki info?

 

Za Teodosica sam napisao iznad, da se ne ponavljam, a dosta sam ispisao na tu temu već. Jedina smo reprezentacija koja je tako nešto učinila svojoj legendi - koja je i sa 10 kila viska zakon za Jaramaza i jedini igrač koji zmureci moze da spusti Jokicu. Bez oproštaja, bez ispracaja. Tada se upisao i potpisao kao djubre, a verujem da time nije učinio mnogo na polju kako ga drugi doživljavaju i šta mogu da očekuju od njega, ni vezano za atmosferu generalno. 

 

Što se tiče Nedovica, saznace se, ali očigledno je problem u odnosu između Karija i njega. Ne znam šta tu nije jasno.

Edited by medobrundo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Matorom hvala za titule prije 20+ godina ali vrijeme ga je pregazilo, foritzze ne prolaze vise. 

Debakl nas ocekuje

 

kao što je i kokoškova vreme pregazilo, i đorđevića.

 

nije uopšte važno ko je u pravu, već (po ovoj danas dominantnoj teoriji) - ko odgovara kao selektor srpskim reprezentativcima? najpre da se odazovu a onda i da obave pripreme, istrpe kritike. najbolje je da glasa njih 15ak reprezentativaca. samo da vidimo kako ćemo da ih odaberemo, prema naprednim statsima valjda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hajmo malo realnosti, Nedović ima problem sa rođenim trenerom u klubu, odšetao bi on i odatle nego prima lepe pare za svoj boravak u Zvezdi. Kari je i ovakav i onakav, ali zašto ne odšeta Avramović ili Ristić, nego baš Nedović? Za tango je potrebno dvoje. 

 

Vraćamo se na moje pitanje, oni se ne okupljaju da predstavljaju Svetislava Pešića, Sašu Danilovića, Sašu Đorđevića ili Mutu Nikolića, već Srbiju. A ako Nedoviću toliko smeta Kari i nije mu oprostio što mu je sabotirao karijeru, zašto se uopšte odazvao na poziv? 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, medobrundo said:

 

Za Teodosica sam napisao iznad, da se ne ponavljam, a dosta sam ispisao na tu temu već. Jedina smo reprezentacija koja je tako nešto učinila svojoj legendi - koja je i sa 10 kila viska zakon za Jaramaza i jedini igrač koji zmureci moze da spusti Jokicu. Bez oproštaja, bez ispracaja.

 

ma ja sam tada, posred mora na 42+ stepena, seo ovde da kucam sa telefona kako je kari đubre.

 

samo pokušavam da shvatim tangentu koja spaja karijevo odricanje od teodosića i nedovićev otkaz nakon sramotne partije.

Edited by uini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...