Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

41 minutes ago, Milko Miller said:

Nije bilo dovoljno da igramo ko Hrvati, sad još imamo i isti dres. 

 

8 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Дрес би био одличан да је ово и даље Југославија. Која је поента да боје на крагни иду црвена, бела, плава, а на шорцу плава, бела, црвена? Колико знам ништа од тога није наша застава.

 

Komentari neutemeljeni na cinjenicama. 

 

1. nidje veze sa repkom Hrvatske i njihovim dresovima. Recimo kad smo postali samostalna Srbija, nekako mi je "smetalo" da budemo crveni, nije mi islo uz nasu repku, i to mi je delovalo kao da licimo na hrvatsku repku, ovo ne. Ni malo.

2. boje na kragni ne idu crveno-bela-plava, vec samo crveno-bela, dok je na sorcu crveno-belo-crveno. 

 

Italijani recimo, tradicionalno nastupaju u plavim i belim dresovima (sa plavim motivima) iako im boja zastave nigde nema plavu. 

 

Tako da opustite se... 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim, zamislili su samo da je dres plav, a na kragni idu crveno-beli detalji. Tako vam izgleda jer gledate odozgo nadole, pa ispada crveno-bela-plava i plavo-bela-crvena. Meni je top ovakav dres, možda bude talija, kao plavi smo i osvajali...

Link to comment
Share on other sites

Dres udara na nostalgiju i podseca na vreme uspeha.

Vizuelno je dopadljiv za razliku od katastrofa koje smo imali u poslednje vreme.

Meni odlican! (sad mi je skroz jasno sto dobih prosli za rodjendan - mora da su vec na popustu 😄 )

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

 

Komentari neutemeljeni na cinjenicama. 

 

1. nidje veze sa repkom Hrvatske i njihovim dresovima. Recimo kad smo postali samostalna Srbija, nekako mi je "smetalo" da budemo crveni, nije mi islo uz nasu repku, i to mi je delovalo kao da licimo na hrvatsku repku, ovo ne. Ni malo.

2. boje na kragni ne idu crveno-bela-plava, vec samo crveno-bela, dok je na sorcu crveno-belo-crveno. 

 

Italijani recimo, tradicionalno nastupaju u plavim i belim dresovima (sa plavim motivima) iako im boja zastave nigde nema plavu. 

 

Tako da opustite se... 

Meni ne smeta plava boja nego ove crveno belo tačkice sa strane. Sa daljine izgleda kao šahovnica. Jednostavno mi je direktna bila neka asocijacija na Hrvatsku iako verovatno nisu nikad imali takav dres. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Beonegro said:

Peak zaposlio dizajnera, izgleda.

Bio je konkurs prošle godine. Ako se sjećaš, predstavljena su četiri dizajna i ovo je izabrano idejno rješenje. Da je samo do Peak-a i dalje bi nosili one pijačarske dresove.

Edited by Grunf
Slovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

I ta historija jedne druge drzave je bolja nego histerija ove sadasnje drzave.:default_coffee:

O tome se može diskutovati ali na istoriji. Da podsetim samo da je većina igrača koja je osvajala medalje u dresu košarkaške reprezentacije jugoslavije iz drugih država.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Perkos2 said:

O tome se može diskutovati ali na istoriji. Da podsetim samo da je većina igrača koja je osvajala medalje u dresu košarkaške reprezentacije jugoslavije iz drugih država.

Pogotovo onih 5 zlata od 1995 do 2002e

 

 

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Inače da pohvalim marketing službu KSS koja od osnivanja shopa-a nije u stanju da organizuje prodaju suvenira. Da se razumemo, postoji sekcija suvenira na sajtu ali to su generički proizvodi koje svaka kopirnica/štamparija ima i samo su dodali (stari, nezvanični) logo KSS.

 

Najpopularniji suveniri su privesci za ključeve, magneti, bedževi, značke, zastavice a toga nema ni u najavi. Pa izrada npr. privezaka od eva pene je oko 30rsd po komadu a na veći tiraž sigurno još niža cena, bedževi takođe nikad jeftiniji. Razmišljam da negde naručim 50 privezaka sa logom KSS i pošaljem ih na Sazonovu 83...

 

Ove godine se obeležava 100 godina košarke a nema ni monografije ni prigodnog suvenira da to obeleži. Litvanci su npr. izdali posebnu seriju znački

 

 

Od košarkaških klubova Partizan je ubedljivo najbolji u segmentu asortimana artikala u shopu...

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Meni je dres vrh, jedino mi se ne svidja ovaj dugmetara patern sa strane.

 

Mozda su mogli pirotsku šaru sa strane? Em je, bar mislim, zasticena Uneskom kao kulturno naslednje, em Kari 😄

 

Inace mislim da ce Jokic igrati na SP ako bude sve u redu sto se tice zdravlja, deluje mi da je bas prelomio nesto u glavi, da zeli da ostavi neki legacy, i to se videlo i na Evropskom prvenstvu vec, a tek se vidi sad u nba tokom ovog plejofa

Edited by nemanjaol
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...