Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 minutes ago, uini said:

 

dobar je bio peja i sa midrangea ali je u to vreme bio bliži po stilu ovom savremenom basketu.

ne znam procente i ne mogu sada da gledam i poredim, svakako ima mesto među najboljih 20ak šutera svih vremena u nba.

 

u evropi, pored dražena, dirka i praje, kojeg nisam gledao u prajmu, verovatno nema još puno takvog ranga. neko od litvanaca verovatno ima mesta


Kurtinaitis, jebem ga u usta skrbava, kako sam ga mrzeo 😄
"I opet Kurtinaitis..."....Eurobasket 1995 😄

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2023 at 2:40 PM, uini said:

u evropi, pored dražena, dirka i praje, kojeg nisam gledao u prajmu, verovatno nema još puno takvog ranga. neko od litvanaca verovatno ima mesta

Macijauskas, možbiti? Sećam ga se kao opasnog, al isto ne znam procente. Mislim da mu je londževiti minus.

 

On 6/9/2023 at 2:45 PM, Problem sa licnim greskama said:


Kurtinaitis, jebem ga u usta skrbava, kako sam ga mrzeo 😄
"I opet Kurtinaitis..."....Eurobasket 1995 😄

Jel beše on učestvovao kao special guest star na nekom allstar takmičenju u šutiranju trojki, pa se toliko usro da je erbolovao? Ili sam ja to prespojio neke priče?

 

Ne sećam se da nas je nešto mnogo zatrpao te '95-e, bar ne u finalu (možda u grupi). U finalu je Karnišovas bio opasno proradio, uz Marčuljonisa naravno.

Doduše verovatno su svi iz njihove prve petorke imali makar solidan učinak jer su oni baš furali skraćanu rotaciju.

(A odbrana u fazonu pusti Đorđevića da šutira, valjda neće opet da pogodi.)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smrtokapa said:

Macijauskas, možbiti? Sećam ga se kao opasnog, al isto ne znam procente. Mislim da mu je londževiti minus.

 

Jel beše on učestvovao kao special guest star na nekom allstar takmičenju u šutiranju trojki, pa se toliko usro da je erbolovao? Ili sam ja to prespojio neke priče?

 

Ne sećam se da nas je nešto mnogo zatrpao te '95-e, bar ne u finalu (možda u grupi). U finalu je Karnišovas bio opasno proradio, uz Marčuljonisa naravno.

Doduše verovatno su svi iz njihove prve petorke imali makar solidan učinak jer su oni baš furali skraćanu rotaciju.

(A odbrana u fazonu pusti Đorđevića da šutira, valjda neće opet da pogodi.)


U grupi smo ih prilicno rutinirali. Sada sam pogledao boxscore, 40 poena od 61 nam dadose udarni par Sabonis-Marciulionis.
Kurtinaitis nam dao 6 poena u obe utakmice, nije nas zatrpao kao druge na prvenstvu 😄 Bogu hvala. Kurtinaitis je odlicno igrao npr. u polufinalu protiv Hrvatske (16p, 5/7 iz igre).


Inace, sigurno se secate da smo svi cekali finale sa Hrvatskom pa su kruzile price ad su namerno izgubili i slicne gluposti.
Fun fact u tom polufinalu, pomalo zaboravljenom, je hrvatski sut za 3 - 16% a litvanski 53.3%. Cisto statisticki je Radja odigrao fenomenalnu utakmicu na Sabonisu. Te tekme se bas lose secam, sad odgledah highlightse i boxscore, skoro mi nista nije ostalo u pamcenju iako sam to prvenstvo pratio kao da je prvo i zadnje ujedno.

 

U finalu legendarni okrsaj Marciulionis - Djordjevic (32/41-, Sale 9/12 za 3). 

49 minutes ago, Shonewizard said:

 

Link? Tj. nešto zatvorenog tipa ili će moći i da se pogleda? 🙂


Nisu to objavili, ako naletim na info cu ostaviti ovde. 

Evo i Rimasa 89e na contestu, izgubio od Harpera 10-9 u prilicno skromnom dvoboju 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio malečak tada, tako da moje mišljenje nema težinu, ali slažem se sa Problemom.

 

Međutim, bez obzira što je Saša D. bio bolji, Saši Đ. se daje lopta u ruke kad je gusto.

 

Što se reprezentacije tiče, Daniloviću moram jedan ozbiljan minus da udarim zato što se nije video na terenu u finalu OI u Atlanti.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

danilovic nije dzabe imao tetoviranog pauka, tako je cepao odbranu. meni licno najkompletniji veliki igrac xsfrj, zbog toga, magija u napadu se podrazumeva. ali je stvar ukusa na temu njih trojice i jos ponekog.

 

kao sto rekoh 100x, meni je on najomiljenijiigrac svih vremena, teo i melo 3 & 2.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Smrtokapa said:

Ja sam bio malečak tada, tako da moje mišljenje nema težinu, ali slažem se sa Problemom.

 

Međutim, bez obzira što je Saša D. bio bolji, Saši Đ. se daje lopta u ruke kad je gusto.

 

Što se reprezentacije tiče, Daniloviću moram jedan ozbiljan minus da udarim zato što se nije video na terenu u finalu OI u Atlanti.

 

nije se ni djordjevic video ali zato goat paljo, uz bodirogu i divca, poezija.

jebiga, da su svi odigrali vrhunski, mozda bi i pobedili jbga ( :

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

nije se ni djordjevic video ali zato goat paljo, uz bodirogu i divca, poezija.

jebiga, da su svi odigrali vrhunski, mozda bi i pobedili jbga ( :

Ja se kao kroz maglu sećam nekih koševa i poteza Đorđevića, možda je lažno sećanje, a možda je samo stvar u tome što je Danilović bio taj od koga sam više očekivao.

 

Ali kako je Paspalj ispogađao ono u prvom poluvremenu i kako je Bodiroga bacio Hardaveja na dupe, to se jasno sećam. 🙂 Izlomio je Bodi i Melouna, ali ajde, to je ipak bio mismeč.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Изгледа да се нама често дешава да најбољи у највећим утакмицама закажу. 2016 у финалу ои су Тео и Богдан можда одиграли и своје најгоре утакмице у репрезентацији.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Изгледа да се нама често дешава да најбољи у највећим утакмицама закажу. 2016 у финалу ои су Тео и Богдан можда одиграли и своје најгоре утакмице у репрезентацији.

Uh, mislim da nije lako porediti ta dva finala. 96-e Amere niko nije ni oznojio pre finala - trebalo im je to jedno poluvreme protiv jačeg protivnika da uhvate ritam, a mi, iako smo dobro igrali, nismo bili dovoljno bolji tih 20 min - što Uini kaže, da su svi odigrali dobro, možda bismo i pobedili.

 

16-e su Ameri već imali meč na jednu loptu u grupi sa nama, plus još par zajebanih tekmi i bili su nabrijani od prve sekunde. Mislim da nismo imali nikakve šanse.

 

Džimi Batler kad je dovatio Tea, nije mogao ovaj da makne, džaba sve.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Smrtokapa said:

Uh, mislim da nije lako porediti ta dva finala. 96-e Amere niko nije ni oznojio pre finala - trebalo im je to jedno poluvreme protiv jačeg protivnika da uhvate ritam, a mi, iako smo dobro igrali, nismo bili dovoljno bolji tih 20 min - što Uini kaže, da su svi odigrali dobro, možda bismo i pobedili.

 

16-e su Ameri već imali meč na jednu loptu u grupi sa nama, plus još par zajebanih tekmi i bili su nabrijani od prve sekunde. Mislim da nismo imali nikakve šanse.

 

Džimi Batler kad je dovatio Tea, nije mogao ovaj da makne, džaba sve.

Да наравно тај тим Америке 96е је можда и најјачи после дрим тима 92е. Него само то поређење да нам често најбољи закажу у тим тренуцима.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Smrtokapa said:

Ja se kao kroz maglu sećam nekih koševa i poteza Đorđevića, možda je lažno sećanje, a možda je samo stvar u tome što je Danilović bio taj od koga sam više očekivao.

 

Ali kako je Paspalj ispogađao ono u prvom poluvremenu i kako je Bodiroga bacio Hardaveja na dupe, to se jasno sećam. 🙂 Izlomio je Bodi i Melouna, ali ajde, to je ipak bio mismeč.


Secam se trojke Djordjevica iz levog kornera za +8. Mislim da smo tada poceli i da verujemo 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Falio je Savić u finalu '96, mnogo je falio. Ubila nas je možda najjača unutrašnja linija ikada na prvenstvima, kada je Divac izleteo zbog faulova.

Hah da. Šek bekap centar jbt. (Zato što je Olajdžuvon startni.) I na kraju te ubije Robinson koji je realno bio treći centar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Barkley#34 said:

Falio je Savić u finalu '96, mnogo je falio. Ubila nas je možda najjača unutrašnja linija ikada na prvenstvima, kada je Divac izleteo zbog faulova.

 "Naime Savic je imao manju porodicnu neprijatnost- umrla mu je majka"

u moru idotizama sportskih komentatora ovo je vrhunac

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...