Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

26 minutes ago, pepe sancez said:

Zaista si tvrdoglav. 

 

Pa jebemliga, ja UVEK najviše verujem svojim očima, tj šta neki igrač pruža na terenu. I očinji vid mi kaže npr da je poteđenje Bobija i Milutinova u reprezentaciji smešno jer potonji u istoj (reprezentacija NIJE klub) nije odigrao ništa što ga izdiže iznad nivoa golog proseka.

Takođe, postoje igrači (recimo Radule, Kalenaitis) koji su u klubu go kurac ali u repki pokore, ali postoje, i to mnogo češće, suprotni primeri.

Milutinov me do sada apsolutno ničim prikazanim na TERENU u reprezentaciji nije ubedio da bi bio makar za mrvu korisniji od Bobija, koji je inao i maestralnih tekmi tu, šta više, upravo suprotno.

I što sam onda tvrdoglav, što vrednujem teren a ne očekivanja?

Edited by Laki21
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moguce da neko misli da Raduljica treba da ide pre Milutinova. Raduljica je dao Srbiji ali do 2016, tad je i igra profesionalnu kosarku, sad je vise ne igra. Neozbiljno deluje na terenu i trosi mnogo lopti, sa tim da u odbrani je rupa krater.

Da  nam fali centar pa da razumem, niko mu nista nije duzan, preko repke je samo i dobio. Hvala mu, ali to je to. 

Link to comment
Share on other sites

@Laki21 

Jesi tvrdoglav. Projektuju se uloge prema ksrakteristikama igrac i sta mogu da odigraju. Niti je Milutinov igrac od 30 godina niti je imao pregrst prilika da se pokaze u reprezentaciji. Sa druge strane izlazi iz najbolje sezone u karijeri, konacno sazreo. 

 

Ali izgleda da za njega postoje neki drugi standardi nego za ostale reprezentativce. Moze se postaviti pitanje sta su do sada u reprezentaciji odigrali Guduric, Milosavljevic, Micic, pa i Jovic, generalno svi su losiji u reprezentaciji nego u klubu i prilicno neprimjetnih predstava. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dekkard said:

Najgori +/- u sinoćnoj utakmici je imao Raduljica, -9. Ne vredi besomučno insistiranje na njemu, surove brojke ga poništavaju. Toliko se on "dobro uklopio sa ekipom s kojom igra godinama".

 

Sjajan primer za potpuno promašen pogrešan pogled na stvari da se pošto-poto nategne voda u svoj krčag.

Logikom: 

"Što je avijon poletao kad znamo da se srušio".

 

Paralela bi bila:

Zašto insistiranje toliko na Bobiju kad je on juče imao najmanju minutažu (4.25 min)..koju može ionako popuniti bilo ko od ostale trojice..Da se uklopio u tim, igrao bi više...

 

Aman,ljudi!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ispadanje jednog iz dvojca Bobbi-Radulja ima smisla jedino ako Teo bude na spisku za Kinu. Ako Teo ne ide, onda mora biti mesta u timu i za jednog i za drugog. Sve moze, samo da Bircha ostane kuci.

 

Edit: nista licno protiv Birce, ali kosarkaski je sve ocigledno.

Edited by Duh koji lebdi
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Duh koji lebdi said:

Ispadanje jednog iz dvojca Bobbi-Radulja ima smisla jedino ako Teo bude na spisku za Kinu. Ako Teo ne ide, onda mora biti mesta u timu i za jednog i za drugog. Sve moze, samo da Bircha ostane kuci.

 

Ovako će i biti na kraju, nije fer prema Birči koji konačno igra neki upotrebljiv basket, ali od 14 igrača, po meni najmanji kvalitet ima a ima ispred sebe Bjelicu kog će menjati malo centar jedan malo Simon/Luča. Tako da bi tebala 3 putnika, ukoliko Teo ne ide, da budu Radulja, Bobi i Simon, a ako ide Teo da će do poslednjeg dana da bude borba Raduljica-Simonović.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, pepe sancez said:

@Laki21 

Jesi tvrdoglav. Projektuju se uloge prema ksrakteristikama igrac i sta mogu da odigraju. Niti je Milutinov igrac od 30 godina niti je imao pregrst prilika da se pokaze u reprezentaciji. Sa druge strane izlazi iz najbolje sezone u karijeri, konacno sazreo. 

 

Ali izgleda da za njega postoje neki drugi standardi nego za ostale reprezentativce. Moze se postaviti pitanje sta su do sada u reprezentaciji odigrali Guduric, Milosavljevic, Micic, pa i Jovic, generalno svi su losiji u reprezentaciji nego u klubu i prilicno neprimjetnih predstava. 

 

 

Ni svi nabrojani sem Sina Dragana nisu odigrali (skoro) ništa. No ovde se govori o poziciji petice i objašnjava zašto bib Bobi trebao biti trećaili četvrta opcija. 

Ja tvrdim da je cementirano druga opcija, jer se već i dokazao u reprezentativnom dresu, za razliku od Milutinova.

Dakle, ja govorim o činjeničnim stvarima dok vi trubite o OČEKIVANJIMA.

Očekivanja su u životu veoma često u raskoraku sa stvarnošću.

Link to comment
Share on other sites

Bobi i Raduljica su dva polu profesionalca, da je nekog planiranja  kod nas ,vodili bi   Petruseva  kao najperspektivniju peticu, kao sto su to radili litvanci sa Valanciunasom, Motiejunasom i najsvezijim primerom Sabonisem, odmah posle turnira mladjih kategorija prekomandovanje u seniore, samo se  kod nas  ceka da talentovani igrac uvene pa   se sete onda da ga pozovu i povedu na neko veliko takmicenje.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Milutinov ce biti drugi centar po minutazi, ali verovatno i startni. Ocekujem da on zapocinje utakmice, da krenemo sa cvrstinom, sa dobrom odbranom i zastitom reketa od starta, a onda ulazi Jokic.

 

Ovde se ne radi samo o tome da je Milutinov razlicit od nasih ostalih centara i da nudi nesto sto oni nemaju, vec i da je medju najboljima u Evropi u tome sto radi.

 

Tacno je da on nema zapazenih utakmica u reprezentaciji, ali ne znam kako je mogao da ima kad nije ni igrao.

 

Mnogo je lakse naci defanzivnu ulogu nego ofanzivnu igracu pri prelasku u reprezentaciju iz kluba. Lakse je takvim igracima da prebace tu igru u reprezentaciju nego nekim skorerima, igracima kojima treba lopta, itd. Jovic je primer za oba tipa i on se mnogo brze i lakse privikao '14 i '16 nego '17.

 

Od Nikolice se ocekuje da dobro brani pik, stiti reket, osigura skok, a u napadu da skuplja otpatke i radi za tim. Mislim da ne bi trebalo da bude vecih problema da odradi tu ulogu.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Greska je da Jokic   ulazi sa klupe, on treba da nametne ritam odmah na pocetku utakmice a ne da upadamo u provaliju pa da nas vadi, znaci da pocne i da zavrsava  utakmicu, da sto vise minuta provodi sa nosiocima igre ,a deluje mi kao da Djordjevic zeli da se na neki nacin  sveti Jokicu za ona neodazivanja , mozda i gresim videcemo na samom turniru.

Edited by Miki8
  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Ne  trolujem, Djordjevic je poznat po tome da je mnogo sujetan kao trener , mnogo puta je to do sada dokazao. Mozda i gresim u vezi Jokica, videcemo ako ga prekomanduje u startere i pusti da se nasa  igra odvija oko njega.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mmajstor said:

 

Ako ne radis u kancelariji njihovih menadzera onda tesko da mozes imati i priblizno tacan odgovor na ovo pitanje....mozes samo da pretpostavljas kao i svi ostali. 

 

U Kini mogu igrati max 2 stranca.... a u ovom timu gde igra Raduljica je igrao i Marcus Williams, nakon cega je potpisao nemali evroligaski ugovor prvo sa Lokomotivom, pa onda sa Zvezdom. Treba sada objasniti svim navijacima Zvezde u koje i sam spadam, da je ljubimac navijaca bio obican rekreativac pre nego sto je dosao u Zvezdu, jer tamo gde je on igrao su uglavnom igrali masni centri koji pripaljuju trojke, pa je zbog toga on morao biti rekreativac i amater. 

Ne moras da budes rekreativac ako igras kinesku ligu, nemoj da mi ubacujes usta ono sto nisam rekao. Zato sam i naveo Dilejnija kao kontra primer.

 

Diskusije radi, u kom evropskom timu vidis Raduljicu?

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ne moras da budes rekreativac ako igras kinesku ligu, nemoj da mi ubacujes usta ono sto nisam rekao. Zato sam i naveo Dilejnija kao kontra primer.

 

Diskusije radi, u kom evropskom timu vidis Raduljicu?

 

Mozda nisi ti, ali masa njih jeste... nisam se nigde referencirao na tebe. 

 

Ne znam... moze u masi timova da igra. 

Link to comment
Share on other sites

Daj jebote neki ljudi ovde kao da ne kapiraju sta znaci pripremna utakmica, jel moguce ovo?!

 

Da, to sto Sale nije zapoceo sa Jokicem i sto mu je Raduljica igrao koliko je igrao i sto Bobi nije koliko nije neminovno znaci da ce takva biti postavka igre protiv svake reprezentacije na svetskom.

 

JE BO TE. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Daj jebote neki ljudi ovde kao da ne kapiraju sta znaci pripremna utakmica, jel moguce ovo?!

 

Da, to sto Sale nije zapoceo sa Jokicem i sto mu je Raduljica igrao koliko je igrao i sto Bobi nije koliko nije neminovno znaci da ce takva biti postavka igre protiv svake reprezentacije na svetskom.

 

JE BO TE. 

Zamisli da smo obe izgubili, ili da je solidni Bogdanović promašio onaj šut...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...