Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Bas je korektno prozivati igrace pojedinacno za lose partije dok nam selektori briljiraju i kada sastavljaju ekipu i kada vode utakmicu. Kako je Pesic vodio utakmicu protiv Italije ni on sma ne zna, pre toga Kokoskov kao da nije bio, a i Djordjevic se onu poslednju godinu totalno pogubio. Mi imamo dosta igraca kojima treba lopta u rukama i to nije nimalo lako uklopiti da funkcionise kako treba, uvek ce neko morati da podbaci.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Pa to je i poenta svega, čekali smo i Vasu, sklonio se Teo da ima ključeve tima, dobili smo ćorak (i šamar otrežnjenja od Italijana). O tome ja pričam, obojica su super za klubove dok se u reprezentaciji stalno čekaju neki napreci, treba im ovo, treba im ono... Kad me Gudura bude demantovao u nacionalnom timu, ja ću da mu skinem kapu.

Tom logikom Teo je jedini koji vredi u reprezentaciji zadnjih 15 godina.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milko Miller said:

Tom logikom Teo je jedini koji vredi u reprezentaciji zadnjih 15 godina.

 

Nije, ima još mnogo igrača, čak nekih koji se često spominju sa podsmehom a bili su značajni kod Saletovih medalja. Što se mene tiče javno ću da se demantujem kad tj. ako ikad Gudurić odigra ovako dominantno u bitnoj reprezentativnoj utakmici. Dotle, ostajem pri svom stavu da ne smatram kako pojedince treba čekati dok im se ne poklope svi uslovi. 

Link to comment
Share on other sites

Totalno nepotrebna diskusija. Da nije Gudure bi dobili Tursku znate i sami kada u novembru. Izmisljao je bukvalno poene, izvlacio faulove, pogadjao bacanja. Treba shvatiti da je on najbolji 6. igrac u EL i da mut o odlicno lezi. On nece nikada imati statistike kao James i Micic u kontinuitetu. Statistika ove EL sezone mu je odlicna. 12 poena pre ove tekme u proseku, odlicni procenti u timskom sistemu poput Fenerovom.

Srecno momcima u prozoru i naklon Guduri za odazivanje. Vasa da se zaista pokrije usima. Jako ga volim ali ako on ne moze sa svojim statusom da kaze "Idem ja, ne igramo i odazvacu se" onda ne moze niko.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

 

Pa to je i poenta svega, čekali smo i Vasu, sklonio se Teo da ima ključeve tima, dobili smo ćorak (i šamar otrežnjenja od Italijana). O tome ja pričam, obojica su super za klubove dok se u reprezentaciji stalno čekaju neki napreci, treba im ovo, treba im ono... Kad me Gudura bude demantovao u nacionalnom timu, ja ću da mu skinem kapu.

Ne znam ko je protiv toga... svi cekamo, draga.

 

No, ne moze cela karijera da stane u tih par utakmica sa repstacijom, narocito ne Guduri koji je neka 5,6,7...opcija.

 

Ni meni se ne svidja kako je igrao u odredjenim mecevima za repstaciju, ali ne mogu da napisem da ima srce zeca, kao sto si ti, kad nije istina.

 

Ili bar da napises da ima srce zeca kad igra za repstaciju, pa da se moze diskutovati. Mada i to tesko.

 

Coveka smo zvali mudura dok je igrao za nas, srusio Partizan trojkom u poslednjoj sekundi kao klinac, pravljene majice gde vuce ogromna muda u kolicima... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Micic

 

Bogdanovic

Nedovic

Guduric

Kalinic

Lucic

Pokusevski

Jovic

Petrusev

Jokic

Milutinov

 

Mozemo li nekog pleja iskopati da ne zna nista osim odbrane? 🤣🤣🤣

 

Ili da palimo svece i molimo se za vaskrsnuce prajm Stefana Jovica? 🤣🙏

 

Sa prajm Jovicem ili Markovicem, kakva bi ovo bombonica od tima bila.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, СтелаРоса said:

Bas je korektno prozivati igrace pojedinacno za lose partije dok nam selektori briljiraju i kada sastavljaju ekipu i kada vode utakmicu. Kako je Pesic vodio utakmicu protiv Italije ni on sma ne zna, pre toga Kokoskov kao da nije bio, a i Djordjevic se onu poslednju godinu totalno pogubio.

 

Taj Đorđević je doneo 3 medalje kad su se predviđala ispadanja u grupi. Kokoškova su svi prizivali nakon Kine pa onda nije valjao. Kari je dočekan da donese evropsku titulu tačno 20 godina od Indijanapolisa, ali sad ni on ne valja. Koji selektor će zadovoljiti visoke kriterijume navijača? Još važnije, koji selektor može da pokaže kako Vasilije ume da igra i van Atamanovog sistema, a da Gudura može da napravi neki breakout u rerezentaciji? Sizifov posao. 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kosjan Willavić said:

E jebiga sad, decko je sa dvadeset godina resavao evroligaske utakmice u poslednjoj cetvrtini, imao reputaciju clutchera neko vreme. To sto nije ispao kvalitetan igrac koliko se ocekivalo je kombinacija vise faktora, ali da, i ja sam ocekivao nesto vise od njegove karijere.

Znači došli smo do toga da igračima u 28. godini sumiramo karijeru :Hail:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma Malonea za selektora. Ako bih nekog volela, to je da ukrademo Itudisa Grcima sa klupe (što kapiram nije moguće, but a girl can dream), ili da dovedemo Trinkijerija. Samo da kriterijum odabira više ne bude koji najbolje može da prilagodi ekipu Jokiću/Miciću/Guduri/dopuniti po želji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Kronostime said:

Prizivas Atamana a taj na avataru ti sedi besposlen. :classic_biggrin:

 

Radonjic nikada nece biti dobar selektor ni jedne repke. On je klupski trener, neko ko treba da uspostavi svoj sistem za sta je potrebno vreme. Selektori nacionalnih timova nemaju taj luksuz kao sto je to ranije bilo (mnogo duze pripreme).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Ma Malonea za selektora. Ako bih nekog volela, to je da ukrademo Itudisa Grcima sa klupe (što kapiram nije moguće, but a girl can dream), ili da dovedemo Trinkijerija. Samo da kriterijum odabira više ne bude koji najbolje može da prilagodi ekipu Jokiću/Miciću/Guduri/dopuniti po želji. 

Reprezentacija nije klub, i to nije mesto gde trener ima vremena da bira igrače koji odgovaraju njegovom sistemu i da se oni prilagođavaju njemu. Selektor mora da se prilagodi igračima i da napravi sistem tako da uklopi najbolje igrače koje imamo. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Green23 said:

Reprezentacija nije klub, i to nije mesto gde trener ima vremena da bira igrače koji odgovaraju njegovom sistemu i da se oni prilagođavaju njemu. Selektor mora da se prilagodi igračima i da napravi sistem tako da uklopi najbolje igrače koje imamo. 

 

Agreed, ali isto tako igraču reprezentacija nije klub, pa da se neko njemu prilagođava. Poenta je da selektor uklapa igrače međusobno, a ne da sve podređuje nekom određenom igraču. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DameTime said:

 

Agreed, ali isto tako igraču reprezentacija nije klub, pa da se neko njemu prilagođava. Poenta je da selektor uklapa igrače međusobno, a ne da sve podređuje nekom određenom igraču. 

Pa ako ovde govorimo o Jokiću, da, sve treba da se podredi njemu, ako nekome od reprezentativaca to nije jasno, ne mora ni da bude tu.

Link to comment
Share on other sites

Quote

"Tu sam, ostajem, ne vraćam se sa ekipom u Istanbul. Čekam da vidim šta će da bude protuiv Grčke i onda ćemo videti, u dogovoru sa selektorom, stručnim štabom i ljudima iz Saveza. Tu sam, ja sam njima (Fenerbahčeu) rekao da hoću da igram i "kouč" mi je rekao da mogu da ostanem. Svi se nadamo da ćemo dobiti Grčku i da nećemo igrati pod nekim pritiskom", rekao je Gudurić

👍

  • Like 4
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, СтелаРоса said:

Bas je korektno prozivati igrace pojedinacno za lose partije dok nam selektori briljiraju i kada sastavljaju ekipu i kada vode utakmicu. Kako je Pesic vodio utakmicu protiv Italije ni on sma ne zna, pre toga Kokoskov kao da nije bio, a i Djordjevic se onu poslednju godinu totalno pogubio. Mi imamo dosta igraca kojima treba lopta u rukama i to nije nimalo lako uklopiti da funkcionise kako treba, uvek ce neko morati da podbaci.

'Beš ga, ako pratiš ovu temu vidiš da nisu selektori bili izuzeti od kritika.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Dracarys said:

Secam se vremena kada je Guduric uporedjivan sa Bogdanom, lol,

 

Ne vidim šta je tu LOL. Čovek je bek, sličnih gabarita, ofanzivno vrlo potentan. To se nije pretočilo u Bogdanovu karijeru ni slično. Ali seti se kakvu reputaciju talenta je imao Zagorac, a gde je završio. Dakle, karijera sama po sebi nije isključivo stvar talenta. Uključeno je puno nepoznatih u tu jednačinu. I sam Bogdan je mogao dosta značajniji NBA igrač da bude. Svakako ima bolju karijeru od Gudurića ali Gudurić je jedan od retkih čistih košarkaških talenata koji su u skorije vreme izašli iz Srbije, a da nisu reputaicju gradili na krvavim kolenima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ajde mi da se plasiramo prvo pa da na SP jednom u zivotu odemo kompletni.

 

Jokic i Bogdanovic su nosioci ovog tima, tu treba 50 poena da ocekujemo, pa onda ide Micic, a Gudura je opcija sa klupe za pet poena po mecu.

 

Voleo bih jednom tako da odemo i odigramo, ne uvek mi da glumimo bratstvo i jedinstvo i igramo sa 12 igraca gde svi imaju dobru minutazu.

 

Jokic i Bogdanovic treba da vode, a Micic, Guduric, Nedovic, Kalinic, Lucic, Milutinov, Pokusevski... imaju zadatak da se dobro otvaraju, prevedu loptu preko pola, skacu, igraju odbranu i svi zajedno dodaju nekih 30, 40, 50 poena.

 

Nama oni sustinski i nisu nesto preko potrebni da pokazuju muda vec samo da odrade svoju rolu koja ne bi trebala da bude velika.

 

Stvorila se prica, tandem Micic-Jokic vodi Srbiju do zlata. Jbg, Vasa nije to i nema veze. Nek bude treca opcija, isporuci par asistencija i poena, bude miran na lopti i toeto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...