Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

58 minutes ago, Meks said:

To je to , Milutinov ume da radi sve što radi i šljivko ( osim pas igre) plus je raznovrsniji u napadu, ima mid range igru i meku ruku oko koša, moglo bi da ispadne močno ako se lepo sklopi

Milutinov je bolji asistent od Plamlija, jos jedan segment  igre u kojem je Milutinov potcenjen a jos u mladjim kategorijama Hemofarma je pokazivao taj dar , i juce je imao lepu no look asidtenciju za Bircevica.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nemanjaol said:

Ja imam dve velike nedoumice oko nase igre na prvenstvu. 

 

Prva je da li ce strucni stab uspeti da prilagodi igru reprezantacije Jokicu na pravi nacin. 

 

Druga je da li je Bjelica u stanju da odigra ono sto mu vecina topica projektuje. On je vec nekoliko godina u nba i ne pruza neke blistave partije. 

 

Jedva cekam da vidim kako ce to izgledati kada svi budu mogli da igraju, a nesto laksi raspored nam omogucava i da na prvenstvu to uigravamo. Nadam se da ce prikljucivanje Rajakovica strucnom stabu pomoci da se dizajniranje igre prema Jokicu dobro izvede. 

Na prvu mislim da nece moci skroz posto kod nas plejevi vole loptu, ali mislim pre da treba Jokic da se prilagodi reprezentaciji a ne ona njemu. Ako je najbolji centar NBA, to mu nece biti problem.

 

Bjelica sigurno nece moci da igra ono sto svi misle dace dati, ali odradice on svoj deo vise nego korektno, mislim da ce biti sve bolji sto budemo blizi zavrsnici.  Pored kvalitetnog tima, imamo i iskustva u zadnje vreme sa finalima, sto je sigurno bitno za ovakav sistem takmicenja.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pavaroti said:

Na prvu mislim da nece moci skroz posto kod nas plejevi vole loptu, ali mislim pre da treba Jokic da se prilagodi reprezentaciji a ne ona njemu. Ako je najbolji centar NBA, to mu nece biti problem.

 

Bjelica sigurno nece moci da igra ono sto svi misle dace dati, ali odradice on svoj deo vise nego korektno, mislim da ce biti sve bolji sto budemo blizi zavrsnici.  Pored kvalitetnog tima, imamo i iskustva u zadnje vreme sa finalima, sto je sigurno bitno za ovakav sistem takmicenja.

Bjelica itekako moze da odgovori izazovu, on se sasvim drugcije koristi u evropi i reprezentaciji, vise  igra sa loptom, moze da je prenosi, uposljava druge , all around igrac, ova ekipa moze bas da bude kreativna, Teodosic ili Jovic,Bogdan,Bjelica i Jokic u startnoj petorci , svako od njih moze da kreira za saigrace, igrace se odlicna kosarka samo da svi budu zdravi. Ovo zaista i jeste najbolja reprezentacija u posledjih  petnaestak  godina, da je eurobasket potpisao bi zlatnu medalju odmah sada.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

ne brinem za Bjelicu...dobro zna kao i ostala četvorica ko ovo treba momački da iznese na plećima.

u formi je, ostvaren i zadovoljan u Sakramentu uz celu mini koloniju...Bogdan, Kokoškov, Peđa i Vlade...

 

2018-19 SEASON STATS
  • PTS
    9.6
    150+
  • REB
    5.8
    79th
  • AST
    1.9
    150+
    PER
  • 15.40

 

 

biće dovoljno da naplati onu tekmu sa litvancima...kada mi nije bilo dobro nedelju do dve...a posle su već artani sve vratili u vinklu.

 

i nemojte Birću da vodimo...rispekt za medalje i taličnost ali on na toj poziciji i dalje asocira na sve one good enough rostere.

 

sad ga prelomi selektore...jebo te Nikola nepodobni.

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Miki8 said:

Bjelica itekako moze da odgovori izazovu, on se sasvim drugcije koristi u evropi i reprezentaciji, vise  igra sa loptom, moze da je prenosi, uposljava druge , all around igrac, ova ekipa moze bas da bude kreativna, Teodosic ili Jovic,Bogdan,Bjelica i Jokic u startnoj petorci , svako od njih moze da kreira za saigrace, igrace se odlicna kosarka samo da svi budu zdravi. Ovo zaista i jeste najbolja reprezentacija u posledjih  petnaestak  godina, da je eurobasket potpisao bi zlatnu medalju odmah sada.

Ma moze da poleti na mesec sa loptom. Prijatelju 2019 je. Moze Bjelica dosta toga, ali pretera ga.

Link to comment
Share on other sites

Nije problem Bjelici izdržati 30 minuta, ali se niko nije zapitao šta da radimo ako on dobije dve lične u prvih 5 minuta utakmice? Šta onda? Treba ostatak prvog poluvremena da gledamo kako da zakrpimo tu rupu? Luča je srčan i borben momak, ali mu realno nedostaje centimetara i kilograma da bi se borio sa snažnijim četvorkama, i nemojte uopšte sumnjati da će to dobro vođene ekipe znati da iskoriste.

 

Mnogo tužnija opcija je da gledamo 2/4 centra gde je od svih njih samo Milutinov dobar defanzivac i nema problema sa lateralnim kretnjama. Pa Raduljica nije u stanju da se spusti u stav! I nije problem direktno branjenje protivničkih četvorki! Šta da radimo kada dođe do preuzimanja, hoćete mi reći da Raduljica/Jokić/Bobi treba na kapici da čuvaju protivničkog beka? Prave ekipe će znati kako da uvuku sporijeg igrača u pik i kazne nas, pa to će generisati gomilu otvorenih šuteva ili promaju u reketu.

 

Igranje dva teška centra na poziciji 4-5 automatski iziskuje neigranje Tea, pošto bi u suprotnom naša odbrana bila tragikomična. Zamislite našu defanzivu sa Teom, Braduljom i Jokićem? Pa te kratere ni Rodman i Boven ne bi mogli zakrpiti!

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Liska Manjina said:

Nije problem Bjelici izdržati 30 minuta, ali se niko nije zapitao šta da radimo ako on dobije dvije lične u prvih 5 minuta utakmice? Šta onda? Treba ostatak prvog poluvremena da gledamo kako da zakrpimo tu rupu? Luča je srčan i borben momak, ali mu realno nedostaje centimetara i kilograma da bi se borio sa snažnijim četvorkama, i nemojte uopšte sumnjati da će to dobro vođene ekipe znati da iskoriste.

 

Teoretski moguće. U praksi, Bjelica je izuzetno inteligentan igrač koji jako retko ulazi u probleme sa faulovima. Prošle godine dva puta izašao zbog ličnih, na 77 tekmi.

 

17 minutes ago, Liska Manjina said:

Mnogo tužnija opcija je da gledamo 2/4 centra gde je od svih njih samo Milutinov dobar defanzivac i nema problema sa lateralnim kretnjama. Pa Raduljica nije u stanju da se spusti u stav! I nije problem direktno branjenje protivničkih četvorki! Šta da radimo kada dođe do preuzimanja, hoćete mi reći da Raduljica/Jokić/Bobi treba na kapici da čuvaju protivničkog beka? Prave ekipe će znati kako da uvuku sporijeg igrača u pik i kazne nas, pa to će generisati gomilu otvorenih šuteva ili promaju u reketu.

 

Ovo je ono o čemu sam ja juče pričao. Uvek se gledaju samo problemi koje neka postava može ima, a nikako benefiti. Sa čime će da brani ta ekipa dvojicu centara? 

Primera radi, igraju Jokić i Bobi ili Milutinov. Protivnički trener ostavlja u igri neku brzu i laganu četvorku koja može da kazni naš "size" i ok, ta četvorka može da se izvuče, šutne trojku, katuje ili nešto, sve stoji.

Ali ok, onda se vrati u odbranu i čuva koga? Jokića? Super, srećno sa time. Jokićeva realizacija protiv takvih je oko 75%. Mogu da probaju i da udvoje, Jokić baš ne voli te situacije 😄

Drugo, skok - ne treba objašnjavati ko će biti u prednosti. 

 

Preuzimanje bekova jeste problem, i to mora koliko toliko da se ublaži timskom odbranom. Ipak, treba  uzeti u obzir sve minuse/pluseve, pa videti na uzorku od 2-3 minuta i videti rezultat.

Osim toga, ako je jedan od dvojice Milutinov, to uopšte neće biti lako za realizaciju.

 

17 minutes ago, Liska Manjina said:

Igranje dva teška centra na poziciji 4-5 automatski iziskuje neigranje Tea, pošto bi u suprotnom naša odbrana bila tragikomična. Zamislite našu defanzivu sa Teom, Braduljom i Jokićem? Pa te kratere ni Rodman i Boven ne bi mogli zakrpiti!

 

E jbt, od svega što si napisao, ovo ima najmanje smisla. Pa šta? Znaš li da u timu imamo još dvojicu vrhunskih plejmejkera, od kojih jedan igra dobru, a jedan vrhunsku odbranu? Teo u ovom stanju i godinama svakako nije igrač koji treba da bude na terenu više od 20ak min.

Edited by realno *w
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Liska Manjina said:

Nije problem Bjelici izdržati 30 minuta, ali se niko nije zapitao šta da radimo ako on dobije dvije lične u prvih 5 minuta utakmice? Šta onda? Treba ostatak prvog poluvremena da gledamo kako da zakrpimo tu rupu? Luča je srčan i borben momak, ali mu realno nedostaje centimetara i kilograma da bi se borio sa snažnijim četvorkama, i nemojte uopšte sumnjati da će to dobro vođene ekipe znati da iskoriste.

 

Mnogo tužnija opcija je da gledamo 2/4 centra gde je od svih njih samo Milutinov dobar defanzivac i nema problema sa lateralnim kretnjama. Pa Raduljica nije u stanju da se spusti u stav! I nije problem direktno branjenje protivničkih četvorki! Šta da radimo kada dođe do preuzimanja, hoćete mi reći da Raduljica/Jokić/Bobi treba na kapici da čuvaju protivničkog beka? Prave ekipe će znati kako da uvuku sporijeg igrača u pik i kazne nas, pa to će generisati gomilu otvorenih šuteva ili promaju u reketu.

 

Igranje dva teška centra na poziciji 4-5 automatski iziskuje neigranje Tea, pošto bi u suprotnom naša odbrana bila tragikomična. Zamislite našu defanzivu sa Teom, Braduljom i Jokićem? Pa te kratere ni Rodman i Boven ne bi mogli zakrpiti!

Srbija - Australija, Jokic 24 , Raduljica 22, Teo 22 minuta, doktorska nasa partija u odbrani, Australija dala 60 poena, 14 u prvom poluvremenu, posle su stigli do 60 samo zato jer je sve bilo reseno i niko se nije cimao toliko.

 

Radulja, Jokic i Teo su vise likovi koje mrzi da se cimaju tokom veceg dela sezone nego neko igraci koji su toliki krateri. Niko od njih nije Rodman, ali svakako mogu kada hoce i razlika je ogromna.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, realno *w said:

 

Teoretski moguće. U praksi, Bjelica je izuzetno inteligentan igrač koji jako retko ulazi u probleme sa faulovima. Prošle godine dva puta izašao zbog ličnih, na 77 tekmi.

 

 

Ovo je ono o čemu sam ja juče pričao. Uvek se gledaju samo problemi koje neka postava može ima, a nikako benefiti. Sa čime će da brani ta ekipa dvojicu centara? 

Primera radi, igraju Jokić i Bobi ili Milutinov. Protivnički trener ostavlja u igri neku brzu i laganu četvorku koja može da kazni naš "size" i ok, ta četvorka može da se izvuče, šutne trojku, katuje ili nešto, sve stoji.

Ali ok, onda se vrati u odbranu i čuva koga? Jokića? Super, srećno sa time. Jokićeva realizacija protiv takvih je oko 75%. Mogu da probaju i da udvoje, Jokić baš ne voli te situacije 😄

Drugo, skok - ne treba objašnjavati ko će biti u prednosti. 

 

Preuzimanje bekova jeste problem, i to mora koliko toliko da se ublaži timskom odbranom. Ipak, treba  uzeti u obzir sve minuse/pluseve, pa videti na uzorku od 2-3 minuta i videti rezultat.

Osim toga, ako je jedan od dvojice Milutinov, to uopšte neće biti lako za realizaciju.

 

 

E jbt, od svega što si napisao, ovo ima najmanje smisla. Pa šta? Znaš li da u timu imamo još dvojicu vrhunskih plejmejkera, od kojih jedan igra dobru, a jedan vrhunsku odbranu? Teo u ovom stanju i godinama svakako nije igrač koji treba da bude na terenu više od 20ak min.

b1. Jbg ne možeš nikako porediti intenzitet odbrane koji se piči u regularnom delu NBA i svetsko prvenstvo, da ne pričamo o različitom broju lg koje su potrebne za isključenje. Beli je jako inteligentan igrač, ali nije svemoguć, a uz sve to se oslanjamo na njega kao stranu pomoći, to znači da koncentracija stalno mora biti na nivou.

 

b2.Skupljanje reketa, udvajanja i brz rekaveri? To nisu opcije za protivničku defanzivu? Naravo da neće udvajati Jokića, već će udvajati drugog igrača! Sam si rekao da je realizacija sa niskog posta postala relativno zapostavljena, ali sa pravom obzirom da se brzina igra dosta promenila. I koliko god da će protivnik imati problem sa defanzivnim skokom, toliko ćemo mi imati problema sa tranzicionom igrom. Sva sreća pa imamo brdo ball handlera pa presing nije opcija protiv nas, ali tranzicija i igra u tranziciji bi mogla biti problem u tim trenucima.

 

b3. Jasno je meni da smo stacked na poziciji pleja, ali upravo ti kažem da će stvar x izazvati posledicu y, i da se o tome treba voditi računa.

 

@Bek

Rođeni, Australija je ekipa koja je forsirala igru sa dva teškaša u Bogutu i Bejnsu, pa smo upravo zbog toga i mogli furati hevi petorku sa Raduljom i Jokićem, tako da ti ovo uopšte nije validan argument!

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Liska Manjina said:

b1. Jbg ne možeš nikako porediti intenzitet odbrane koji se piči u regularnom delu NBA i svetsko prvenstvo, da ne pričamo o različitom broju lg koje su potrebne za isključenje. Beli je jako inteligentan igrač, ali nije svemoguć, a uz sve to se oslanjamo na njega kao stranu pomoći, to znači da koncentracija stalno mora biti na nivou.

 

b2.Skupljanje reketa, udvajanja i brz rekaveri? To nisu opcije za protivničku defanzivu? Naravo da neće udvajati Jokića, već će udvajati drugog igrača! Sam si rekao da je realizacija sa niskog posta postala relativno zapostavljena, ali sa pravom obzirom da se brzina igra dosta promenila. I koliko god da će protivnik imati problem sa defanzivnim skokom, toliko ćemo mi imati problema sa tranzicionom igrom. Sva sreća pa imamo brdo ball handlera pa presing nije opcija protiv nas, ali tranzicija i igra u tranziciji bi mogla biti problem u tim trenucima.

 

b3. Jasno je meni da smo stacked na poziciji pleja, ali upravo ti kažem da će stvar x izazvati posledicu y, i da se o tome treba voditi računa.

 

@Bek

Rođeni, Australija je ekipa koja je forsirala igru sa dva teškaša u Bogutu i Bejnsu, pa smo upravo zbog toga i mogli furati hevi petorku sa Raduljom i Jokićem, tako da ti ovo uopšte nije validan argument!

Nije kosarka fudbal da imas prava na tri izmene i onda to ti je sto ti je, ti igraci koji su na terenu, oni igraju do kraja. Nismo mi uopste furali hevi petorku nego su se ljudi rotirali, na kraju su svi dobili svoje minute. Sa dva centra nismo puno ni igrali.

 

Evo, sada sam usao na tekmu na jutjubu i izabrao random trenutak. 4 minuta i 51 sekund do kraja, 26:12 je za nas, sto znaci da cemo primiti jos samo dva poena do kraja poluvremena, na terenu je petorka Teo-Markovic-Bogdanovic-Kalinic-Raduljica. Nikakva dva teskasa.

 

Igrali su na 4 i 5: Kalinic-Raduljica, Jokic-Raduljica, Macvan-Raduljica, Macvan-Jokic...

 

Sada kao treba praviti frku od petorke sa Raduljicom, Teom i Jokicem, kao kada ta petorka bude na parketu, to ce tako morati da ostane do kraja, a mi necemo moci da se prilagodimo ako ne funkcionise.

 

A i mislim generalno ti je potpuno glup stav i razmisljanja oko toga sta ce biti ako Bjelica dobije dve licne na pocetku. Mislim, 99 posto ekipa treba da bude u konstantoj panici. Trebao je Toronto da razmislja i bude u konstantnom strahu ako Kavai nabije faulove na pocetku, Milvoki ili Grcka ako to Janis uradi... To nije situacija koja se Bjelici desava cesto, ali ako se desi, preguracemo. Uostalom, dva faula znace da mora malo da se iskulira do kraja poluvremena, vec je u drugom sve ok.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bek said:

Srbija - Australija, Jokic 24 , Raduljica 22, Teo 22 minuta, doktorska nasa partija u odbrani,

Ostatak minuta na 4 Machuan-san, takodje jedna defanzivna sila i surovi rim protektaH.

Edited by Beonegro
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

b1. Jbg ne možeš nikako porediti intenzitet odbrane koji se piči u regularnom delu NBA i svetsko prvenstvo, da ne pričamo o različitom broju lg koje su potrebne za isključenje. Beli je jako inteligentan igrač, ali nije svemoguć, a uz sve to se oslanjamo na njega kao stranu pomoći, to znači da koncentracija stalno mora biti na nivou.

 

Stoji sve, sa ovim se slažem, ali opet kažem, tu se moramo osloniti na Bjelicinu kontrolu i timsku organizaciju.

 

1 hour ago, Liska Manjina said:

b2.Skupljanje reketa, udvajanja i brz rekaveri? To nisu opcije za protivničku defanzivu? Naravo da neće udvajati Jokića, već će udvajati drugog igrača! Sam si rekao da je realizacija sa niskog posta postala relativno zapostavljena, ali sa pravom obzirom da se brzina igra dosta promenila. I koliko god da će protivnik imati problem sa defanzivnim skokom, toliko ćemo mi imati problema sa tranzicionom igrom. Sva sreća pa imamo brdo ball handlera pa presing nije opcija protiv nas, ali tranzicija i igra u tranziciji bi mogla biti problem u tim trenucima.

 

Eh, kako to lepo zvuči kad se napiše. Posebno kad udvajaš centra koji ne zna da baci povratni pas, ili koji je okružen petorkom u kojoj bar jednog beka možeš da ostaviš samog i "žrtvuješ" njegov eventualni otvoren šut. Kad god je neko pokušao da udvaja Jokića u NBA, on je išao na 10+ asistencija. Mislim da ne preterujem kada kažem da je u pitanju najbolji dodavač sa te pozicije na svetu. I to onda da bude rešenje za njega? A okružen sa recimo Micićem, Bogdanovićem, i Lučićem, ili Gudurom, ili bilo kim trećim? Samoubistvo iz zasede, klasični primer.

 

 

1 hour ago, Liska Manjina said:

b3. Jasno je meni da smo stacked na poziciji pleja, ali upravo ti kažem da će stvar x izazvati posledicu y, i da se o tome treba voditi računa.

 

Pa onda taj argument nema smisla. Sve i da je Teo na klupi, nama sa Jovićem, Micićem, Bogdanom, pa i Jokićem, nikako ne može da prifali kreacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, realno *w said:

Eh, kako to lepo zvuči kad se napiše. Posebno kad udvajaš centra koji ne zna da baci povratni pas, ili koji je okružen petorkom u kojoj bar jednog beka možeš da ostaviš samog i "žrtvuješ" njegov eventualni otvoren šut. Kad god je neko pokušao da udvaja Jokića u NBA, on je išao na 10+ asistencija. Mislim da ne preterujem kada kažem da je u pitanju najbolji dodavač sa te pozicije na svetu. I to onda da bude rešenje za njega? A okružen sa recimo Micićem, Bogdanovićem, i Lučićem, ili Gudurom, ili bilo kim trećim? Samoubistvo iz zasede, klasični primer.

Sad dovedi to u vezu sa onim što sam pričao oko neigranja Te, kad smo na parketu sa dva centra. Ukoliko bi Jović bio na parketu mislim da bi sa njega dolazila strana pomoći i da bi mu davali dosta prostora na šutu.

 

Naravno ovo je sve teoretisanje, basket/utakmica je živa stvar i uvek postoji mogućnost adaptacije i postoji mogućnost da iz takve postavke mi napunimo protivnika ispod koša i da napravimo brdo ofanzivnih skokova, a postoji i opcija da oni nas pretrče i razvuku kao baba pitu.

 

Teoretski, ukoliko bi Beli imao probleme sa faulovima a mi igrali sa dva teškaša, nama bi ogromne probleme mogao napraviti Meli sa pozicije 4, koji je streč opcija i brži od naših igrača, a opet ima masu da koliko-toliko zadrži našeg centra u reketu. Mislim da bi Mirotić u tom scenariju bio pravi kriptonit za nas, ali sva sreća pa ne igra.

 

@Bek

Čoveče ti si naveo minutažu naših teškaša kao argument, a ja sam ti odgovorio da je to bilo moguće usled postavke protivnika, a i rezultat nam je dozvoljavao dobru rotaciju. A petorka koju pominješ sa Kalinom na 4 je izuzetno defanzivno potentna i ne znam kakve to veze ima sa diskusijom o dva teškaša na pozicijama 4 i 5.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...