Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Nama se sada vise isplati da Grcka dobije u Belgiji, kako bi Belgiju eliminisali iz potencijalnog trougla. 

 

Jer ako Belgija dobije ovo moze biti razvoj situacije i onda imamo trougao koji nam ne odgovara (zavisice nam plasman od razlike kojom izgubimo u Grckoj ispadamo sa najgorim skorom u trouglu)

 

Srbija - Turska

Belgija - Grcka

Letonija - Britanija

 

Turska - Letonija

Britanija - Belgija

Grcka - Srbija

 

Srbija - Britanija

Belgija - Turska

Letonija - Grcka

 

 

Letonija 7-3

Belgija 6-4

Grcka 6-4

Srbija 6-4

Turska 4-6

Britanija 1-9

 

-----------------

 

A ako Belgija izgubi od Grcke, onda oni ispadaju iz price za trougao i mi idemo verovatno kao treceplasirani. 

 

Srbija - Turska

Belgija - Grcka

Letonija - Britanija

 

Turska - Letonija

Britanija - Belgija

Grcka - Srbija

 

Srbija - Britanija

Belgija - Turska

Letonija - Grcka

 

Letonija 7-3

Grcka 7-3

Srbija 6-4

Belgija 5-5

Turska 4-6

Britanija 1-9

 

 

Naravno, preduslov za sve je da mi dobijemo Tursku u ponedeljak. 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

Grozni smo. Jednostavno je nedopustivo da sa 3 EL igrača (gdje ne računam Dobrića koji po svemu sudeći večeras ipak nije mogao, i Trifunovića), MJK-om i Ristićem koji su prošli EP sa reprezentacijom, Jovićem i večeras sasvim dobrim Radanovim mi ne možemo da rutiniramo Britance.

 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kenozoik said:

U trouglu se gleda ukupna kos razlika "trouglasa" a ne odnos pobeda i poraza.

 

Sa ovom 30+ razlike veceras, Turci vode solidno.

To bas nema smisla. Ne kazem da nije tacno u ovom slucaju, ali ne znam da se ikad to gledali iskreno.

 

2 hours ago, propolis said:

Turci su se baš ozbiljno napeli za ove kvalifikacije i imaju neki kamp za ovaj prozor. Guduric je pričao o tome pred tekmu sa Zvezdom tako da očekujem baš baš težak meč.

 

Mogu li ja da udjem u taj magicni kamp od 4 dana u kome ce Metecan Birsen da postane igrac od koga zaziremo, pa da potpisem u ABA 2 na polusezoni

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bosMan_jr said:

To bas nema smisla. Ne kazem da nije tacno u ovom slucaju, ali ne znam da se ikad to gledali iskreno.

 

Jeste, vec poslednjih 10-tak prvenstava se gleda tako. Bilo je na EP nedavnom slucaj, bas u nasoj grupi.

A i kako drugacije? 

Uzmi da su u trouglu Srbija-Belgija i Turska sa po 5-5 na kraju. I svaka ima po medjusobnu pobedu i poraz. Kako bi se odredio raspored medju njima?

Link to comment
Share on other sites

To o cemu ti pricas vazi kad svako sa svakim igra samo jedan mec. Naravno da se u slucaju da svi imaju po 1-1 gleda medjusobna kos razlika.

 

Pitanje je zasto bi u trouglu u kojem Belgija ima 3-1, Grcka 2-2, a Srbija 1-3 bila bitna ukupna kos razlika, a ne medjusobni rezultati ovih ekipa?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Grozni smo. Jednostavno je nedopustivo da sa 3 EL igrača (gdje ne računam Dobrića koji po svemu sudeći večeras ipak nije mogao, i Trifunovića), MJK-om i Ristićem koji su prošli EP sa reprezentacijom, Jovićem i večeras sasvim dobrim Radanovim mi ne možemo da rutiniramo Britance.

 

 

 S obzirom koliko su prozori besmisleni i u kojoj meri ti onemogućavaju da pripremiš i posložiš ekipu, nije ovo ni toliko tragično bilo. Svi preduslovi za rutiniranje su bili tu - vodili smo 35 minuta, dominirali u skoku - posebno ofanzivnom, te imali pristojnu odbranu. 

 

nepovezana igra u napadu, na momente i konfuzija, sa nedovoljno jasnim ulogama i go to akcijama, koja je delimično i prouzrokovala loš šut za tri - uzrok je što nismo uspeli da utakmicu dobijemo još polovinom treće četvrtine.

 

Godine imanja Teodosića, i igrača koji su se okolo šlepali na njegovu produktivnost, navikli su nas nekako da je normalno da imamo igrače koji za 20 minuta ubace 0 ili mizeran broj poena.

 

Jaramaz je igrač koji ovde treba da bude lider, a ne šljaker. Dečko, došao si iz EL, plej si koji kapira košarku, ima fizikalije.. pa ne možeš za ceo meč da ubaciš 4 poena iz mizernog broja pokušaja. Nije tvoje da budeš igrač i šljaker iz senke, a da Jeremić i Radanov prže. Trebalo je samo iz ulaza da im da 15-20 poena i da otvori prostor i sigurnije šuteve. On preneo neku svoju igru iz Bajerna, kao trudiću se u odbrani, u napadu neki alibi da izgleda da se igra brže.. mojih je 5 poena i 5 asistencija. Pa kad ces u karijeri nekome da daš 30 poena ako ne na ovakvom meču.

 

Jović dečko 0 poena ali hajde, ni on se ne seća kad je poslednji put igrao.

 

Ristić je morao veću efikasnost da ima, u takvim situacijama je bio da je ovo moralo da bude veće sa 8 od 10 za dva. I ovako je bio solidan, ali nije bilo razloga da ne bude odličan.

 

Ne znam šta bi onom Jeremiću da onoliko zateže, verovatno mu je i Kari rekao da se opusti, ali neprijatno je izgledalo.

 

Sve u svemu, manje alibi igre, težnje ka prosečnosti, a više konkretnosti i visokih očekivanja.

 

Došao si kao EL plej na meč sa Britancima, pa ti si čoveče alfa i omega, uzmi i vozi, a ne svako pomalo da čačne i sl.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

ispod radara prolazi da smo 100ti put u ovim kvalifikacijama bili bez koša iz igre strašno puno vremena u poslednjim minutima.

jedina razlika je što su britanci vanredno loši šuteri pa smo pobedili

 

daklem, od 04:29 do kraja tekme za 61:70, pa sve do pomenutog jarmazovog polaganja na 0:20sec do kraja.

 

i taj anđušićev poen je bio polaganje a neki šut sa distance pitaj boga kada smo ubacili - možda kuridža na 06:29 ali se ne sećam situacije a ako nije to, ostaje anđušićev floater na 09:02 do kraja 😱

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, bosMan_jr said:

 

Mogu li ja da udjem u taj magicni kamp od 4 dana u kome ce Metecan Birsen da postane igrac od koga zaziremo, pa da potpisem u ABA 2 na polusezoni

 

Turci ugazili Belgiju 30 razlike od koje smo izgubili u Nišu,a koliko će im značiti taj kamp videćeš u ponedeljak. Dok ćemo mi izgledati kao razbijena banda, nešto slično kao sinoć, Turci će sigurno igrati smisleniju košarku koja bi mogla da im donese rezultat.

Možda nemaju kvalitet kao mi, ali će im igra sigurno biti bolja od naše.

Ukoliko Vasa i Guduric ne budu igrali gotovo sam siguran u naš poraz.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

od čega zavisi da li igraju, od timova ili njihove volje?

ako wilbekin može da igra, valjda mogu i njih dvojica

Pesic je rekao prije par dana da racuna na njih dvojicu a i Guduric prije meca sa Zvezdom potvrdio da on i Vasa stizu, za Lucica ne zna, nije se cuo sa njim. 

Trebao bi i Nedovica zvati iako je sam trazio da preskoci ova 2 meca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, uini said:

 

od čega zavisi da li igraju, od timova ili njihove volje?

ako wilbekin može da igra, valjda mogu i njih dvojica


Secam se u kvalifikacijama za SP 2019 je Ataman pustio sve turske igrace ali nije pustio Krunoslava Simona na Turska - Hrvatska u Istanbulu 🙂
Moguce je sve s Turcima.

A i Partizan je pustio Srpske igrace ali je zabranio Papapetru da igra u Belgiji. Sistem odvratan.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...