Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 minutes ago, Miki28 said:

Teo igra u EL ekipi ali ae da idemo tom logikom. Mislis da ce Kari biti selektor ako ne uzme zlato na EP?

 

pisao je ovde neko, da će el igrači biti dostupni za neki od prozora, ili nisam dobro razumeo. Od samog starta sam protiv Karija, ne zato što ne ume, nego mislim da više ne može, što mu dodje na isto,jelte.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, propolis said:

 

Cistka bi trebala da padne u KSS prvo pa onda mozda selektor ukoliko ne osvojimo bilo koju medalju. U suprotnom ne verujem da ce se bilo šta menjati.

 

Edit,Kari je dosao da vadi kestenje iz vatre.

Savez nam je kriminalan ali kakva drzavatakav i savez tako da tu ne ocekujem promjene.

To su ljudi bez morala, bez trunke casti i odgovornosti. Oni su trebali posle SP da odu

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Barkley#34 said:

I mene zanima zašto se uzima zdravo za gotovo da će CSKA imati pozitivan stav prema FIBA takmičenjima.

Valja im se vratiti u FIBA, EL ... Vatutin je oduševljen odlukom Milutinova da ostane u CSKA, cenim da mu neće praviti probleme u tom smislu.

Nije im u interesu da se mačuju sa svima, treba gledati malo dalje ...

Edited by Kankkunen
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kankkunen said:

Valja im se vratiti u FIBA, EL ... Vatutin je oduševljen odlukom Milutinova da ostane u CSKA, cenim da mu neće praviti probleme u tom smislu.

Nije im u interesu da se mačuju sa svima, treba gledati malo dalje ...

Videćemo ali trenutno je to više naše priželjkivanje nego realnost. Ko zna...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jedibojan said:

Samo cinjenica da je odlucio da ostane, i da ga je Vatutin vozdizao u medijima zbog toga

 

ma rešeno, samo da niko u medjuvremenu ne pogodi nekakav reaktor. + i do sada pozivani ec igrači su valjda naučili nešto kroz dosadašnje prozore, ovi mladji će biti za godinu iskusniji etc

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da će, predsednik diskretno apelovati na Ostoju i Ćokija (sa kojima inače nema nikakve veze, a ni oni s njim 🤣), da puste igrače Partizana i Zvezde za te prozore. Eto ti sastava Avramović, Uskoković, Nedović, Anđušić, Dobrić, Davidovac, Simanić, Smailagić, Koprivica, Petrušev, Milutinov... možda Dejan Todorović. Verovatno sam i zaboravio neka imena. 😀

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

Daj da dobijemo sutra, pa cemo kasnije da razmisljamo o novembru i februaru. Mislim da dosta ljudi ne shvata znacaj utakmice sutra jer ima jos 4 utakmice nakon toga, ali da bi prosli dalje mi 99% moramo da imamo bolji H2H od Turaka, a mozda su i neophodne obe pobede, ali to je tesko reci u ovom trenutku. Ali svakako nas poraz sutra stavlja u losu situaciju, a pobeda u dosta dobru.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, drgnk said:

Mislim da će, predsednik diskretno apelovati na Ostoju i Ćokija (sa kojima inače nema nikakve veze, a ni oni s njim 🤣), da puste igrače Partizana i Zvezde za te prozore. Eto ti sastava Avramović, Uskoković, Nedović, Anđušić, Dobrić, Davidovac, Simanić, Smailagić, Koprivica, Petrušev, Milutinov... možda Dejan Todorović. Verovatno sam i zaboravio neka imena. 😀

Nikolu Djurisica obavezno pozvati, on je vec debitovao kod Pesica. Ne moraju samo biti igraci iz CZ i Partizana.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki8 said:

Francuzi su opet tragicni u prvom poluvremenu.

Da,ko ne zna verovatno mislis na lose izdanje protiv stvarno tuznikave Ceske.Posle su ih Francuzi odradili na misice i odbranu.

On 8/13/2022 at 10:24 AM, UDresuKvinsiMilera said:

Ja uopste nisam iskljucio da je takav pristup bas onaj najbolji.Ali cenim da je to sto daje skoro svim igracima da donose odluke na terenu jedan rizik,ako ima 10 igraca sa dobrim decision making-om njemu je super samo je to malo verovatno.Mislim da je stari recept daj Furnijeu loptu da sutira mnogo racionalniji.Naravno to je ugrubo receno ali uloge verovatno trebaju da se podele.

Ne znam da li si gledao utakmicu pa repliciras,doslovno svako donosi odluke,kao basket.Gober odlucuje kada ce da zida,Vinset sutira sut iz okreta u 18 sekundi napada i slicno.Nije to divljanje,dodaju oni ali tek kada oni misle i vide situacije,nema svako to rasudjivanje.To nema vecina sto se mene tice no dobro.A prema svemu sudeci on je ipak promenio svoju filozofiju od ranije,verovatno je procena da ovo funkcionise jer m je jedan Okobo sedmi igrac tima a izolacijom moze da reseva mnoge.Moze se primetiti i da imaju veliki broj pripremnih utakmica dakle kao da su vec spremni.

Kazem moguce da im se moze ovako jer kad im igraci i donesu pogresnu ulogu kvalitet im mozda donese dobar ishod,recimo Jabusele se preceni u reketu i krene da igra u nezahvalnoj situaciji ali ipak poentira...

 

Zato paralela sa turcima,oni nisu bas kvalitetniji od svih pa da mogu ovako.No,rano je mozda bude znacajnih promena.

Dakle moze se polako pricati da su promasili sa filozofijom.Mucenje u nekim fazama nekih utakmica,dali bosni 5 poena za cetvrtinu..nisu ih savladali u dva produzetka...Tako nesto mi je bio jedini strah oko naseg tima,da Pesic ne krene sa nekom dinosaurs kosarkom i upropasti potencijal,srecom izgleda da to nece biti slucaj.

Sto se tice Francuske,eto igraju tako,basketaski.Ako udju u formu moze biti dobro,nece im ni promasena filozofija smetati,cak stavise sloboda ce im dati krila(a slobode ima na pretek jer je Rudi vidjen da vodi loptu u tranziciji pored nekoliko protivnika u egal mecu...da pogresio je dodavanje posle) a takodje kvalitetne ekipe zbog formata takmicenja ne treba otpisati.Jedno dobro ili lose vece i ispao si.

 

Turci mi izgledaju kao siromasna verzija Fra,cak i slozeniji jer su uloge odredjene.Oni ce slabije ekipe ce razvaliti a one kvalitetnije tesko da mogu da dobijaju.

Litvanci isto diskutabilni sa dva tornja na terenu.Probali smo mi to 2019...

Italijani su moj odabir za iznenadjenje,nezgodni karakteristikama igraca a lepo igraju i sibaju se zbog utacaja trenera.Recimo Turci mogu jednog favorita da skinu ali dva tesko dok me neki "run" Italijana ne bi iznenadio.

 

Tako da smo na dobrom putu,dao bih tu slobodu da kazem na najboljem pored Slovenaca.

Ali isticem,jedno je dobra igra kroz turnir a drugo uspeh na istom.Treba srece,da nemas lose vece a da protivnik ne poludi,ima i igraca na turniru koji sami mogu da te pobede.Kvaliteta na pretek na turniru a ekipe poput Litvanije i Spanije uvek nezgodne jer na jednu utakmicu svasta moze da se desi.Da je ligasko takmicenje ili sa plejofom imao bih izrazite favorite.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, ChrisJudd said:

Ja sam ubeđen da od utakmice sa Turskom zavisi da li ćemo naredno letnje loženje na reprezentaciju imati tek 2025. ili ranije. Ako bi bila šansa da Vasa primi neke injekcije i da bude na klupi kao osigurač, ne bih imao ništa protiv po cenu propuštanja grupne faze ep (aka "šetnja po parku")

 

Vasu ako bude bolela trepavica sasvim sigurno neće igrati, na to možeš kuću da staviš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...