Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ja sam ubeđen da od utakmice sa Turskom zavisi da li ćemo naredno letnje loženje na reprezentaciju imati tek 2025. ili ranije. Ako bi bila šansa da Vasa primi neke injekcije i da bude na klupi kao osigurač, ne bih imao ništa protiv po cenu propuštanja grupne faze ep (aka "šetnja po parku")

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ChrisJudd said:

Ja sam ubeđen da od utakmice sa Turskom zavisi da li ćemo naredno letnje loženje na reprezentaciju imati tek 2025. ili ranije. Ako bi bila šansa da Vasa primi neke injekcije i da bude na klupi kao osigurač, ne bih imao ništa protiv po cenu propuštanja grupne faze ep (aka "šetnja po parku")

Larkin, Osman, Sengun, Mahmatoglu? Razbicemo ih i bez Vase. 

 

NEma potrebe da ga rizikujemo.

Link to comment
Share on other sites

Zavisi, ali neka Vasa odmori. Dovoljno je što je pošao u TR kao podrška saigračima. Taman nije prošlo previše vremena od tekme u Areni; šta god igrači govorili - da se pobeda zaboravlja odmah kao i poraz, verujem da će biti nošeni na krilima te pobede i da određeni igrači već pucaju od samopouzdanja (Jaramaz, Milutinov). Realno je da ih dobijemo i bez Vase Spase. 

Link to comment
Share on other sites

Turska nije naivna, jeste ih razbila Letonija, ali ocekujem da se uzdignu.

Ne znam igra li Sanli, ali svakako odsustvo Jurtsevena im je hendikep zbog njegovih dimenzija.

Sanli i Sengun ne mogu da pariraju fizicki Jokicu i Milutinovu.

Osman, Korkmaz, Larkin je potentna spoljna pucacka ekipa, nasa sansa je pod kosem.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, uini said:

 

kada bi ta pobeda značila ujedno i plasman na svecko, složio bih se;

ovako ćemo uz eventualnu pobedu imati nadu da dobijemo još koliko, 3-4 tekme posred prozora, gde nam tradicionalno dolazi treća ekipa

(pešić je izbrojao 31 igrača, koji je pohađao ili prozore ili ove pripremne i kvala tekme najsvežije)

 

ja sam totalno locked-in na evropsko prvenstvo, za ovo ostalo puno toga mora da se potrefi + ne mislim da bi roviti vasa bio garant pobede protiv turaka (u turskoj), niti da ne možemo da ih dobijemo bez njega. 

Pa praktično i znači kvalifikovanje na SP. Ova tekma je tasić na vagi. Dobijemo: ostajemo u igri i imamo dobre šanse. Izgubimo: praktično smo izvisili. 

 

Mnogo je manje štetno za reprezentaciju npr neosvajanje medalje na ovom takmičenju nego eventualni neodlazak na SP a time i na OI. Jer, gubi se kontinuitet i ulazi se u dugoročni problem. Neosvajanjem medalje ne gubi se ništa osim prestiža. 

 

Da ne pominjem da su SP I OI, mnogo bolja prilika da lansiramo nove prospekte npr Pokua. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Kenozoik, mislim da sam prilično precizno definisao svoje mišljenje: roviti vasa nije garant pobede, kao što njegovo neigranje ne znači da smo na minimalnim šansama. svakako bi bilo bolje da igra ali nije on garantovao ni zdrav pobede. 

 

što se tiče tvoje prva lajne: tačno je da smo ispali ako izgubimo ali bih voleo da čujem na osnovu čega "imamo dobre šanse" u tim narednim tekmama?

mi nismo uspevali da pobedimo belgije i letonije gde su makar na ponekoj tekmi igrali teodosić i smailagić, avramović valjda svaku a sada u prozorima nemamo ni partizan, koji je osim određenog kvaliteta imao i par igrača koji su makar igrali zajedno.

 

na tim prozorima će nam glavni igrači biti kuridža, zagorac i eventualno ristić i boriša, ne znam gde igraju.

Link to comment
Share on other sites

Vasa ako nije spreman ne treba da igra, ako jeste neka igra, to je sva filozofija. Treba iskoristiti ovaj period dok imamo krštene igrače na raspolaganju, kad dođe prozor Zagorca i Kuridze, najebali smo svakako.

 

Ide li Nedović u Tursku?

Link to comment
Share on other sites

С обзиром да су Желимир и човкинс борци за српску кошарку могли би пустити неке домаће играче за те утакмице. Ионако су у ккп најбитнији играчи странци а и у ккцз такође већински странци. А имаћемо и ДеДу и Милутинова јер ЦСКА не игра ЕЛ ове сезоне.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, bosMan_jr said:

Turska nije naivna, jeste ih razbila Letonija, ali ocekujem da se uzdignu.

Ne znam igra li Sanli, ali svakako odsustvo Jurtsevena im je hendikep zbog njegovih dimenzija.

Sanli i Sengun ne mogu da pariraju fizicki Jokicu i Milutinovu.

Osman, Korkmaz, Larkin je potentna spoljna pucacka ekipa, nasa sansa je pod kosem.

Da, to je to ... mada su nešto mekši u odnosu na Sloveniju i Grčku, što nam odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Nama bas ne odgovaraju pucacke ekipe koje dobre trče kontre. Mislim da će utakmica biti teža nego protiv Grčke upravo zbog te brze i potentne spoljne linije Turske. Ključ pobede leži u agresivnoj odbrani na njihovu spoljnu liniju na koju konstatno vršiti pritisak i ne dozvoliti im da se rastrce.

Ne treba zaboraviti da ce hala biti puna i da ce Turci sigurno igrati iznad svojih mogućnosti.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

@Kenozoik, mislim da sam prilično precizno definisao svoje mišljenje: roviti vasa nije garant pobede, kao što njegovo neigranje ne znači da smo na minimalnim šansama. svakako bi bilo bolje da igra ali nije on garantovao ni zdrav pobede. 

 

što se tiče tvoje prva lajne: tačno je da smo ispali ako izgubimo ali bih voleo da čujem na osnovu čega "imamo dobre šanse" u tim narednim tekmama?

mi nismo uspevali da pobedimo belgije i letonije gde su makar na ponekoj tekmi igrali teodosić i smailagić, avramović valjda svaku a sada u prozorima nemamo ni partizan, koji je osim određenog kvaliteta imao i par igrača koji su makar igrali zajedno.

 

na tim prozorima će nam glavni igrači biti kuridža, zagorac i eventualno ristić i boriša, ne znam gde igraju.

Za Vasu se slažem. 

 

"Dobre šanse" su u sledećim faktima:

- glavni konkurent je Turska (i Belgija). Ako dobijemo ne samo što pišemo pobedu više, nego i Turci imaju poraz više. Na kraju će se računati ti medjusobni susreti. Tu raste značaj ove pobede. 

- sledeći protivnik je V. Britanija, koja je ipak znatno slabija i od Belgije, što su pokazali sad. Cenim da sa njima možemo ravnopravno da igramo i sa EC igračima. 

To su  4 neophodne pobede, koje same po sebi već mogu biti dovoljne. Pisao sam već o tome. 

- ne zaboravi da će ti naši  igrači od kojih su neki sada ovde sa repkom biti neuporedivo uigraniji nego na početku prozora, što je važnije od individualnog kvaliteta pojedinaca poput Tea ili Avrama. 

- Kao što smo mi, tako su i Turci hendikepirani neigranjem EL igrača u prozorima. U takvim okolnostima smo mi domaćini, što je ipak nekakva prednost. 

- računam da će onaj sastanak KSS sa klubovima dati neke rezultate, u smislu da će se u narednim prozorima pojaviti po 1, 2 igrača iz oba naša EL tima (ok, spekulacija u ovom trenutku). 

Edit: 

Da dodam da Turci imaju znatno teži zadatak jer igraju sa nama, 2 x sa Belgijom i još jednom sa Letonijom. 

 

Edited by Kenozoik
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Ide li Nedović u Tursku?

Ide, ima naš RZZO potpisan protokol sa Acibadem klinikom za te teške slučajeve.

 

EDIT: pomislio sam za Micića da će ili biti novi mandatar, ili da će da predvodi Europride, srećom sad vidim da je Prasednik riješio te nedoumice

Edited by Beonegro
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Teo igra u EL ekipi ali ae da idemo tom logikom. Mislis da ce Kari biti selektor ako ne uzme zlato na EP?

 

Cistka bi trebala da padne u KSS prvo pa onda mozda selektor ukoliko ne osvojimo bilo koju medalju. U suprotnom ne verujem da ce se bilo šta menjati.

 

Edit,Kari je dosao da vadi kestenje iz vatre.

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

Nama bas ne odgovaraju pucacke ekipe koje dobre trče kontre.

Kad smo preživeli 315 grčkih poena iz tranzicije valjda ćemo i ovo. :classic_biggrin:

 

1 hour ago, uini said:

ova trojica već prave ozbiljnu razliku ali kapiram da to zavisi od milosti cska. to bi bio opasan tim.

I mene zanima zašto se uzima zdravo za gotovo da će CSKA imati pozitivan stav prema FIBA takmičenjima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...