Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

13 minutes ago, Snjofko said:

Ti igraci nisu sekund igrali zajedno 🤣

 

Bodiroga: 1995-2002

Divac: 1995, 1996, 1999, 2002

Topic: 1996 - 1999

Beric: 1995 - 1998

Danilovic: 1995 - 2000, bez 1998

Djordjevic: 1995 - 1998

Tomasevic: 1995 - 2002

Obradovic: 1995 - 2001

Rebraca: 1995 - 1998, 2000

 

Samo se Stojakovic od svih igraca koje sam naveo pojavio kasnije. Dakle, od svih ovih igraca, imamo sledece:

 

1995: 8/9 igraca, nije igrao Topic

1996: 9/9

1997: 8/9, nije igrao Divac

1998: 7/9, nisu igrali Divac i Danilovic

1999: 6/9, nisu igrali Beric, Djordjevic i Rebraca

 

Hajde prvo proveri podatke pre nego sto lupis te smajlije kao da imas 15 godina.

Edited by goldberg
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kari je posle one katastrofe protiv Belgije kada su valjda svi, sem njega, u hali znali kako ce da se okonca, trebao da se zapita da li se on uklapa u celu ovu priču. Tada nije bilo Tea, ali je bio Bjelica koji se ponasa i igra kao stari basketasi koji posle 5 piva odigraju jedan "put oko sveta" sa trojkama. Naravno, trenerovo je pravo, ali Kari zna i znao je odavno sta moze Teo uopste, a narocito sta moze u njegovoj koncepciji. Iako evidentno izlapeo, ali sigurno u delicu onog starog sebe zna ko je i sta moze Miloš.

Zato je pitanje sto ga je uopste zvao, cimao, a prilicno i ponizio ovim. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Snjofko said:

Brate mili 🤣

 

Daj, iskuliraj, mozda se Teo sutra oglasi kaze da su zajednicki doneli odluku u najboljem interesu reprezentacije.

 

Ne sumnjam da bi Teo kao gospodin dao takvu izjavu. Što je neće učiniti istinitom (malo teorija zavere, ali ja u ovom mulju KSS njima više ništa ne verujem; ne bi se pravila bura u čaši vode tek tako).

 

Više puta sam ovde objasnila šta meni znači reprezentacija i kako na nju gledam. Naravno okej je da nemaju svi isto mišljenje kao ja, ali za mene je ovakvo postupanje prema kapitenu sramotno i neoprostivo. 

 

17 minutes ago, goldberg said:

 

Stvarno preteruje sa uzdizanjem Jokica u kontekstu reprezentacije.

 

Mislim, jeste MVP NBA lige mozda i najbolji igrac iz Srbije u ovom veku, ali porediti tim u kojem je on sa timom u kojem su igrali Divac, Topic, Obradovic, Bodiroga, Tomasevic, Beric, Djordjevic, Danilovic, Stojakovic ... pa to su takva imena na jednom mestu da to tesko da ce se ikada igde ponoviti.

 

 

Svako od nas ima nekog igrača kog posebno voli, imam ga i ja - od domaćih Bogdanović, sam nick mi kaže ko je to od NBA igrača. Ali kad vidim uzdizanje Jokića u nacionalnom timu meni momentalno zatitra levo oko, iako se ne može reći da imam nešto posebno protiv njega. A opet to je sve uvezano sa mojim stavom prema reprezentaciji.

 

Naravno da taj tim ne bi dobio onaj iz Indijanapolisa, nećemo se zanositi. 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kankkunen said:

Imao je par minuta više od Pajole, al kamo ta sujeta ... ipak je Pajola u pitanju.

Teo jednostavno nije taj lik, posebno kad je reprezentacija u pitanju. Da neko više voli repku od njega, nema šanse ... to pouzdano znam.

Pa misliš da je Teo u ovim godina spreman da igra više minuta od ovoga?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, medobrundo said:

Zamišljam da su Španci ovako nešto uradili Gasolu ili Navaru, Grci Spanulisu, Nemci Novickom, Slovenci Dragicu.. svakako da su neki od njih u pojedinim fazama karijere postajali minus u određenim segmentima igre.. ali su se njihova veličina i liderstvo koristili na druge načine, i poštovao se njihov status legendi. 

Ovo treba uramiti, da stoji na svakoj strani ove teme.

Edited by Kankkunen
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bojdo said:

Ako bude nekog sljedeceg "iznenadjenja", mogao bi biti Kalinić. 

 

Zar nije izjavio da mu je Kalinic vazniji od Jokica? 

Da imamo predsednika saveza koji se mesa u svoj posao Pesic bi posle ovog danas bio bivsi a Teo selektor. 😁

Link to comment
Share on other sites

Vidjecemo, nadam se ipak da ce tu sve biti ok, ali da je Kalina problematicnog ponasanja, jeste.. Djordjevic ga je opravdano odstranio. Pitanje je da li bi isao i 2017 da se nije povrijedio, već tada je bio na tankom ledu kod Saleta.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Na kraju ce se sve svesti na rezultat.

 

Sale je pogresio oko Kaline i podneo ostavku (nije produzio ugovor).

 

Ako Kari kiksne na EP, nemam dilemu da treba odmah da leti (narocito sto necemo igrati ni SP).

 

Sve cemo znati sredinom septembra u Berlinu..a mozda i neki dan ranije.

1 minute ago, Bojdo said:

Vidjecemo, nadam se ipak da ce tu sve biti ok, ali da je Kalina problem jeste. Djordjevic ga je opravdano odstranio. Pitanje je da li bi isao i 2017 u Sloveniju da se nije povrijedio, već tada je bio na tankom ledu kod Saleta.

U skladu sa tim, mi nismo ni USA,  a ni Francuska ili Spanija da bi igraci mogli tek tako da se odstrannuju.

 

Kalina je bio problem Saletu i zato smo ga izduvali na SP. As simple as that.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Ne sumnjam da bi Teo kao gospodin dao takvu izjavu. Što je neće učiniti istinitom (malo teorija zavere, ali ja u ovom mulju KSS njima više ništa ne verujem; ne bi se pravila bura u čaši vode tek tako).

 

Više puta sam ovde objasnila šta meni znači reprezentacija i kako na nju gledam. Naravno okej je da nemaju svi isto mišljenje kao ja, ali za mene je ovakvo postupanje prema kapitenu sramotno i neoprostivo. 

 

 

Svako od nas ima nekog igrača kog posebno voli, imam ga i ja - od domaćih Bogdanović, sam nick mi kaže ko je to od NBA igrača. Ali kad vidim uzdizanje Jokića u nacionalnom timu meni momentalno zatitra levo oko, iako se ne može reći da imam nešto posebno protiv njega. A opet to je sve uvezano sa mojim stavom prema reprezentaciji.

 

Naravno da taj tim ne bi dobio onaj iz Indijanapolisa, nećemo se zanositi. 😄 

Iskreno se nadam smirivanju tenzija i jednim ljudskim odnosom prema Teu, koji ako nece da nastavi dalje da igra ili ne bude pozvan, zasluzuje jedan velicanstven oprostaj.

 

No, pitanje je da li tenzije postoje iako postoje, u kolikoj meri.

 

Odjednom su se snsovsko zadrugasko mediji nasli da moralisu i da pricaju da Teo nije zasluzio jer, jelte, nije moralno, a njima je moral na prvom mestu.

 

Tako i eto ja udjoh na taj instagram i gledam tu Jelisavetu, jos jedna u milion - ja sam riba. Ne, ne, niko ovde ne predstavlja nista, ni umetnost, ni neki stav, bilo sta, svi su ribe i frajeri. I ona nasla da nesto prica preko jebenog instagrama.

 

Pa onda opet preko istog sranja i Stefan oprostio sam se sa 28 godina Markovic nasao da prica o kultu reprezentacije 🤣

 

Ko je sledeci, Pedja Stojakovic 🤣

 

 A taj Kari Pesic je i dalje jedan gospodin covek. I taj Milos Teodosic, i pored zene, je jedan gospodin covek.

 

I njih dvojica cute i oglasice se kad bude trebalo, ne preko instagrama i gospodski ce reci sta je bilo ili ce precutati zarad reprezentacije.

 

I momci su i veceras imali trening i imace ga i ujutro i siguran sam izginuti za medalju, ali je pinkovsko sns Srbija odlucila da kroz medije pravi skandal gde skandala uopste nema.

 

Taj Jokic, koga toliko spominjes, je rekao najbolju stvar - jebe se nama za kosarku. I ja sam ga hejtovao, ali mislim da je to decko davno shvatio i gledao da obezbedi sebe, igracki ne materijalno, pa da takav stvarno pruzi nesto reprezentaciji.

 

I taj Kari, koji se ovde pljuje toliko, doveo je do toga da se svi odazovu, da nema ni price o tome hoce li i vratio kult reprezentacije bez ikakvog busanja u grudi.

 

I nece ni on, a ni Teo se preko instagrama pljuvati.

 

Taj Kari je skoro pricao kako ga dusa boli zbog odstranjivanja Radmanovica, najjace da je sada Tea tek tako odstranio, kao malo cu da ga zajebavam, pozvacu ga pa precrtati za bar dana buahahahahahaa.

 

Da se ima istinsko postovanje prema reprezentaciji, postovali bi se i Teo i Kari, kao dve ogromne legende, i pokusalo da se razume, saceka, sagleda sira slika...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nekako uvek neki umereni optimista, pa cak i kad mislim da nesto nije dobro uradjeno. 

 

Tako i sada, iznenadjenje je da Teo u ovoj fazi bude precrtan. Jos vece iznenadjenje mi je sto to nekako nije bolje iskomunicirano nego je ostavljeno javnosti da nagadja, a kvazi novinarima i forumskom auditorijumu da prave razne insinuacije i sire traceve bez pokrica. To nikako nije dobro. 

 

Ali opet, kako god to bilo, odluka je selektora. A Kari, iako star, nije neko ko ne zna da izmeri (2-3x) i presece. Sekao je i ranije, Radmanovica tokom turnira. 


Tako da ja verujem da ce ovo biti ok. Tu je Vasa kao neko ko mora da nosi organizaciju, jednostavno, dorastao je tome. 

Jaramaz, Avramovic, Nedovic, ko vec bude izabran ce pokriti ostalih 15ak minuta u organizaciji. Jasno je da nam treba energija na bekovskim pozicijama, a to ovi preostali bekovi mogu da donesu. Pri tom ako se igra na Jokica, kao sto bi trebalo, Vasa je sasvim dovoljan. Samo da su svi zdravi. 

 

Micic, Avramovic/Jaramaz

Guduric, Nedovic/Dobric

Kalinic, Lucic

Bjelica, Davidovac

Jokic, Milutinov, Petrusev

 

Ispadaju pred EP jos Koprivica, Ristic, Smailagic, Simanic, MJK (dao bih prednost Dedi ipak), Marinkovic, od ranije Pokusevski i Jovic. I ostaje onda da se vidi ko jos ispada na bekovskim pozicijama. Da su tu Bogdan i Teo, ne bi bila teska odluka, jer svejedno ko bi bio 5. bek u Micic-Teo-Bogdan-Guduric sistemu. Za sada mi deluje da ispada Jaramaz. Videcemo na utakmicama. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Snjofko said:

Iskreno se nadam smirivanju tenzija i jednim ljudskim odnosom prema Teu, koji ako nece da nastavi dalje da igra ili ne bude pozvan, zasluzuje jedan velicanstven oprostaj.

 

No, pitanje je da li tenzije postoje iako postoje, u kolikoj meri.

 

Odjednom su se snsovsko zadrugasko mediji nasli da moralisu i da pricaju da Teo nije zasluzio jer, jelte, nije moralno, a njima je moral na prvom mestu.

 

Tako i eto ja udjoh na taj instagram i gledam tu Jelisavetu, jos jedna u milion - ja sam riba. Ne, ne, niko ovde ne predstavlja nista, ni umetnost, ni neki stav, bilo sta, svi su ribe i frajeri. I ona nasla da nesto prica preko jebenog instagrama.

 

Pa onda opet preko istog sranja i Stefan oprostio sam se sa 28 godina Markovic nasao da prica o kultu reprezentacije 🤣

 

Ko je sledeci, Pedja Stojakovic 🤣

 

 A taj Kari Pesic je i dalje jedan gospodin covek. I taj Milos Teodosic, i pored zene, je jedan gospodin covek.

 

I njih dvojica cute i oglasice se kad bude trebalo, ne preko instagrama i gospodski ce reci sta je bilo ili ce precutati zarad reprezentacije.

 

I momci su i veceras imali trening i imace ga i ujutro i siguran sam izginuti za medalju, ali je pinkovsko sns Srbija odlucila da kroz medije pravi skandal gde skandala uopste nema.

 

Taj Jokic, koga toliko spominjes, je rekao najbolju stvar - jebe se nama za kosarku. I ja sam ga hejtovao, ali mislim da je to decko davno shvatio i gledao da obezbedi sebe, igracki ne materijalno, pa da takav stvarno pruzi nesto reprezentaciji.

 

I taj Kari, koji se ovde pljuje toliko, doveo je do toga da se svi odazovu, da nema ni price o tome hoce li i vratio kult reprezentacije bez ikakvog busanja u grudi.

 

I nece ni on, a ni Teo se preko instagrama pljuvati.

 

Taj Kari je skoro pricao kako ga dusa boli zbog odstranjivanja Radmanovica, najjace da je sada Tea tek tako odstranio, kao malo cu da ga zajebavam, pozvacu ga pa precrtati za bar dana buahahahahahaa.

 

Da se ima istinsko postovanje prema reprezentaciji, postovali bi se i Teo i Kari, kao dve ogromne legende, i pokusalo da se razume, saceka, sagleda sira slika...

 

Zašto Jelisaveta i Pefi nemaju pravo da iznesu svoj stav na Instagramu, a ti imaš pravo da ga iznosiš ovde? Ili ja? Ili bilo ko od X forumaša? 

 

Ne, Jokić nije rekao najbolju stvar, kad sam malo bolje razmislila o toj izjavi. To što neko voli i da pobeđuje ne znači da ne voli sport, logička greška, ali to nam sad nije tema. 

 

I da, ko je rekao da ja nemam poštovanja za Pešića? Imam, samo ovakve odluke nemaju moju podršku. Mislim puca njemu ona stvar za to, ne zna čovek da postojim, no to je moje mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, threepwood said:

Ali to 'lider van terena' je tako besmislena kovanica. Sta - potreban im je Teo da ih drzi za ruku kad prelaze ulicu? Daj onda da cimnemo Lazica i za njega vazi da je dobar ortak van terena. 

2022. je, neka druga deca su odrasla, nema vise blejanja uz pivo posle treninga i sama hemija izmedju igraca se drugacije stvara. Druzenje u grupicama itd. Dok se na terenu zna ko sta radi, a valjda je jasno ko ce tu biti alfa dog na ovom okupljanju, ne vidim zasto bi bilo ikakvih problema u funkcionisanju tima. Mislim da je i ovim potezom Pesic poslao slicnu poruku.

Sta pricas...jel ti to pokusavas da oboris postojanje lidera u sportskim ekipama?Milijardu je primera istih i funkcionisanje istog principa,a pod liderom ne misli se na najkvalitetnijeg igraca.

Drugo previse bukvalno shvatas to van terena,prosto komicno shvatanje.To van terena se misli na neko rukovodjenje ljudima ovako karakterno,kad Nedovic odluci da sutne koju vise da mu neko kaze cekaj nije ti ovo fenjeras PAO ili manekenski Armani,kad krene Avramovic da jurca ka kosu iz napada u napad neko treba  da ga povuce i kaze cekaj sta radis ovo.Neko da mu vikne Aleksaaaa.Treba neko da regulise svlacionicu,svasta tu trener propusti,svakakve varnice medju igracima,ljudi su to.Ili mislis da je ovo igrica pa ih ubacis u igru i svi igraju prema performansu,nema emocija,nema sujete,nema "sto mi nisi dodao..puno sutiras,ne valja ovo,mogao bih ovo ja...."

I ovo ne moze svako,tesko je biti direktan,nema svako petlju za to, drugo sutra i da Milutinov recimo nadje petlju pa krene da postrojava bas da vidim ko ce da ga slusa,niti je najbolji igrac niti ima neki kult.

Tu ostaju Vasa i Jokic,drugi karakterno otpada prvi to nikada nije radio.Karakterno bi se uklopili jos mozda Kalinic,Lucic i Guduric ali kazem njima za rukovodjenje fali i kult i kvalitet u odnosu na neke,imaju ga ali bas je preveliki jaz.Bjelica takodje tu i tamo.

Ovakav lider i covek sa iskustvom se ne baca u vodu,pogotovo ne bez adekvatne zamene.

 

Edit:Itudis je pred mec protiv Spanije kao sav normalan svet objavio ko ispada iz tima.Sada ih ostaje 18 valjda.Ispali su Alex Antetokounmpo, Omiros Netzipoglou, Giorgos Tanoulis, Lefteris Mantzoukas, Giorgos Tsalbouris.Utakmica je sutra u 18h,nece igrati Slukas i Papajanis ali Janis hoce,ovo je valjda link https://t.co/NKziBAkjiG

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Bojdo said:

Vidjecemo, nadam se ipak da ce tu sve biti ok, ali da je Kalina problematicnog ponasanja, jeste.. Djordjevic ga je opravdano odstranio. Pitanje je da li bi isao i 2017 da se nije povrijedio, već tada je bio na tankom ledu kod Saleta.

Posle finala protiv Slovenije reporter pita Djordjevica sta je falilo za pobedu a on pokazuje na Kalinica u publici i kaze ovaj ovde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Borky said:

Posle finala protiv Slovenije reporter pita Djordjevica sta je falilo za pobedu a on pokazuje na Kalinica u publici i kaze ovaj ovde.

 

I onda ga vec na sljedecm vecem takmicenju škartao, toliko o ljubavi. Naravno da je njegov kvalitet nesporan i da je Sale svjestan njegovog značaja, ali problemi su postojali, kasnije se to još više produbilo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...