Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Sad kad je Jokic zvanican, automacki smo u krugu favorita (a bili smo i pre toga kekeke). Ostaje jos samo pitanje Vase i potencijalnog odlaska u NBA, bumo vidli.

Manje vise se svi slazu oko najboljih 9-10 igraca, ostalo su nijanse. #teampoku

 

Samo bih dodao da se Vasa ovde pomalo nepravedno pljuje. Prvo od 2017. do danas je on dosta sazreo kao igrac, a drugo i mnogo vaznije u toku SP 2019. mu je umrla majka, sto ne moram da objasnjavam koliki je udarac na psihu. Tako da hajde da mu mi navijaci damo taj benefit of the doubt za ovo EP. Cak vrlo lako mogu da zamislim situacije gde on i Teo igaju u paru.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

kokoškov

@DameTime

 

Dobaaar! Al njega smo potrošili 😞 

 

2 minutes ago, Marvin said:

Sad kad je Jokic zvanican, automacki smo u krugu favorita (a bili smo i pre toga kekeke). Ostaje jos samo pitanje Vase i potencijalnog odlaska u NBA, bumo vidli.

Manje vise se svi slazu oko najboljih 9-10 igraca, ostalo su nijanse. #teampoku

 

Samo bih dodao da se Vasa ovde pomalo nepravedno pljuje. Prvo od 2017. do danas je on dosta sazreo kao igrac, a drugo i mnogo vaznije u toku SP 2019. mu je umrla majka, sto ne moram da objasnjavam koliki je udarac na psihu. Tako da hajde da mu mi navijaci damo taj benefit of the doubt za ovo EP. Cak vrlo lako mogu da zamislim situacije gde on i Teo igaju u paru.

 

Ne slažem se da smo automatski u krugu favorita (sem na grčkim kladionicama) dok ne znamo kojih 11 će još igrati pored njega. A i što je veća ložana, bude veće i razočaranje.

 

Što se Vase tiče, kod mene ima taj benefit of the doubt upravo zato što je u Kini igrao uprkos tome što mu je mama preminula. Treba za to imati... herca. Svaka mu čast.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Marvin said:

Sad kad je Jokic zvanican, automacki smo u krugu favorita (a bili smo i pre toga kekeke). Ostaje jos samo pitanje Vase i potencijalnog odlaska u NBA, bumo vidli.

Manje vise se svi slazu oko najboljih 9-10 igraca, ostalo su nijanse. #teampoku

 

Samo bih dodao da se Vasa ovde pomalo nepravedno pljuje. Prvo od 2017. do danas je on dosta sazreo kao igrac, a drugo i mnogo vaznije u toku SP 2019. mu je umrla majka, sto ne moram da objasnjavam koliki je udarac na psihu. Tako da hajde da mu mi navijaci damo taj benefit of the doubt za ovo EP. Cak vrlo lako mogu da zamislim situacije gde on i Teo igaju u paru.


Ja mislim da je veliko pitanje da li ce se Vasa snaci u sistemu gde nece predvoditi svaki napad, vrtiti centralni pik i napadati po inspiraciji. To mu Kari jednostavno ne moze i ne treba dozvoliti.
Vasa je sjajan i mislim da ce igrati dobro, ali efesolike partije ne treba ocekivati jer je tamo sistem stvoren za njega i Larkina. Imas 2 igraca i 10 sljakera. To nasa reprezentacija nije i ne treba biti.

PS: Nakon odgledanog finala turskog sampionata se izvinjavam forumasima sto sam izostavio Gudurica sa mog inicijalnog spiska, dapace, deluje da je od svih bekova trenutno u najboljoj formi.
Ipak se nadam jos Bogdanovicu koliko toliko.

Link to comment
Share on other sites

I ja gajim neke sumnje oko njegovog nacina igre, ali mislim da je dovoljno pametan da se bar toliko prilagodi. Ako nista, navikao je da deli loptu sa Larkinom, nek sad deli sa Jokarom 🙂

 

Moj prethodni post se vise odnosio na komentare da on tradicionalno igra lose za reprezentaciju, sto smatram da nije posteno prema njemu.

Edited by Marvin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Ja mislim da je veliko pitanje da li ce se Vasa snaci u sistemu gde nece predvoditi svaki napad, vrtiti centralni pik i napadati po inspiraciji. To mu Kari jednostavno ne moze i ne treba dozvoliti.
 

 

ja se ne bih iznenadio da kari postavi stvari tako da vasa napravi takeover kada je jokić na klupi.

neće ići toliko daleko da ne startuje ali mislim da vasa ima kapaciteta da bude second fiddle sa jokićem u postavi a prva opcija kada je ovaj na klupi

 

naravno, morao bi da igra 25-30mins ali mislim da vasa to može, tj da je jedan od retkih koji su u stanju za to

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

Google kaže - ne navodi se do kada će trajati Pešićev ugovor koji je potpisao sa KSS. Možda neko ima insajdersku info.

 

Pa znam, zato sam na insajdere i ciljao 🙂

 

17 minutes ago, uini said:

 

ja se ne bih iznenadio da kari postavi stvari tako da vasa napravi takeover kada je jokić na klupi.

neće ići toliko daleko da ne startuje ali mislim da vasa ima kapaciteta da bude second fiddle sa jokićem u postavi a prva opcija kada je ovaj na klupi

 

naravno, morao bi da igra 25-30mins ali mislim da vasa to može, tj da je jedan od retkih koji su u stanju za to

 

U prvoj fazi nema potrebe iko da zapinje preko 20-25 min, jer nam je grupa povoljna. Kad krenu tekme na ispadanje, slazem se , trebalo bi da bude tako kako si napisao. Mada se ne treba iznenaditi ako u nekim slučajevima Vasa bude počinjao sa klupe. Ako se sećaš 01 i 02, jedan Bodiroga je Kariju počinjao tako. Paralela je klimava, ali stoji u smislu da je tada Bodi bio drugi najvažniji igrač iza Peje, kao što je sada Vasa iza Jokića.

 

Samo se nadam da će Kari bolje od Saleta uigrati nosioce i ostale uvesti u dobar ritam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, uini said:

 

ja se ne bih iznenadio da kari postavi stvari tako da vasa napravi takeover kada je jokić na klupi.

neće ići toliko daleko da ne startuje ali mislim da vasa ima kapaciteta da bude second fiddle sa jokićem u postavi a prva opcija kada je ovaj na klupi

 

naravno, morao bi da igra 25-30mins ali mislim da vasa to može, tj da je jedan od retkih koji su u stanju za to


Sasvim moguc scenario.
Cesto se moze procitati da nikada necemo videti Vasa - Bogdan - Luca - Bjelica - Jokic ali u sustini ta formacija uopste nije toliko kompatibilna kao neke druge.
U sustini mislim da ce Vasa uvek biti u postavi koja ce zavrsavati guste utakmice i tu treba traziti setove koji njemu odgovaraju.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

nosioci su kod saleta bili jedna od najuigranijih naših repki ikada, osim 2019e

Da,  mislio sam na 2019.  Jedina godina u Saletovoj eri da smo podbacili i igrom i rezultatom, zato rekoh nema potrebe da posebno naglašavam. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Zbog čega?


Smatram da na visokim pozicijama ovde fali dobar defanzivac (sto je po meni Kalinic) da se ne bi ponovile kojekakve Argentine i Spanije koje nas nakon jednostavnog pika razbijaju.

3 kreatora + 2 sljakera u obe petorke i mirna Bosna. Ta magical postava moze da pobedjuje ako da 15 poena vise od protivnika, ima i kapacitet, ali nas istorija uci da se takmicenja dobijaju u odbrani. 2019 je najbolji primer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Smatram da na visokim pozicijama ovde fali dobar defanzivac

Pa i Lucic je dobar defanzivac a ni Milutinov nije los a ni Bjelica, mada Bjelicina defanziva je bolji kada je na 5 ocigledno a tu nece imati mesta.

 

I Jokic je dosta popravio svoju defanzivu u odnosu na proslo svetsko prvenstvo a i tu je mahom igrao na 4 sto se ispostavilo lose.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, 1945 said:

Pa i Lucic je dobar defanzivac a ni Milutinov nije los a ni Bjelica, mada Bjelicina defanziva je bolji kada je na 5 ocigledno a tu nece imati mesta.

 

I Jokic je dosta popravio svoju defanzivu u odnosu na proslo svetsko prvenstvo a i tu je mahom igrao na 4 sto se ispostavilo lose.


Lucic ove godine igra skoro iskljucivo na niskom krilu i mislim da mu je to prirodnija pozicija, on jeste dobar defanzivac, redovno ga trpaju doduse igraci profila Zoosmana i Fontecchia. Nema puno dobrih krila u Evropi ali mislim da on tu u vecini moze da se nosi sa svima. Milutinov je dobar defanzivac sem u izolacijama nakon preuzimanja, jednostavno nije profil igraca koji moze ispratiti odlicne bekove do kosa ako ga izvuku ali i to uopste nije neki veci problem - ali njega uopste nisam spomenuo u toj petorci koju svi zele. A i nije svako Doncic i Schröder da mogu resiti visoke igrace lakocom u izolaciji.

Za Jokica se slazem da je napredovao uzasno i mislim da pravilo o defanzivne 3 sekunde moze pokriti nedostatke dodatno ali kako ce to izgledati, to cemo kod njega tek videti. Generalno imam utisak da on to moze odraditi barem zadovoljavajuce i na najvisem nivou. 

 

Bjelica je los odbrambeni igrac u FIBA i dovoljno je pogledati zadnji turnir u Beogradu. Zna da isprati i lupi rampu ali je izgledao na turniru u Kini i ovim kvalifikacijama u najmanju ruku neodgovoran sto ga i nije krasilo ranije. Mozda stvar discipline, uloge, pripreme. Tu racunam na Karija. Sa disciplinom pri skoku je veliki deo posla tu vec obavljen.

Neki balans bi dala ova petorka po meni: Micic - Bogdanovic - Lucic - Kalinic - Jokic. Tesko da bi iko mogao da nas nadskoci, izgura a i ne vidim profil reprezentacije koja bi mogla da nas pretrci. Ovogodisnje run and gun ekipe tipa Turska i Italija nemaju profil igraca za takvu kosarku protiv nas.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Zato je (najvise) juce odrzan sastanak u prostorijama KSS,izmedju rukovodstva,selektora i predstavnika pet srpskih klubova ucesnika ABA lige. Ocekuje se da Zvezda i Partizan puste reprezentativce iz svojih redova u ovim terminima.

Edit:slovo :furious:
 

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Drug Crni said:

Zato je (najvise) juce odrzan sastanak u prostorijama KSS,izmedju rukovodstva,selektora i predstavnika pet srpskih klubova ucesnika ABA lige. Ocekuje se da Zvezda i Partizan puste reprezentativce iz svojih redova u ovim terminima.

Edit:slovo :furious:
 

 

"KK Crvena zvezda u poslednjih 10 godina od državnih institucija dobio je 26.000.000 evra.

 

KK Partizan je dobio 24.400.000, što od države, a tu je uključen i sponzorski ugovor sa NIS od 8.900.000 evra.

 

Pogledajte dugovanja za poreze. KK Crvena zvezda duguje 772.447 evra , a čak 5.535.614 evra duguje KK Partizan"

 

Ima da ih puste nego šta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/13/2022 at 6:23 PM, Snjofko said:

Ma, sto napisa covek na prethodnoj strani, propala nam kosarka, daj Raska, Stimca, Bircu...i mocan tim od pre desetak godina kada ako bi i neko dosao do NBA-a, mahao bi peskirom (Raduljica, Kuzmic, Nedovic).

 

Serija medalja, jedan poraz u cetvrtfinalu SP pa posle pobeda nad SAD i osvajanje petog mesta i jedan poraz u kvalifikacijama za OI sa novim selektorom i B timom, ma, propali smo, gotovo.

 

Osim sto smo jaci nego ikad. I idemo na zlato

 

U poslednje dve sezone:

 

Jokic - 2x MVP regularnog dela NBA 

 

Micic - MVP regularnog dela Evrolige i 2x F4 Evrolige

 

Teodosic - MVP regularnog dela Evrokupa i MVP finala Evrokupa

 

Djurisic - MVP juniorske Evrolige

 

Jovic - top 20 pik na NBA draftu

 

Petrusev - MVP ABA lige

 

Kalinic - MVP ABA lige

 

Lucic - prvi tim Evrolige, drugi tim Evrolige

 

Bogdanovic - 15 ppg NBA igrac, u top 4 nasih igraca u NBA ikada

 

Bjelica - postao defanzivni specijalac u finalu NBA-a

 

Nedovic - 15 ppg Evroligaski igrac

 

Pokusevski - dvadesetogodisnjak sa dve NBA sezone iza sebe koji igra sve pozicije sa 213 cm i rasponom ruku od 221cm

 

Milutinov - najbolji skakac Evrolige

 

Marjanovic - snimio film sa Kijanu Rivsom

 

Raspadamo se 😭😭😭😭😭😭

 

 

 

 

 

 

Bez komentara za Bobija, ostalo od izuzetnog znacaja za nasu reprezentativnu kosarku. Ja sam napisao da nema zlata od 2002. Sada cekam nekog pametnjakovica da i to opovrgne. Videti pod mlada repstacija, B kvalitetna grupa, u A je 16 ekipa. Samo iz Evrope, da napomenem

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/18/2022 at 7:23 PM, MikiMilane said:

 

"KK Crvena zvezda u poslednjih 10 godina od državnih institucija dobio je 26.000.000 evra.

 

KK Partizan je dobio 24.400.000, što od države, a tu je uključen i sponzorski ugovor sa NIS od 8.900.000 evra.

 

Pogledajte dugovanja za poreze. KK Crvena zvezda duguje 772.447 evra , a čak 5.535.614 evra duguje KK Partizan"

 

Ima da ih puste nego šta.

 

Ne znam zasto bi pustali?

 

Neka ova vlast izmisli reprezentativce kad vec nece da utice na klubove, ogranici im budzete ili jednostavno kaze da je granica za broj stranaca 4 (nezvanicno, ali da klubovi ne prave blesavi).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...