Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Bogdan ima citave sezone u NBA problema sa koljenima za koje se sumnja da su degenerativne prirode. To je jedan od razloga sto nije starter ove sezone, jednostavno jednu utakmicu moze da odigra na nivou, sledeću već ne moze nikud. To je dosta frustrirajuce tokom NBA sezone pa se ne bi začudio da bude trejdovan nedje ovog ljeta. Malo je to i krivica ovih iz Atlante sto su ga pustili da igra takav pa će ovog ljeta morati vjerovatno na operaciju da to rjesi ali opet ne valja i pitanje je koliko će moći i kakav će se vratiti.


Ja sam siguran da postoji ikakva šansa da zaigra, Bogdan bi igrao jer je riječ o momku koji nije propustao te akcije bez ako nije nevolja velika. A ova situacija je ozbiljna jer ako je ne rjesi na vrijeme može mu dosta skratiti karijeru i efektivnost na terenu zbog čega bi opet dobio dozu kritike ako bi igrao povrijeđen.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, uini said:

pre bih gledao branka lazića nego nedovića. 

ne mogu sad da se nerviram, možda vasa na talasu f4 klača može da donese neki drugi skorerski pristup

 

btw, ja u ovom tekstu, dok sam čitao dijagonalno, što bi reko tito, nisam razumeo da je ta operacija nešto što te obavezno odvaja od terena u septembru, već da samo mora više da se plati a to će vučić i jokić da srede.

Razumem tvoju skepsu, narocito jer ce nam biti problem defanziva na bekovskim pozicijama, ali nas Bane Lazic u svakom drugom sistemu koji nije Radonjin , lici na nekoga ko je zalutao sa lickog viseboja u kosarku. A i on je prosao svoj prime. Vasa,Teo,Jaramaz, Nedovic i Gudura su ono sto bi trebalo ici na prvenstvo sto se realnog kvaliteta tice ( iako jos uvek verujem da ima sanse da Bogdan zaigra ). Moram reci da je velika steta i sto su Jovica problemi sa ledjima iskasapili duz karijere, bio bi itekako od koristi.

Edited by Kosjan Willavić
Link to comment
Share on other sites

@Kosjan Willavić, defanziva je svakako problem za razmotriti, u nekom parallenom univerzumu bih vodio lazarevića za specijalne odbrambene minute i ne bih se osvrtao. lazića sam pomenuo više kako bih naglasio koliko nemam poverenja u nedovića; ono, kod laze makar znam da će ubaciti onu tricu iz ćoška kad je sam 

 

juče predveče se šetam od tačke a do tačke b i dokon razmišljam dalje na temu;

znate svi koliko me nervira dobrić. mislim se ja tako, čekaj uini, jel' bi prihvatio radije dobrića nego nedovića u 12?

 

nisam uspeo sebe do kraja da ubedim da ne bih :lol_2:

 

--

mislim, naravno, ukoliko je bogdan out, nedović je veliki favorit da uđe u 12, pa makar i dalje cepao sa klupe neke microwave minute.

šteta u svakom slučaju, baš nam se ne da već 5 godina da skupimo best of sastav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Misko naravno svoga konja hvali,kaze ovi se iznenadili Joivcevim brojkama,nisu ni znali da je toliko visok i tezak.Logicno istice da je najbitnije da ode u pravu sredinu i kaze da bi to trebala da bude jos jedna dobra karijera.Na forward poziciji nije u top 5/10 u skoku,trcanju i slicnim stvarima.Eto sto se combine-a tice,"samo" visinom se pokazao kao top prospekt,mada visonom cini mi se je sedmi na celom draftu...

 

Veliki udarac je izostanak Bogdana,totalno druga dimenzija,pogotovo sto Jokic ima taj uslov da hoce da igra sa najboljima pa se mozda sve raspadne kao kula od karata.Ako se cilja igrac koji bi najbolje preslikao njegovu igru ja mislim da je to Andjusic,bez sale.Kretnje za sut on moze najbolje da izvede iz konkurencije Guduric,Neda,on a i pogadjao bi najbolje sto je jos verovatnije.Za Guduru sam pisao ranije da u punom sastavu mozda i nema mesta za njega,barem kada zamisljam reprezentaciju na slepo i bez utakmica kao uzorak,ovako videcemo.On donosi neku kreaciju a problem je sto mi toga imamo na pretek,Teo,Vasa,Kalina,Jokic.. stvarno ne vidim sta ce nam jos tj bolje da se juri neka druga vrlina kod ostalih igraca.Problematican mi je i nacin na koji on donosi tu kreaciju,potrosac je a opet ako neko u reprezentaciji treba da gubi lopte da bi nekad doneo nesto to nije on.Nedovic bi mi bio klasicno oruzije sa kojim se proba pa ako krene pobedili smo ako ne klupa ili bez uzimanja stvari u svoje ruke.On je na ono malo sto je igrao za repku cesto bio cak dosta bolji od ostalih,onako ubedljivo.

Ne znam dosta menja planove ovo,mozda i nece igra izgledati kao sto sam zamisljao pa ove teze i izgube na vrednosti.Da je Bogdan tu mozda bih otisao u krajnost u probao sa Brankom,diverzifikacija.

Hot take bi bio da Lucic ne ulazi u 12,s obzirom da je cilj Pariz 2024 Jovic se mozda ugura,Kalina siguran a videcemo koliko mesta ce biti potroseno na svaku od pozicija.Na 4 ga ceka manje vise izvesni Bjelica,tesko da ce igrati 5...Mada dokazace se on Kariju verovatno.

Link to comment
Share on other sites

Micic, Teodosic, Jovic, 

 

Nedovic, Jaramaz, Avramovic,

 

Bogdanovic, Andjusic

 

Guduric, Jovic,  Dobric, Djurisic, 

 

Kalinic, Lucic, Pokusevski

 

Bjelica, Smailagic

 

Jokic, Milutinov, Marjanovic, Petrusev

 

 

Slazete li se da je ovo neki najjaci siri spisak ili fali jos neko?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tristan Vukcevic igrao vise u vrv najboljem timu Evrope Realu nego u Partizanu..

Šta dobija Srbija sa toliko stranaca, jedino ako probiju "pasoš" 

Zeljko je morao nekog mladog naseg beka da gura...

Amerikanci igraju samo jedan na jedan i za sebe... Bez previse ramisljanja

Link to comment
Share on other sites

koja bi bila uloga mitrovica npr? 

ako si ti na zvezdinoj temi napisao "zasluzio je", samo da napomenem kako repka nije all - serbian team, koji se dodeljuje na kraju sezone za ucinak, vec tim koji treba da ima neku logiku 

 

ako zele da igraju, poku i bjelica pre mitra i smailage, imo. 

 

dobric je takodje diskutabilan, jedino ako kari vidi njega kao microwave trojkasa bez odbrane sa klupe. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Reprezentacija treba da bude TIM, a ne skup dobrih pojedinaca. Sta Bjelica i Poku mogu da ponude? Pripaljivanje trojki nije nesto sto je potrebno timu koji vec ima puno igraca koji zive od lopte. Mitrovic bi imao da ponudi nesto drugacije, pritom je kosarka koju Luka igra mnogo vise takmicarska nego pomenuta dvojica. Bjelica se valjda i oprostio. Mitar je sjajan timski igrac sa kojim moze da se ostvari puno taktickih zamisli.

 

Dobric kao spop ap suter sa nekom energijom moze biti u rotaciji kao neko ko nuzno ne trazi puno lopte u rukama. A mi imamo bas puno igraca koji traze loptu i vole da je carine, a to ume da bude problem.

Link to comment
Share on other sites

Za Mitrovica je ogroman uspeh sto je za godinu dana od igraca koji je jednom nogom bio u penziji (uslovno receno) dosao na ovaj nivo. Svakako mora da se uzme u obzir barem za neki siri spisak i kvalifikacije. Neka se svi oni lepo okupe, nek budu zdravi, a Pesic zna sta mu treba pa ce znati i da odabere igrace za to.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Profesor said:

Reprezentacija treba da bude TIM, a ne skup dobrih pojedinaca. Sta Bjelica i Poku mogu da ponude? Pripaljivanje trojki nije nesto sto je potrebno timu koji vec ima puno igraca koji zive od lopte. Mitrovic bi imao da ponudi nesto drugacije, pritom je kosarka koju Luka igra mnogo vise takmicarska nego pomenuta dvojica. Bjelica se valjda i oprostio. Mitar je sjajan timski igrac sa kojim moze da se ostvari puno taktickih zamisli.

 

Dobric kao spop ap suter sa nekom energijom moze biti u rotaciji kao neko ko nuzno ne trazi puno lopte u rukama. A mi imamo bas puno igraca koji traze loptu i vole da je carine, a to ume da bude problem.

 

ako izjednačavaš pokua i bjelicu sa pripaljivanjem trojki, šta da ti kažem, sem da nisi u toku.

to što mitrović može da ponudi, već imamo u vidu jokića (ograničavam se na mitrovićeve kvalitete) samo na toliko kvalitetnijem nivou da to nije za poređenje

da mitar igra solidnu defanzivu, rekao bih da ima šanse, ovako jok. uostalom, 40mins je taman minuta za jokića i milutinova, plus bjelica 5mins kao streč-5ica

bjelica može da asistira bolje od mitra, nema tako dobru igru leđima ali nudi tu tricu kao bitan faktor.

 

poku s'druge strane, nudi igranje na tri pozicije (primarno PF ali može i na SF i na C određen broj minuta): tranzicija, asistencija, blokada, skok, nekad trica

dečko je hodajući missmatch i u nba a kamo u evropi + budućnost repke

 

dobrić da, samo ako kari misli da su njegove streaky trice vrednije od nečije pouzdane odbrane.

 

Edited by uini
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...