Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Just now, Drakaris said:

Za mene su reprezentacije izgubile znacaj od onog trenutka kada je Slovenija postala prvak Evrope. Uvek se moze pokupiti neki strani igrac za poziciju koja ti mnogo fali. 

 

Je l znas da su to radile i druge reprezentacije pre Slovenije?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, stefan81888 said:

 

Kazi lepo, krivo mi je sto smo bas mi izgubili borbu za zlato od takve reprezentacije a nominalno smo jači. 

Jeste, krivo mi je, ali to ne umanjuje ono sto sam rekao, a to da se dovodjenjem stranaca gubi na znacaju reprezentacije.

Link to comment
Share on other sites

Meni je u celoj priči oko Jokića najžalije to što je ovo sada zaista jedinstvena prilika da imamo all star tim na velikom takmičenju. 

 

Sledeće veliko takmičenje je 2021. i to EP (za mene uvek OI>SP>EP). 2021. Teo će imati 34 godine, Bjelica 33, Kalina 30, Jovic 31, Bogdan 29, Bobi 33.

 

Naravno da želje nas navijača ne mogu biti bilo kakav parametar za odluku da li će igrati za reprezentaciju ali ako želi ozbiljnu borbu za ozbiljne trofeje, now is the time. 

Edited by NMX
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, NMX said:

Sledeće veliko takmičenje je 2021. i to EP (za mene uvek OI>SP>EP). 2021. Teo će imati 34 godine, Bjelica 33, Kalina 30, Jovic 31, Bogdan 29, Bobi 33.

 

Sto si propustio olimpijadu sledece godine? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma vazno je da bude ove godine i zbog samog SP, a i lako se moze desiti da sa njim definitivno preuzmemo primat druge najbolje selekcije iza SAD, te da sve krunisemo zlatom na EP 2021. Jer predstoji niz od tri vazna takmicenja na kojem ova generacija maltene bez promjena moze da ucestvuje.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

 

Sto si propustio olimpijadu sledece godine? 

 

:lol_2::lol_2::lol_2::lol_2:

 

U mojoj glavi olimpijada 2022..."bila prošle godine"

 

Da, menja stvari ta OI...al opet...sad su svi tu, svi (valjda) zdravi...gde će bolju priliku

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, NMX said:

Meni je u celoj priči oko Jokića najžalije to što je ovo sada zaista jedinstvena prilika da imamo all star tim na velikom takmičenju. 

 

Sledeće veliko takmičenje je 2021. i to EP (za mene uvek OI>SP>EP). 2021. Teo će imati 34 godine, Bjelica 33, Kalina 30, Jovic 31, Bogdan 29, Bobi 33.

 

Ako sada ne bude igrao na SP,  verovatno neće ni igrati nikad za reprezentaciju (osim možda pod stare dane).

 

Ukoliko je u pitanju umor, umor će biti opravdanje uvek jer će svake godine igrati PO. Ako nema želju, neće je imati ni za naredno veliko takmičenje.

Link to comment
Share on other sites

A sto ovo mora da bude tema gde se vode ovakve rasprave, argumentovane ili ne?  Sto moramo da trpimo one koji po sopstvenom priznanju ni ne navijaju nesto specijalno za reprezentaciju? To je kao kad upadnu smaraci na NBA topik samo da napisu kako ne prate inace NBA, ali sinoc su odgledali pet minuta i dosli su da napisu kakav je to cirkus od lige. Sve i da su u pravu, pusti bre ljude na tom topiku da pisu o tome.

 

Svi smo mi kao neke sekte i imamo svoje droge i svoje svetove u kojima vaze neka pravila. Na ovoj temi, za one koji zive za reprezentaciju Srbije je nedopustiv stav kao Jokicev. To je kao da neki igrac KKCZ dodje pijan na tekmu i sutira 0/30 i ja sad uzmem tamo na KKCZ temi da smaram sta njih briga sta on radi sa svojim privatnim zivotom, dok ga oni svi pljuju. Ok, sad ce neko reci da ga KKCZ placa, a reprezentacija ne, ali to je samo jedan pogled na svet i u svetu u kome zive navijaci Srbije, bitnije su neke druge stvari. Ja vidim da na topiku o elektronskoj muzici pisu ljubitelji elektronske muzike, na KKP navijaci Partizana, na temi o GOT-u ljubitelji te serije... Sto ne moze i ovde da bude tako?

 

Ako ja godinu dana cekam album nekog benda i onda oni izbace krs album, sta je nenormalno malo pljucnuti? I onda tu treba da udje neko na taj topik o tom bendu i smara da ti ljudi u bendu imaju svoj zivot i da nisu duzni tebi da udovoljavaju...

 

Dok se ne vredja, pustite navijace Srbije da zive u svom svetu kao sto na svim drugim temama se zivi u njihovom svetu.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bek said:

.. Sto ne moze i ovde da bude tako?

Zato sto ni tamo nije tako. Sve teme su slobodne za one koji se ponasaju u skladu sa pravilima (ne troluju, ne vredjaju, ne podmecu, etc...) e sad sto svi dozivljajavaju teme kao privilegiju ljubitelja to jbg nije tacno. 

Edited by zoe Bg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jokic oscigledno ne oseca taj reprezantativni naboj. Neko ko ima iskrenu zelju da igra za reprezentaciju to bi i izjavio, pa onda dodao da mora da se konsultuje sa timom, trenerom, menadzerom, tetkom iz Kanade, itd.

Inace, imam neproverenu informaciju iz neke tipa 6-te ruke da Jokari ne pada na pamet da igra ovo leto. Generalno ne verujem rekla-kazala pricama, a i mnogo bih voleo da ga gledam u Kini, tako da sam to uzeo sa ozbiljnom dozom rezerve. Posle ovakvog odgovora, ja sam prilicno siguran da od Jokica nema nista, mada se svakako nadam da gresim. Mozda ga prijatelji ubede da skokne do Kine.

That being said, daleko od toga da mu zameram nesto. Ne moze niko da ga osudi zato sto se oseca tako kako se oseca. Niti on sad trazi da ga ljudi u Srbiji prate, navijaju za njega i gledaju u doba kad ni petlovi jos nisu budni. To je izbor na koji on ne moze niti ima zelju da utice, tako da nama ostaje samo da budemo razocarani ako ispali i to je to. A realno, imamo mi dovoljno dzebane da dodjemo do finala i bez njega, a nedovoljno za nesto vise i sa njim.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, stefan81888 said:

 

Kako znas ovo?

 

Pa iz same strukture kako se odlazi na OI proizilazi da su ova i sledeca godina povezane. Ako se plasiramo direktno na OI znaci da smo osvojili srebro ili bronzu i onda mozda svi clanovi tog tima zasluzuju da idu na OI. 

Ako ne budemo medju 2 najbolje ekipe iz evrope na SP (a budemo u top 15), onda sledece godine igramo opet one kvalifikacione grupe za OI. 

 

Prosto je, dodjes ove godine i odradis ovaj dvogodisnji ciklus, ili igras tek 2025 kad te trejduju u Orlando. 

 

Ovo nije zelja, samo mi ovako izgleda realnost. 

Ja sam za to da mu se omoguci ove godine da se kasnije prikljuci...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Princeton said:

Ovo pitanje i rezonovanje Jokica sam ja protumacio na sljedeci nacin:

"Jokicu, legendo, MVP-u, ovaj play-off nismo mogli ni jbne Blejzere da prodjemo koji su igrali bez Nurkica, moze se reci da smo neslavno i porazavajuce zavrsili sezonu. Ti kao nas najbolji igrac, kog placamo bilione, sta planiras uraditi po tom pitanju, pa da odemo sljedece sezone korak dalje? Hoces li provesti of-sezonu ko co'ek da regenerises tijelo i treniras po planu i programu naseg strucnog staba, da se unaprijedis, pa da opravdas svoju ulogu i nasa ulaganja u tebe, ili ces se zajebavati citavo ljeto po Sibiru, da bi igrao to neko takmicenje?"

 

Jokara to politicki zapakuje, ako odluci da igra za reprezentaciju da ga zle Nugetlije na razapnu sljedece sezone cim ima losu partiju: "Vidite, odlucicu sa svojim timom i strucnjacima sta je najbolje za mene i moju karijeru".

 

Red bi bio da mu makar damo sansu da donese odluku, prije nego sto ga razapnemo. Dugacko je ljeto, ima vremena i za pljuvanje 😄

 

 

 

Pazi, da mu se posle ovakve sezone obrate na takav ili sličan način, tačno bi trebalo da traži trejd po svaku cenu. Bliže logici bi bilo da kažu Znaš, Nidžo, ti si naš najbolji igrač, koga plaćamo masno ali koji nam isporučuje mnogo više od toga, posebno jer na leđima vučeš one koje plaćamo slično ili malo manje. Inače smo trenutno blizu ideje da ih trejdujemo u KKP. Radi šta hoćeš, spremni smo da ispunimo sve tvoje želje samo da i sledeće godine dođemo u ovu situaciju a potrudićemo se da ostatak tima malo pametnije posložimo da ne bismo i ti i mi gubili živce. Hvala ti đe čuo i đe ne čuo.

 

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Repka u Kini u plavim dresovima.
Prvi put posle sedam godina.

Sta kazete?
(ajmo sad jedan krug "klanja" - crveni vs plavi)
 

Kakvo klanje, pakuj odmah plave i po mogućstvu menjaj tehničkog sponzora. 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...