Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

3 minutes ago, Horium said:

Nisam siguran da li vise iscekujem duel sa Amerima ili se pribojavam posledica u formi splasnutog entuzijazma

 

Ja jedva čekam.

 

Ameri: nabiju nas 30 razlike.

Srbi:

bECw6pH.png

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milko Miller said:

Moram da kazem da mi se rad Pesica kao selektor sve vise svidja. Posto on jos nece u penziju, ja bih mu u slucaju pozitivnog rezultata na OI ponudio da vodi reprezentaciju i za naredni olimpijski ciklus.

 

Toliko mi je ostavio utisak da zna sta radi, da bi mu nakon OI ladno dao da preuzme fudbalsku repstaciju, i da bi nesto smisleno bilo iz iste.

Edited by FireKeeper
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kari ima samo jedan veliki kiks u reprezentativnoj košarci, a to je Italija sa prošlog EP. Naravno bilo je tu nenadanih poraza u grupnoj fazi opet protiv Italije na SP i Portoriko u Indianapolisu. Medjutim, kada se sve uzme u obzir, verovatno nas najuspesniji selektor posle Dude Ivkovića 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FireKeeper said:

 

Toliko mi je ostavio utisak da zna sta radi, da bi mu nakon OI ladno dao da preuzme fudbalsku repstaciju, i da bi nesto smisleno bilo iz iste.

Mislim da mu bar pola fudbalske reprezentacije ne bi dočekalo kraj prvog treninga.

  • Like 5
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, FireKeeper said:

 

Toliko mi je ostavio utisak da zna sta radi, da bi mu nakon OI ladno dao da preuzme fudbalsku repstaciju, i da bi nesto smisleno bilo iz iste.

 

Isto sam pomislio, ali bi to bila ili pobuna balerina ili bi njih pola izletelo naglavačke iz reprezentacije. 

Link to comment
Share on other sites

Gospodski svakako od Ristića ali, da se ne lažemo, da nije bilo onih grotesknih FIBA prozora on bi, shodno svom kvalitetu, reprezentaciju mogao da gleda samo iz publike. Meni je generalno malo smešno kad se potegne ta "žrtva za reprezentaciju", igračima kao što je Ristić može samo da imponuje da je tu oko ekipe i on od toga može da ima samo berićet i da potpiše neki bolji ugovor nego što bi ovako, da nije na radaru. Nije kao da reprezentativci idu da okopavaju krompir ili da rade u rudniku, igraju ljudi košarku sa vrhunskim uslovima za bilo šta.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chaos Is Me said:

Gospodski svakako od Ristića ali, da se ne lažemo, da nije bilo onih grotesknih FIBA prozora on bi, shodno svom kvalitetu, reprezentaciju mogao da gleda samo iz publike. Meni je generalno malo smešno kad se potegne ta "žrtva za reprezentaciju", igračima kao što je Ristić može samo da imponuje da je tu oko ekipe i on od toga može da ima samo berićet i da potpiše neki bolji ugovor nego što bi ovako, da nije na radaru. Nije kao da reprezentativci idu da okopavaju krompir ili da rade u rudniku, igraju ljudi košarku sa vrhunskim uslovima za bilo šta.

To jeste, ali uporedi sve sa pomasanjem fudbalera. Kao sto kazes Ristic ne bi video reprezentaciju da nije fiba proozora, tako i nasi fudbaleri ne bi videli evropsko prvenstvo da nije uefinog idiotizma sa ovolikim brojem ucesnika. Pa sad oni kenjaju, odbijaju da igraju, ljute se nesto. Piksi je dunster, ali ovi su isti. Na terenu i van njega.

Link to comment
Share on other sites

Ništa mi se ovo oko reprezentacije ne svidja. Nikakvi skandali, niko nije izbačen iz tima, apsolutna podrška selektoru i igračima na forumu, niko ne predvidja raspad, Pešić pravi šou na konferenciji... smrdi na neko budjavo ispadanje u četvrtfinalu. :classic_dry:

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ne pričam sad konkretno o Ristiću. Da smo imali prave igrače na raspolaganju kao što nismo usled poznate abominacije zvane FIBA prozori verovatno ne bismo ni došli u situaciju da nas njegove trojke izvlače.

 

Tih 12 momaka reprezentuju ne samo gigantsku tradiciju jugoslovenske i srpske košarke i sve one koji su je, pre njih, učinili gigantskom, već i svakog sa ovih prostora ko je ikad zavoleo ovu igru, a takvih je mnogo. Igrati za reprezentaciju Srbije znači nešto. Ako im je mrsko da igraju košarku, neka batale sport, svako od njih je dovoljno zaradio da pokrene neki biznis, nastavi obrazovanje ili radi šta god mu padne na pamet.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa drugim pasusom i to sam isticao kada se pisalo da niko od njih (čitaj Jokić) ne duguje ništa domaćem basketu. Međutim, to i dalje nema veze sa činjenicom da je Rile postavio standard u reakciji na izostavljanje sa konačnog spiska. Mislim da nehotice relativizuješ njegov potez.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nešto slično je rekla Nataša Kovačević Stojaković, samo dosta poetičnije.

 

Quote

Osećaj igranja za reprezentaciju ima posebno mesto u karijeri svakog sportiste. Imala sam tu čast i osetila obe strane medalje. Ponos intoniranja himne, slast pobede i gorčinu poraza. Moje čvrsto uverenje je da srce svakog našeg reprezentativca ima poseban otkucaj. Otkucaj koji mu omogućava da u poslednjim sekundama izmisli pobedu. I taj isti otkucaj je u grudima košarkaških velikana - Đorđevića, Stojakovića, Teodosića, Bogdanovića, Jokića... To je ono što nas spaja. Taj otkucaj će biti i uz vas koji dolazite i osetićete snagu svih koji su bili pre vas. Oni će vas navoditi ka putu do pobede, verujte mi na reč. 

 

Slažem se sa Barklijem da se ne mora relativizovati ovo oko Rileta.

 

Svima nam je jasno da Rile ne bi video parket da su bolji od njega bili tu, ali poenta je u tome da nisu bili. Bio je on koji je dao sve od sebe i svojim potezima doprineo da prođemo kvalifikacije. Potpuno svestan da možda neće igrati neka velika takmičenja.

 

Naravno da i reprezentativci imaju koristi makar i od tih priprema, ono što hoću da kažem je da su retki sportisti koji toliko drže ego pod kontrolom. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

ali poenta je u tome da nisu bili

U teoriji bude jedno a u praksi uvek neki Raško, Ilija Đoković ili Rile spašavaju stvar, bez trunke ega ili premišljanja. Koliko god da i njima to znači uvek ih treba istaći i zahvaliti im se. Čuvari vatre.

  • Like 8
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste da Rile (kao i neki drugi) ne bi vidio reprezentaciju da nije bilo FIBA prozora, ali isto tako je znao da je sad pozvan samo da popuni broj na treningu i da na OI može da ode samo u slučaju neke kataklizme sa povredama. Nije da je kopao krompir sa repkom, ali nije ni ladio testise u moru, a nije da mu ne bi prijalo, igrao je sezonu kao i svi ostali. A i ne vjerujem da mu je dramatično skočila cijena jer je dobio par minuta u pripremnim utakmicama.

Elem, nije neka žrtva, ali jeste pošten i patriotski odnos prema reprezentaciji.  I nema ništa loše u tome da se to podvuče.

Edited by quentin
  • Like 18
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, zorex said:

Ništa mi se ovo oko reprezentacije ne svidja. Nikakvi skandali, niko nije izbačen iz tima, apsolutna podrška selektoru i igračima na forumu, niko ne predvidja raspad, Pešić pravi šou na konferenciji... smrdi na neko budjavo ispadanje u četvrtfinalu. :classic_dry:

 

Pokušao je SoAG da provuče skandal kako se Jokić nećkao da li će da igra na OI. Pa ga je stari lisac samo stavio na širi spisak kad je video da banči po raftinzima. Samo je promptno iskuliran 😄 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...