Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 hour ago, McLeod said:

Niti bi tu vise igraca iskocilo niti bi to pomoglo Zvezdi i Partizanu. koji bi igrali mnogo slabijih utakmica. 

 

Nešto mi govori da Kari o Vučićevom trpanju para u dva beogradska projekta ima lošije mišljenje nego svi mi na forumu. On smatra da treba ulagati u sve košarkaške centre, ne samo u Beograd. Iskočilo bi više igrača jer bi sa jakom srpskom ligom imali više "dobrih" opcija od Zvezde i Partizana, koji su pakao za domaće mlade igrače. Kao i uvek, Kari govori suštinu, ne zanima ga šminka što poseta u Areni izgleda dobro na Euroleague instagramu i što nam govore da smo zemlja košarke. I potpuno je u pravu; rekao je još da mu niko nije tražio četvorogodišnji plan rada za novi olimpijski ciklus, mislim da je jasno na čiju adresu to ide.

 

50 minutes ago, Molina23 said:

Sve regionalne košarke lige su praktično zamrle, od onih rusko-litvanskih nadalje. 

 

Upravo mu le izlazak Litvanije iz regionalne lige bio primer, gde su se okrenuli domaćoj ligi i uložili u košarkaške centre širom zemlje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Ovo za srpsku ligu ponavlja non stop, ali ga realnost demantuje. Kosarka nije fudbal, bolje bi bilo hipoteticki jos vise ukrupniti ligu, tipa Oli i PAO sa nama nego igrati samo u Srbiji. Niti bi tu vise igraca iskocilo niti bi to pomoglo Zvezdi i Partizanu. koji bi igrali mnogo slabijih utakmica. Ni broj stranaca nije problem jer srpski igraci koji se izbore za mesto u Evroligi pa makar i kao role playeri sigurno ce biti bolji i vise znaciti reprezentaciji nego da budu glavni igraci u toj famoznoj srpskoj ligi.

 

ABA liga je dosta regularnija nego što bi bila srpska liga, i zato sam ja da se nastavi ovako kao do sada. Međutim, argument protivnika ABA lige da u njoj samo srpski klubovi podižu kvalitet, dok su ostali u sportskom smislu skoro nebitni, postaje sve tačniji i relevantniji.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Da, samo sto to ulaganje u regionalne kosarkaske centre je pipe dream i neisplativo. Litvanci su izasli iz politickih, ne sportskih razloga, to je neuporedivo. Dodatnom regionalizacijom i pravljenjem sistema promocije i relegacije skroz vertikalno u ex yu bi dobili stabilnije centre, ovako maksimalno mozes da imas mendzerske izloge poput Mege i instant projekte poput nekada Radnickog. Zvezda i Partizan ne bi bili groblje mladih igraca da oni vrede nesto, trenutno sve mlado sto vredi je preskocilo tu stepenicu i otislo u NBA. Sto sigurno ne bi moglo sa "jakom domacom ligom".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, McLeod said:

Da, samo sto to ulaganje u regionalne kosarkaske centre je pipe dream i neisplativo.

Ukoliko govorimo o finansijskoj isplativosti, sve vezano za košarku u Evropi je neisplativo. Ukoliko govorimo o razvoju igrača, možda i nije. Logički razmišljajući, srpska košarka ima više koristi od toga da se protiv Partizana i Zvezde kali neki klinac iz Novog Pazara (ne pominjem NP slučajno, u pitanju je jedini grad u Srbiji sa pozitivnim organskim demografskm trendom) nego neki klinac iz Podgorice, Splita ili Zadra. 

 

Da li je jednostavno napraviti regularnu domaću ligu? Nije. Da li je to nemoguće? Nije. Evo, neka meni gospodinvučić da da vodim ligu uz samo jedan uslov: da mogu da stopiram isplatu državnih para klubovima kad posegnu za nesportskim srdstvima. Svako saopštenje košta 20k, svaki prekid utakmice 50k, svako šovinističko skandiranje i nabijanje članova porodice suparničkih igrača i staffa 200k, pa da vidimo kome će prvom da dosadi.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Beonegro said:

Ukoliko govorimo o finansijskoj isplativosti, sve vezano za košarku u Evropi je neisplativo. Ukoliko govorimo o razvoju igrača, možda i nije. Logički razmišljajući, srpska košarka ima više koristi od toga da se protiv Partizana i Zvezde kali neki klinac iz Novog Pazara (ne pominjem NP slučajno, u pitanju je jedini grad u Srbiji sa pozitivnim organskim demografskm trendom) nego neki klinac iz Podgorice, Splita ili Zadra. 

 

Da li je jednostavno napraviti regularnu domaću ligu? Nije. Da li je to nemoguće? Nije. Evo, neka meni gospodinvučić da da vodim ligu uz samo jedan uslov: da mogu da stopiram isplatu državnih para klubovima kad posegnu za nesportskim srdstvima. Svako saopštenje košta 20k, svaki prekid utakmice 50k, svako šovinističko skandiranje i nabijanje članova porodice suparničkih igrača i staffa 200k, pa da vidimo kome će prvom da dosadi.

 

Aaa, funkciju ti hoces, to li je? 😛

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Onda ispada da mi imamo vrlo malo talentovanih igrača, što rekla bih nije ni blizu istine. Imamo dosta košarkaša koji u juniorskim kategorijama pokazuju veliki potencijal i talenat ali se izgube na prelasku u seniorsku košarku. Neki plan i program bi podrazumevao ozbiljnu organizaciju i bavljenje selekcijama na svim nivoima. Ne pomaže ni želja za instant uspehom u Evropi KKCZ i KKP, gde i uprave i navijači imaju stav da je svaki mladi igrač koji odmah ne doprinese na Jokić nivou bust. 

 

Ovo što Beo kaže, naravno da nije lako napraviti kvalitetnu domaću ligu. Ali da je nemoguć poduhvat, pa baš i nije. Nama trenutno takmičenje za državnog prvaka služi kao blato u kom se valjaju dva najveća kluba, od kojih jedan jedva doživljava to takmičenje. I za titulu im treba koliko, 5-6 odigranih tekmi? Naravno, kad bi se napravila takva domaća liga ona ne bi imala poentu. Međutim, ni u ABA situacija nije bolja, opet ova dva kluba imaju najveće budžete a ostali služe kao vreća za udaranje u polufinalu. Koga tu imamo da može isparirati, Budućnost koja izigrava third wheel u ljubavnom plesu KKCZ i KKP? Na kraju opet imamo to "projektovano i očekivano" finale.

 

Btw, jako mi je interesantno ovo pismo koje je Kari napisao igračima posle priprema pred Indijanapolis 😄 

 

Quote

Zaključak:

- Ne zaboravite da samo tim može pobediti. Svi smo mi prolazni, samo se tim i rezultati pamte.

- Budite inteligentni i koristite članove tima.

- Ne analizirati šta drugi radi. Pomozi i budi pozitivan - dosta nam je negativne energije oko nas.

- Koncentrisati se na trening i raditi ga iznad 100% fizičkih i mentalnih mogućnosti!

- Dobiti individualne duele, prvo u odbrani, da bi tim pobedio.

I ne zaboravite: košarka je TIMSKI SPORT, jedan igrač ne čini tim, ali jedan igrač ga može uništiti. A samim tim i sve naše snove, individualne i timske ciljeve!

 

O Bodirogi:

 

Quote

Dobrodošao si da se sretnemo, da se upoznamo, ali ako dolaziš da me pitaš da li ću igrati za reprezentaciju, nemoj da gubiš vreme. Jer na mene možeš 100 odsto da računaš. Bolje vidi sa ostalima!

Tog trenutka sam odlučio da je on kapiten. Inače, smatram da uloga kapitena ne bi trebalo da bude namenjena najboljem igraču, već socijalnom vođi. Najboljem ne treba dodavati još jednu odgovornost,  jer mu je potrebna apsolutna koncentracija na zadatke u igri. Postoji funkcionalni (najbolji) i socijalni vođa...

 

Sasvim je jasno zašto mu je danas kapiten Bogdanović, verujem da Karija njegov odnos prema nacionalnom timu podseća na Bodirogu. 

 

O Divcu: 

 

Quote

Zvao me je da se vidimo u "Interkontinentalu". Na kraju mu kažem: Baš smo se lepo ispričali. Imam sad nekih obaveza, pa se vidimo narednih dana. Pozdravi kod kuće.

Bila mi je želja da vidim koliko je motivisan da ponovo igra. Da prvo on kaže nešto u vezi sa reprezentacijom.

- Kari, kakva je ovo zafrkancija? Šta je sa reprezentacijom? 

 

Stari lisac :lol_2:

 

Quote

- Ne može ovako da se igra. Kari samo traži tu odbranu, deny defense, pritisak na loptu, trenira se previše...

Peđa: Zašto smo se okupili ovde? Da igramo karte ili da analiziramo Karija? Možda bi bilo dobro za nas da ispratimo Karijeve ideje i ciljeve, ako ćemo u Ameriku po zlato.

Odjednom tajac. Tu više nisam bio potreban kao trener, Peđa je uradio sve što je bilo potrebno umesto mene.

 

  • Like 9
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

Inače Kari je još jednom podvukao koliki je istinski ljubitelj srpske košarke i da jedini misli o budućnosti dok partijski komesari mantraju najbolji u regionu, šaljemo slike u Jevropu i slične oserotine za IQ 30 napaljenu masu. 

 

Svako malo između redova provlači koliko je idiotski forsirati dva EL projekta i da to sigurno vodi u ništavilo. Da odmah mora da se zavrnu rukavi, resetuje sistem i spreči katastrofa i tursko-grčki reprezentativni scenario. Očigledno nema ko čuje, ali on ne odustaje dok je tu. Velika, ogromna ljubav za matorog ❤️ U normalnoj zemlji bio bi pomeren na čelo saveza, siguran sam da već ima ceo set ideja. Takve entuzijaste i radnike više nikada nećemo imati. Duda - Kari za koplje iznad svih. 

  • Like 6
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Repstacja Vojvodine bi raskovala repstacju Srbije a i ostale u regionu a i sire.

Topic, Bosnjakovic, Kalinic, Jokic, Milutinov, Mitrovic, Pokusevski, Davidovac…

 

  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Evo Sudanci su samo potvrdili ono šta smo pričali. Protiv Amera je bitno da ide šut. I da im se ne da da se odlepe. Jer kad se odlepe opusti im se ruka i onda sipaju sa svih strana. Što smo osetili na svojoj koži. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Molina23 said:

Inače Kari je još jednom podvukao koliki je istinski ljubitelj srpske košarke i da jedini misli o budućnosti dok partijski komesari mantraju najbolji u regionu, šaljemo slike u Jevropu i slične oserotine za IQ 30 napaljenu masu. 

 

Vodi ga želja da ovom prelepom sportu vrati sve ono što mu je pružio. Mnogi uopšte nemaju svest o kolektivnoj dobrobiti, nego gledaju samo svoje guzice. Kari je u tom pogledu iznad većine u Srbiji.

 

34 minutes ago, Molina23 said:

Svako malo između redova provlači koliko je idiotski forsirati dva EL projekta i da to sigurno vodi u ništavilo.

 

Ima ona čuvena reakcija na pitanje novinara dok je bio trener KKCZ. Kako je finale koje su svi očekivali i priželjkivali (između Zvezde i Partizana), a Kari mu govori: nemoj da pališ ovaj narod.

 

34 minutes ago, Molina23 said:

Da odmah mora da se zavrnu rukavi, resetuje sistem i spreči katastrofa i tursko-grčki reprezentativni scenario. Očigledno nema ko čuje, ali on ne odustaje dok je tu. Velika, ogromna ljubav za matorog ❤️ U normalnoj zemlji bio bi pomeren na čelo saveza, siguran sam da već ima ceo set ideja. Takve entuzijaste i radnike više nikada nećemo imati. Duda - Kari za koplje iznad svih. 

 

Sedim tamo i slušam čoveka koji je pozvan da priča o jednom od najvećih uspeha u istoriji srpskog sporta, kom ne samo da je doprineo već ga je mapirao i osigurao da se dogodi, a on u tom trenutku ima elana da priča o budućnosti i kako više nemamo sistem koji smo nekada imali. Kao što je imao muda da nakon uspeha u Manili kaže ej, stanite, ova medalja nije produkt planskog rada, već talenta. Uskoro više neće biti medalja!

 

Žalosno je što očigledno nema ko da ga čuje, a ne iznenađuje me što ga neki iz Saveza ne mirišu, pošto bez pardona baca istinu u lice. Volela bih da uzme medalju na OI i time zaokruži selektorsku karijeru; dok listam ovu knjigu jasno mi je dokle je sve spreman da ide kako bi izvukao maksimum iz igrača.

 

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Potrebna je nama i EL i razvoj lokalnih sredina, a takođe i veoma važno, razvoj mladih trenera koji će raditi sa najmlađim igračima, koji će stvarati bazu iz koje će se praviti selekcija.

 

Sve bi to moglo, ali uz dobre propise o finansiranju sporta i pametnu raspodelu para. Možda ih i ne bi trebalo mnogo više nego što se sada odvaja na raznim nivoima za košarku.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sudanci skrhani ovim tijesnim porazom, Ameri zaslijepljeni još jednom pobjedom. Konkurencija nam je tačno tamo gdje ih želimo.

 

 

😃

 

Afrička braća neće tolerisati bilo kakvo opuštanje, računam da je struka to već znala, a kapiram da smo od večeras toga svi kolektivno postali svjesni. Vjerovatno je ista situacija i sa Portorikom. Maksimalno ozbiljno u svakom trnutku meča, i tako iz utakmice u utakmicu, pa gdje se stigne

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

O Divcu:

 

Zvao me je da se vidimo u "Interkontinentalu". Na kraju mu kažem: Baš smo se lepo ispričali. Imam sad nekih obaveza, pa se vidimo narednih dana. Pozdravi kod kuće.

Bila mi je želja da vidim koliko je motivisan da ponovo igra. Da prvo on kaže nešto u vezi sa reprezentacijom.

- Kari, kakva je ovo zafrkancija? Šta je sa reprezentacijom? 

 

Stari lisac :lol_2:

 

nije smeo na jokicu da proba ovu foricu jer jokic be like

669c2a62c4c9a960640422.gif

  • Ha-ha 26
Link to comment
Share on other sites

Svi pobornici "jake domace lige" bi trebalo malo da pogledaju na sta lici fudbalsko prvenstvo Srbije, dakle pricamo o sportu u kojem ima i privatnog novca i ulaganja u klubove iz unutrasnjosti i mogucnosti velike zarade. 

 

Sta tu imamo? Jedan klub koji suvereno vlada ligom, drugi koji oscilira izmedju "e sad cemo sve da dobijemo i osvojimo titulu" i "hoce li se ovaj kosmar zavrsiti, vise nismo ni treci u ligi, gase nam klub" i sve ostale koji se po infrastrukturi i broju navijaca skoro nimalo ne razlikuju, kao nekakvi klonovi. Sutra moze neki Tekstilac da zavrsi treci, a Vojvodina na 12. mestu i malo ljudi bi se sokiralo takvim ishodom. Tu jedino TSC malo odskace, ali i oni uglavnom gomilaju domace polovnjake. 

 

Uopste, sta to znaci "mnogo je ovo novca za KKCZ i KKP, dajte malo i ostalim klubovima"? Pa KKCZ vec daje deo budzeta KK FMP, sta zelimo da imamo 10 klubova po Srbiji koji ce biti klonovi KK FMP? Eto, malo ce da dovode razne Nikolice, Gordice, Josile, Subotice, Aranitovice, Lesice i ostale likove koji nemaju mesta u projektima, nece se mesati u svoj posao koji bi trebalo da bude borba za titulu i sto bolje evropsko takmicenje (ne moraju svi, ali bar neko), svi ce biti srecni i zadovoljni, a mi cemo ovde pred svaku sezonu da sastavljamo rostere dva tima i ubedjujemo se ko je bolji. 

 

Ono sto Pesic i oni koji ovako tumace Pesica kao @DameTime zaboravljaju je da je postojao razlog zasto se KKP odjednom pretvorio u klub koji iz sezone u sezonu kuje planove o osvajanju EL - u vreme kada je KKCZ lagano osvajala KLS cesto u finalima sa svojom filijalom, navijaci KKP su mesecima i godinama zahtevali da i oni gledaju EL, da i oni imaju skupe igrace i da i oni budu glavni u borbi za trofej.

 

Sad se vratimo na druge klubove - koga to u Srbiji zanima da bilo koji drugi klub bude dovoljno jak da osvoji tu nikad jacu KLS i docekuje Barcu i Armani? Ko uopste razmislja "covece, vec 30 godina dva kluba osvajaju ovo prvenstvo, dajte bre nesto drugo da gledamo, hocu da moj klub iz mog grada dobije sansu da bude" great again"". Skoro niko, pa vecini u Cacku i Subotici je vaznije da li dolazi Dobric ili ostaje LeDay nego da li je Spartak ili Borac pobedio ili izgubio. 

 

I tu dolazimo do razloga zasto je ABA liga do sada bila superiornija - tu su postojali i postoje klubovi sa navijacima koji ISKRENO ZELE da vide te klubove u nadmocnom polozaju u odnosu na KKP i KKCZ, koji ne vole ni jedne ni druge, klubovi protiv kojih se igraju takmicarski mecevi, a ne revijalni dueli prijatelja. 

 

Sta, nema vise takvih klubova u regionu? Pa da, resenje je povratak u domace okvire - logika kao kada bi lekar savetovao da se prestane sa terapijom jer ocigledno nema efekta, nego neka se pacijent vrati kuci, izlazi na Sunce i poveze sa prirodom, to ce svakako da doprinese ozdravljenju. 

 

Ako ABA liga vise ne pomaze, ok, probali smo, vise niko osim KKP i KKCZ nece da se igra, onda gasi profi kosarku i pravi Mege koje ce da guraju igrace na NBA draft. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, woolgatherer said:

 

nije smeo na jokicu da proba ovu foricu jer jokic be like

669c2a62c4c9a960640422.gif

 

Naravno, te večere sa Jokićem su imale drugačiji tok :lol_2:

 

Vidi, tvoje je samo da dođeš. Ne mora da se slikaš (mnogo), daješ izjave i autograme, držiš govorancije. Ja sam to već uvalio Bogdanu da radi. Možeš da gledaš one tvoje, kako se zovu, konje i da igraš igrice. Samo tih 40 minuta odradi ono tvoje i projahaćemo kroz cilj ko tvoj Drim Kečr.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Јел може са телефона карта или морам да штампам?

 

Može sa telefona, mada ja uvek volim da imam odštampano za svaki slučaj. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...