Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

7 minutes ago, Stiletto said:
1 hour ago, Kooineeperk said:

Nama za kvalifikacije za OI treba da budemo u top2 evropske repke na ovom SP a da tu ne racunamo Francusku (koja se kao domacin kvalifikovala). 

 

Tesko... 

 

 

 

Ne, prva dva iz Evrope (ne računajući Francuze), kao i dva najbolja iz Amerike (komplet Severna, Srednja i Južna) i po jedan najbolji iz Azije, Afrike i Okeanije idu direktno na OI. To je osam mesta.

 

Sta sam pogresno rekao? 😕 

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, gggggggg said:

kvalifikacije za oi ce biti taman po zavrsetku nba lige ili mozda jos dok bude trajalo finale. dakle ako denver opet bude imao uspesan playoff, jokic opet najverovatnije nece igrati. 

 

neverovatno mi je da je jokic igrao kvalifikacije za sp a da nece igrati turnir. :twak:

 

Zašto bi se o njemu više razmišljalo uopšte? Ako postoji minimum dostojanstva i odgovornosti, on više dres neće videti. On nije samo odjavio reprezentaciju, već i ponizio. Dok se objavljuje spisak, objavljuje se neki klip na kome on otprilike pijan glumi dvorsku ludu. Makar da se iskulirao par dana, došao da pruži podršku momcima. On sebe ne vidi kao lidera, reprezentaciju ne vidi kao bitnu stavku. Dok mi gutamo priču da je to njegova stvar, i citamo nebulozne paralele kako ni neki ravunovodja ne bi žrtvovao svoje leto da bi volontirao.. ima li neki košarkaš tog ranga u Evropi, sad ili kroz istoriju, da je imao takav odnos prema nacionalnom timu. Nek se tera lik u k i kraj priče, koliko god dobar bio. 

Edited by medobrundo
  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Sta sam pogresno rekao? 😕 

 

 

 

2 minutes ago, Eddard said:


 

 


Pa to je i on rekao, ne?

 

 

Koi napisa da prva dva iz Evrope idu na kvalifikacije za OI, a u stvari idu direktno na OI.

 

Ili sam popio previše bezalkoholnog piva? :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, holden c. said:

A, ono, stanje nije idealno, ali ko je pa Spancima igrao proslo EP, Haime Fernandez? Jasno da Kari nije Skariolo, ali da se dogegamo do 1/4 pa sta bude.

 

Inace, bas ce se navijati da Kej Di i druzina nalupaju somborskog konjusara naredne sezone, a ako ne oni, mogu i Lejkersi/Klipersi/Gsw/Kingsi/Memfis, nemam nista protiv😄

 

Iz tvojih usta u Bozije usi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Malo je bljutava prica da mentalno nisi tu. Ok, uradio si u ovoj sezoni sto niko nikada sa ovih prostora nije i verovatno i nece, ispraznio se i psihicki i fizicki i to je ok. Ali ovo mogu ja da dodjem al nije to to, je bas vredjanje inteligencije. Njegovih 10% je bolje od 95% ostatka konkurencije na ovom turniru. Samo da se pojavio pa bi to mnogo znacilo al dobro.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Malo je bljutava prica da mentalno nisi tu. Ok, uradio si u ovoj sezoni sto niko nikada sa ovih prostora nije i verovatno i nece, ispraznio se i psihicki i fizicki i to je ok. Ali ovo mogu ja da dodjem al nije to to, je bas vredjanje inteligencije. Njegovih 10% je bolje od 95% ostatka konkurencije na ovom turniru. Samo da se pojavio pa bi to mnogo znacilo al dobro.

Slažem se. Dolazili su i igrači sa težim povredama, samo da budu uz tim, i da pomognu koliko mogu, ali izgleda da je to vreme daleko iza nas.

Šta je tu je. Treba podržati ove momke koji su tu, i da se ne troši mnogo energije na one koji nisu.

I naravno ako naprave čudo i plasiraju se u Pariz, istu ekipu poslati, pa šta bude.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTripleDouble said:

Jeste da to klub iz donjeg doba ACB lige, ali Jovic je odigrao odlicnu prethodnu sezonu. Cesto dvocifren poenterski, standardno kontrola igre i uvek odlican odnos ast/to.  Uz to minutaza konstantno 25+ minutaza, a nekada i 30 plus. Ne znam zasto ovde neki potenciraju da ne moze? Kao sto je i receno na konf, ovde se ne dovodi u pitanje njegovo zdrastveno stanje, nego problemi u porodici.

 

Potpuno se slažem. Ja sam ga uvek gotivio kao jednog od poslednjih Mohikanaca (uz Teodosića i Markovića), old school playmaking-a. U prajmu je umeo da provuče loptu kroz iglene uši do centara. Mislim da je mnogo bolje rešenje za igru sa Milutinovim na centru, od Micića. Šteta bi bilo da ne ode na SP.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jokicu je podjednako da li popio pivo sa drustvon ispred prodavnice ili  sa osvojenim zlatom proslavi o sa saigracima uz to isto pivo. On je covek bez ikakvih emocija sto se toga tice i vise bi voleo da njegov konj pobedi na nekoj trci nego da sa Srbijom uzme zlato.

Coveka ne treba vise zvati u drzavni tim. Ne odgovara mu Kari, ne odgovara mu Sale, ovaj, onaj... Covece, ti ne ogras za KK KARI ili KK SASA DJORDJEVIC, ti igras za Srbiju.

Ja potpisujem da on nece gledato nijednu utakmicu sa prvenstva i da mu je svejedno ko uzme medalju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo moze proizvesti i neke dobre posledice. Eto prilike Milutinovu i Guduricu da budu glavne badze posle Bogdana, da opravdaju u reprezentaciji svoje reputacije. S druge strane, Jovic,Pokusevski, Smailagic, Petrusev bi trebali imati ogromnu zelju za dokazivanjem i mogli bismo dobiti nosioce za buducnost. Oni su na nekoj igrackoj raskrsnici, zaista talentovani momci koji jos uvek nisu postali opasni igraci, njima reprezentacija ovog leta moze samo pomoci. Ako idemo zdravorazumski,morali bi imati veci motiv od bilo kog iskusnijeg igraca. Da li ce biti tako, daj boze ali nisam bas siguran u to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTripleDouble said:

Jeste da to klub iz donjeg doba ACB lige, ali Jovic je odigrao odlicnu prethodnu sezonu.

Lošiju od Jovana Novaka. Što ne znači da je Novak ozbiljna opcija za reprezentaciju, nego da Jović (više) to nije.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Ovo moze proizvesti i neke dobre posledice. Eto prilike Milutinovu i Guduricu da budu glavne badze posle Bogdana, da opravdaju u reprezentaciji svoje reputacije. S druge strane, Jovic,Pokusevski, Smailagic, Petrusev bi trebali imati ogromnu zelju za dokazivanjem i mogli bismo dobiti nosioce za buducnost. Oni su na nekoj igrackoj raskrsnici, zaista talentovani momci koji jos uvek nisu postali opasni igraci, njima reprezentacija ovog leta moze samo pomoci. Ako idemo zdravorazumski,morali bi imati veci motiv od bilo kog iskusnijeg igraca. Da li ce biti tako, daj boze ali nisam bas siguran u to.


Gledajuci ovaj spisak nekako mi ni ne deluje toliko lose. Imamo lidera na terenu koji je klasa, imamo prvog centra koji je klasa, par igraca Guduric, Nedovic i S. Jovic koji su u nekim periodima svoje karijere bili na vrhunskom nivou. Avramovica, Dobrica, Davidovca, Jaramaza, Vanju koji su umeli dobrano da doprinesu protiv najjacih evropskih timova i tu cetvoricu mladih Jovic, Pokusaevski, Smajlagic i Petrusev od kojih ce bar dvojica imati jako zapazene karijere, a ovo im moze biti prvo takmicenje na kom su to nagovestili. 

S. Jovic 
Bogdanovic
Dobric
Pokusevski
Milutinov 

Avramovic
Nedovic
N. Jovic
Petusev
Smajlagic

Jaramaz
Guduric
Marinkovic
Davidovac
Ristic

Moze sa ovim da se radi realno. Mozda ne napadamo zlato, ali mozemo mnogima racune da pomrsimo. 

Otpasce jos Jaramaz (povreda), Ristic i jedan od tojke Dobric/Davidovac/Marinkovic ako Pokusevski i Jovic budu mogli. 

Edited by fedor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

 

Zašto bi se o njemu više razmišljalo uopšte? Ako postoji minimum dostojanstva i odgovornosti, on više dres neće videti. On nije samo odjavio reprezentaciju, već i ponizio. Dok se objavljuje spisak, objavljuje se neki klip na kome on otprilike pijan glumi dvorsku ludu. Makar da se iskulirao par dana, došao da pruži podršku momcima. On sebe ne vidi kao lidera, reprezentaciju ne vidi kao bitnu stavku. Dok mi gutamo priču da je to njegova stvar, i citamo nebulozne paralele kako ni neki ravunovodja ne bi žrtvovao svoje leto da bi volontirao.. ima li neki košarkaš tog ranga u Evropi, sad ili kroz istoriju, da je imao takav odnos prema nacionalnom timu. Nek se tera lik u k i kraj priče, koliko god dobar bio. 

 

razumem sta pricas i ja sam bio blizu ovog razmisljanja da se vise uopste o njemu ne razmislja ali savez nece tako videti, tako da je u sustini svejedno sta mi o tome mislimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

ima li neki košarkaš tog ranga u Evropi, sad ili kroz istoriju, da je imao takav odnos prema nacionalnom timu

 

On top of my head, Rik Smits, Detlef Schrempf, Danilo Gallinari, Židrunas Ilgauskas

Link to comment
Share on other sites

U nekom alternativnom univerzumu, da se odrzava svetsko prvenstvo u tim nekim konjickim sportovima, a da Jokic ima top klupskog konja, da li bi se on redovno odazivao ili bi opet kulirao? SA jedne strane deluje mi da mu kosarka ne znaci mnogo, a sa druge strane videli smo u finalu kako se nervira i baca peskir kad KCP nateze neku trojku iz kontre tako nesto. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 40Wins said:

U nekom alternativnom univerzumu, da se odrzava svetsko prvenstvo u tim nekim konjickim sportovima, a da Jokic ima top klupskog konja, da li bi se on redovno odazivao ili bi opet kulirao? SA jedne strane deluje mi da mu kosarka ne znaci mnogo, a sa druge strane videli smo u finalu kako se nervira i baca peskir kad KCP nateze neku trojku iz kontre tako nesto. 


Nervirao se on i kad je igrao za reprezentaciju i videlo se koliko mu je poraz tesko pao. Tamo gde on licno ucestvuje decko je investiran sto posto. Problem je sto ga ne tangira nista gde ga nema. Jednostavno nema neki osecaj pripadnosti kad nije tu fizicki, a onda samim tim i nema neku zelju da menja vreme za opustanje i razonodu za jos jedan ciklus trening, nerviranja, fizickih i mentalnih naboja. 

I svako ko kaze da je kriv Kokoskov, Danilovic, Djordjevic, Pesic, Vucic ili ne znam ti ko samo trazi da prebaci neku svoju licnu frustraciju prema pomenutim i napravi ih odgovornim za nesto sto apsolutno nema veze ni sa jednim od njih. 

Edited by fedor
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...