Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

2 minutes ago, kendrick said:


Niko ovde na forumu ne pominje pomenutog u kontekstu Kosova i ostalog što si nabrojao. To jeste deo njegovih (zlo)dela ali kada se pominje to je njegovo smradikalsko huškanje, targetiranje sudaca, Zoki u sunčanoj Valensiji, maskirani navijači, odnosno kreiranje narativa koji se svesno ili nesvesno usvajaju kod dobrog dela navijača. 

Jbt, pa DV i PSD su drzali vrata svalacionice i tukli sudiju, DV ih jurio po terenu i vukao, Željko im jebao mater na terenu. Čovic ih targetirao, a DV i PSD ih tukli. Pa bice da Covic sa ovom dvojicom radio ortački. On tipuje, ovi tuku.

Je li Zeljko izjavio u Nisu da je igrac KKP namerno povredjen? Da ili ne?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, TB Told said:

Kao što sam već pisao, da se javljao posle pobeda, umesto što se pravio da je gluv, izjava bi bila na mestu. Ovako je to školski primer licemerja lošeg gubitnika.

 

A što se igrača tiče npr. logičan potez svakog trenera je da ih pošalje da se rukuju pre početka meča, kad vidi da oni to sami neće da urade

 

Nisam videla šta se desilo pre utakmice, ali slažem se da je trebalo da ih opomene da se rukuju, jer je to fer plej.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da bi trebalo gajiti fer plej među igračima ali oni nikada nisu bili razlog zašto je mržnje, tenzije, mandrilizma i ostalog na prekip, iako vidim da se pojačano koriste kao uzroci problema. Njihov način nošenja sa mržnjom i jabuseleovanjem nije za primer i kao akteri meča bi morali da povedu računa, ali dosta se žmurka na ogromnu većinu kolača koji pada kod jedne jedine osobe koja nikakve sankcije ne trpi. Dosta je zanimljiv taj fenomen da se pojavljuju stručnjaci koji se pozivaju na klupski disciplinarnik zbog srednjaka ili nepružanja ruke, ali nisu u fazonu da se bave pravilnicima i izgredima koji ceo ovaj tenzični rivalitet poslednje dve godine kandžama vuče u ponor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva fantasticna zamena teza. Bavimo se ponasanjem navijaca. Ok, treba to, ali ponasanje navijaca je slika ovog drustva i dok se to ne dovede u red bice ovako.

Problem je ponasanje igraca, a igraci KKP su po bezobrazluku i nevaspitanju svetlosnim godinama ispre igraca Zvezde. Sinonim tog nekakvog poganluka u Zvezdi je valjda Lazic, a probajmo samo da ga uporedimo sa pojedincima u KKP. Ima jos jedna sitnica. Pojedini igraci KKP koji se isticu svojim bezobrazlukom su deo karijere proveli u Zvezdi i ne secam se da su se u derbijima ovako ponasali. 

Neka svako izvede zakljucak zasto je to tako.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Meni je jutro posle nažalost ipak utisak večeri Želimir Litas Obradović koji se pita šta je to sa ovim narodom...plus ozbiljno je zabrinut...a ne brine ga "tino-nino" kapiten koji na početku zvaničnog protokola derbija u kojem mogu da osvoje titulu, šuta na koš i sprda se sa Nanelijem dok mu se tim pozdravlja sa rivalom u pozadini.
To se do sada nikad nije moglo videti na bilo kom sportskom borilištu.
Trebao je neko od redara da im pridje: " ajmo dečurlijo van terena, počinje tekma".
Koji je to level nepoštovanja protivnika i dresa koji nosiš.

Ali zato "dete sa prstićem"...



















  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, DameTime said:

 

Igrači KKP će biti kažnjeni po disciplinskom pravilniku onog trenutka kad stoka sa KKCZ tribina bude zauvek udaljena i sankcionisana za svoje ponašanje.


@ManuHoćemo i sad da pričamo o relativizaciji nepotrebnim postovima tipa “smara narativ ko su veća gospoda  (ali oni su)” koji vode ka tati?

 

@DameTime Pošto već ne znam koji put nazivaš navijače Zvezde stokom, a na sve načine opravdavaš stoku s druge strane, a sve pod plaštom nekakve neutralnosti, ne znam stvarno koga zavaravaš, ali mene sigurno ne. 
 

Ako su stoka ljudi koji glorifikuju nasilje (skandiranje Jabuseleu), kako bi onda nazvala ljude koji aktivno učestvuju u nasilju ili izazivaju isto (Lesor, Ledej u više navrata) i one koji njima skandiraju?

 

I možda bih i kupio priču da ovo ponašanje navijača Zvezde može da opravda svaku svinjariju crno-belih (a bilo ih je i-ha-ha u poslednje dve sezone) da nisam video prethodnih sezona kako su se igrači Zvezde ponašali u mnogo gorim uslovima, što u Podgorici, što u Beogradu, bez da su i jednog trenutka pomislili da provociraju, pljuju publiku ili čak napuštaju teren. 

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Tunji Awojobi said:


@ManuHoćemo i sad da pričamo o relativizaciji nepotrebnim postovima tipa “smara narativ ko su veća gospoda  (ali oni su)” koji vode ka tati?

 

@DameTime Pošto već ne znam koji put nazivaš navijače Zvezde stokom, a na sve načine opravdavaš stoku s druge strane, a sve pod plaštom nekakve neutralnosti, ne znam stvarno koga zavaravaš, ali mene sigurno ne. 
 

Ako su stoka ljudi koji glorifikuju nasilje (skandiranje Jabuseleu), kako bi onda nazvala ljude koji aktivno učestvuju u nasilju ili izazivaju isto (Lesor, Ledej u više navrata) i one koji njima skandiraju?

 

I možda bih i kupio priču da ovo ponašanje navijača Zvezde može da opravda svaku svinjariju crno-belih (a bilo ih je i-ha-ha u poslednje dve sezone) da nisam video prethodnih sezona kako su se igrači Zvezde ponašali u mnogo gorim uslovima, što u Podgorici, što u Beogradu, bez da su i jednog trenutka pomislili da provociraju, pljuju publiku ili čak napuštaju teren. 

 

 

Ne nazivam navijače Zvezde stokom, već samo one koji ne znaju da se ponašaju i navijaju sportski nego bacaju predmete na teren. Isto važi i za navijače KKP koji to urade, a moglo bi da se primeni i za to što su skandirali Nedovićevoj supruzi i Petruševu. 

 

Takođe se ne sećam da sam ikad opravdala Leday-evo ponašanje, a kamoli Lesorovo; naprotiv. Čak sam rekla da koliko god mi borbenost koju Leday pokazuje i košarkaški skill bili prijemčivi, nikad mi ne može biti drag kao igrač zbog svog ponašanja. 

 

Upravo je poenta u tome da se svinjarije jednih ne opravdavaju svinjarijama drugih; to je suština mog pisanja. Zanimljivo je da smeta verovatno što nisam oplela po Obradovićevoj izjavi, već po ovima što su pokušali da izazovu nerede. Da je bilo obrnuto ti se ne bi ni trenutka zapitao da li ja nekog "zavaravam pod plaštom neutralnosti". 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

Kao sto rekoh... Svakome svoje govno golubije. Jedni stavljaju akcenat na navijace, drugi na igrace i trenera. Tako cemo se svi lepo dogovoriti, ali na onaj dan. Prc, zamalo. Nista, teraj dalje, jedni u klin drugi u plocu pa kud puklo da puklo. Jer moji su govna ALI, a vasi su samo govna.

Navijace vaspitava ulica, raspalo drustvo... Institucije tog raspalog drustva su odgovorne za njih i treba da ih sankcionisu.

Igrace vaspitava trener i predsednik kluba. Oni su odgovorni za njihovo ponasanje i treba da ih sankcionišu. Da li su Željko ili Savic ikada ista rekli o ponasanju Ledeja čije ponasanje je sramota za sport, da li su to sankcionisali. Mozda tajno, u 4 oka. Jesu, ali u crtanom filmu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nevezano za sve o cemu se neumorno diskutuje, sinoc je Boltauzer pokazao zasto ja ne volim Javora, Pukla i njega. I Djurovic je lepo rekao. Sudija umesto da uruci loptu da se sto pre zavrsi, on na pola minuta do kraja izvodi neke besne gliste i gleda snimke 5 minuta. Previse se ponasaju razmazeno, prave Prima Donne.

Link to comment
Share on other sites

Vrzino kolo...

Narativ zvezdaša je "nismo mi to započeli, Čović samo nastavlja praksu Vujoševića i pliva u mulju na jedini moguć način. Jeste on stoka ali su naši igrači gospoda".

Narativ partizanovaca je " Čović je uzrok svega, mi smo ugnjetavani toliko godina i borimo se za pravdu. Da, naši igrači se ponašaju uličarski ali to je samo reakcija na mandrlizam, targetiranje...". 

Može ovako u nedogled...

I jedni i drugi smo zaboravili da se ovo dešava dugo, da su neki i živote gubili na tribinama, da su nam mladima idoli kriminalci i prostitutke.

Neće biti bolje ako Čović ode, kao što nije bilo bolje ni kad je Vujošević otišao (imena uzeta kao primer).

Da, isti smo, odraz u ogledalu, identični, slika i prilika društva...

PS: Čast izuzecima

Samo lustracija Srbina spašava (za nas je kasno ali neke naredne generacije).

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kendrick said:


Pa ovo je suština. 
 

Svaka pojava Željka Obradovića povlači vas 10 da analizirate njegovu ljudsku veličinu. Kad izgubi, onda i trenersku (nismo zaboravili izlapelost i metlanje 3:2 u zadnjih minut). 
 

Logično je da najbolji trener kontinenta, na klupi kluba kao što je Partizan bude under close scrutiny, ali po pravilu su u pitanju komšije i većinski se diskutuje o njegovim ljudskim kvalitetima. 
 

Naravno, siguran sam da liverpulćani nisu voleli Ser Alexa, niko ne očekuje ni da budete objektivni, ali konstantno se hrani narativ o licimurstvu do tačke da jednu odličnu, i sa ljudske i sa profesionalne strane konferenciju, predstavite kao licimurstvo. 
 

Igranka bez kraja...

 

Nema sta da predstavljamo kao licimurstvo, kad je to 1/1. 

 

- kako komentarisete vredjanje Nedoviceve porodice? Nisam cuo.

 

- Zeljko Turcine - ADAVASJAPITAMJESTECULIVECERASAJESTECULIHOCEMOLIMISLITIMALONAAUTOBUS?

 

Imao je svaku mogucu priliku da, kad su ga vec pitali posle druge utakmice, bude smeker. Pobedio je, ima prednost od 2-0, mogao je samo da kaze cuo sam, nije lepo itd. A ovako jebiga, ako si gluv, budi gluv do kraja. Ovako je licilo na ono Slobino prilikom povika Uhapsite Vlasija: Ne cujem, ali uhapsicemo.

 

Na stranu sto ima rep posto je izmislio vredjanje nakon sto je izgubio sa Fenerom ovde. Dakle opet licimer, skolski primer.

 

S druge strane, opalio je i po svojima na konferenciji. Uvijeno, ali je opalio.

 

Obradovic je covek, nema potrebe glorifikovati ga u neko bezgresno bozanstvo. Najbolji evropski trener ikad. Ali kad baljezga o namernom povredjivanju, pa selektivno cuje sta se skandira, pa izmislja nepostojece skandiranje dotadasnjih sportskih prijatelja koji su gubili pa su bili sportski prijatelji, kad pobedjuju onda vise nisu,  jebiga mora i da istrpi malo.

 

Ja sam siguran da je taj isti Zeljko pogledao neki post sa raznih urbanih glasila tipa Avangarda, Vracar Histerikal podkast, ili GTR kojima je statirao u spotu za pesmu (ili poludeli Teteglija). Ono sto je tamo mogao videti je 156 puta gore od srednjeg prsta 1 deteta.

 

E, da, cek i da ja zavrsim sa tri tacke...

Edited by pantelia
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da odgovorim Obradovicu sta se desilo sa ljudima od ‘87 pa do danas (nista ironicno). Pa desio se rat. To je dovoljno da opravda ponasanje ljudi koji su proziveli sve i svasta i imaju posttraumatski stres eto vec 30 godina, a lece se na tableticama za smirenje i spavanje. Nije davanje dijagnoze nego je na zalost realnost naseg drustva, zato me raduje rakcija naroda na nasilje.

Link to comment
Share on other sites

Meni je izjava Obradovića skroz na mestu. Ništa on tu nije slagao. Ali ajde da prvo krenemo iz svog dvorišta. Igrači su mu nekulturni, bez imalo fer pleja i nikako se ne može reći da daju pravi primer deci i mladima kako sportista treba da se ponaša. Ajde da se učini sve što može da se prvo sredi svoje dvorište jer to je nešto čime može da se bavi klub i da time učestvuje u kampanji,, vaspitanja" dece i mladih na osnovu uzora koje imaju u sportu. Ovo što se ove godine pokazuje je prevazišlo sve mere. I porazno je što smo došli u situaciju da je jedan sportski tim došao do tog nivoa da kada se govori o nekulturi i uličarskom ponašanju se uporedjuje navijačima suprotnog kluba a ne sa onima sa kojima treba da se uporede. Predugo ovo traje u KKP da se može reći da je slučajnost. Ovo je ozbiljan propust na nivou celog kluba. 

Isto tako osudjujem i Petruševa, ima isti obrazac ponašanja kao i pojedini igrači KKP, samo što je on trenutno u manjini u svom klubu pa to donekle prolazi ispod radara. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, pantelia said:

 

......

 

Na stranu sto ima rep posto je izmislio vredjanje nakon sto je izgubio sa Fenerom ovde. Dakle opet licimer, skolski primer.

 

...........

 

E, da, cek i da ja zavrsim sa tri tacke...

 

Amicus Pantelia sed maxima amica veritas

 

 

 

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Problematični igrači KKP će jednog dana otići: i Leday i Lessort i Nunnally, verovatno će i Obradović da ode. Zapravo, kroz koju godinu svi igrači koje gledamo u ovoj seriji više neće nastupati za ove timove. Ali navijači će ostati i ako spirala nasilja ne stane, gledaćemo istu igranku, samo sa drugim učesnicima. Jer ta igranka nije počela pre godinu-dve kad su oni došli, već mnogo ranije. U tome i vidim suštinu Željkove izjave - da ta spirala nasilja koja izvlači ono najgore iz ljudi konačno stane.

 

Već sam pisala o tome kako je podela na CZ i PAR najjača podela u našem društvu, jer ne uključuje samo sportsku podelu, već i podelu po vrednostima, stavovima, čak i političkom opredeljenju. I mada je razumem sa psihološko-sociološkog stanovišta (čovekova potreba da se svrsta uz neku ideju, deli u grupe po kojima se prepoznaje, da mi stanemo pod jednu šljivu, a oni pod drugu), bilo bi mi draže da ne postoji, jer je ovom društvu donela toliko ružnog.

 

U mojoj porodici svi koji su pratili bilo kakav sport su navijali za Zvezdu. U mom društvu su maltene svi Zvezdaši. Ali ja nikad nisam čula nijednu ružnu reč za Partizan ni njihove navijače. U odnos pun prezira, čak i mržnje, sam dobila uvid tek sa pristupom internetu. Pa čak i tad mi je to delovalo toliko daleko i strano, da nisam mogla da pojmim kako su neke scene sa tribina realne scene. I danas mi je drago što mi keva nije obukla Zvezdin dres, iako je ona igrala basket, išla na Zvezdine utakmice i zvali su je mali Moka Slavnić, što me niko nije smarao da navijam jer “svi navijamo za njih”. Neću da stanem pod jednu šljivu, a da ljude pod drugom šljivom gledam drugačije samo zato što su…pod tom drugom šljivom.

 

Meni je čak nebitno da li je Čović najveći krivac za sve ovo. Čak i da jeste, on je promenljiva figura koja će takođe jednog dana otići, a na njegovo mesto će doći druga figura koja će isto tako da eksploatiše ovu podelu. Sve dok postoji društvo u kom je prijemčiva mržnja između dva kluba tako će i biti. To ne znači da on nije odgovoran, jeste, ali je vreme da i mi shvatimo našu porciju odgovornosti u ovom društvu. Da citiram Balaševića, tj. jedan od retkih njegovih stihova koji baš volim - princip je isti, sve su ostalo nijanse.

Edited by DameTime
typo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

kako to, daj neki primer?

Previše je uključen u svaki problem koji se desi na terenu. Labilan je i svašta se od njega može očekivati. 

A ako hoćeš primer, situacija iz G3 kada ga je Ledej mazio po... Ledej je napustio teren a po povratku na teren Petrušev ga je tri puta laktom dobrano po ledjima izudarao dok su se borili ispod koša. To nisu bili udarci u žaru borbe već čisto osvetnički. Tome u sportu nije mesto. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne sporim da je Čović apsolutno odgovoran za sranja na Zvezdinoj tribini. Naprosto, kreira uslove da se dešava ono što se dešava. I ne znam ko može da bude iznenađen time. Zna se kakva je njuška u pitanju. Koliko shvatam, ovako razmišlja i velika većina zvezdaša na forumu.

S druge strane, jesam iznenađen i razočaran što ekipa koju vodi Željko Obradović ima igrače koji se ponašaju onako nesportski. Vjerujem da to ruši i neke iluzije i kod samih partizanovaca.

Link to comment
Share on other sites

Možda je neki ritual u pitanju pa se igrači Partizana ne pozdravljaju sa igračima Zvezde na početku utakmice. U lepoti košarke ove sezone čak sam i ja uživao što se tiče Partizana, što se tiče ponašanja najgora generacija. Čak i dobri momci poput Madara u njihovom društvu se brzo pokvare. Željko kada je došao imao je iskrenu želju da smiri tenzije, napušavao je i svoje navijače zbog vređanja Ćovića i njegove žene, naterao Mura da se izvini posle one njegove izjave o FMP-u. Al Čović nije mirovao, često je imao zajedljive izjave tako da je Željko izgleda shvatio da je sve uzaludno i digao ruke. I ja sam mišljenja da je često umeo biti licemeran, da verovatno ne bi bilo ni ovakve konferencije da je Partizan pobedio, al bez obzira na to, drago mi je kad o ovakvim stvarima javno priča trenerska veličina poput Željka. E sad pitanje je koliko ima volje da se sve ovo zaustavi. Pisao sam već o tome da mi u svom dvorištu imamo čoveka koji je deo ovih na vlasti, imamo predsednika Partizana koji član tih istih, a ti na vlasti su najveći nasilnici. Oni i koriste ove pojedine idiote sa tribina za nasilje. I kako onda očekujemo da se nešto promeni na bolje? Uzaludno trošimo energiju na međusobna prepucavanja, od toga nema vajde. Sistem moramo menjati, kad to uradimo sve će onda biti lakše.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Tunji Awojobi said:


@ManuHoćemo i sad da pričamo o relativizaciji nepotrebnim postovima tipa “smara narativ ko su veća gospoda  (ali oni su)” koji vode ka tati?

 

Ako ne vidiš krupnu razliku između postova koje piše @DameTime trenutno na temi i ovakvih postova:

 

On 6/18/2023 at 11:57 PM, Tunji Awojobi said:

 

Pridružjem se i dodajem zvuk najsitnije violine na svetu 🎻🎻🎻

 

On 6/18/2023 at 11:39 PM, Tunji Awojobi said:

Ja i dalje ne mogu da verujem kakve smradovske odluke smo videli u drugom pol (faul Mitrovića nad Anđušićem, Kampaca nad Egzumom, i na kraju faul Nedovića nad Ledejom - samo from the top of my head).

 

Danas smo bili dovoljno bolji da to nadoknadimo ali u utakmici na jednu loptu, kakva vrlo lako može biti četvrta, to može da odnese prevagu. Odvratno. 

 

Onda očigledno imamo neki problem.

 

Kada je ista forumašica izašla iz okvira dozvoljenog ponašanja, dobila je warn kao što si i ti za citirane postove. 

 

Ubuduće te još jednom molim da za slične stvari koristiš report-ove kao što sam ti već jednom rekao, umesto da na ovaj način izlazimo iz okvira teme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Meni je čak nebitno da li je Čović najveći krivac za sve ovo. Čak i da jeste, on je promenljiva figura koja će takođe jednog dana otići, a na njegovo mesto će doći druga figura koja će isto tako da eksploatiše ovu podelu.

 

Ovo mislimo već 30+ godina i opet ponavljamo i tolerišemo iste njuške, iste lošečinitelje sa istom smradikalskom zavadljivom retorikom. Ovako možeš da kažeš i za včć, ali svaki od njih su razlog zašto podele postoje, jer su oprobani metod koji i dalje prolazi. Svaki od njih, neki više neko manje imaju ogromnu kolektivnu odgovornost za koju ih boli patka, hrani se podeljeni komad jer oni niti mogu niti žele bolje i ispravnije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, quentin said:

Ne sporim da je Čović apsolutno odgovoran za sranja na Zvezdinoj tribini. Naprosto, kreira uslove da se dešava ono što se dešava. I ne znam ko može da bude iznenađen time. Zna se kakva je njuška u pitanju. Koliko shvatam, ovako razmišlja i velika većina zvezdaša na forumu.

S druge strane, jesam iznenađen i razočaran što ekipa koju vodi Željko Obradović ima igrače koji se ponašaju onako nesportski. Vjerujem da to ruši i neke iluzije i kod samih partizanovaca.

 

Da bi razumeo ponašanje Obradovića, KKP i njegovih igrača moraš da uzmeš u obzir kontekst celog trenutka. Čoviću najviše odgovara ono što je neko gore, juče napisao, da Budućnost, Partizan i Cedevita imaju zajedno budžet od 3 miliona, a da Zvezda ima 10 miliona. Onda je lepo, leptirići lepršaju, sve je elegantno, korektno, legitimno i nema frke. Čim neko malo uznapreduje, digne se, krenu saopštenja, pretnje i ostale mahinacije udbaša.

 

Slično načinu na koji je KKP funkcionisao devedesetih pa tokom vladavine prepodobnog Duleta Vujoševića. Zapravo isto. BFC se isprečio, kreće krađa, Zvezda se isprečila, odjednom nema sponzore, Hemofarm se isprečio, kreću provokacije, tuča, izlasci sa terena... vidiš u kom pravcu idem. Svinju možeš pobediti samo u blatu. Do te ideje Partizan je došao dolaskom Obradovića. Pre toga su sve fino i legitimno bivali gaženi od nas i niko se nije bunio. E sad kad je tvrdo, sad nam ne odgovara. Ceo naš sport je blato i pobeđuju svinje. Da li je to u redu? Apsolutno ne. Da li je to logučan splet okolnosti? Da.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kendrick said:

Naravno da bi trebalo gajiti fer plej među igračima ali oni nikada nisu bili razlog zašto je mržnje, tenzije, mandrilizma i ostalog na prekip, iako vidim da se pojačano koriste kao uzroci problema. Njihov način nošenja sa mržnjom i jabuseleovanjem nije za primer i kao akteri meča bi morali da povedu računa, ali dosta se žmurka na ogromnu većinu kolača koji pada kod jedne jedine osobe koja nikakve sankcije ne trpi. Dosta je zanimljiv taj fenomen da se pojavljuju stručnjaci koji se pozivaju na klupski disciplinarnik zbog srednjaka ili nepružanja ruke, ali nisu u fazonu da se bave pravilnicima i izgredima koji ceo ovaj tenzični rivalitet poslednje dve godine kandžama vuče u ponor.

Ma o čemu ti pričaš. Tko je u svemu ovome najvažniji. Igrači ili navijači. Ok složit ćemo se da se na tribine ne može ili jako malo može ili nedovoljno može utjecati iz razno raznih socijalno psiholoških fenomena ali šta se tiče samog terena ne uvjeri me nitko da se tu ne može svesti priča u sportske okvire. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...