Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Citiraću kolegu @Guru koji je lepo objasnio ban nakon što smo ponovo aktivirali report:
 

Quote

Za mene je Zvezda Zvezda - karo karo bumerska fora u pokušaju koja se zapravo samo nadovezuje na ceo narativ o sisanju, pušenju, kurvi, jebanju i sl. Znači kao nismo baš toliko eksplicitni jer je eto Slagalica i double entendre, al' je poruka u princpu ista onoj koju navijači KKP-a pevaju veći deo utakmice, ili koju popularni Smajli povede sa šipke kada se slavi pobeda.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da je samo los humor u pitanju, Kronos bi vise dana provodio u banovini nego na Kafani ili Corona zajebanciji, i gde mu se vec omakne 😄 OK, neko mozda voli taj bumersko-kursadzijski humor, ukusi su razliciti. 

 

Nije do humora. 

 

Ali stavljati karo-karo-zvezda-zvezda u periodu derbija (a i da nije taj period) i jos u vreme kad se Smajli hvata mikrofona/megafona (a i da nije ni toga bilo), realno, nije ok. Okacis na svoj tviter/fejsbuk ili na neki GTRetardavangarda forum, a ne ovde. 

 

Nedostaje Tata mnogima? 

 

Link to comment
Share on other sites

E vidite ovo je ono o čemu pričam. Meni to karo zvezdu apsolutno ne može da poremeti ništa. Meni ponašanje Smajlagića i Lesora bilo smešno. Poenta je da oni utiču na klince, i da klinci padaju pod loš uticaj, i da kao neko ko je značajan za tinejdžerske godine mnogih, ne smeju to da rade. A meni to ne predstavlja nikakav problem, imam 40 godina i odavno mi je jasno da te reči nečije mogu povrediti samo ako ti je do te osobe stalo ili ako govori istinu.

 

Prema tome, ok, 3 dana za čas prođe, ali meni je upis Kronosov samo detinjast, ni malo opasan.

Link to comment
Share on other sites

Moj predlog je da pocnu da se kaznjavaju forumasi koji iznose/prenose informacije koje su neproverene (izuzev posebnih slucajeva poput Markosa ili nekih drugih forumasa). Dodje covek kao padobranac na temu kaze da je Hanga povredjen do kraja godine i onda tri strane upisa idu o tome, a ocigledno nije istina. I nije prvi put. Mislim, ni ne znam da li vam je u pravilima to dozvoljeno ili kaznjivo, mozda i sankcionisete a da nisam primetio.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, СтелаРоса said:

Moj predlog je da pocnu da se kaznjavaju forumasi koji iznose/prenose informacije koje su neproverene (izuzev posebnih slucajeva poput Markosa ili nekih drugih forumasa). Dodje covek kao padobranac na temu kaze da je Hanga povredjen do kraja godine i onda tri strane upisa idu o tome, a ocigledno nije istina. I nije prvi put. Mislim, ni ne znam da li vam je u pravilima to dozvoljeno ili kaznjivo, mozda i sankcionisete a da nisam primetio.

 

Ako se ispostavi da je laž biće oštro kažnjeno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Guru said:

 

Ako se ispostavi da je laž biće oštro kažnjeno.

OK, ali ako se, ne daj bože, pokaže da je istina, hoće li biti kažnjeni oni koji su govorili da Hanga sigurno igra?

Hoću da kažem, ljudi dolaze na forum sa nekim informacijama za koje valjda misle da u dovoljno pouzdane da ih objave. Ako se pokaže da nisu tačne, to ne mora da znači da je postojala loša namjera i da neko treba da bude kažnjen. Svako od nas ima pravo da vjeruje u šta želi.

Naravno, kad kod nekoga postoji obrazac netačnih informacija niko mu neće vjerovati, a kod tendencioznog iznošenje neistina, treba da se kažnjava.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Brat od Korneta said:

Zbog cega mi je obrisan upis? Koje pravilo foruma sam prekrsio?

 

Zbog cega i dalje stoji upis gde sam nazvan najvecim botom? Da li je tako nesto dozvoljeno da se pise drugim forumasima?

 

Okej obristali ste upis gde sam nazvan najvecim botom, opet nisam siguran da li bi ja prosao samo brisanjem upisa kada bi tako nesto napisao nekom. Dobio sam ban od 15 dana gde sam napisao da dobronamerno savetujem druge forumase sta da rade (znaci ne naredio ili optuzivao ih da su botovi ili slicno) nisam im nametao svoje misljenje kako je predstavljeno, pozivao sam ih na racionalan upis (ili barem meni licno racionalan a izazvao je i vise desetina pozitivnih reakcija) od JediBojana a ne na moj upis kako je predstavljeno. Opet kazem okej, necu nikome savetovati sta da pise na taj nacin vi ste to shvatili kao da se igram moderacije, sto mi zaista nije cilj. Ali ono sto mi nije okej je da upis gde sam nazvan najvecim botom stoji ceo dan pa ja tek moram ovde da napisem da bi bio izbrisan a moj upis gde ovog puta nikog nista nisam savetovao niti delio dijagnoze niti bilo sta drugo nedozovljeno je izbrisan posle tipa sat vremena. Vise puta mi napisite prijavi pa cemo brisati/upozoravati. Ne zelim to da radim zaista. Mislim covek je napisao oneliner nije mi jasno kako to ne vidite a za mene imam osecaj nekad da mi analizarate svaku rec pa sam tako u nekoliko banova i mojim "kilometarskim" upisima sa 100 recenica izvuce mi se jedna recenica bolduje i dobijem ban. Ako mislim da sam ban zasluzio nema ljutnje kod mene, ovog puta mislim da je duzina kazne previsoka uporedjujuci sa drugima, dakle samo zelim ista 'prava' kao i drugi. Prethodnog meseca mi je pisano i da sam "vojnik" zatim da dok forumas cita moje upise "oseca se kao da ga neko udara mokrom carapom po glavi" i nisam to prijavio niti je bilo brisano, opet se komentarise nekim doskocicama nacin mog pisanja i kao sto rekoh i ranije svejedno mi je sta mi pisu i ne zelim nikog da prijavljujem samo zelim da za mene vazi sto i za druge. Cak ne morate nikad brisati sto se mene tice bilo sta sta god mi neko napise i nek mi napisu sta god, samo molim da mi se ne brisu upisi koji niti vredjaju nekog, niti su tata upisi, niti je igranja moderacije, niti je deljenje dijagnoza, niti floudovanje, niti bilo sta slicno tome. Cak je polusaljiv upis i pritom je vezan za doticnu temu i clanove na istoj.

 

Samo iz prethodnih dana: covek dobije 3 dana jer pise Teodosicu da mu se napusi ku*ca, drugi je napisao da je "govno ljigavo" dobije 5 dana, jedan forumas je drugom forumasu napisao "majmune jedan i debilu iskompleksirani" i dobio 7 dana, ja dobijem 15 dana (koliko je dodeljeni za ban gde pise da su "muskarci govnari" i da stoji iza toga) jer sam napisao otprilike da idu da provedu vece sa zenom ili devojkom ako ih imaju ili da popiju pivo umesto sto mrace i sire negativnu energiju. Ispada da su manje kazne za vredjanje i za psovke nego za savetovanje drugih ili komentarisanje njihovog pisanja. Ja sam to pisao jer u tom trenutku zaista nisam uvideo da sam prekrsio neko pravilo time niti je navedeno da sam prekrsio direktno neko pravilo, ali mi je receno da to spada pod "igranje medoracijom" tako da sam to prihvatio na kraju pa necu da savetujem ljude da ne sire negativnu energiju posto je to jedino tacno sto ja nevedeno u mom poslednjem banu da sam radio.

 

Aj da zanemarimo ovaj deo iznad...

Ni sad se ne bi javio da ulazim u ovu bespotrebnu polemiku da mi nije obrisan upis, pretpostavljam da zamara i vas i mene... Moje pitanje je isto koje sam postavio juce i nisam dobio odgovor. Zbog cega je obrisan upis o kkcz sanjarima? Em je napisan na saljiv nacin, em rekao bih nema nijednog prekrsenog pravila, nije cak ni neki ne znam koji of topik. Nafovezalo se 6-7 upisa o tome i preslo se dalje. Mislim vise upisa se pisalo o Prijovicki ili Ultra kopu i slicnim stvarima koji su daleko vise of topik pa nije brisano nista od toga.

 

@Don Dusko @uvrnuto ko mi je obrisao taj upis i zasto? Pretpostavljam da Guru nije jer je reagovao tuznim smajlijem i to je tako stajalo tipa sat vremena.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam obrisao postove jer su besmisleni, a nadovezuju se na ono zbog čega si bio kažnjavan, samo što sad radiš "kontra". Pre si pokušavao da "uređuješ" temu savetovanjem neistomišljenika ko će gde i šta da piše, a šta ne, a sad idemo sa udruženjem istomišljenika.
Kad god praviš sranje ideš na foru neke zezancije gde ćeš eventualno pobrati neke simpatije, pa ćemo opet mi ispasti zla moderacija. Kao prethodno što si radio kloniranjem. Uglavnom svaki put praviš cirkus.

 

Ovo sve iznad šta piše stvarno ne mogu da čitam. XY puta su ti i ostali forumaši i mi moderatori pokušavali objasniti šta je problematično u tvoj pisanju i stvarno ne mogu opet. Da li je to bilo kroz dobronamerne savete, banove, brisanje postova, pa i one loše reakcije, ironične odgovore, prozivke i slično, ali izgleda da ništa ne pali.
 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, uvrnuto said:

Ja sam obrisao postove jer su besmisleni

 

Brate prelistaj temu, mislim znam da citas redovno sta ti ja pricam, doslovno 50% upisa su besmisleni na svakoj stranici kkcz topika ako tako postavimo stvari. Da ne kazem koliko tek ide u of topik.

 

Mislim pise se o Prijovicki pola stranice i o cemu sve ne, pa se tu upisi ne brisu. Nemoj me zezati. Nemam nista protiv tih upisa al iz ove pesrspektive moram da imam jer takvi stoje a moji se brisu. Ovo cak nije ni of topik bio jer su pojedini potencirali reci poput vojnici i sanjari, pa sam ja iz zezanja eto mi smo sanjari i tagovao 15ak ljudi koji 'vide svetlo na kraju tunela'. Zaista nista manje i nista vise od toga nije bilo u tom upisu, sustinski.

 

9 hours ago, uvrnuto said:

a sad idemo sa udruženjem istomišljenika

 

Pa sta je problem tu? Na kkp temi su manje vise svi udruzeni oko podrske Zeljku i Partizanu. Dakle i to je neka vrsta udruzivanja istomisljenika. Na kkcz temi nakon 2. derbija jedno 5 punih stranica si mogao citati samo upise u fazonu da je propala sezona dakle iz tvoje perspektive skup istomisljenka je udruzivanje ili recimo ovih dana mozes citati kolektivno teranje Covica, znaci udruzivanje istomisljenika, ako tako postavljas stvari.

 

Znaci sve to moze, a mi koji 'sanjarimo' o kkcz i vidimo svetlu na kraju tunela, mi ne mozemo da se "udruzimo"?

 

Pritom ovo je bukvalno imaginarno udruzivanje, preozbiljno si to shvatio. Niti bi floudovao temu time, ono ponekad bi spomenuo iz zezanja.

 

9 hours ago, uvrnuto said:

Pre si pokušavao da "uređuješ" temu savetovanjem neistomišljenika ko će gde i šta da piše

 

Nisam znao tada da to ne sme, niti tako nesto pise u pravilima ako ih se dobro secam, nije bas tako da sam savetovao ko-gde-sta da pise vec sam nakon utakmice ljudima koji doslovno kipte od besa, zarad njihovog zdravlja dao savet sta ja mislim da je bolja opcija da urade nego da to vece se uloguju na forum i misleci da nekom porukom mogu da taj bes da izbace, jer covek kada izgovori a u ovom slucaju napise dosta ruzne stvari, on se oseca jos gore. Kao kada se svadjas sa nekim, ne osecas se lepo nakon toga, zar ne. Nikada nikome nisam napisao da ne kritikuje, sta sme da pise i slicno. Nikada mi nije palo na pamet da uredjujem temu i slicno. Vi ste to sto sam napisao shvatili kao igranja moderacije, ja se ne slazem se time, ali okej, necu vise savetovati druge bilo sta, kao sto necu deliti dijagnoze, kao sto necu praviti klon naloge. Ja svoje greske ispravljam, ali ti izgleda ne zelis da vidis to, ne zelis ni da citas moje duze upise na zalbama kako si i sam napisao (ako i ovaj budes procitao) do kojih ne bi ni doslo da mi nisi izbrisao upis koji nije prekrsio pravila foruma, nije vukao na tatu i nije of topik.

 

9 hours ago, uvrnuto said:

Kad god praviš sranje ideš na foru neke zezancije gde ćeš eventualno pobrati neke simpatije, pa ćemo opet mi ispasti zla moderacija. Kao prethodno što si radio kloniranjem. Uglavnom svaki put praviš cirkus.

 

Znaci ne smem se zezati? Ako je tako, kazi konkretno, ako nije tako onaj upis je bio cisto zezanje i ako imas opciju da ga procitas opet u nekom recycle bin-u, u njemu nema nista vise od zezanja a kamoli krsenja bilo kakvih pravila. Dakle izbrisao si upis jer ti se nije svideo, doslovno mi to porucujes. Ako nije tako, ja ti se izvinjavam i molim za pojasnjenje, ali si me iznenadio sa odgovorom da je upis izbrisan jer je besmislen, pa prosto ne znam u kom pravcu da razmisljam.

 

Sto se tice Korneta nisam znao tad da nije dozvoljen jos jedan nalog, da sam hteo da se krijem iza drugog naloga, ne bih se valjda nazvao igracem kog sam spominjao x puta. Taj nalog je bio cista zajebancija i koriscen je povremeno. Okej nije smeo jos jedan nalog i to sam prihvatio i nisam vise pravio dodatni nalog. Kazes nista ne pali kod mene a ja iste prekrsaje ovde nisam ponavljao vise od 2 puta. Da ne kazem da nisam nikad imao teske prekrsaje poput vredjanja drugih clanova ili vredjanje citavog pola, za sta je usledila ista duzina bana kao i za moje savetovanje. Jedan forumas koji je takodje imao klon nalog (kome nisi prebacivao to a mom pricamo po 2. put), a ti znas na koga mislim, je nakon mog bana napisao: "nulta tolerancija za klon naloge" dok je sam sve vreme imao isti (koji pritom nije sluzio za zajebanciju kao moj) i na kraju kad ste otkrili dobio je manju kaznu nego ja onomad, a pritom ima i vecu istoriju kaznjavanja rekao bih. Drugi forumas koji je za vreme sage Mirotica napisao "sa njima ni u crkvu" sa sve uzvicnicima, dana jednog nije banovan. Ne znam cime sam zasluzio neujednecan tretman ali ja sam ti slikovito objasnio zbog cega smatram da je to tako i u ovom upisu i u onom iznad. Ne pravim od sebe nikakvu zrtvu, da mi ne prebacis i to, svestan sam za deo prethodnih banova da sam pogresio i generalno ne ponavljam greske iako mi ti pises da pravim cirkus i da kod mene nista ne pali, sto prosto nije tacno.

 

Ako je moj upis ne znam kakav cirkus, a gomila i gomila i besmisleniijih upisa tamo stoji svakodnevno, to po meni nije fer. 

 

Dakle ako mogu da zamolim ako moze da mi se ne brisu upisi koji su tebi besmisleni a niti krse pravila, niti vuku na tatu, niti su neki veliki of topik i slicno. Ako ne moze i ako trazim previse, onda mislim da bi bilo fer da brises sve 'besmislene' upise sa kkcz teme jer se osecam kao iz one vase pesme da sam "crna ovca drustva uvek bela vrana" i to ne mojom voljom jer se moji 'besmisleni' upisi brisu, a vecina drugih ne. Da se meni kazne dele za iste stvari za sta nekim drugima ne ili duzina kazne da je neujednacena. I da si taj moj poduzi upis izbrisao jer ti je besmislen pa pretpostavljam da si ga procitao do kraja a ovde mi pises da ti ne pada na pamet da citas moj upis koji je nista kraci pritom kapiram da ima vise smisla ako si admin citati na zalbama cele upise a ne na kkcz temi. Nije bas da sam napisao nesto sto se cita pola sata vec 2-3 minuta. A onelinere ka meni poput da sam 'najveci bot' koji je napisan odma nakon toga, to nisi izbrisao. Kada mi vec zameras da je nesto u mom upisu besmisleno a meni je itekako smisleno, nadam se da i ja mogu da zamerim tvoj odnos prema meni na prigodnoj temi, za koji smatram da nije pravedan odnosno da nisam tretiran kao i

drugi navedeni iznad. Probaj da vidis iz mog ugla situaciju malo, pa me mozda i razumes. Ja tvoj ugao vidjanja stvari savrseno razumem.

 

Nadam se da neces ovo shvatiti kao igranje moderacijom, tema su zalbe i sugestije.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...