Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Čuj verska netrpeljivost, ja zaista ne mogu da verujem šta ljudi pišu.

Sprivelov post je samo obična provokacija, zajebancija, ko da ne znate coveka, pise ovde sve ove godine.

 

Realno je da dobije 3-5 dana bana, ovih 14 mi bas deluje mnogo. Da je napisao ovo dok sam ja bio moderator mozda bi samo i obrisao uz opomenu.

Edited by duško matić
  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Ja ne razumem kako bi se suvislo mogao vredjati ateizam. Ateizam je besmisleno vredjati jer ne utice ni na koga. Kao da vredjas ljubitelje haiku poezije. Ako to spustimo i na licni nivo, vredjanje konkretnog ateiste ja ne znam sta bi iko mogao da kaze da se ateista uvredi. Moze samo da se smeje. Da li je neko nekada cuo za uvredjene ateiste? Uvredjene vernike gledamo svaki dan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Smrtokapa said:

No, dok se mi objasnimo, stvarno će čoveku da istekne ban.

 

Ma ne pisem o deez natsu zapravo ni u jednom trenutku nisam pisao o njemu, no o Edardu, a sustina nije u njemu no apel na admnistraciju i pravila foruma.

 

27 minutes ago, Smrtokapa said:

Mislim da ništa ne bi usledilo. Evo ja ću da napišem.

 

Ateizam se mora smeti vređati.

 

Inače, stvarno to mislim.

 

Ja ne mislim tako, ne treba vredjati bilo ciji izbor jer je sve to stvar slobodne volje coveka, a narocito ne podrzavati vredjanje bilo kakvo. Uostalom to pise i u pravilima foruma.

 

Verovatno nece sad nista uslediti jer nije ni za njega, ali smo ranije vidjali da je usledilo.

 

Stajem sa ovom pricom sad necu se vise nadovezivati i cekam objasnjenje moderacije ovih dana povodom mog prvog upisa, kad nadju vremena, ne zurim nigde.

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, robespierre said:

Ne, hrišćani zapravo veruju da Bog postoji i da je život važno provesti što moralnije da bi im dušla našla spasenje na onom svetu. Ja zbog toga mislim da je hrišćanstvo paćenička religija, time verovatno vređajući verska osećanja pojedinih forumaša.

 

Zasto je zbog toga hriscanstvo (i svaki drugi verski sistem koji u sebi ima verovanje u spasenje na onom svetu) pacenicko?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Ja ne razumem kako bi se suvislo mogao vredjati ateizam. Ateizam je besmisleno vredjati jer ne utice ni na koga. Kao da vredjas ljubitelje haiku poezije. Ako to spustimo i na licni nivo, vredjanje konkretnog ateiste ja ne znam sta bi iko mogao da kaze da se ateista uvredi. Moze samo da se smeje. Da li je neko nekada cuo za uvredjene ateiste? Uvredjene vernike gledamo svaki dan.

Isto kao, šta znam, liberalizam, fašizam, komunizam, demokratija, feminizam i ostali izmi i tije.

 

Evo npr. ja tebi kažem da je ateizam izopačena ideologija protivna ljudskoj prirodi i moralu, koja je dovela do najvećih stradanja u istoriji čovečanstva i tek će da dovede ako nastavimo ovako.

A ti se trigeruješ i prijaviš mi post da me moderacija banuje. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smrtokapa said:

Evo npr. ja tebi kažem da je ateizam izopačena ideologija protivna ljudskoj prirodi i moralu, koja je dovela do najvećih stradanja u istoriji čovečanstva i tek će da dovede ako nastavimo ovako.

A ti se trigeruješ i prijaviš mi post da me moderacija banuje. 🙂

 

Ljude ne trigeruju ocigledne neistine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, goldberg said:

 

Te dve stvari nisu ni priblizno iste - kod ravnozemljastva se govori o obliku planete sto ne govori nista o moralu ili vrednostima koje prihvatamo kao vazne u zivotu.

 

Ateisti kroz istoriju i nisu bili ismevani nego se smatralo da odsustvo vere u Boga znaci i odsustvo bilo kakvog morala kod takvih ljudi. Sto, naravno, nije tacno, svako od nas ima neke moralne stubove na osnovu kojih gradi svoj zivot i odlucuje sta je pogresno, a sta je ispravno, sta dobro, a sta lose. Opet, to vazi i u drugom pravcu - kada ateisti ismevaju vernike razlikuju se nacionalisticki napadi (u sta spada i to paljenje Kurana), napadi na verske institucije (crkva, dzamija, pojedini svestenici, pojedini imami) i napadi na samo verovanje u kojem se i koristi ravnozemljastvo kao primer. Jer, kao sto ravnozemljas veruje da zemlja nije okrugla uprkos dokazima u suprotno, tako i vernici sirom sveta rade to isto.

 

Samo, time ulazimo u dublje filozofske rasprave jer ne mozemo da koristimo jedan argument kao napad na necije verovanje, a onda da ga zaboravimo ako se ne slaze sa nasim uverenjima. Na primer, hriscani smatraju/veruju da Bog postoji i da je zato vazno zivot provesti sto moralnije jer postoji i neki veci smisao stvoren za sve nas. Neko ko u to ne veruje ce samo da kaze da ne postoji razlog zasto bi univerzum mario da li je neko dobar, los, da li se neko bavi prodajom narkotika ili pomaze siromasnima. Medjutim, taj princip vazi za sve, pa smo opet na pocetku - svako od nas mora da odredi zasto je nesto dobro ili lose i zasto je vazno da radimo dobre, a ne lose stvari.

 

Zakljucak bi bio da niko nikome ne sme da namece svoja verovanja, ali svako ima pravo da veruje u sta hoce, dok god ne veruje da je potrebno nametati svoja verovanja drugima.

Rekao si neke stvari sa kojima se slazem, ali gresis u samoj postavci - to da je neko ravnozemljas govori mnogo vise o vrednostima i moralu, a i o psihi te osobe nego sto o istom govori o veri. Ravnozemljasi su po pravilu anarhisti ili ekstremni desnicari, zeljni paznje, pate od mesijanskog kompleksa, imaju problem sa autoritetom i cesto su imali ili imaju porodicne probleme ili traume iz detinjstva, autsajderi su i u njima se akumulira bes. Zele da stvore novo drustvo na rusevini starog ali ne znaju kako, ali takodje su i konzervativni i tradicionalni po nekim parametrima jer imaju negativan stav o modernom drustvu pa se onda na ravnozemljastvo naslanja svaka teorija zavere ili pokret koji napada establisment i oni to piju kao beba majcino mleko upravo zbog toga sto njihov psihicki sklop i moralno-vrednosni sistem radja ravnozemljastvo a ne obratno.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Ja ne razumem kako bi se suvislo mogao vredjati ateizam. Ateizam je besmisleno vredjati jer ne utice ni na koga. Kao da vredjas ljubitelje haiku poezije. Ako to spustimo i na licni nivo, vredjanje konkretnog ateiste ja ne znam sta bi iko mogao da kaze da se ateista uvredi. Moze samo da se smeje. Da li je neko nekada cuo za uvredjene ateiste? Uvredjene vernike gledamo svaki dan.

 

Zapravo, citava zajednica ateista na redditu je zasnovana na mrznji prema religijama, kao reakciji na mrznju koji su ih obasipali njihova porodica ili rodjaci/prijatelji vernici.

 

Ako ti neko kaze da ne mozes da budes moralan ako ne verujes u Boga, ne znam, po meni je to uvreda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Smrtokapa said:

Isto kao, šta znam, liberalizam, fašizam, komunizam, demokratija, feminizam i ostali izmi i tije.

 

Evo npr. ja tebi kažem da je ateizam izopačena ideologija protivna ljudskoj prirodi i moralu, koja je dovela do najvećih stradanja u istoriji čovečanstva i tek će da dovede ako nastavimo ovako.

A ti se trigeruješ i prijaviš mi post da me moderacija banuje. 🙂

Ovo sto kaze JT. Na ovo covek moze samo da se smeje ili da zajebava sagovornika jer je toliko glupo da nema smislene diskusije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma na stranu to, nego sam se potrudio da izvređam ateizam najbolje što mogu za ovako kratko vreme, a da pritom ne vređam ateiste kao ličnosti, što je druga stvar. Mislim, u redu je da neko iznese ovakav stav o ateizmu, ali nije u redu da se kaže da Meka kao bezbožnika treba baciti sa Zastavinog solitera, a izgleda da pojedini ne uviđaju razliku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

 

Zapravo, citava zajednica ateista na redditu je zasnovana na mrznji prema religijama, kao reakciji na mrznju koji su ih obasipali njihova porodica ili rodjaci/prijatelji vernici.

 

Ako ti neko kaze da ne mozes da budes moralan ako ne verujes u Boga, ne znam, po meni je to uvreda.

Ima nameru da uvredi, ali kako da te uvredi covek koji pripada grupi koja misli da ce izmedju smrkanja koksa sa bujnog poprsja prijateljica noci i uterivanja dugova za mafiju da okaje grehe tako sto nosi zlatnu krstacu od pola kila oko vrata i krsti se kad prolazi pored crkve? Mislim, bio bih bas mnogo velika budala da me tako nesto uvredi.

2 minutes ago, Smrtokapa said:

Ma na stranu to, nego sam se potrudio da izvređam ateizam najbolje što mogu za ovako kratko vreme, a da pritom ne vređam ateiste kao ličnosti, što je druga stvar. Mislim, u redu je da neko iznese ovakav stav o ateizmu, ali nije u redu da se kaže da Meka kao bezbožnika treba baciti sa Zastavinog solitera, a izgleda da pojedini ne uviđaju razliku.

Mozda je prigodno, ionako kazu da je u obliku kukastog krsta. Otud i moja ljubav ka Nemackoj.

Link to comment
Share on other sites

@Smrtokapa

Može se ateizam kritikovati, ali ti je primer bio loš. Recimo, ateizam doprinosi depresiji, to je skoro pa čvrsto dokazano, jer su ateisti svesni da ne postoji nešto iznad njih, nešto što ih nadgleda, neko večno pravičan, čvrste ruke, koji sve vidi i koji će na kraju sve urediti na pravičan način. Ateizam te uči da si sam odgovoran za svoj život, da te niko zapravo ne štiti. 

 

To je teško progutati, tako da sa stanovišta čoveka koji je od postanja bio jedna društvena, čoporativna životinja koja se uzdala u svevišnje dobro, to saznanje nije nikakva usluga mentalnom zdravlju. Sa druge strane, mnogi ljudi koji su posrnuli u životu, nakon što bi im neko pomogao, našli su toplinu u zajednici sa vernicima. Ima vera svoje prednosti, posebno na duhovno stanje nekog čoveka, pojedinca kao člana grupe. Ali ovo kako se danas vodi organizovana religija svakako nije ono što treba čoveku.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, goldberg said:

 

Zasto je zbog toga hriscanstvo (i svaki drugi verski sistem koji u sebi ima verovanje u spasenje na onom svetu) pacenicko?

 

Uf, sada idemo u veliki oftopik, ukratko, za hrišćane je put koji Hrist prelazi od Herodove palate do Golgote noseći svoj krst alegorija na ovozemaljski život, poznatiji još i kao Via Dolorsa tj. put bola, te ih zbog tih patnji očekuje carstvo nebeseko. Islam i judaizam su sa te strane mnogo pragmatičniji, u smislu daj da vidimo šta možemo da uradimo za tebe sada.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

@Smrtokapa

Može se ateizam kritikovati, ali ti je primer bio loš. Recimo, ateizam doprinosi depresiji, to je skoro pa čvrsto dokazano, jer su ateisti svesni da ne postoji nešto iznad njih, nešto što ih nadgleda, neko večno pravičan, čvrste ruke, koji sve vidi i koji će na kraju sve urediti na pravičan način. Ateizam te uči da si sam odgovoran za svoj život, da te niko zapravo ne štiti. 

 

To je teško progutati, tako da sa stanovišta čoveka koji je od postanja bio jedna društvena, čoporativna životinja koja se uzdala u svevišnje dobro, to saznanje nije nikakva usluga mentalnom zdravlju. Sa druge strane, mnogi ljudi koji su posrnuli u životu, nakon što bi im neko pomogao, našli su toplinu u zajednici sa vernicima. Ima vera svoje prednosti, posebno na duhovno stanje nekog čoveka, pojedinca kao člana grupe. Ali ovo kako se danas vodi organizovana religija svakako nije ono što treba čoveku.

Ovo je nesto sasvim drugo i zahteva bas obimnu diskusiju, ali takodje mislim da nema veze sa ovim o cemu smo do sada pricali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

Ovo je nesto sasvim drugo i zahteva bas obimnu diskusiju, ali takodje mislim da nema veze sa ovim o cemu smo do sada pricali.

 

Dobro, kada se bavimo takvim ozbiljnim pitanjima uvek postoji rizik da odemo previše u širinu. Znam šta ste vi diskutovali i ono što sam prvo napisao je bio odgovor na to. Dakle, ako određenim iskazima ubodeš nečiju senku, možeš očekivati da se taj trigeruje, da reaguje burno. Tako. primera radi, mnogi zlostavljači bi se burno pobunili da ih tako nazoveš a onda im se desi žuta minuta gde se njihova senka iskaže na pravi način. S druge strane ako nekome kažeš nešto što je potpuno netačno i čega je ovaj svestan da je netačno, može eventualno da ti se desi podsmeh. Nikako trigerovanje.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, robespierre said:

 

Uf, sada idemo u veliki oftopik, ukratko, za hrišćane je put koji Hrist prelazi od Herodove palate do Golgote noseći svoj krst alegorija na ovozemaljski život, poznatiji još i kao Via Dolorsa tj. put bola, te ih zbog tih patnji očekuje carstvo nebeseko. Islam i judaizam su sa te strane mnogo pragmatičniji, u smislu daj da vidimo šta možemo da uradimo za tebe sada.

 

Pa ono, zivot i jeste put bola, nije to sad nesto novo receno. Takodje, mislim da se hriscanstvo ne svodi na poruku da je zivot besmislen, to je bilo karakteristicno za gnosticizam.

 

Tu se patnja vidi kao mogucnost iskupljenja, tipa patnje Raskoljnikova u "Zlocinu i kazni" u progonstvu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Luchifer89 said:

Aj ovako - ja sam spreman da budem vređan/ismevan po pitanju ateizma, da li su vernici spremni da budu vređani/ismevani po pitanju svojih verovanja?



 

Ne po pitanju ateizma, jer imas svoju veru cim se potpisujes Lucifer, a na slici ti piramida, ateisti ne veruju u palog andjela😉

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni said:

Ne po pitanju ateizma, jer imas svoju veru cim se potpisujes Lucifer, a na slici ti piramida, ateisti ne veruju u palog andjela😉

Nije piramida nego prizma koja razlaže beo zrak u dugine boje - dakle čista nauka ili ti laboratorijska vežba iz fizike.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Luchifer89 said:

Nije piramida nego prizma koja razlaže beo zrak u dugine boje - dakle čista nauka ili ti laboratorijska vežba iz fizike.

 

 

Evo ne znam lucifere, ja vidim trougao, ti kod mene vidis prase😁

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...