Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

40 minutes ago, goldberg said:

Zato nije bilo nikakvih povika kada je FKP prodavao najbolje igrace nakon plasmana u LS (sto je lopovluk nevidjene vrste),

U vreme prve LŠ je bila aktuelna jedna od podela pri čemu je veliki broj navijača bio protiv uprave bez obzira na taj uspeh. Godinu dana kasnije, nakon Artmedije i Tikve je nastao haos pa su Zec iBik razvlačeni kao retko koja uprava bilo gde kod nas.

 

Kad je bila druga LŠ takođe je veliki broj navijača bio protiv Đure frizure i bile su velike rasprave oko uprave, bez obzira na rezultate. Nakon Stanojeve smene je čak bio i skup podrške na kome je bilo više stotina ljudi, a Đura je sve više teran u tri lepe. Naravno, sve vreme je bilo i onih kojima je jedini argument bio taj da smo ispred Zvezde ali bez obzira na sve prilično je letelo perje. 

 

Čisto da malo razbijem post koji recikliraš 967. put.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U svakom od tih 967 postova sam pisao istu stvar, pa cu tako i u ovom, 968. postu:

 

Djuric i Zecevic nikada nisu bili optuzivani da su instalirani od strane drzavnog vrha da bi samo krali zbog toga sto rival mora da bude prvi. Zato i imamo paradoksalnu situaciju da navijaci stranku koja obasipa njihov klub parama smatraju za protivnikom kluba koji zeli da ga unisti. Nesto sto niko nije ni pomislio da kaze za stranku koja se nikada nije ni potrudila da uloze koji milion vise niti da spreci slabljenje LS timova. Zasto - pa zato sto je vecini navijaca jedino bitno da Partizan bude prvi, a Crvena zvezda druga, a sasvim je sporedno da li se krade i sta se radi u Evropi. Jer, da jeste bitno, onda bi se vrh DS prozivao da radi protiv kluba (gle cuda, vrh DS jeste prozivan, ali od druge strane koja je tada bila druga u fudbalu i kosarci i po budzetu i po rezultatima). 

Link to comment
Share on other sites

Konteksti, tj. političko okruženje su potpuno drugačiji. Tada je političare najviše zanimalo da izvlače pare iz klubova, ostalo je bilo sporedno. Pored toga, nisi imao vrhovnog vođu od čije dobre volje zavisi gde će se usmeravati pare.

 

Pljuvala se uprava itekako, 

najviše zbog toga što je u Evropi uglavnom bio mućak a pare su nestajale. Ponavljam, bilo je onih koji su se zadovoljavali domaćim titulama ali je opšte nezadovoljstvo bilo veliko.

 

FKP je uglavnom bio plen SPS-a, slabo su se tu demokrate pitale. A jug jeste skandirao protiv Tadića, ali iz drugih razloga. Ali ponavljam, potpuno drugačije okruženje je bilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Konteksti, tj. političko okruženje su potpuno drugačiji. Tada je političare najviše zanimalo da izvlače pare iz klubova, ostalo je bilo sporedno. Pored toga, nisi imao vrhovnog vođu od čije dobre volje zavisi gde će se usmeravati pare.

 

Slazem se da nisi imao vrhovnog vodju, ali to je pre svega domen politike, a ne sporta - meni i tebi se ne dopada lik i delo sadasnjeg predsednika, ali su zamerke na politickoj osnovi (da ih sad ne navodim, ima PDF Politika za to).

 

A itekako je i tada politika uticala na odnos snaga na sportskom polju, zato su se Delije i bunile protiv Tadica (koji je oznacen kao personifikacija tadasnje vlasti).

 

1 hour ago, Barkley#34 said:

Pljuvala se uprava itekako, 

najviše zbog toga što je u Evropi uglavnom bio mućak a pare su nestajale. Ponavljam, bilo je onih koji su se zadovoljavali domaćim titulama ali je opšte nezadovoljstvo bilo veliko.

 

Pljuvala se, ali hajde iskreno - ko je smatran vecim zlom, Zecevic, Djuric ili Vazura/Vucelic? Ponovicu, Zecevic i Djuric su lopovi koji su pokrali novac od dve LS, nesto sto ni Vazura ni Vucelic nisu mogli jer se klub nikada nije ni plasirao u LS kada su oni vodili klub. Ne znam, meni bi bilo logicno da se Djuric smatra najvecim zlom, a ako to nije slucaj razlog su domace titule i to sto je klub bio ispred FKCZ.

 

Evo, pogledaj kosarku - do 2018. nije bilo toliko novca, dosao je Mijailovic i klub je doveo vrhunske trenere, kasnije i vrhunske igrace. I opet se taj isti Mijailovic proziva samo zato sto nije zavrsio ispred KKCZ. Naravno, ti ces da kazes da je lose sto jedan covek odlucuje o svemu, ali tu je akcenat bitan - tvoj akcenat je na "jedan covek", a vecini navijaca Partizana na "odlucuje o svemu". Dakle, nije problem kako se donose odluke, nego koje odluke se donose.

 

Dovoljno je samo da KKCZ zavrsi u EC i sledecu sezonu bude nekonkurenta i vise se nece cuti "Vucicu, pederu" u Areni.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Son_of_a_gun said:

Daš ljudima da budu stvarno ponosni na nešto u svojim životima, život dostojan čovjeka,

 

Ovo je suština.  Beda u kojoj ljudi žive čini da je "sport" jedini izvor neke radosti, naravno i konstantan generator razočarenja.

Sve je ovde na n-ti stepen u odnosu na "normalan" svet gde ljudi rade za normalne novce, pa priušte nešto sebi, svojoj porodici, a sport nedeljom pogledaju na TVu pa prebace kanal ili odu negde na izlet, na put... 

 

Još je moj ćale 70ih govorio "Najlepši dan je nedelja kad je večiti derbi - svo đubre ode na stadion i grad je tako lep i čist..."

A bio je Zvezdaš.  Onaj koji nedeljom popodne sluša radio prenose dok nešto drugo radi...

 

Ja navijam (govorim o košarci) i za Zvezdu i za Partizan kad igraju protiv stranih timova, a kad igraju jedan protiv drugog za onog ko trenutno gubi... i zaboravim rezultat minut po završetku.  Moj klinac naginje (iz raznih, razumljivih, razloga) ka Partizanu, ali ga zabole da ide na stadion / u Halu, u masu, na teren ide isključivo da igra. I najviše voli kad "tuče" baš Partizan.

 

"Navijačka" sranja i prepičkavanja su za neostvarene koji utehu za svoju mizerijju traže u uspesima (veštini, potezima, medaljama, zarađenom novcu...etc.) drugih. 

I nije, naravno, specifičnost samo "ovih prostora".

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kad bi stvari bile tako crno-bele.

 

Bila je i ona izreka kako je derbi najbolje vreme za žene da prevare svoje muževe jer su svi na stadionu, ali ostaje problem što nemaju s kim da ih prevare. Ne znam da li je tako bilo, samo citiram. 

 

"U normalnom svetu pogledaju utakmicu na TV-u pa prebace kanal" - u stvarnosti, u "normalnom svetu" su stadioni i hale puni, i to ljudi različitog doba i socijalnog statusa.

 

To što smo u posvećenosti klubu kao i u prepucavanju sa rivalima skrenuli u patologiju, kao i u mnogo čemu drugom, ne znači da u "normalnom svetu" samo neostvareni osećaju sličnu strast. Primera koliko hoćeš. Donekle to važi i za Srbiju jer koliko god da nam je mafijašenje ogadilo sport i dalje ima ostvarenih, uspešnih i kompletnih ljudi koji prate svoj klub.

 

@goldberg Šta će biti videćemo, ja mislim malo drugačije od tebe ali sačekaćemo. Nije mesto da dalje razvijamo raspravu, moje je samo da ti ukažem da neke stvari nisu bile onakve kakvim si ih predstavio. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, fancy said:

Ja navijam (govorim o košarci) i za Zvezdu i za Partizan kad igraju protiv stranih timova, a kad igraju jedan protiv drugog za onog ko trenutno gubi... i zaboravim rezultat minut po završetku.

 

Nadam se da se ne nerviras, jer bi to bili najgluplje potroseni zivci ikada, ocito te bas zabole ko ce da pobedi, pa se nadam da se bar ne sekiras tokom utakmice, a kada ima puno smena vodjstva, mogu samo da se dosecam, sto kaze Sojic.

 

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Donekle to važi i za Srbiju jer koliko god da nam je mafijašenje ogadilo sport i dalje ima ostvarenih, uspešnih i kompletnih ljudi koji prate svoj klub.

 

Ne kaze se dzabe za nekoga "do podne mrzi sebe, a od podne ceo svet". Onaj ko ima kapacitet da mrzi nekoga, najpre mrzi sebe i svoj zivot. Ostvareni ljudi idu na utakmice da se opuste i uzivaju jer kapiraju poentu sporta za gledaoce - ZABAVA. Isfrustrirani idu da se dokazuju, mrze, dobacuju, vredjaju...jer nemaju svoj zivot.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

To što smo u posvećenosti klubu kao i u prepucavanju sa rivalima skrenuli u patologiju, kao i u mnogo čemu drugom, ne znači da u "normalnom svetu" samo neostvareni osećaju sličnu strast. Primera koliko hoćeš. Donekle to važi i za Srbiju jer koliko god da nam je mafijašenje ogadilo sport i dalje ima ostvarenih, uspešnih i kompletnih ljudi koji prate svoj klub.

 

Slažem se, samo moram malo "odbraniti" fensija ovde, jasno mi je na šta je aludirao - puni su stadioni i hale i vanka, ali se drugačije doživljava sport. I sam pratiš NBA, znaš da tamo dođu da gledaju igrače, mi im se podsmevamo kako je to "cirkus i košarka bez strasti". Što nije tačno, strasti ima samo nije usmerena na destrukciju i međusobno upiranje prstom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Protiv Reala treba zvati Bodirogu kao pocasnog gosta, i staviti ga da sedne pored Milana Tomica



 

5 dana

 

Možda pokušaj fore, ali i implicitni poziv na nasilje, koji u trenutnoj situaciji ne može da donese ništa dobro na KKCZ temi.

 

 

 

Mislim da je svakome jasno da je ovo bila fora, mada razumem da niste zeleli da ostavite ni trunku prostora da neko to shvati kao poziv na nasilje. Ali zar nije 5 dana puno za ovako nesto? 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, СтелаРоса said:

Mislim da je svakome jasno da je ovo bila fora, mada razumem da niste zeleli da ostavite ni trunku prostora da neko to shvati kao poziv na nasilje. Ali zar nije 5 dana puno za ovako nesto? 

 

Znas kako se kaze - cuti, mnogo je samo kad biju. 

 

  

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Barkley#34 said:

Kad bi stvari bile tako crno-bele.

 

Bio bi to san svakog Grobara :s_d:

 

1 hour ago, John Terry said:

Nadam se da se ne nerviras, jer bi to bili najgluplje potroseni zivci ikada

 

Ma opušteno, cenim ja naše, kod Zvezde mi super kakav su tim napravili od uglavnom naših igrača (I, da, žao mi je što ih zajebavaju za Kampaca) kod Partizana gotivim kako je Žoc sastavio tim mada imam neke male zamerke na niskim pozicijama... i želim i jednima i drugima da idu do kraja :18:

 

Nisam ja hejter, let sport be fun :classic_biggrin: 

(ovo ispade ko ona meme: le tits now!)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da cu pomoci Kuperu, ali ovaj ban je totalna lakrdija. Do pre neki dan se kacio tweet sa Ostojom i Sasom Kovacevicem u speedo gacama (sto je samo po sebi problematicno zbog speedo gacica, ali ajde) uz neku pricu o ljubavnim odnosima, pa se nije dozivljavala kao provokacija falsifikatima, privatnim slikama, sta ti ja znam vec je samo bilo degutantno. Dopis koji je Kuper okacio je bio prepun gramatickih gresaka, navodno je poslat u nedelju u 16h i nigde po novinama se nije pojavio, a klikce se sve u 16 u napetim vremenima po portalima i tviterima, najjace da je nekoga obmanuo. Kacila se i nekakva tabela gde je Partizan KK Ujedinjene Nacije pa se nije kukalo na falsifikate, da ne izvlacimo sada kakve sve slike su se delile i van tate, zaista nidje veze. Bas je lose sto ste ponovo podlegli pritisku istih likova.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ćemo pošteno, ban Kuperu zbog "falsifikata" na tati je baš apsurdan. Pa tema valjda i služi za doskočice poput te, neverovatno mi je da je čovek popio ban zbog nanete duševne boli ; jer su se Zvezdaši koji su naleteli na to - potresli. Svašta

Link to comment
Share on other sites

Škakljiva situacija za moderaciju, donekle razumem šta su hteli da postignu ovime, iako je pogrešno.

 

Banuješ Kupera - rešavaš višednevni nalet senzitivnih ljudi koji su ubeđeni da trpe nepravdu, a i poništiš činjenicu da nekolicina nije shvatilo očiglednu zajebanciju.

Ako ga ne banuješ - diskretno si rekao nekome da je ispao glup i detinjast, jer to znači da reaguje zbog svoje greške, manjka razumevanja, i preosetljivosti na temu.

 

I kada se tako postave stvari, nekako se čini da će lakše Kuper da podnese koji dan hlađenja, nego što bi drugi podneli činjenicu da njihova bol nije validirana.

 

Kratkoročno, razumljiva odluka, dugoročno, greška, jer ohrabruje određeni model ponašanja i ubuduće. Rešava trenutnu situaciju, ali šalje pogrešnu poruku da je problem u Kuperovoj forici.

 

Ovde se radi o ljudima koji relativno aktivno učestvuju na istom tom 'Tati', i deo su sveopšte zajebancije.

A mnogima fali najbitniji segment da bi to bilo funkcionalno i imalo ikakvog smisla: DEAL WITH IT!

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Instinkt said:

Ako ćemo pošteno, ban Kuperu zbog "falsifikata" na tati je baš apsurdan. Pa tema valjda i služi za doskočice poput te, neverovatno mi je da je čovek popio ban zbog nanete duševne boli ; jer su se Zvezdaši koji su naleteli na to - potresli. Svašta

 

Ako ponovite ovo (bold) jos koji put, mozda ce postati istina. Za vas barem 😄 

 

A istina je da je procitan na keca i ismevan zbog toga. 

 

E sad, kad znamo da nikakvu dusevnu bol nije naneo, i da nije zbog toga banovan, pravo pitanje je zasto je banovan?

 

Pa ja bih rekao zato sto se zajebava sa falsifikatima koji su ozbiljni. Ako se dobro secam, isto je dobio ban i za falsifikovanje Tee Katai. To nisu fore i fazoni. To je ruzno i opasno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odrapili ste Ta'verena 5 dana, razumljivo, samo bi valjalo skrenuti pažnju i forumašu kom je odgovorio na post da je izraz pobegao sa lopate za još uvek živog, zdravog i pravog čoveka u najmanju ruku morbidan. Nismo u Maratoncima. Što se Kupera tiče, jasno je da moderacija želi da bude maksimalno, kako se to ovde posprdno nazvalo, politički korektna, tako da razumem ban i preživeće on to. Ali s druge strane jasno je već da Kuper samim svojim postojanjem na forumu provocira mnoge, iako se svesno okupljaju na temi čija je svrha upravo to - provokacija. A to se ne rešava banovima. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

A to se ne rešava banovima.

Kako bi ti to resila? 

 

Nije sprdnja, ozbiljno pitam. Kao sto sam i SOAG-a pitao. Sta su predlozi? Evo, ja predlog trenutno nemam, cim mi nesto padne na pamet, sam sebe pokopam kontra argumentima. Da li pustiti, da li poostriti, da li gasiti Tatu, sta... ? 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Ako ponovite ovo (bold) jos koji put, mozda ce postati istina. Za vas barem 😄 

 

A istina je da je procitan na keca i ismevan zbog toga. 

 

E sad, kad znamo da nikakvu dusevnu bol nije naneo, i da nije zbog toga banovan, pravo pitanje je zasto je banovan?

 

Pa ja bih rekao zato sto se zajebava sa falsifikatima koji su ozbiljni. Ako se dobro secam, isto je dobio ban i za falsifikovanje Tee Katai. To nisu fore i fazoni. To je ruzno i opasno. 

 

Ovde se ispoljava još jedan od problema naše psihe generalo.  Svakako bi valjalo da razmišljamo i pojašnjavamo bolje kad može, jer se često ljudi pronalaze u nečemu zbog osećaja pripadnosti.

 

Iz neke pristojnosti se u upisima nužno ne imenuje svaki forumaš na kojeg se odnose, a uglavnom bi iz konteksta i svih prethodnih upisa trebalo da je očigledno.

 

A kada se u određenom kontekstu napiše 'mi' i 'vi', izbija ta potreba da se identifikujemo, iako konkretna situacija nema nikakve veze sa nama, kao kod tebe sad u ovom slučaju. U boldovanoj rečenici koju si citirao, ti si proizvoljno pročitao 'SVI ZVEZDAŠI', i odgovorio na osnovu toga u stilu: 'Ja sam Zvezdaš, nije me zabolelo, provalio sam ga na keca, ti lažeš, idemo dalje.'

 

Nema potrebe da se pronalaziš u 'Zvezdaši' u tom slučaju, jer se očigledno ne odnosi na tebe.

 

Neki ljudi su se zaleteli, neke je zabolelo, i to je očigledno na osnovu njihovih reakcija, i gle čuda, oni su Zvezdaši, a ti nisi jedan od njih.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...