Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

meni porazno deluje da se ovako razmislja u srbiji 21og veka. porazno jer su jasne naznake zamene teza, bekstva od odgovornosti i potpuno odsustvo bilo kakvog suocavanja sa istinom pa su za sve krivi tamo neki a ne ludacka politika koju smo sprovodili. jezivo.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Fakat je da smo mi mnogo zasrali i da je na nama ogromna odgovornost za tu 99. Ali, kakve veze to ima sa ponasanjem navijaca Zalgirisa i sa vredjanjem Srbije. A vredjana je Srbija na toj utakmici. A zastavu su stavili da bi provocirali

Sumanuto je bezati od odgovornosti za sva sranja koja su ovde radjena jer je cinjenica da smo mi najvise zasrali.

No, koji pridev staviti uz one koji na ovom forumu imaju opravdanja za sva moguca sranja koje izazivaju oni koje podrzavaju. Od pecuraka nad gradovima, pa do klanice za koju skoro preminula kaze da je vredela i pored toliko mrtve dece. Pa se tako doslo do situacije da svako ko kritikuje ponasanje zapada odmah bude strpan u kos putinovog obozavatelja i slicno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Otprilike, kao da kažeš odlično, zato mi je danas loše leglo pivo.

 

Znaš, uajni, ni u svakodnevnim ljudskim aktivnostima a kamoli u odnosima između država i/ili vojnih saveza ne postoji džoker koji može neku stranu da oslobodi odgovornosti za činjenje i krivice za eventualne negativne posledice istog samo zbog toga što postoje odgovornost i krivica na drugoj strani (postoji eventualni džoker u vidu tate koji plaća sve račune ali to je druga tema). Drugim rečima, svako sranje koje neko napravi ne znači da unapred abolira sve ostale za ono što rade ili će da urade. To znaju čak i oni koji se bave plemenitim zanimanjima, tipa vatrogasac, lekar ili socijalni radnik, pa naravno da će važiti i za moćni vojni savez.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Barkley#34 said:

Da ne idem dalje, izvoli.

 

Pa i ne treba da ideš dalje. To što je naš politički vrh pravio greške ne znači da NATO ne snosi glavnu odgornost (i krivicu) za to bombardovanje. Za svaki politički akt kroz istoriju odgovoran je isključivo onaj ko ga poteže, inače bismo tako mogli da obrazložimo i aboliramo gomilu zločina. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

14 hours ago, HAMMER said:

meni porazno deluje da se ovako razmislja u srbiji 21og veka. porazno jer su jasne naznake zamene teza, bekstva od odgovornosti i potpuno odsustvo bilo kakvog suocavanja sa istinom pa su za sve krivi tamo neki a ne ludacka politika koju smo sprovodili. jezivo.

Zamena teza je i ovo sto ti pises i takodje je porazno

Da, krivi su I tamo neki, i to mnogo su krivi

 

Reci da je srbija izgubila kosovo zbog ludacke politike, zbog ubijanja, zlocina, hladnjaca, budaletina i hostaplera na celu drzave... ok, samo sta smo imali sa druge strane, pa nije to nezavisno kosovo nastalo na nekoj demokratiji ili famoznim ljudskim pravima nego takodje na zlocinima, terorizmu, proterivanju, zaplasivanju, svercu svega i savcega od droge preko oruzija do ljudskih organa i sve to pod nekim cudnim u najmanju ruku "nema cekanja na carini, u stranu se gleda" ponasanja istih tih koji se gade ove "nase" ludacke politike

Ako nekom moze sloba da bude opravdanje da stane na stranu ovk-a, ok cilj opravdava sredstva samo molim vas bez prica onda o demokratiji, ljudskim pravima, slobodi izbora i ostalim prodavanjima muda za bubreg, kazes lepo sila boga ne moli i cao zdravo

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DameTime said:

 

Pa i ne treba da ideš dalje. To što je naš politički vrh pravio greške ne znači da NATO ne snosi glavnu odgornost (i krivicu) za to bombardovanje. Za svaki politički akt kroz istoriju odgovoran je isključivo onaj ko ga poteže, inače bismo tako mogli da obrazložimo i aboliramo gomilu zločina. 

 

kada kažeš "politički vrh pravio greške", tamo gde umesto "greške" treba da stoji "zločine", upravo aboliraš(te) jednu gomilicu istih.

 

a ja nigde nisam ni napisao da je nato-bombardovanje ispravna stvar, već da smo sami krivi što nam se desilo.

a desilo nam se zato što ne vidimo problem u svojim postupcima, odnosno, uvek je neko nešto a mi smo samo reagovali na nekoga & nešto.

 

zato su danas na vlasti vučić, dačić i vulin = tri druga igrača zločinačkih franšiza iz 90ih pod imenima sps, srs i jul.

na vlasti su jer smo mi zaključili da smo bili u pravu a neko drugi (mnogi) pravili nepravde.

 

zato nikada ne vidimo the writing on the wall sve dok nam zid ne padne na glavu. 

 

edit typo

Edited by uini
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

kada kažeš "politički vrh pravio greške", tamo gde umesto "greške" treba da stoji "zločine", upravo aboliraš(te) jednu gomilicu istih.

 

a ja nigde nisam ni napisao da je nato-bombardovanje ispravna stvar, već da smo sami krivi što nam se desilo.

a desilo nam se zato što ne vidimo problem u svojim postupcima, odnosno, uvek je neko nešto a mi smo samo reagovali na nekoga & nešto.

 

zato su danas na vlasti vučić, dačić i vulin = tri druga igrača zločinačkih franšiza iz 90ih pod imenima sps, srs i jul.

na vlasti su jer smo mi zaključili da smo bili u pravu a neko drugi (mnogi) pravili nepravde.

 

zato nikada ne vidimo the writing on the wall sve dok nam zid ne padne na glavu. 

 

edit typo

 

Šta ja aboliram? Ajde prvo batali učitavanje ljudima kad pišemo ovde. Ne pada mi na pamet da ozbiljno raspravljam s nekim ko tvrdi da smo krivi što smo bombardovani. Još samo da napišeš malo su nas bombardovali i da tvoja kolekcija nebuloza bude kompletna.

 

To "mi smo uvek u pravu" se pretvorilo u "hajde da tvrdimo da smo krivi i potpuno isključimo odgovornost drugih" - a i jedno i drugo je pogrešno, bukvalno sa svakog stanovišta. Pazi molim te, ti prihvataš neku odgovornost, niti razmišljaš o istorijskim činjenicama, niti poštuješ elementarnu logiku. Ni u jednom univerzumu mi smo povukli neki potez = mi smo krivi što nas bombarduju. Inače bi neko za tu "gomilicu" naših zločina mogao da kaže: čekaj, neko tamo je povukao potez a mi smo odgovorili, oni su krivi! Kao što smo mi, kako voliš da kažeš, odgovorni i krivi za te zločine, za zločin nad nama je odgovoran i kriv NATO.

 

Bold: Pošto tražiš izbegavanje odgovornosti, evo ti školski primer istog, ne moramo ići dalje. Oni uopšte nisu na vlasti jer narod krivi NATO za bombardovanje, ali samo se ti teši.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DameTime said:

 

Pa i ne treba da ideš dalje. To što je naš politički vrh pravio greške ne znači da NATO ne snosi glavnu odgornost (i krivicu) za to bombardovanje. Za svaki politički akt kroz istoriju odgovoran je isključivo onaj ko ga poteže, inače bismo tako mogli da obrazložimo i aboliramo gomilu zločina. 

Dejm, po meni to su dva zločina, dve odgovornosti, dve krivice. U spletu događaja, te krivice imaju uzročno-posledičnu vezu, koja nije jednostrana, kako tumače likovi koji opravdavaju bombardovanje, ali nije ni ničim izazvana, s druge strane. Međutim, one ne poništavaju jedna drugu niti se mogu opravdati.

 

Priznajem da me uvek fascinira to skoro religiozno tumačenje Nato napada, u kome taj vojni savez ima ulogu nepristrasnog oruđa koje kažnjava grešnike, na isti način na koji verski fanatici predstavljaju pošasti tipa kuga, poplava, kovid. Samo se razlikuje bog koji šalje zasluženu kaznu.

 

Da se razumemo, kao što rekoh, takođe me iritira tretiranje Nato bombardovanja kao džokera s druge strane, koje prekriva i briše sve naše grehe, i u prošlosti i sada. Cenim da uini i još neki u suštini raspravljaju sa onima koji to čine, jer s izirtirani na isti način (ima i onih koji postove slične onim koji sam citirao pišu takve postove ili imaju takve stavove u RL iz drugih pobuda, ali oni su mi inače nebitni). To bombardovanje je već istorija, skoro četvrt veka je prošlo od tada, potrebna je drugačija rasprava, unormaljena. Za sadašnjost i budućnost ovog društva je opasno što taj gorki događaj polako dobija veći status u odnosu na okupaciju iz dva rata, još malo pa će se izjednačiti sa pet vekova pod Turcima. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTime said:

 

Šta ja aboliram? Ajde prvo batali učitavanje ljudima kad pišemo ovde.

 

nije učitavanje ako bukvalno citiram tvoje reči i kažem ti gde grešiš u tom pisaniju. jer to što je vlast radila u ime srbije nisu "greške"

 

Link to comment
Share on other sites

Pa i zlocini su greske ne? Ne znam o cemu onda raspravljate.

 

Medjutim nisu sve greske koje je vlast napravila bili zlocini. Bilo je gresaka i pre zlocina i to vise od decenije pre bombardovanja. Kada se albansko stanovnistvo nije jednako tretiralo kao i svi ostali. To je tinjalo i tinjalo do trenutka kad se razbuktalo i sa jedne i sa druge strane. 

 

Ostaje cinjenica da je to bila unutrasnja stvar SRJ, nasledjena jos iz SFRJ. Koja je uloga drzave Albanije i NATO-a je mnogo sira rasprava. 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kooineeperk said:

Pa i zlocini su greske ne? Ne znam o cemu onda raspravljate.

 

odlično ti ova lajna sublimira stanje u kojem se nalazimo, odnosno, gde smo u 2022.

 

mala greška = mali zločin.

zato i nemamo nikakav kritički odnos prema onome što je u naše ime učinjeno & zato imamo vušića and the funky bunch.

 

nebitno, nije da sam saznao nešto što već nisam znao.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

odlično ti ova lajna sublimira stanje u kojem se nalazimo, odnosno, gde smo u 2022.

 

mala greška = mali zločin.

zato i nemamo nikakav kritički odnos prema onome što je u naše ime učinjeno & zato imamo vušića and the funky bunch.

 

nebitno, nije da sam saznao nešto što već nisam znao.

 

Ne znam gde ti u mom upisu vidis da je bilo sta umanjujem, naprotiv, ja zalazim jos dublje u problem i kazem da nisu zlocini jedine greske koje su se desile, da je gresaka bilo jos u doba SFRJ.

 

Svaki zlocin je greska (a to je ono sto sam rekao i sto si boldovao), jer ako nije greska onda znaci da je dobra stvar? Isto tako ni jedan zlocin nije mali zlocin. Ruzno je uopste i uporedjivati zlocine tog tipa - ko je kome vise zita/kuca zapalio, kidnapovao/silovao, ukrao/oteo, ubio/masakrirao...  

Link to comment
Share on other sites

@Kooineeperk, zločin nije "greška", već metodično i unapred smišljeno uništavanje uglavnom gomilice života, kada je politika tema.

kada zločine zovemo "greškom", mi uključujemo nekakav ljudski faktor sa najboljim namerama u jednačinu i time relativizujemo strašnu stvar.

 

zamara me ova psihodelija, majkemi.

edit: mislim, greška je što si naumio da počiniš zločin & zločine, to je lolčina logike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

Ne pada mi na pamet da ozbiljno raspravljam s nekim ko tvrdi da smo krivi što smo bombardovani.

Ovde je jezik pomalo neprijatelj. Šta znači krivi što smo bombardovani? Da li to znači da smo mi kao celokupnost države Srbije sa legalno izabranim i do tada ne nasilno skinutim rukovodstvom počinili izvesne aktivnosti koje bi se mogle okarakterisati kao zločini, sistematski i sporadični te da su takve aktivnosti mogle poslužiti kao razlog (nekićereći izgovor) za vojnu intervenciju bombarderskog tipa? Pa, pazi, moguće je.

3 hours ago, DameTime said:

Još samo da napišeš malo su nas bombardovali i da tvoja kolekcija nebuloza bude kompletna.

 

I ovde se može razglabati. Da, u odnosu na neke recentne ruske bombaške uradke, mogle bi se povlačiti i kvantitativne komparacije, iako se slažem da je to neukusno.

 

3 hours ago, DameTime said:

To "mi smo uvek u pravu" se pretvorilo u "hajde da tvrdimo da smo krivi i potpuno isključimo odgovornost drugih" - a i jedno i drugo je pogrešno, bukvalno sa svakog stanovišta. Pazi molim te, ti prihvataš neku odgovornost, niti razmišljaš o istorijskim činjenicama, niti poštuješ elementarnu logiku.

 

Znači svi su krivi, svi su krljali, samo smo mi najebali? Verovatno su, i ovo nije učitavanje nego pokušaj analogije, i Ukrajinci pomalo ipak krivi jer su čačkali medveda? Zajebano je ovo i vodi u gadne puteve.

3 hours ago, DameTime said:

Ni u jednom univerzumu mi smo povukli neki potez = mi smo krivi što nas bombarduju.

 

Pa ipak je postojao izvestan uticaj Srbije na dešavanja u bivšoj SFRJ koji je donekle prouzrokovao dešavanja iz 1999?

 

3 hours ago, DameTime said:

Oni uopšte nisu na vlasti jer narod krivi NATO za bombardovanje, ali samo se ti teši.

 Ekšli, da, jesu. Ja znam da ima mnogo ljudi koji želi i voli da veruje da su na vlasti jer je narod želeo da kazni žute lopove koji su krivi za sve, a posebno Pajtića i pajtićevce, ali ne, nije tako. Država koja se nikada nije suštinski suočila sa svojim odvratnim odrazom u ogledalu nakon 5.10.2000. i kojoj nije na nivou ćelije usađen suštinski istorijski, defactovski i konačni otklon  od Miloševića, SPS, SRS, JUL i svega što je predstavljalo izabrano lice te zemlje od 1989 do 2000, je morala da se vrati na ovo što imamo od 2012te. Sa sve popovima koji čitaju Dugina, sa klincima koji desničare, sa ljubavlju prema Kralju svetskih diktatora Putinu i svime što uz to ide. Jednom rečju - nasilje i kultura istog.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

@Kooineeperk, zločin nije "greška", već metodično i unapred smišljeno uništavanje uglavnom gomilice života, kada je politika tema.

kada zločine zovemo "greškom", mi uključujemo nekakav ljudski faktor sa najboljim namerama u jednačinu i time relativizujemo strašnu stvar.

 

zamara me ova psihodelija, majkemi.

Pa ne slazem se da je to definicija "greske" i tu se zapravo samo razlikujemo - u tome kako je nesto nazvano. A sustina je ista.

 

Ovo sto ti stavljas kao definiciju je "nenamerna greska" - da je neko mozda imao dobre namere ali sticajem okolnosti nisu se realizovale i doslo je do stravicnih posledica. To ovi zlocini svakako nisu. I tu se slazem. To bi bila relativizacija. Ali ja na te zlocine ne gledam kroz tu definiciju "nenamerne greske".

 

Ni jedan zlocin ne moze da ima dobru nameru. Niti svaka greska mora da ima dobru nameru. Postoje greske koje su aktivnosti nacinjene sa predumisljajem i sa losom namerom, a ishod je takav da je to cinjenje bila greska. To hocu da kazem. Cinjenje svakog zlocina je greska samo po sebi.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Barkley#34 said:

Dejm, po meni to su dva zločina, dve odgovornosti, dve krivice. U spletu događaja, te krivice imaju uzročno-posledičnu vezu, koja nije jednostrana, kako tumače likovi koji opravdavaju bombardovanje, ali nije ni ničim izazvana, s druge strane. Međutim, one ne poništavaju jedna drugu niti se mogu opravdati.

 

Priznajem da me uvek fascinira to skoro religiozno tumačenje Nato napada, u kome taj vojni savez ima ulogu nepristrasnog oruđa koje kažnjava grešnike, na isti način na koji verski fanatici predstavljaju pošasti tipa kuga, poplava, kovid. Samo se razlikuje bog koji šalje zasluženu kaznu.

 

Da se razumemo, kao što rekoh, takođe me iritira tretiranje Nato bombardovanja kao džokera s druge strane, koje prekriva i briše sve naše grehe, i u prošlosti i sada. Cenim da uini i još neki u suštini raspravljaju sa onima koji to čine, jer s izirtirani na isti način (ima i onih koji postove slične onim koji sam citirao pišu takve postove ili imaju takve stavove u RL iz drugih pobuda, ali oni su mi inače nebitni). To bombardovanje je već istorija, skoro četvrt veka je prošlo od tada, potrebna je drugačija rasprava, unormaljena. Za sadašnjost i budućnost ovog društva je opasno što taj gorki događaj polako dobija veći status u odnosu na okupaciju iz dva rata, još malo pa će se izjednačiti sa pet vekova pod Turcima. 

 

Bold: Apsolutno, poenta i jeste da se jedno drugim ne može opravdati, tj. NATO agresija se ne može opravdati zločinima s naše strane, kojih je nepobitno i bilo. 

 

52 minutes ago, freethrow said:

Ovde je jezik pomalo neprijatelj. Šta znači krivi što smo bombardovani? Da li to znači da smo mi kao celokupnost države Srbije sa legalno izabranim i do tada ne nasilno skinutim rukovodstvom počinili izvesne aktivnosti koje bi se mogle okarakterisati kao zločini, sistematski i sporadični te da su takve aktivnosti mogle poslužiti kao razlog (nekićereći izgovor) za vojnu intervenciju bombarderskog tipa? Pa, pazi, moguće je.

 

Kakva mentalna gimnastika, kao što rekoh na ovaj način možeš sve da opravdaš.  

 

52 minutes ago, freethrow said:

Znači svi su krivi, svi su krljali, samo smo mi najebali? Verovatno su, i ovo nije učitavanje nego pokušaj analogije, i Ukrajinci pomalo ipak krivi jer su čačkali medveda? Zajebano je ovo i vodi u gadne puteve.

 

Naravno da nije tako, gde sam ja ovo napisala? Ideš uinijevim stopama i opet učitavaš. Niti se ruska agresija može opravdati postupcima od strane Ukrajine, niti se "milosrdna" agresija na nas od strane NATO može opravdati zločinima sa naše strane.

 

52 minutes ago, freethrow said:

Ekšli, da, jesu. Ja znam da ima mnogo ljudi koji želi i voli da veruje da su na vlasti jer je narod želeo da kazni žute lopove koji su krivi za sve, a posebno Pajtića i pajtićevce, ali ne, nije tako. Država koja se nikada nije suštinski suočila sa svojim odvratnim odrazom u ogledalu nakon 5.10.2000. i kojoj nije na nivou ćelije usađen suštinski istorijski, defactovski i konačni otklon  od Miloševića, SPS, SRS, JUL i svega što je predstavljalo izabrano lice te zemlje od 1989 do 2000, je morala da se vrati na ovo što imamo od 2012te. Sa sve popovima koji čitaju Dugina, sa klincima koji desničare, sa ljubavlju prema Kralju svetskih diktatora Putinu i svime što uz to ide. Jednom rečju - nasilje i kultura istog.

 

Znači ok je što smo bombardovani? I pošto još nismo smakli diktatore, da li to znači da treba opet da nas bombarduju? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Znači ok je što smo bombardovani? I pošto još nismo smakli diktatore, da li to znači da treba opet da nas bombarduju? 

 

njet. već znači da ne razumemo (ili ne želimo da prihvatimo) kakva smo sve mejdžor-sranja napravili & zašto nam se desilo bombardovanje.

simple as that. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...