Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

1 minute ago, uini said:

 

njet. već znači da ne razumemo (ili ne želimo da prihvatimo) kakva smo sve mejdžor-sranja napravili & zašto nam se desilo bombardovanje.

simple as that. 

 

Ko kaže da ne razumemo ili bilo šta ne želimo da prihvatimo? Ja ne znam o kojoj ti imaginarnoj skupini govoriš i odakle ovakve generalizacije. Po 100. put na ovom forumu ću ponoviti nešto što važi za sve situacije - to što nešto razumem ne znači da to moram da opravdam i da je to ok. Naše greške i zločini kroz istoriju su jedno (we should own up to that), ali drugo je tom pričom abolirati NATO agresiju. 

 

I da li ste ti i fritrou ista osoba pa moraš ti da odgovaraš umesto njega? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, uini said:

 

a ja nigde nisam ni napisao da je nato-bombardovanje ispravna stvar, već da smo sami krivi što nam se desilo.

8 minutes ago, uini said:

 

 kakva smo sve mejdžor-sranja napravili & zašto nam se desilo bombardovanje.

simple as that. 

 

Ovako kad napises zvuci bas prosto. Sloba and co pravili zlocine i sistematski unistavali albansko zivlje na podrucju Kosova i Metohije, narod Srbije nista nije cinio po tom pitanju, 

pravili se blesavi jos glasali za tog Slobu sto je vrsio zlocine, NATO na celu sa Amerikom nije vise mogao gledati Zlobove zlocine i jedno jutro rekao e sada vise nisi faktor mira i stabilnosti 

na Balkanu od danas si Balkanski kasapin. Za tango je potrebno dvoje. To sto vladaju repovi devedesetih u likovima Vucica Vulina i Dacica ogromna je krivica ovog zaludjenog i obescascenog naroda

ali nemoj da se pravimo blesavi pa da ne vidimo da istog tog Vucica podrzava i EU i SAD. Njima ne smeta, pa sto onda napadamo narod Srbije da glasa za njih kada ceo svet nama kaze

glasajte za njih oni vas vode u prosperitet.

 

Svako ko misli da je NATO bombardovao Srbiju iskljucivo zbog zlocina Slobodana Milosevica na Kosovu, i da je to sustinski zastita Albanskog zivlja od strane svetske policije u debeloj je zabludi.

Svako ko misli da Slobodan Milosevic sa zenom mu i sinom nije zasluzio banderu na Terazijama od strane istog tog glupavog naroda koji ga je birao i koji sada opet bira njegove naslednike... i da taj narod Srbije nije kriv za sve ovo sto nam se desava zadnjih 30 godina.. i taj je u zabludi. 

  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DameTime said:

 

. Naše greške i zločini kroz istoriju su jedno (we should own up to that), ali drugo je tom pričom abolirati NATO agresiju. 

 

nije drugo, već jedno (zločini) -> uzrokuje drugo (bombardovanje)

 

ja ne znam da li je vama neko pominjao, da li ste čuli negde za hladnjače sa mrtvim telima & masovne grobnice po batajnici?

to je ono što je pronađeno i silom prilika izloženo.

 

moj poznanik iz 90ih, veliko-srbin (kažem ovo kao predložak za poentu), koji btw ima kanadsko državljanstvo, pa se kao dobrovoljac prijavio u nekom trenutku '98e da ide na kosovo - mi je rekao "na osnovu viđemog, kapiram zašto se desilo bombardovanje a nemam želudac da ti pričam šta sam video"

 

na sve to dodaš i draymond green effect, zbog kojeg je sinoć dobio "flagrant2" u situaciji u kojem bi ostali dobili "flagrant1" - a to su ti redom dubrovnik, vukovar, sarajevo, srebrenica i na kraju kosovoae.

 

---

a ja sam ubeđen da ti i ostali sa kojima diskutujem ovde, ne razumete ili ne želite da razumete da sve ono navedeno od vukovara do kosova (sa fokusom na kosovo), niej "greška", već teđki zločini koji su ponavljani u različitim iteracijama.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Ovako kad napises zvuci bas prosto. Sloba and co pravili zlocine i sistematski unistavali albansko zivlje na podrucju Kosova i Metohije, narod Srbije nista nije cinio po tom pitanju, 

pravili se blesavi jos glasali za tog Slobu sto je vrsio zlocine, NATO na celu sa Amerikom nije vise mogao gledati Zlobove zlocine i jedno jutro rekao e sada vise nisi faktor mira i stabilnosti 

na Balkanu od danas si Balkanski kasapin. Za tango je potrebno dvoje. To sto vladaju repovi devedesetih u likovima Vucica Vulina i Dacica ogromna je krivica ovog zaludjenog i obescascenog naroda

ali nemoj da se pravimo blesavi pa da ne vidimo da istog tog Vucica podrzava i EU i SAD. Njima ne smeta, pa sto onda napadamo narod Srbije da glasa za njih kada ceo svet nama kaze

glasajte za njih oni vas vode u prosperitet.

 

Svako ko misli da je NATO bombardovao Srbiju iskljucivo zbog zlocina Slobodana Milosevica na Kosovu, i da je to sustinski zastita Albanskog zivlja od strane svetske policije u debeloj je zabludi.

Svako ko misli da Slobodan Milosevic sa zenom mu i sinom nije zasluzio banderu na Terazijama od strane istog tog glupavog naroda koji ga je birao i koji sada opet bira njegove naslednike... i da taj narod Srbije nije kriv za sve ovo sto nam se desava zadnjih 30 godina.. i taj je u zabludi. 

 

sve što si napisao se apsolutno uklapa u ono što pišem na ovim stranama: 

mi ne želimo ili ne možemo da vidimo naše zločine ("greške" hehe) i uvek tražimo širu sliku koja će naći opravdanje za to što je urađeno u naše ime.

 

sve okej, nisam drugačije ni računao da se razmišlja, prosto zato što bi sada bili u nekom drugom kontekstu a ne u vućiž-lendu nakon milošević-lenda u kojem je vučić bio faktor pola karijere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

mi ne želimo ili ne možemo da vidimo naše zločine ("greške" hehe) i uvek tražimo širu sliku koja će naći opravdanje za to što je urađeno u naše ime.

To što besomučno ponavljaš ovo ne znači da je to tačno i jedino moguće. To je samo još jedan pokušaj generalizacije. Koliko sam video ni Barkli, ni Dame ni Fender nisu napisali niti smatraju da je zločin koji je NATO počinio nad našom državom opravdanje za zločine koje je počinio vrh vlasti naše države. Ne može ceo narod biti odgovoran za to. Velika većina nije ni znala šta se dešavalo dok nije obelodanjeno posle 05.10.2000. Ja se ne osećam nimalo odgovornim za to. Verujem da na ovom forumu ima dosta ljudi koji su itekako svesni šta su uradili Sloba, Mira i ekipa i takođe smatraju da to ne abolizira NATO od gađanja civilnog voza i bacanja kasetnih bombi po Nišu na primer. Zašto ti misliš da smo mi to sve zaslužili je nešto što meni nikada neće biti jasno.

Edited by Knipex
Slovo
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

sve što si napisao se apsolutno uklapa u ono što pišem na ovim stranama: 

mi ne želimo ili ne možemo da vidimo naše zločine ("greške" hehe) i uvek tražimo širu sliku koja će naći opravdanje za to što je urađeno u naše ime.

 

sve okej, nisam drugačije ni računao da se razmišlja, prosto zato što bi sada bili u nekom drugom kontekstu a ne u vućiž-lendu nakon milošević-lenda u kojem je vučić bio faktor pola karijere.

 

Ajde ne glumi neshvacenu moralnu gromadu pritom jos uvredjenu...

 

Ubedjen da ti nisi bas toliko neintiligentan da skapiras da niko ovde ne negira zlocine od Vukovara do Kosova nego ti ljudi isticu cinjenicu da su i za Vukovar i za Kosovo znali ti koji su nas bombardovali 

u isto vreme dok su Zlobu tapsali po ramenu i pili pice sa njim pa im tada to nije smetalo. Nigde od mene neces videti ni opravdanje ni negiranje zlocina ni nasih ni tudjih niti bilo kojih, videces samo gnusanje i za hladnjace i za Ausvic i za Srebrenicu i za Jasenovac i za svaki bogovetni destruktivni dogadjaj koje je ovo tzv napredno covecanstvo ucinilo u svojoj istoriji i mnogo mi je glupo da se pravdam za ovo.  

 

Kao sto sada za sve ono sto se desava u Srbiji od lopovluka do otvorenih ubistava znaju isti oni koji otvoreno podrzavaju Vucica i komapaniju na svim izborima u zadnjih 15 godina. Sta oni ne znaju da je Vucic fasista i radikal? Nego su videli da sa njim mogu da saradjuju mnogo bolje nego sa Tadicem o kome mislim sve najgore, posto ovde mora sve da se crta i da se covek ogradjuje posto kao sto vidimo ako kazes NATO je ubijao po Srbiji iz nekih visih geopolitickih ciljeva i zabole njih za Albance kao sto ih zabole i za Kurde i za Iracane i za sve manjine i vecine od Enkoridza do Vladivostoka, odmah se pojavi neki lik da ti kaze a Vukovar a Srebrenica ti negiras zlocine.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Knipex said:

Zašto ti misliš da smo mi to sve zaslužili je nešto što meni nikada neće biti jasno.

 

kada bi čitao makar ovlaš moje prosto-proširene rečenice, razumeo bi da ne pišem kako smo mi to zaslužili, već da postoji jasna uzrok-posledica veza.

3 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Ajde ne glumi neshvacenu moralnu gromadu pritom jos uvredjenu...

 

Ubedjen da ti nisi bas toliko neintiligentan da skapiras da niko ovde ne negira zlocine od Vukovara do Kosova nego ti ljudi isticu cinjenicu da su i za Vukovar i za Kosovo znali ti koji su nas bombardovali 

u isto vreme dok su Zlobu tapsali po ramenu i pili pice sa njim pa im tada to nije smetalo. Nigde od mene neces videti ni opravdanje ni negiranje zlocina ni nasih ni tudjih niti bilo kojih, videces samo gnusanje i za hladnjace i za Ausvic i za Srebrenicu i za Jasenovac i za svaki bogovetni destruktivni dogadjaj koje je ovo tzv napredno covecanstvo ucinilo u svojoj istoriji i mnogo mi je glupo da se pravdam za ovo.  

 

Kao sto sada za sve ono sto se desava u Srbiji od lopovluka do otvorenih ubistava znaju isti oni koji otvoreno podrzavaju Vucica i komapaniju na svim izborima u zadnjih 15 godina. Sta oni ne znaju da je Vucic fasista i radikal? Nego su videli da sa njim mogu da saradjuju mnogo bolje nego sa Tadicem o kome mislim sve najgore, posto ovde mora sve da se crta i da se covek ogradjuje posto kao sto vidimo ako kazes NATO je ubijao po Srbiji iz nekih visih geopolitickih ciljeva i zabole njih za Albance kao sto ih zabole i za Kurde i za Iracane i za sve manjine i vecine od Enkoridza do Vladivostoka, odmah se pojavi neki lik da ti kaze a Vukovar a Srebrenica ti negiras zlocine.

 

ti pričaš o sveckoj pravdi, ja ti lepo kažem da je zločin = zločin, bez obzira na to da li ga je neko od sveckih moćnika podržavao, stimulisao ili te prosto navukao na isti. zbog tih zločina smo mi bombardovani; da li je to ispravno? nije. da li je logično? jeste.

 

jel' sad malko jasnije?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste, sada sam ja taj koji ne može da razume ono što je napisano. Kako da ne... Meni je jasan i uzrok i posledica ali smatram da nije ista relacija koju ti potenciraš i oko toga se, izgleda, nikada nećemo složiti.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Fenomen da o tim stvarima treba da se prica na ovaj nacin danas je najporaznija stvar od svih, bez obzira na odnos prema tim dogadjajima. Upoznao sam mnoge individue razlicite nacionalnosti u zivotu, i uz puno razumevanje da je vrlo moguce da nisu tipicni predstavnici etnosa koji ih je izrodio, nigde na svetu nisam video ljude koji se na ovaj nacin odnose prema proslosti i da je proslost jedna od glavnih tema koja te odredjuje u kolektivnom i na licnom nivou, jedna od top 3 tema u politici poslednjih 30 godina (i to konkretne, iste stvari iz te proslosti), a trenutni dogadjaji i ako se analiziraju i gradi se odnos prema njima, to je na osnovu paralele sa nekom nasom prosloscu i onda gradjenje pozicije bazirane na emotivnom odnosu prema paraleli koju smo izabrali za podesnu.

 

Sto se granici sa sizofrenijom.

 

A to mozemo videti ne samo ovde, vec i prema odnosu ljudi sa drugim ljudima, u smislu neka nekada devojka me sjebala, pa sad kad vidim da neko drugi neku devojku (cak ne ni tu istu) isto tako sjebe, onda ide prica "e moj ti, znas sta se meni desilo brt, ovo nije nista" ili sleganje ramenima uz Vesicevo i to je tako.

 

Ljudski poraz najsire razmere.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Drug Crni said:

Pusti,uini,ne vredi.
I na ovom forumu,mi smo manjina. I na ovom forumu (kao i u rl) treba pribeci bablovima. Ako se forum kompletno ne dezintegrise,ofkors. :lol_2:

 

i u životu jednako raspravim ovu temu, pa se družimo ili ne družimo;

ne znam šta znači bubble u ovom slučaju, da se pravimo da ne postoji nešto?

 

ja to ne umem da radim.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Knipex said:

Najbolje bi bilo da svi doživimo kolektivnu amneziju i onda se približimo eliti koja je u "bablu" kako bi rekao drug Crni.

 

Ne treba da dozivimo kolektivnu amneziju, ali treba da gledamo napred, a ne nazad.


To pod jedan.

 

A pod dva, ako vec gledamo nazad i volimo da se bavimo time iz politickih, istorijskih razloga ili iz prostog hobija, da ne dozvolimo da nam proslost kroji buducnost, jer oni koji na licnom nivou to rade ne prodju bas sjajno u zivotu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

ti pričaš o sveckoj pravdi, ja ti lepo kažem da je zločin = zločin, bez obzira na to da li ga je neko od sveckih moćnika podržavao, stimulisao ili te prosto navukao na isti. zbog tih zločina smo mi bombardovani; da li je to ispravno? nije. da li je logično? jeste.

 

jel' sad malko jasnije?

 

Apsolutno nije 😄 zapetljao si se sada... pogotovo sto nije logicno da neko 10 godina cini zlocine od Vukovara preko Srebrenice i za to vreme bude iskreni prijatelj zapada pa onda Kosovo bude kap koja je prelila casu ... hau jes nou... a lep je dan odo' gledam zene sa ruznim kucicima u parku pametnije je, jel inace znate da niko ne stavlja brnjicu keru bas strasno koliko nema veze ta komunalna policija.   

 

P.S. Sto se tice kolektivne odgovornosti i misljenja da samo Srbija i njeni gradjani imaju ekskluzivno pravo na problem sa suocavanjem sa prosloscu, topla preporuka za dela Tomasa Bernharda. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tamburinjo said:

 

.. pogotovo sto nije logicno da neko 10 godina cini zlocine od Vukovara preko Srebrenice i za to vreme bude iskreni prijatelj zapada pa onda Kosovo bude kap koja je prelila casu ... hau jes nou...

 

ali šefe, ovo što si napisao nije bilo tačno ni na rts-u '91 - '94e. a kamo u realnom životu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Ma,kakvi. Cepajte vi te svoje price..samo ja vise nemam entuzijazma da se sa vama nadgornjavam..gledacu da zaobilazim pricu sa vama..

Naravno, ti si babl elita a mi, ko zna šta smo mi i ko smo to mi uopšte...

 

Mrzim generalizacije a to se previše koristi na ovom forumu.

 

@McLeod

Slažem se. Uvek se trudim da budem pragmatičan i ne dozvoljavam da mi predrasude određuju put. Ako mi neko ponudi nešto dobro i ako imam koristi od toga naravno da ću prihvatiti. Neću zaboraviti nešto što se desilo ranije ali neće mi to odrediti dalje postupke, samo ću biti pažljiviji.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ko je rekao Srbija? Mislio sam i na Hrvatsku, Bosnu i ostale balkance.

 

Niti sam govorio o suocavanju sa prosloscu. Mada bi i to bilo dobro, svakako.

 

Vec o pravljenju narativa i odozgo i odozdo da je proslost tema broj jedan, pa s tim u vezi podjednako smara da slusas argumente za Kosovo srce Srbije i Kosovo je nezavisno i tako i treba, kao i za NATO zlocinci bez saglasnosti saveta bezbednosti blablabla i malo su nas bombardovali. Mada sam ja jasno mnogo blizi ovoj drugoj grupi, o tome nikad ne bih ni imao potrebu da pricam, da ova prva grupa ne smara.

 

Japanci recimo imaju vrlo cudan odnos prema prosloscu, ne znaju mnogo, mnogo su i zakopali, ali istovremeno je to za njih neka 785. tema po vaznosti i za kafanske rasprave i za njihove politicare.

 

A vrlo je slicno i drugde. Samo kod nas to nije tako.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

Ko je rekao Srbija? Mislio sam i na Hrvatsku, Bosnu i ostale balkance.

 

Niti sam govorio o suocavanju sa prosloscu. Mada bi i to bilo dobro, svakako.

 

Vec o pravljenju narativa i odozgo i odozdo da je proslost tema broj jedan, pa s tim u vezi podjednako smara da slusas argumente za Kosovo srce Srbije i Kosovo je nezavisno i tako i treba, kao i za NATO zlocinci bez saglasnosti saveta bezbednosti blablabla i malo su nas bombardovali. Mada sam ja jasno mnogo blizi ovoj drugoj grupi, o tome nikad ne bih ni imao potrebu da pricam, da ova prva grupa ne smara.

 

Japanci recimo imaju vrlo cudan odnos prema prosloscu, ne znaju mnogo, mnogo su i zakopali, ali istovremeno je to za njih neka 785. tema po vaznosti i za kafanske rasprave i za njihove politicare.

 

A vrlo je slicno i drugde. Samo kod nas to nije tako.

A vidiš meni je sve to što si nabrojao u nekom mračnom ćošku i ako bi se pogledali svi moji postovi na forumu te teme ne čine ni 1%. Sada sam najviše bio trigerovan generalizacijom  inače se ne bih ni uključivao u diskusiju.

 

Btw koliko tebe smara prva grupa toliko smara i druga grupa kojoj si bliži po stavovima pa te to ne trigeruje. I eto opet grupe, torovi, ograde, bablovi,... Zašto svi moramo biti svrstani negde? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Knipex said:

I eto opet grupe, torovi, ograde, bablovi,... Zašto svi moramo biti svrstani negde? 

 

moramo da budemo svrstani negde, po svom stavu, vrednostima i mišljenju - inače smo smešni kao vučić kada pokušava da glumi nesvrstane proleća gospodnjeg 2022e.

 

04_Govno_odgovornost.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Pusti,uini,ne vredi.
I na ovom forumu,mi smo manjina. I na ovom forumu (kao i u rl) treba pribeci bablovima. Ako se forum kompletno ne dezintegrise,ofkors. :lol_2:

spacer.png

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

moramo da budemo svrstani negde, po svom stavu, vrednostima i mišljenju - inače smo smešni kao vučić kada pokušava da glumi nesvrstane proleća gospodnjeg 2022e.

 

04_Govno_odgovornost.jpg

Što se mene tiče ima beskonačno mnogo grupa jer ako se sa tobom ne slažem oko jedne stvari možda se slažem oko druge? I tako sa svima koji me okružuju. I onda dođemo do toga da meni možda ne odgovara ni jedna grupa jer sa jednima delim jedno a sa drugima drugo. Da, moguće je i to. Ponavljam, ne volim generalizacije.

Link to comment
Share on other sites

metafizika je kul ali postoje neke osnovne vrednosti koje moraju da nam se poklope 

 

mozda tebi zlocini u ime cele nacije ne predstavljaju bitnu temu, meni je to vazno, pa necu da se druzim sa tobom, bez obzira na to sto imas seksi noge. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

nije drugo, već jedno (zločini) -> uzrokuje drugo (bombardovanje)

 

ja ne znam da li je vama neko pominjao, da li ste čuli negde za hladnjače sa mrtvim telima & masovne grobnice po batajnici?

to je ono što je pronađeno i silom prilika izloženo.

 

moj poznanik iz 90ih, veliko-srbin (kažem ovo kao predložak za poentu), koji btw ima kanadsko državljanstvo, pa se kao dobrovoljac prijavio u nekom trenutku '98e da ide na kosovo - mi je rekao "na osnovu viđemog, kapiram zašto se desilo bombardovanje a nemam želudac da ti pričam šta sam video"

 

na sve to dodaš i draymond green effect, zbog kojeg je sinoć dobio "flagrant2" u situaciji u kojem bi ostali dobili "flagrant1" - a to su ti redom dubrovnik, vukovar, sarajevo, srebrenica i na kraju kosovoae.

 

---

a ja sam ubeđen da ti i ostali sa kojima diskutujem ovde, ne razumete ili ne želite da razumete da sve ono navedeno od vukovara do kosova (sa fokusom na kosovo), niej "greška", već teđki zločini koji su ponavljani u različitim iteracijama.

 

Lepo je što se osećaš obaveznim da nam održiš čas istorije i politike, evo još jedne zamene teza da vodu navučeš na svoju vodenicu - kako mi poričemo hladnjače sa mrtvim telima, grobnice i druge srpske zločine. A ovde niko nije izjavio ništa ni blizu tome, dok ti jesi faktički napisao da je ok što smo bombardovani. 

 

I prosto mi je neverovatno da nekom spočitavaš kako ne razume tvoje prostoproširene rečenice, dok sam u svakoj diskusiji koju vodiš ovde u poslednje vreme ne pokazuješ ni zrno razumevanja za napisano. Nego čovek kad sa tobom priča o nečemu ima utisak da je upao u endless loop učitavanja svega i svačega. 

 

Što se tiče gorenavedenog o podelama, naravno da će to uvek postojati, ljudi teže da se razvrstavaju u grupe (klike) - da li prema zajedničkim interesovanjima, stavovima ili pak vrednostima. 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...