Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Ne znam odakle i zbog čega sad ovo potežeš al naravno da ću odgovoriti ako već kulturno ili polukulturno pitaš (a ovo pozivanje na čast i slične jake reči me podsećaju na jednu čuvenu narodnu izreku o vojsci i služenju vojnog roka). Za stalking je po pravilniku propisano minimalno 10 dana, minimum si i dobio. Za uvrede su propisane manje kazne. Lično, ne znam zašto i ne slažem se sa tim ali takvo stanje je nasleđeno i vredi razmotriti te propisane kazne. Ban si dobio jer proganjaš čoveka po raznim temama oko neke gluposti vezane za predviđanje sportskog rezultata, sa akcentom na reči predviđanje. Dakle, sve po propisima. Ban jeste prestrog, tj predugačak ali je u skladu sa pravilnikom, jbga. 

Ok, nisam pročitao pravilnik o kaznama tako da ne mogu da sudim koliko se tačno dobija ali mi nije logično da su za uvrede i sovinizam su manje kazne. Pitam lepo, kao i uvek do sad,od kad sam ovde nikog vredjao, ni psovao nisam, i sa Ranzom je bila bezazlena prica, mogao si da pitaš čoveka ili mene o čemu se radi tačno pre bana, ali 10 dana ok, zanima me da sam nekog opsovao koliko bi dobio onda. Ne pozivam se na čast,  to je sjajan stih koji govori bas o tim nesrazmernim stvarima, vidim da Kupera npr banujete po nekoliko puta na 5 dana, pa mi je čudno obično za ponovljene i trajne prekršaje idu jače kazne ali kažem vaša stvar, vaša pravila, samo ne bi bilo ok da neko ima popusta ako se npr znate van foruma ili slično, da dobijaju manje ili da im se post samo briše, , nije fer jbg.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da je Misteriji istekao ban, pa zato pita. Baš je našao kad će da istekne. 😄 Šalim se, naravno.

 

Haos je obrazložio, a ja bih još jednom da napomenem da nema potrebe da se obraćate moderatoru pojedinačno. 

Ako je izneo presudu, ne znači i da ju je sam doneo...

 

Što se tiče ovog prethodnog sranja, da se zahvalim Arseniju, bukvalno ne bih imao šta da dodam.

 

Zbog pojedinaca ovaj forum postaje prilično sterilan, jer više ne možeš ni da se našališ i baciš neku normalnu foru, a da se ne nastavi neka bespotrebna rasprava, koja ode u totalni offtopic ili neko vređanje, učitavanje (najskuplja reč na forumu) i sl.

Jeboga, ne morate ni svaki post prokomentarisati. Malo razmislite u šta će vaš komentar da odvede.

 

Nisam ja tu da sudim ko treba i ne treba da piše na forum i za šta treba forum da služi. Ali meni služi da dobijem dobru informaciju, da se nasmejem, pročitam nešto kvalitetno, poslušam dobru muziku, naučim nešto. Mislim, kenjam sad ko štreber neki.

Ali bih voleo da i vama za to služi i da ne trošite svoje vreme na budalaštine.

Ima mnogo lepših stvari u životu da se rade.

 

Nemojte da se spuštamo na nivo komentara kao kod Tegeltije na instagramu, verovatno kao i kod nekog sličnog crveno-belog lika, komentara dnevnih novina, na fb, itd.

 

Eto, nabrojao sam vam, ako vam je do takvih upisa slobodno doprinesite tamo.

 

Gde bi nam bio kraj kad biste toliko pisali o košarci.

 

21 minutes ago, Losmi17 said:

Ispada svaki put da nista lose nije uradio.

 

Taj Kronos je nekoliko puta banovan od kad ova ekipa moderiše, tako da ti ne stoji ovo.

Edited by uvrnuto
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uvrnuto said:

Pretpostavljam da je Misteriji istekao ban, pa zato pita. Baš je našao kad će da istekne. 😄 Šalim se, naravno.

 

Haos je obrazložio, a ja bih još jednom da napomenem da nema potrebe da se obraćate moderatoru pojedinačno. 

Ako je izneo presudu, ne znači i da ju je sam doneo...

 

Što se tiče ovog prethodnog sranja, da se zahvalim Arseniju, bukvalno ne bih imao šta da dodam.

 

Zbog pojedinaca ovaj forum postaje prilično sterilan, jer više ne možeš ni da se našališ i baciš neku normalnu foru, a da se ne nastavi neka bespotrebna rasprava, koja ode u totalni offtopic ili neko vređanje, učitavanje (najskuplja reč na forumu) i sl.

Jeboga, ne morate ni svaki post prokomentarisati. Malo razmislite u šta će vaš komentar da odvede.

 

Nisam ja tu da sudim ko treba i ne treba da piše na forum i za šta treba da forum da služi. Ali meni služi da dobijem dobru informaciju, da se nasmejem, pročitam nešto kvalitetno, poslušam dobru muziku, naučim nešto. Mislim, kenjam sad ko štreber neki.

Ali bih voleo da i vama za to služi i da ne trošite svoje vreme na budalaštine.

Ima mnogo lepših stvari u životu da se rade.

 

Nemojte da se spuštamo na nivo komentara kao kod Tegeltije na instagramu, verovatno kao i kod nekog sličnog crveno-belog lika, komentara dnevnih novina, na fb, itd.

 

Eto, nabrojao sam vam, ako vam je do takvih upisa slobodno doprinesite tamo.

 

Gde bi nam bio kraj kad biste toliko pisali o košarci.

 

 

Taj Kronos je nekoliko puta banovan od kad ova ekipa moderiše, tako da ti ne stoji ovo.

Pa upravo  to, nekad i neka fora sad izgleda kao greh, meni je spocitano proganjanje,  eto sad ako se nekom više puta obratis može da se gleda da ga proganjas, nek definišu to i te kazne. Generalno nemam neke zamerke, nisam dugo ovde ali mi je bilo krivo iskreno, bas što ni sam nisam gledao na to kao na neki propust više iz zezanja, nisam nekog opsovao , al dobro.

 

Link to comment
Share on other sites

1. Da li je dozvoljeno kloniranje i ako nije zasto neki i dalji pisu posle trajnog bana?

 

2. Pod koji clan kaznjavanja i kada je upalo ono "DrKalina", i zasto sa njim nije i "Robija", "Zakurac", "Drkela"...?

 

3. Da li je dozvoljeno forumasu reci da je "trol"?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

Dakle svaki sledeci prestup koji napravi treba jos veci ban da dobije? Prema pravilniku. 

 

Trebalo bi, ako se opet kažnjava za istu stvar. Mislim, nije da ne primetimo kad neko često pravi prekršaje. Itekako nas to smara, i uzimamo u obzir prilikom svakog većanja.

Ali evo sad Kuper ovo što pita.

Nije baš to sve crno-belo. Neko napiše nešto i op, evo u pravilniku, baš identičan primer, pa ćemo da kaznimo baš kako piše tamo.

Zato i "grešimo", kazne variraju, ali pokušavamo da uspostavimo kakav takav kriterijum.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Cooper said:

1. Da li je dozvoljeno kloniranje i ako nije zasto neki i dalji pisu posle trajnog bana?

 

2. Pod koji clan kaznjavanja i kada je upalo ono "DrKalina", i zasto sa njim nije i "Robija", "Zakurac", "Drkela"...?

 

3. Da li je dozvoljeno forumasu reci da je "trol"?

 

mathias lessort, leta gospodnjeg, 2019e, pocetkom avgusta. 

Edited by oubrevo.
Link to comment
Share on other sites



lavrnja je bio vrhunski moderator.


Dozvolićeš da se strašno ne složim sa tobom jer je on za mene bio, jeste i uvek će biti jedan teški licemer koji selektivno sprovodi datu mu moć. Svako ko misli drugačije ima pravo na to i meni to ne smeta sve dok ne počne da me ubeđuje u tako nešto...



1. Da li je dozvoljeno kloniranje i ako nije zasto neki i dalji pisu posle trajnog bana?


Daj neki primer takvog forumaša ako znaš za njega...
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Martin Mystere said:


 

 


Dozvolićeš da se strašno ne složim sa tobom jer je on za mene bio, jeste i uvek će biti jedan teški licemer koji selektivno sprovodi datu mu moć. Svako ko misli drugačije ima pravo na to i meni to ne smeta sve dok ne počne da me ubeđuje u tako nešto...

 


 

 


Daj neki primer takvog forumaša ako znaš za njega...

 

Vrv misli na sebe, i to je pošteno. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cooper said:

2. Pod koji clan kaznjavanja i kada je upalo ono "DrKalina", i zasto sa njim nije i "Robija", "Zakurac", "Drkela"...?

 

 

Vidi pod "kucno vaspitanje". Ah, nista, zaboravi... 

 

2 hours ago, Sprivel said:

Robija su ga zvali i pre ovog foruma, tako da…

 

2 hours ago, pavijan2 said:

Robija su ga zvali pre pojave interneta.

 

Pa? To ne opravdava stvar. Jedino da covek sam izadje i kaze "zovite me Robija". 

 

Ja sam za to da se sve sto je Kuper naveo ("Zakurac" included), a i sire, kazni jednako kao i vredjanje nekog clana foruma. 

 

 

 

3 hours ago, uvrnuto said:

Trebalo bi, ako se opet kažnjava za istu stvar. Mislim, nije da ne primetimo kad neko često pravi prekršaje. Itekako nas to smara, i uzimamo u obzir prilikom svakog većanja.

 

Hvala na potvrdi. Kod Kronosa je podmetanje kao "dobar dan", ne znam da li je kaznjavan do sada za to. 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sprivel said:

Robija je nadimak koji je rasiren dobrano.

E pa ok onda. That seem legit. 👍 Bravo.

 

1 minute ago, Sprivel said:

A o kucnom vaspitanju mozes sa ukucanima…

Srecom imam koga da vaspitavam da ne bude takav. Da recimo komsijsko dete koje hoda sa stakom ne zova Copa, iako ga sva deca, pa i neki odrasli zovu tako. Nikada ga nisam video da se bas sa osmehom odaziva na takvo obracanje...  

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2021 at 11:51 PM, Edward Louis Severson III said:

 

Moderator ne sme da se ponasa bezobrazno upravo zato što ima veću moć na forumu. Uz nju, naravno, ide i veća odgovornost.

 

Neću sto puta da se prijavljujem, nema potrebe. Prijavio sam se jednom, kada je trebalo. Nema ni potreba za takvom agresijom, pokušavam konstruktivno da razgovaram...

 

"...tako sto cu reci moderatoru da je dno foruma".

 

Ja bih za takve upise samo brisao post i onog ko se na taj nacin bilo kome obraca zveknuo na 15 dana, pa bi se mozda ti neki setili da lepo argumentovano i uz elementarnu pristojnost upute kritiku ako misle da je moderator nesto prevideo ili negde lose odreagovao.

 

Razlog zasto je @Ne sam Safete ovako reagovao je upravo sto se takvo ponasanje ne sece u korenu nego se ocekuje da je ovo neka pres konferencija nekih politicara, a da su forumasi novinari koji mogu da postave milion pitanja i budu agresivni u pokusaju da dobiju odgovor. Moderatori nisu politicari, forumasi nisu novinari, a ovo ne treba da bude mesto gde ce se katapultom ispaljivati uvrede prema moderatorima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites



 


Opet o vređanju javnih ličnosti vs. vređanju forumaša. Nije isto i nikad neće biti isto.

Uostalom, kakva vam je to emotivna veza sa nekim igračem/trenerom, pa se smrtno uvredite kad vam neko dirne u njega, jebote koliko je to emotivno nezrelo. Ja Željka izuzetno poštujem i drag mi je zbog svih lepih stvari u kojima je učestvovao, a kojima sam se ja radovao, ali brate, ako će neko da ga zove robija, pa nek ga zove, što bi mene to vređalo, nije mi otac jebote?

A Zakurac je (još uvek) vrhunski nadimak i dobra fora. Dotični će morati još mnogo da gilja da bi skinuo taj nadimak sa sebe.

Ajde bre, postali ste osetljivi kao neke devojčice, ne može čovek ni da pecne, da se našali, skačete kao opareni.

I to nema veze sa kulturom dijaloga, to je samo forma koje se držite kao pijan plota. Može kulturno da se diskutuje i uz doskočice, drugarska podjebavanja, pa i poneku psovku, nismo bre u klubu književnika (na stranu što ne verujem ni da oni ne psuju, ali ajde).
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

"...tako sto cu reci moderatoru da je dno foruma".

 

Ja bih za takve upise samo brisao post i onog ko se na taj nacin bilo kome obraca zveknuo na 15 dana, pa bi se mozda ti neki setili da lepo argumentovano i uz elementarnu pristojnost upute kritiku ako misle da je moderator nesto prevideo ili negde lose odreagovao.

 

Razlog zasto je @Ne sam Safete ovako reagovao je upravo sto se takvo ponasanje ne sece u korenu nego se ocekuje da je ovo neka pres konferencija nekih politicara, a da su forumasi novinari koji mogu da postave milion pitanja i budu agresivni u pokusaju da dobiju odgovor. Moderatori nisu politicari, forumasi nisu novinari, a ovo ne treba da bude mesto gde ce se katapultom ispaljivati uvrede prema moderatorima.

 

Sve se slažem. Jedino ovo boldovano da prokomentarišem. Upravo zbog toga što ovo nije mesto na kom se ispaljuju uvrede prema moderatorima, iste treba odmah da kaznite, a ne da se i vi upuštate u vređanje. 

 

To je to.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...