Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

18 minutes ago, uini said:

 

idealan kraj besmislenog takmičenja za mene. ajde što mi je zaigrao brk kada sam shvatio da su koraci, to je zato što sam kreten, nego što ima ta ekipa zvezdasa koja je u fazonu da zvezdu stalno kradu i da moramo biti bolji 20 razlike 

 

Cigan explained :kece:

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, NMX said:

 

Je l pao forum 2007? :kece:

 

mislim da sam se bas te godine registrovao. slucajnost? proceni sam 😄

 

50 minutes ago, uini said:

 

idealan kraj besmislenog takmičenja za mene. ajde što mi je zaigrao brk kada sam shvatio da su koraci, to je zato što sam kreten, nego što ima ta ekipa zvezdasa koja je u fazonu da zvezdu stalno kradu i da moramo biti bolji 20 razlike 

 

da znas da je tako. pa ja kad gledam utakmicu prodje mi kroz glavu kad je neka 50/50 situacija, daj sviraj za zvezdu, upropastice forum ponovo ako bude suprotno.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, dee jay said:

 

mislim da sam se bas te godine registrovao. slucajnost? proceni sam 😄

 

 

da znas da je tako. pa ja kad gledam utakmicu prodje mi kroz glavu kad je neka 50/50 situacija, daj sviraj za zvezdu, upropastice forum ponovo ako bude suprotno.

 

Jebi ga kad nas kradu globusari, sve je to interes gušterolikih vanzemaljaca koji vode Ameriku iz senke i seju propagande u školama.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, stefan81888 said:

 

Jebi ga kad nas kradu globusari, sve je to interes gušterolikih vanzemaljaca koji vode Ameriku iz senke i seju propagande u školama.

 

Prati se i dalje flat earth balkan 😄

 

samo pazi, mora dozirano, 5 min dnevno je max limit

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Realno, mi sportisti smo najveći satanisti. Mi obožavamo loptu, a šta je lopta nego globus? Dobacujemo se njome, proturamo je kroz koš, čistimo parket o koji udaramo loptu, da se sveti artefakt ne zaprlja. A onda i gledamo na TV-u kako drugi obožavaju loptu. Toliko smo otišli u krajnost da nam više nema ni spasa.

Edited by stefan81888
typos
  • Like 8
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, stefan81888 said:

Realno, mi sportisti smo najveći satanisti. Mi obožavamo loptu, a šta je lopta nego globus? Dobacujemo se njome, proturamo je kroz koš, čistimo parketa o koje udaramo loptu, da se sveti artefakt ne zaprlja. A onda i gledamo na TV-u kako drugi obožavaju loptu. Toliko smo otišli u krajnost da nam više nema ni spasa.

 

Prati se ravna zemlja na FB, ako ako. Što je više nas anti globusara to bolje. Da ne bi pratio loptu i da te ne bi asocirala na globus, pređi na drugi sport

 

СÑодна Ñлика

 

Frizbi = ravna zemlja 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

idealan kraj besmislenog takmičenja za mene. ajde što mi je zaigrao brk kada sam shvatio da su koraci, to je zato što sam kreten, nego što ima ta ekipa zvezdasa koja je u fazonu da zvezdu stalno kradu i da moramo biti bolji 20 razlike 

 

Taj koji je u tom fazonu će rezonovati kako je ovo u stvari nebitno i kako se ne računa jer bi Zvezda svakako otkinula Partizan stoka razlike u petoj utakmici da nisu priznali koš tako da Grobari nemaju šta da se bune jer ova odluka ni na koji način nije pomogla Zvezdi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Yi Sun Shin said:

 

Taj koji je u tom fazonu će rezonovati kako je ovo u stvari nebitno i kako se ne računa jer bi Zvezda svakako otkinula Partizan stoka razlike u petoj utakmici da nisu priznali koš tako da Grobari nemaju šta da se bune jer ova odluka ni na koji način nije pomogla Zvezdi.

 

Naravno.

 

I meni je bilo poprilično otkrovenje kad sam shvatio da ljudima u stvarnosti sami argumenti česti nisu presudni za donošenje odluke ili formiranje mišljenja, već su to emocije, senzibilitet, simpatije, prethodna iskustva... I tu mislim baš na situacije u kojima je evidentno, crno (crveno) na belo jasno ko je u pravu. Bukvalno, 1 ili 0 situacije, sa najjačim mogućim argumentom i dokazom.

 

Slušao sam od ekipe iz Istinomera priču o iskustvu kada su bili gosti američkog FactChecker-a. Otišli su u neku USA vukojebinu, u kojoj je Tramp imao suverenu podršku. Napunili su salu, i puštali izjavu po izjavu Trampa -- a zatim njegovim prethodnim izjavama, tvrdim brojkama i podacima, i drugim argumentima, dokazivali da je lagao. Sveukupnu, od analiziranih izjava tokom kpampanje, 80% je bilo laž. Na kraju je postavljeno pitanje i sprovedena mini anketa -- o tome koliko prisutnih nakon viđenog smatra da je Tramp govorio neistine -- i maltene nije bilo značajne promene mišljenja.

 

Nekada su takve situacije očite, i pripisujemo ih uglavnom manje inteligentnim ljudima (slično kao sa Trampom, bilo bi sa Vučićem u trgovištu) -- ali niko od nas nije imun na takvo rezonovanje. Ponajviše je to primetno kod sportskih klubova, koji očigledno za mnoge ljude funkcionišu kao (ne)svesni ispusni ventil, gde je svaka vrsta stava u svakom trenutku dobrodošla. Nikakvi argumenti tu ne pomažu, samo se piči priča koja odgovara nečijim emocijama i senzibilitetu. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, medobrundo said:

 

Naravno.

 

I meni je bilo poprilično otkrovenje kad sam shvatio da ljudima u stvarnosti sami argumenti česti nisu presudni za donošenje odluke ili formiranje mišljenja, već su to emocije, senzibilitet, simpatije, prethodna iskustva... I tu mislim baš na situacije u kojima je evidentno, crno (crveno) na belo jasno ko je u pravu. Bukvalno, 1 ili 0 situacije, sa najjačim mogućim argumentom i dokazom.

 

Slušao sam od ekipe iz Istinomera priču o iskustvu kada su bili gosti američkog FactChecker-a. Otišli su u neku USA vukojebinu, u kojoj je Tramp imao suverenu podršku. Napunili su salu, i puštali izjavu po izjavu Trampa -- a zatim njegovim prethodnim izjavama, tvrdim brojkama i podacima, i drugim argumentima, dokazivali da je lagao. Sveukupnu, od analiziranih izjava tokom kpampanje, 80% je bilo laž. Na kraju je postavljeno pitanje i sprovedena mini anketa -- o tome koliko prisutnih nakon viđenog smatra da je Tramp govorio neistine -- i maltene nije bilo značajne promene mišljenja.

 

Nekada su takve situacije očite, i pripisujemo ih uglavnom manje inteligentnim ljudima (slično kao sa Trampom, bilo bi sa Vučićem u trgovištu) -- ali niko od nas nije imun na takvo rezonovanje. Ponajviše je to primetno kod sportskih klubova, koji očigledno za mnoge ljude funkcionišu kao (ne)svesni ispusni ventil, gde je svaka vrsta stava u svakom trenutku dobrodošla. Nikakvi argumenti tu ne pomažu, samo se piči priča koja odgovara nečijim emocijama i senzibilitetu. 

 

Ne treba zaboraviti i da se ljudi ne opredeljuju samo za - oni se najcesce opredeljuju protiv. Glasaci Trumpa su najcesce bili protiv Clintonove i obrnuto. Trump je bio jedini glas protiv establismenta i u trci za kandidata republikanaca i u borbi za predsednicku fotelju.

 

U Srbiji je to dovedeno do apsurda. Vladajucoj stranci se godinama kampanja zasniva samo na blacenju opozicije i tu se sluze cak i lazima, obmanama jer je dobar deo njihovih glasaca anti - zuto nastrojena. Znaju oni da je SNS pogazio sve za sta se zalagao, znaju oni da se pravac sada ne razlikuje mnogo od pravca u kojima je zemlja isla ranije, ali samo da zuti i njihovi glasaci pate i eto gomila glasova za SNS.

 

Sport je slicna prica. Onaj deo navijaca Partizana koji bezrezevno usvaja ono sto je opisano u citiranom postu obicno se najvise bavi protivnicima i vidi se da je podrzavanje kluba samo nacin kako da iskazu svoju netrpeljivost koju osecaju prema navijacima, igracima, funkcionerima i svemu onome sto cini Crvenu zvezdu. Imali smo to i prosle sezone u duelima Buducnosti i Crvene zvezde sto se nastavilo i ove. 

 

Jedini lek je davanje znacaja ljudima koji iskreno bodre svoje bez mrznje i netrpeljivosti prema protivniku. Svuda, i na forumima i u drustvu, na stadionima i u halama. Jos bolje bi bilo kada bi postojala visa instanca koja bi sankcionisala svako igranje sa sibicama, a to smo videli ove sezone i od predsednika Partizana i od predsednika Crvene zvezde i od predsednika Buducnosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...