Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

5 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Moj je stav da se termin mizoginija od osnovnog znacenja prosirio, a da je seksizam neka vrsta relativizacije.

 

Pa Svedjani su prosirili definiciju silovanja cime su postali drzava sa ogromnim brojem prijavljenih slucajeva sliovanja. A ako se dobro secam, to ide vako nekako: devojka pristane na sex, uzivate, zavrsite, sve cool. Ali, ako ona nije eksplicitno rekla da pristaje na ses, moze te tuziti za silovanje. Debilizam. Kaze neka devojka iz Amerike, svaka peta ili koja vec, devojka na koledzu je bila silovana. Stvarno?! Po nekim anketama u Svedskoj i "liberalnim" delovima Amerike, prilazenje devojci na ulici u cilju upoznavanje se smatra za seksualno uznemiravanje. 

Nije to nacin na koji se treba boriti protiv navedenih i svakih drugih primitivizama. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, taliesin said:

Stvar je ovde jednostavna, da li su moje intervencije bile ispravne ili ne. Kritikovao sam onaj Glenn-ov pamflet - moderacija ga je skinula, kritikovao sam ovih 30 dana zbog navodne mizoginije - eno ga cak ni mod koji je udelio te banove nije siguran da je ispravno postupio, sad kritikujem stav da razgovor o zlocinima treba da bude ogranicen etnickom pripadnoscu forumasa - mislim da mi s argumentima dobro ide, bar se Arsenije ne buni. Moje banove (dva komada ukupno) javno uopste nisam komentarisao, moguce je da sam ih tu i tamo pomenuo kao ilustraciju ali se njima nisam bavio. Sta ti je problem? Recnik? Kao sto si i sam napisao - deal with it. Pisem o stvarima onako kako ih vidim, politicki korektan recnik je, po mom misljenju, jedna od najvecih tragedija savremene civilizacije. I nisam jedini koji to misli.

 

Pre nego što ti do kraja izrastu krila i oreol :classic_biggrin: da te obavestim da si i danas zaslužio ban zbog vređanja sagovornika, a nisi banovan samo zato što su i moderatori učestvovali u raspravi.

 

Što se tiče rasprave koju smo ti i ja imali na pdf-u Politika, ne bunim se, izložio si svoje argumente i ja se ne slažem s njima, jer tvoju ideju smatram utopističkom, ali sam odustao od dalje rasprave da se ne bi vodila u nedogled.

 

I na kraju mizoginija, polomio si se da objasniš da ono nije mizoginija, ponudio i jedan tekst koji govori o nekim aspektima mizoginije kako bi to dokazao, ali me nisi ubedio. Mogu i ja da okačim nekoliko definicija mizoginije da bih ti dokazao suprotno, a može i svako da ih izgugla za par sekundi i prosudi sam.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, medobrundo said:

 

Zoe, nije mi namera da ulazim dublje u to i ne zanima me toliko termin komšinica, niti me vređa. Samo, napomenuo bih da nije manja mizoginija zbog toga što se radi o klubu, a ne o čoveku -- jer se negativna konotacija i dalje izražava kroz poređenje sa ženom. Dobro se zna šta se po vicevima i/ili ribolovačkim pričama radi sa komšinicama i sasvim je jasno da se izraz zbog toga i ustalio, naročito kod neke mlađe populacije navijača. E, sad, da li vuče na mizoginiju jer svaku žensku osobu koja živi vrata do smatra damom lakog morala ili više ide ka homofobiji, jer sa komšijom ne bi nikad... neću ni da pokušavam da sudim 🙂 

 

 

Upravo tako. I sad cemo svi da se pravimo ludi da komsinica i kurva koja se gasi (zasto ne kurvar koji se gasi?) nemaju nikakve veze sa zenskim rodom vec sa time da li je Zvezda imenica zenskog ili muskog roda.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dude said:

Pa Svedjani su prosirili definiciju silovanja cime su postali drzava sa ogromnim brojem prijavljenih slucajeva sliovanja. A ako se dobro secam, to ide vako nekako: devojka pristane na sex, uzivate, zavrsite, sve cool. Ali, ako ona nije eksplicitno rekla da pristaje na ses, moze te tuziti za silovanje. Debilizam. Kaze neka devojka iz Amerike, svaka peta ili koja vec, devojka na koledzu je bila silovana. Stvarno?! Po nekim anketama u Svedskoj i "liberalnim" delovima Amerike, prilazenje devojci na ulici u cilju upoznavanje se smatra za seksualno uznemiravanje. 

Nije to nacin na koji se treba boriti protiv navedenih i svakih drugih primitivizama.  




genijalan teskt za tebe imam.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, medobrundo said:

 

Da, da, verovatno navijači Partizana vide Zvezdu kao komšinicu uved radu da da.......    šećer, kafu, ili brašno kad zafali. Ili u slučaju klubova, trenažni prostor, po kojeg igrača (od Vujanića pa do S Jankovića).. 🙂

Vidis da jesmo dobre komsije :classic_biggrin: Izraz komsije je nesto najkulturnije sto poznaje nas navijacki folklor za vecitog rivala i meni je skroz ok da se ostane samo na tom rodu imenice, ma koliko mogla da se cepa dalje dlaka na konto roda imena timova. 

Mene mozete zvati komsinica, nema problema :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Arsenije Pesic said:

 

Pre nego što ti do kraja izrastu krila i oreol :classic_biggrin: da te obavestim da si i danas zaslužio ban zbog vređanja sagovornika, a nisi banovan samo zato što su i moderatori učestvovali u raspravi.

 

Što se tiče rasprave koju smo ti i ja imali na pdf-u Politika, ne bunim se, izložio si svoje argumente i ja se ne slažem s njima, jer tvoju ideju smatram utopističkom, ali sam odustao od dalje rasprave da se ne bi vodila u nedogled.

 

I na kraju mizoginija, polomio si se da objasniš da ono nije mizoginija, ponudio i jedan tekst koji govori o nekim aspektima mizoginije kako bi to dokazao, ali me nisi ubedio. Mogu i ja da okačim nekoliko definicija mizoginije da bih ti dokazao suprotno, a može i svako da ih izgugla za par sekundi i prosudi sam.

 

Mozes. Okaci. Izguglaj. Mozda je to trebalo da uradite odmah kad je ban dodeljen, a ne sad kad tvrdoglavo pokusavate da odbranite nesto sto se ne moze odbraniti lomljenjem logike i jezika na sitne delove. Kao sto rekoh, rec koju trazite je seksizam. izguglaj i to pa ces videti koliko se bolje uklapa u razlog za te banove.

 

"Moja" ideja sa pdf politika nije utopisticka, testirana je vise puta u neuporedivo komplikovanijim okruzenjima od ovog i najcesce je radila. To nije nikakva moja ideja, to su neki od nacelnih principa moderacije koji se praktikuju decenijama.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, taliesin said:

 

Mozes. Okaci. Izguglaj. Mozda je to trebalo da uradite odmah kad je ban dodeljen, a ne sad kad tvrdoglavo pokusavate da odbranite nesto sto se ne moze odbraniti lomljenjem logike i jezika na sitne delove. Kao sto rekoh, rec koju trazite je seksizam. izguglaj i to pa ces videti koliko se bolje uklapa u razlog za te banove.

 

"Moja" ideja sa pdf politika nije utopisticka, testirana je vise puta u neuporedivo komplikovanijim okruzenjima od ovog i najcesce je radila. To nije nikakva moja ideja, to su neki od nacelnih principa moderacije koji se praktikuju decenijama.

 

Izguglao odavno, i meni je stvar jasna. Rekoh, može svako to da uradi za sebe.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dude said:

Ok?! Ne mogu uociti cime si hteo poentirati. Malo si se zajebo...



Po kojim anketama se startovanje devojke na ulici u Americi i Švedskoj smatra seksualnim uznemiravanje?


edit:

I kako je startovanje na ulici zakonski regulisano?  prekršajno/krivično?

Edited by Stondisha
Link to comment
Share on other sites

Mene su sve epizode ove diskusije izuzetno zamorile, nadam se da nikad vise necemo doci u situaciju da se bavimo ovom temom, jer na b92 su 'mizogine' situacije bile retke i znam da je ovo izuzetak koji je eskalirao bespotrebno. Malo vise paznje iz pozicije sopstvenog komfora (a ne politicka korektnost) i bice sve ok. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Mogu i ja da okačim nekoliko definicija mizoginije da bih ti dokazao suprotno, a može i svako da ih izgugla za par sekundi i prosudi sam.

 

Upavo tako. Izabrati jednu definiciju i misliti da poseduješ tapiju na istinu pada u vodu onog trenutka kada se pogledaju engleska i nemačka stranica wikipedije, pa se vidi da svaka opisuje mizoginiju na pomalo drugačiji način, a to je samo wikipedija, kad zagrebemo malo dublje to postaje široka lepeza definicija u koje mnogo štošta možeš da ubaciš.

 

A evo šta nemačka kaže, meni se najviše dopala:

Quote

Misogynie ist ein abstrakter Oberbegriff für soziokulturelle Einstellungsmuster der geringeren Relevanz bzw. Wertigkeit von Frauen oder der höheren Relevanz bzw. Wertigkeit von Männern

 

Dakle:

Quote

Misogyny is an abstract generic term for sociocultural patterns of attitude of lesser relevance or value of women or the higher relevance or value of men.

 

Zagorka se u to uklapa. Ali ja neću tvrditi da je time case closed i da sam u pravu, već da je pojava zaista takva da ga jedna definicija ne može u potpunosti opisati.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Moram samo da vas pohvalim drugari. Jeste da je rasprava na trenutke mučna i teška. Da je tema ozbiljna (koliko god ja lično smatrao da je Sprivelov ban oko koga je sve krenulo prestrog), da su stavovi suprotstavljeni, često i dijametralno različiti....ali se može videti način komunikacije na kojem mogu da pozavide ozbiljni akademski krugovi, o brlozima poput skupštine da i ne govorim :classic_biggrin:

 

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Stondisha said:



Po kojim anketama se startovanje devojke na ulici u Americi i Švedskoj smatra seksualnim uznemiravanje?


edit:

I kako je startovanje na ulici zakonski regulisano?  prekršajno/krivično?

Pa nisam ni rekao da je zakonski regulisano. Gledao sam na youtubu likove koji smatraju da je to seksualno uznemiravanje. Hteo sam da kazem da prosirenje definicija do nekog ekstrema(a kako sam dravot rece, njefova " borba" jeste malo ekstremna) ne vidim kao pravi nacin za borbu protiv seksualnog uznemiravanja, mizoginije ili cega vec. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Son_of_a_gun said:

U državi u kojoj predsjednik uživo kaže svom ministru da ne može da ga nazove Srbinom i ovaj se složi s njim, na šta vi trošite svoje vrijeme...

Ne kažem da ovo nije bitno, ali imate vi trenutno mnogo većih problema.

Ili u drzavi gde predsednik, premijer i clan predsednistva kaze ko ne glasa za mene nema povecanja penzija ni posla..Ima toga svugde, na celom brdovitom Balkanu, i tako je odavno, a sport je bilo samo jedno orudje u politickim rukama, nekad na strani jednog nekad na strani drugog kluba, samo kad dodje vreme za jedne ovi drugi zaborave da su i oni isto radili. Da, sve je to problem, ali moramo da menjamo narod onda sto kaze Kralj Ibi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Ili u drzavi gde predsednik, premijer i clan predsednistva kaze ko ne glasa za mene nema povecanja penzija ni posla..Ima toga svugde, na celom brdovitom Balkanu, i tako je odavno, a sport je bilo samo jedno orudje u politickim rukama, nekad na strani jednog nekad na strani drugog kluba, samo kad dodje vreme za jedne ovi drugi zaborave da su i oni isto radili. Da, sve je to problem, ali moramo da menjamo narod onda sto kaze Kralj Ibi. 


Da citiram jednog drugara:

 

Quote

Da nas streljaju išli bi svi mirno u koloni jedan po jedan...


I u pravu je čovek 100%

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Onda  treba u miru da se obesi u svoja 4 zida, a ne da deranžira streljači vod, pa troškovi za metak...  kad je već to rešeno i kad se ne može ništa tu učiniti jer sudba kleta... 

kad kažem obesi, mislim na to da treba biti uviđajan i ne seći vene jer to treba posle neko da čisti, a do se opet podvodi pod deranžiranje i neprijatnost....  što bi značilo da može lekovi (ako ima) skok s mosta u neku reku i slične ne deranžirajuće stvari da se ne bi slučajno neko potresao i to...


@The Walking Dravot   ⬆️

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...