Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

1 hour ago, uvrnuto said:

Stalno smo mi ti koji bi trebalo da spuste loptu i da urade nešto po tom pitanju.

 

Baš je teško prokomentarisati ovo na zadovoljavajući način. S jedne strane, nije fer da morate da trpite kad su forumaši bezobrazni, s druge strane - da, vaša odgovornost je ipak dosta veća nego običnog korisnika, jbg. Naročito kod ovakvih škakljivih situacija gde može da se tumači i ovako i onako. I još naročitije u ovim vremenima kad ste pooštrili neke kriterijume.

 

Da se razumemo, ne mislim da je sad ovde urađeno nešto toliko strašno da mora da se kuka na propast foruma i pišu deklaracije kako će se neko samobanovati ili ne znam šta. Ali da je bezveze ispala cela situacija, ispala je.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Clash said:

Trajni ban je prevazidjena kategorija u rangu smrtne kazne.

Umesto toga teba da se daje ban na 90 dana,

Ko posle tri meseca pauze ima jos uvek zelju da dodje i da pise normalno po meni je ok.

Ko posle tri meseca dodje ponovo da pravi sranje ponovo ban na 90 dana i tako svaki put.

Nije to neki dodatni posao moderaciji a ovako ne bi izgledali kao dzelati nego bi u okviru forumaskih normi delili kazne koje su ucinkovite a opet daju sansu za rehabilitaciju.

 

Bas tako - sa trajnim banom dobijamo apsurdnu situaciju da neko ili ne moze da pise do kraja zivota ili je to jedini ban koji bude prekrsen i niko se posebno ne uzbudjuje zbog toga.

 

Ne slazem se sa pitanjima zasto 20 ili 30 dana bana - treba i 45 i 60 pa i 90 i to ne samo za zalutale forumase koji imaju 10 postova nego i za forumase koji ponavljaju prekrsaje. Dakle, ako @Cooper provocira, u jednom trenutku ce doci u situaciju kada nece moci da pise do kraja sezone, pa ce mozda da razmisli o svom ponasanju i da koriguje svoje postove. Sa trajnim banom nece - ili ce opet da pise pod drugim nickom ili uopste vise nece pisati. Po meni, vrednost jednog foruma je i kada njegovi clanovi shvate kulturu pisanja na tom internet mestu i postanu bolji forumasi.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Meni je, generalno, i dalje nejasna ta priča oko banova, moderacija, reporti, frke, gužva, zamjeranje,prozivke, ljutnja i uživljavanje u sve to...ako se uzme u obzir gdje smo i šta radimo. Osim ovog foruma (i pretka mu), nisam nikad bio aktivan na nekom forumu (nisam ni ovdje ali bar nekad nešto napišem) pa sam svjestan da nemam tu "forumašku kulturu" pa vjerovatno zato ni ne kontam. Dakle, sebe vidim kao "osobu sa strane", ni "za" ni "protiv" hrpe nekih stvari koje se ovdje spominju. Ipak, iz te perspektive, mogu reći da je ovaj prijedlog da se umjesto doživotnog bana uvedu neki vremenski banovi (60-90 dana), poprilično korektan. Svako ima loš dan i u stvarnom životu, uradi neku glupost...Treba dati ljudima drugu priliku. Naročito ako se uzme u obzir da sad već zaista dobar broj forumaša više nije tu. Meni je juče pao na pamet Medo, ne znam je l' on ljut nešto ili je isto frcio...a bio je baš gotivan za čitanje. Da ne idem sada u dalju istoriju i nabrajam sada sviju kojih više nema ovdje. Eto, vjerujem da nisam nešto pomogao ali se nadam da nisam ni odmogao.. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kod Kupera je problem što većina prethodnih banova nema realno pokriće.

 

To je objasnio Arsenije a ja o tome pišem godinama. Nakon završenog derbija ako 100 cigana izvadi patku, manjina će pasti ali će većina proći nekažnjeno. Sa druge strane, imamo dežurnog krivca za sve Kupera čije postove vjerovatno reportuju jedni te isti dokonjaci.

 

 

  • Like 8
  • Thanks 3
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, uvrnuto said:

Samo ću još pomenuti da sam lično pitao vas bar 20, sa obe strane brda podjednako, da nam se priključite moderisanju,

...

Među tih 20-ak inače nije Kooin.

 

Ostao ispod crte, pa je sad samofinansirajući... :default_coffee:

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, uvrnuto said:

Samo ću još pomenuti da sam lično pitao vas bar 20, sa obe strane brda podjednako, da nam se priključite moderisanju, a takođe znam za još nekoliko njih koje je cimao Metalni ili neko drugi ili su bili tu u začecima foruma, pa su odustajali iz raznih razloga. Ima li bolje prilike da napravite ovo mesto boljim ili bar onakvim kakvim ga vi želite od toga da se prihvatite uloge moderatora?

 

Među tih 20-ak inače nije Kooin.

A da probate sa nekim od ovijeh Podgoricana?

Oni bar nemaju problem sa objektivnocu vezanu sa klubskom pripadnoscu blizancima - porastao bi banjski turizam za vreme derbija 500%

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Kronostime said:

A da probate sa nekim od ovijeh Podgoricana?

Oni bar nemaju problem sa objektivnocu vezanu sa klubskom pripadnoscu blizancima - porastao bi banjski turizam za vreme derbija 500%

:classic_biggrin:

 

Ja predlažem Goldberga, on bi nas sve banovao na konto ogromnih budžeta naših klubova. Živela sirotinja.

Edited by John Terry
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Kronostime said:

A da probate sa nekim od ovijeh Podgoricana?

Oni bar nemaju problem sa objektivnocu vezanu sa klubskom pripadnoscu blizancima - porastao bi banjski turizam za vreme derbija 500%

:classic_biggrin:

Necemo pretjerivati sada. Podgoricani i objektivnost, dobar dobar😀

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Moderatori, ajd bar da pronađemo neko kompromisno rešenje. Da olabavi malo i jedna i druga strana. Recimo skinete trajni ban Kuperu i bajbokanišete ga na još 20 dana. Uiniju sa 20 na 10 dana. 

 

 

:smiley53::smiley53::smiley53:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Kod Kupera je problem što većina prethodnih banova nema realno pokriće.

 

To je objasnio Arsenije a ja o tome pišem godinama. Nakon završenog derbija ako 100 cigana izvadi patku, manjina će pasti ali će većina proći nekažnjeno. Sa druge strane, imamo dežurnog krivca za sve Kupera čije postove vjerovatno reportuju jedni te isti dokonjaci.

 

 

 

A zašto je baš Kuper u ulozi dežurnog krivca uvek? Nije imao sreće jadan / ne voli ga učiteljica ili zapravo na osnovu prethodnog forumskog rada i suštinski malicioznog karaktera njegove čitave forumske egzistencije?

 

Da se razumemo, to što ima jako loših crveno belih forumaša (meni se svaki put ogadi čitanje live KKCZ teme) nikako ne abolira Kupera. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Small Owl said:

Meni je, generalno, i dalje nejasna ta priča oko banova, moderacija, reporti, frke, gužva, zamjeranje,prozivke, ljutnja i uživljavanje u sve to...ako se uzme u obzir gdje smo i šta radimo. Osim ovog foruma (i pretka mu), nisam nikad bio aktivan na nekom forumu (nisam ni ovdje ali bar nekad nešto napišem) pa sam svjestan da nemam tu "forumašku kulturu" pa vjerovatno zato ni ne kontam. Dakle, sebe vidim kao "osobu sa strane", ni "za" ni "protiv" hrpe nekih stvari koje se ovdje spominju. Ipak, iz te perspektive, mogu reći da je ovaj prijedlog da se umjesto doživotnog bana uvedu neki vremenski banovi (60-90 dana), poprilično korektan. Svako ima loš dan i u stvarnom životu, uradi neku glupost...Treba dati ljudima drugu priliku. Naročito ako se uzme u obzir da sad već zaista dobar broj forumaša više nije tu. Meni je juče pao na pamet Medo, ne znam je l' on ljut nešto ili je isto frcio...a bio je baš gotivan za čitanje. Da ne idem sada u dalju istoriju i nabrajam sada sviju kojih više nema ovdje. Eto, vjerujem da nisam nešto pomogao ali se nadam da nisam ni odmogao.. 

 

Otprilike razmišljam kao i ti, tj. pre nego što sam postao moderator me nije ništa od toga interesovalo i ovo je jedini forum na kom učestvujem. 

 

Apropo toga sam i razmišljao o tim banovima od 60 ili 90 dana, pa sam bio u fazonu da se verovatno ne bih ni vraćao. Ne jer bih se nešto uvredio, već jer bih prosto izgubio rutinu. 

Ali možemo svakako da porazmislimo i o tome.

 

Takođe sam skoro pomenuo medu na internoj moderatorskoj temi i začudilo me da niko ne pita za njega. Naljutio se nakon jednog bana, zatražio da mu obrišemo profil, što smo odbili, pa je sam sklonio avatar i promenio ime u @nnn.

 

Ovaj ban je bio u pitanju:

On 9/1/2023 at 4:45 PM, Manu said:

 

3 dana - vređanje

 

Kako god da smo se svi u ovim mometima osećali, suzdržali smo se od pisanja ovakvih stvari. Medo to nije uspeo.

...

 

Šteta 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sujeta je čudo.

U stvarnom životu je nepodnošljiva, zaista teško je biti u blizini sujetnih ljudi...

Ali na online forumu gde ljude znaš virtuelno (ok, neki se znaju lično, ali to je baš manjina) mi je tek potpuno besmislena.

 

Bukvalno sujeta tera ljude da rade potpuno infantilne stvari....  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

 

A zašto je baš Kuper u ulozi dežurnog krivca uvek? Nije imao sreće jadan / ne voli ga učiteljica ili zapravo na osnovu prethodnog forumskog rada i suštinski malicioznog karaktera njegove čitave forumske egzistencije?

 

Za dobrim konjem se prašina diže.

 

:classic_sleep:

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

(meni se svaki put ogadi čitanje live KKCZ teme

 

Ta tema nema nikakav pozitivan uticaj na forum, niti se na njoj pise nesto kosarkaski zanimljivo, niti sta moze da se nauci i slicno, cak sta vise vecinom se pisu gluposti. Daleko najgora tema na kosarci.

 

Umesto te teme predlagao sam temu "Zvezda 23/24, iskljucivo kosarka" (nisam predlagao naziv vec ideju), gde bi se pisalo iskljucivo o kosarci. Dakle, analizama nasih aktuelnih igara, analiza igraca pojedinacno, analiza protivnika pred mec, eventualno jos statistici (timskoj ili igrackoj pojedinacno vezanim za aktuelnu sezonu) i manje vise samo o tome. Sa nagovestajem da to ne budu onelineri vec barem par prostoprosirenih recenica. Verujem da bi bila najzanimljivija tema svima onima koji vole kosarku jer bi se pisalo iskljucivo o tome. A na ovoj standardnoj sve ostalo. Onelineri, tracevi, multimedija, rad uprave, sudije, razne kritike i pohvale, duhoviti komentari, radovanja posle pobeda ili mracenja posle poraza i ostalo. Sve ono sto cini kao i do sada jedno 99% ove teme, a mozda je 1% kvalitetnih kosarkaskih upisa. Mada tesko i da ide 1 na 100 jer se puno pise. Pritom ne mislim samo na analize poput tvojih koje se generalno izdvajaju uz jos par forumasa, vec ima ljudi koji ubadaju sustinu i sa 2-3 recenice i bilo bi pozeljno da ih pisu na toj temi.

 

Dakle bila bi pregledna tema (sve sto je oneliner treba prebaciti na glavnu temu), sa pregrst zanimljivih analiza i diskusija (dakle sve ono najbolje sa kkcz teme bi bilo tu na jednom mestu u daleko manjem obimu), ne bi bila ni blizu hiperaktivna tema kao ova glavna i ne bi se gubili kvalitetni upisi brzinom svetlosti jer se nakon utakmice ispise nova stranica za 15 minuta bukvalno a neko ko ne vraca stranice mozda nije proticao neku super tvoju analizu ili Madafakinu na primer. Te bi ovde bile sve objedinjene.

 

Ne znam koji su razlozi sto recimo Princeton ili Medobrundo ne pisu vise, ali mozda se i vrate kada vide takvu temu na kojoj imaju sta da napisu, jer su mahom samo takve upise i imali i kapiram da sigurno nisu prestali da vole kosarku ili navijaju za Zvezdu. Ocigledno im je nesto drugu smetalo. Mairosu takodje na primer neko ga spomenu pre neki dan. Eno i dalje navija za Zvezdu i i dalje voli kosarku, samo komentarise na svom tviteru. Ta tema osim sto bi mozda vratila neke kvalitetne forumase, mozda bi se i taj glas o toj temi daleko cuo sto se kaze, pa bi mozda privukla i neke nove ljude na toj temi jer bi spajala sve Zvezdase koji vole kosarku (ili ljubitelje bilo kog drugog kluba koji nemaju problem da pisu o kkcz u vidu kosarke i trude se da budu objektivni). 

 

Nekima se ne svidjaju moderatorske odluke mozda (sto vidim iznad da je bio slucaj za Medu), nekima se verovatno ne svidja sta se sve pise na temi. Eto prilike da za ljude koji zele da pisu samo o kosarci bez da moraju da citaju sve i svasta na kkcz temi ili da prodju kroz stotinu istih komentara koji se ponavljaju iz dana u dan da bi procitali po neku dobru analizu. Jos pre pocetka sezone znam da ce jedno 90% teme biti isti komentari koji se vrte u nedogled, ponekad se zapitam sto i citam kad znam unapred sta cu da citam, pa eto po navici jer mozda i naletim na neki kvalitetan upis ili barem duhovit kojih bude po nekad a i ne postoji bolje mesto na internetu za pisati o kosarci sto se tice kkcz, barem ja ne znam za takvo. Sa druge strane, potpuno parodoksalno, tesko da ces videti na istom mestu nerealnije kritike nego ovde, rekao bih i veceg mraka. Verujte da to sigurno odbija neke ljude.

 

Provlacio sam 2 puta, niko nije imao sluha za ovo. Dao sam konkretan predlog kako podici kvalitet na ovom pdf-u i imati najkosarkasiju temu na istom a sada pisem jos konkretnije jer sam ranije samo provlacio u recenicama. Sve i da to ne bude kako zamisljam, nema sta da se izgubi. Ionako je bilo dosta neuspesnih tema. Pokusacu jos jednom pred kraj ove sezone i predloziti drugim forumasima na kkcz temi sta misle o tome. Pa ako se deo ljudi slozi ne vidim ista lose u tome da se otvori takva tema za narednu sezonu.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Princeton nije ni ranije nešto često pisao niti ulazio u hiperprodukciju, koliko vidim navrati povremeno isto kao i ranije.

 

Mairosu nikad nije nešto aktivno pisao ovde, više je reklamirao projekte na kojima je radio i ponekad bacio neku foricu.

 

Meda mislim da je nestao nakon što je banovan tokom SP kad je iznapušavao Karija nakon poraza od Italije. Posle mu verovatno bilo i glupo da se vraća.

 

Jebiga, šta je tu je. I ja bih voleo mnogo kvalitetniji sadržaj al tako je kako je.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Jebiga, šta je tu je. I ja bih voleo mnogo kvalitetniji sadržaj al tako je kako je.

 

Pa za pocetak da se izbrise live tema na kojoj ne da ima 0 kvalitetnog sadrzaja, nego je minus faza.

 

Citah ranije komentare u odbranu te teme koji kad se citaju i nema nesto lose u toj temi, kao lagana tema, malo komentarisemo uzivo sa ostalim forumasima, bas je zanimljivo itd. A zapravo sustinski nisam procitao nikakav argument kako ta tema doprinosi kvalitetu ovog dela foruma. Cak bi rekao i da znacajno odnosi, jer osim sto su sve onelineri, ljudi su cesto vidno nervozni jer se utakmica gleda pod nekom blazom dozom adrenalina pa bude tu i vredjanja raznih cesto. Ta tema bi mozda cvetala da smo Real i da imamo 80% pobeda, pa ono da se ljudi tu malo zezaju tokom utakmica...

 

A ako se ko pita a gde ce ljudi da pisu za vreme utakmice ako ne bi postajala ta tema, pa nigde (ili na pp ili nek razmene brojeve telefona ako vec nemaju s kim drugde a bas toliko moraju da komentarisu za vreme meca), onda lepo da se zakljuca glavna tema tokom utakmica i nek se otkljuca kad se utakmica zavrsi i resen problem.

 

Mojih 5 centi povodom te lajv teme.

 

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Princeton nije ni ranije nešto često pisao niti ulazio u hiperprodukciju, koliko vidim navrati povremeno isto kao i ranije.

 

Ali ne pise vise uopste a ja kad sam dosao na forum je ostavljao analize s vremena na vreme.

 

Secam se upisa i neke stvari koje mu se ne dopadaju na forumu sto je provukao, valja odslusnuti takve clanove kada nesto kazu povodom tih tema. A ako te briga za takvog clana, onda ces ga izgubiti vremenom. Ne mislim da neko nekom treba da titra zna se sta, vec samo da se ukaze neko postovanje. Tipujem da bi ostavo neki komentar na onoj temi koju sam predlozio bar nekad kada vec svraca povremeno. 

 

Sto se tice Mairosua, tu sam onda prevideo, jer sam mislio da je on ranije redovno prisao, po nacinu kako ga par forumasa zove nazad na forum. 

 

Svakako nema nikakvih garancija da bi ta tema o kojoj sam pisao vratila tu trojicu forumasa (ili neke jos starije ako ih je bilo a ja nemam pojma koji su) ali bi mozda privukla neke nove, a ako nista drugo bi objedinila kvalitet na jednom mestu bez da se razvodnjava.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Miki28 Teoljub said:

Necemo pretjerivati sada. Podgoricani i objektivnost, dobar dobar😀

Mene su svojevremeno pitali ali ne mogu tome da se posvetim usled obaveza  a ne bi da to preko one rabote radim. Da sam mod nekim slucajem, kamen na kamenu ostao ne bi kad bi zavrsio sa vama 😄 

Edited by MrTwister
  • Love 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...