Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

31 minutes ago, Laki21 said:

Drug, kao prvo, MENI je uvredljivo. To je sasvim dovoljno. Je li moj odgovor treba da bude obrisan, ili ako se ne sviđa modovima, oba posta?

 

Drugo, da ponovim, NIKADA u životu nisam pristajao da se izvinim Đuri što me tukao. NI PO KOJU CENU. Nisam ZAPOČEO kavgu. A konsekvence su pogodile SAMO mene.

 

Ako si ti tip čoveka kojem je to ok, nema problema, ali ja NISAM ti niti ću to ikada biti.

 

Vučić i vučićoliki vladaju ovoliki broj godina isključivo iz razloga što ste spremni uvek da okrenete drugi obraz i zato mogu da vam rade šta god žele. I to zbog sitnih beneficija. Usranog radnog mesta, 100€ veće plate.

 

Ne dam da me iko gazi. NIKO.

 

Da li stavarno misliš da moja čast vredi članstava na jednom forumu?

 

Pa to sto je tebi nesto uvredljivo ne znaci da je zabranjeno na forumu i da treba da bude sklonjeno ili kaznjavano. Ne znam da li si to zaista ocekivao? Sta je sledece, da se svako nadje uvredjen za nesto pa da se pola foruma brise i kaznjava? A onda da ljudi pocnu cak i sa izmisljanjem da im je nesto uvredljivo... 

 

Shvatas da neki standard mora da postoji za to sta je uvredljivo a sta ne? Nadam se da shvatas.

 

S druge strane, tvoj odgovor (ako je u pitanju samo slika) je cista patkometrija (sada je prvi put i vidim). Safetov post je sarkastican. 

 

 

 

I batali ovu relativizaciju sa "Djurom" iz "Balkanskog spijuna" - ti si dobio jer si zasluzio, vise puta. Barem koliko sam ja primetio. A "Djura" je u filmu tukao neduznog coveka. Poredjenje ti nije na mestu. Kao ni ostatak posta posle toga - nema veze sa ovim o cemu ovde pricamo. 

 

 

Ono sto je porazavajuce u tvom slucaju je, a to ti prijateljski kazem, sto se ti nisi ni malo promenio nakon tih banova. Pa cak ni nakon one silne podrske koju si dobio nakon sto te je targetirao Covic, a koliko se secam podrsku si dobio i od "nasih" i od "komsija". 

 

Eh da, sad kad imam malo siri kontekst, ja koliko sam skapirao ti nisi banovan zbog tvog patkometrijskog odgovora nego zbog one reakcije koju si imao posle (nakon sto ti je patkometrija sklonjena). A to nije nacin na koji treba da se reaguje, da se pise, da se ophodimo jedni prema drugima... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

zašto uvek mora da se nađe neko od forumaša ko će da pojasni bolje stav moderacije od same moderacije?

laki je izneo svoj stav, moderacija se očito ne slaže s'tim i sankcionše takav stav, on ne prihvata to i sad je na njima da se "dogovore"

umesto toga mi vidimo pokušaje prevaspitanja Lakija od strane jednog broja učesnika a ko god je duže od mesec dana na ovom forumu zna da se nije rodio taj koji će Lakija da ubedi da promeni stav za koji misli da je ispravan. 

od mene toliko   

Edited by Perkos2
  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da ima razlike u zavisnosti od toga ciji navijac napise nesto. Mogu ja, kao navijač Zvezde, da napisem: Čoviću, mars iz Zvezde. Sasvim je drugacije ako to napiše neki navijac KKP. Tako je i sa nekom slikom koja moze da se shvati kao provokacija.

Konkretno, ovde su trebale ili obe slike da se obrisu ili obe da ostanu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

zašto uvek mora da se nađe neko od forumaša ko će da pojasni bolje stav moderacije od same moderacije?

Zato sto imam svoj stav povodom toga, zato sto zelim da ga iznesem, zasto sto mi je stalo do Lakija (kao i do ostalih clanova koji su ostavili traga na forumu), zato sto svi mozemo da naucimo nesto iz toga...

 

Ne pojasnjavam ja stav moderacije, vec iznosim svoj stav i svoja tumacenja svega. 

 

 

1 minute ago, Perkos2 said:

laki je izneo svoj stav, moderacija se očito ne slaže s'tim i sankcionše takav stav, on ne prihvata to i sad je na njima da se "dogovore"

Slazem se.

 

1 minute ago, Perkos2 said:

umesto toga mi vidimo pokušaje prevaspitanja Lakija od strane jednog broja učesnika a ko god je duže od mesec dana na ovom forumu zna da se nije rodio taj koji će Lakija da ubedi da promeni stav za koji misli da je ispravan. 

od mene toliko   

I sa ovim se, nazalost, slazem - izgleda da nece biti promena kod Lakija 😕 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

zašto uvek mora da se nađe neko od forumaša ko će da pojasni bolje stav moderacije od same moderacije?

laki je izneo svoj stav, moderacija se očito ne slaže s'tim i sankcionše takav stav, on ne prihvata to i sad je na njima da se "dogovore"

umesto toga mi vidimo pokušaje prevaspitanja Lakija od strane jednog broja učesnika a ko god je duže od mesec dana na ovom forumu zna da se nije rodio taj koji će Lakija da ubedi da promeni stav za koji misli da je ispravan. 

od mene toliko   

Ne valja čorba bez mirođije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

Naravno da ima razlike u zavisnosti od toga ciji navijac napise nesto. Mogu ja, kao navijač Zvezde, da napisem: Čoviću, mars iz Zvezde. Sasvim je drugacije ako to napiše neki navijac KKP. Tako je i sa nekom slikom koja moze da se shvati kao provokacija.

Konkretno, ovde su trebale ili obe slike da se obrisu ili obe da ostanu.

 

Naravno da je bila provokacija, oči izbija.

Dakle, ili ostaviš oba posta, ili izbrišeš oba, nikako samo jedan jer si onda direktno najeo govnima onog čiji si post obrisao.

Link to comment
Share on other sites

Laki, Safetov post je bio sprdnja i ostavljen je na njihovom topiku.Da je stavio na nasem bio bi brisan kao sto je tvoj post obrisan.

E sad Safet nije imao cilj da patkometrise vise da se sprda sa situacijom.Onda si dosao ti i odgovorio sa slikom koja je cista patkometrija i koju sam JA obrisao ne MANU. I ostalo bi na tome da nisi dosao odmah posle 5 minuta i izvredjao celu moderaciju.

 

A ako si se osecao uvredjeno i da te je na neki nacin to triggerovalo zasto nisi lupio report? Ili to bes cigani ne drukaju? Nego pravis nama a i sebi problem?

 

A vidim iz ovog nastupa da nisi nista naucio i da nastavljas...Ponasas se kao neki klinac kojem su zabranili igracku u vrticu a ne odrstao covek od 30+ godina.

 

Link to comment
Share on other sites

Lakisa, malo si mi drama kvin u ovoj situaciji.

Brate, forum, pisanije ovakve i onakve, sličice raznorazne, moderacijska brisanja...

Malo se svadjas ako ti je bas stalo ili bolje  iskuliras, nije pitanje zivota i smrti i  odbrana cojstva i junastva kako ti predstavljas.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Svasta mozete da radite, ali moderaciju da napadate i da je vredjate, to nece moci i bice adekvatno kaznjeno.

 

Sve moze na mnogo lepsi nacin da se iskomunicira, sto isto trazimo i od clanova moderacije, iako bi vam i ja i oni svasta odgovorili. 

 

I po milioniti put - prestanite da targetirate moderatora koji je objavio kaznu - nije to sam uradio vec je samo neko ko je dobio zadatak da objavi sta je dogovoreno.

Link to comment
Share on other sites

@Don DuskoA ti si taj koji će da proceni da je sprdnja? Evo ima još ljudi koji su ti na ovoj stranici napisali da ga vide kao provokaciju.

 

Drugo, kakve veze na čijoj temi je ostavljen uvredljiv post? Zašto bi imao različt tretman na našoj, njihovoj ili temi o belom luku i peršunu?

 

Nisam reportovao zato što kao prvo nikada ne drukam, a kao drugo, sve je bilo kritalno jasno i ovako.

 

I druže, imam 57 godina, i upravo stoga neću dozvoliti nikome da me ponižava.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Laki21 said:

Nisam reportovao zato što kao prvo nikada ne drukam, a kao drugo, sve je bilo kritalno jasno i ovako.

 

Mnogo je bolje da reportujes nesto sto mislis da nije u redu i da pojasnis zasto to mislis, nego da ulazis u konfrontaciju sa nesagledivim posledicama.

 

To te ne čini drukarom, nemamo 10 godina, već te čini savesnim članom ove virtuelne zajednice koji pomaže i daje doprinos očuvanju iste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nekad ni report ne pomaže :classic_smile: Što se tiče ovog što kaže @berti, primetila sam da neki navijači (uglavnom KKCZ), da tako kažem malo oštrije reaguju kad navijač KKP napiše nešto. A uverena sam da ne bi identično reagovali da je to napisao njihov kolega navijač. Meni je to potpuno besmisleno, no, whatever floats your boat. 

Link to comment
Share on other sites

^grehota je da tako zavrsi, bolje i da su mu 45 dana odvalili.

 

ja kapiram lakija da ima neke principe od kojih ne zeli da odustane; problem je sto i nakon 15 dana (ako je tad pao zbog afekta), ne zeli da se potrudi i slozi gnevan post, bez da ikoga zove pizde, govna i slicno.

 

on to dozivljava kao iskrenost a ljudi kojima se obraca, jasno kao nepostovanje, nepriatojnost itd.

 

bilo bi lepo da mu ipak preinace kaznu u neku duzu a ne dugotrajnu, mada se plasim da je i metalhed sad u fazonu, dva ovna na brvnu, sto nije pohvalno ali je takodje razumljivo.

 

bilo bi lepo da se umereno pomirimo :lol_2:

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Kalva budalastina je ovaj trajni ban. Moderacija ima svoje principe? Pa koji su to principi po kojima dvojac kojem se vecina opusa ovde sastojala u provociranju moze vecno da bude ovde i sa hiljadu sitnih kazni.

Koja je to granica izmedju napada na moderaciju i kritike moderacije? Ako je covek shvatio ono kao provokaciju, koje to strucne sposobnosti moderacija ima da kaze da to nije nikakva provokacija. Da li je to " mi smo moderacija, mi smo najpametniji, mi sve znamo..." Vi kazete da to nije provokacija, neki ovde smattaju da jeste i odgovore istom merom. Da, istom merom. I šta onda? Banovanje? Super.

Ako je jedno od merilo konkretno ovde to sto je post postavljen tu gde je postavljen, onda jbg...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posle situacije od pre par dana, daleko manje sam naklonjena moderaciji nego ranije. I meni je krivo što je Laki dobio trajni ban, prvenstveno zato što se on bar direktno obraća ljudima koje uvredi. Razumem da je problem upotreba rečnika, naravno da jeste, ali on je bio svestan kad je napisao ovaj poslednji post da će uslediti trajni ban. I verovatno je ok s tim rizikom. Za to bar rispekt. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A jbg...Ušao Laki u crveno, ljudi smo...Za 15 godina bitisanja na forumu dobio sam 1 ban, u ono vreme korone kad me živcirao onaj korumpirani premijer Australije (sva sreća bivši 😁) u slučaju Đoković i negde sam se slično osećao kao Laki, udri do trajnog bana...Pa sam ipak odmorio od foruma svojevoljno par meseci i ko' nov...🙂 Nek Iskulira neko vreme pa da ga vraćamo, naš je...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Teska smejurija

 

Laki je voleli to neki ili ne legenda b92 foruma pa verujem i ovog, ja se prvi ne slazem sa Lakijem u 95% situacija ali cinjenice su cinjenice. Da zbog ovakve “sitnice” popije trajni bicu blag je smesno. Kad se setim sta smo svi radili na pokojnom forumu Threep-u, Dulematicu, Lavrnji, Realnom, da mi proste ako sam nekog zaboravio … Ovo je pickin dim a nesto ni ne primecujem da je moderacija odreagovala burno na ovo njegovo a i tesko da je moglo da se dodje do odluke za sat-dva od njegovog posta.

Sto znaci i da je to odluka jednog coveka. Ovaj forum nije ni ime, nije jedan covek vec svi mi forumasi zajedno koji smo godinama doprinosili da ovo mesto bude ono sto je godinama bilo i sto je dobrim delom i danas a da nije bilo ovog pdf-a pre 4 godina ne bi nista ni postojalo i ostalo bi samo secanje na pokojni B92 forum, zato mi je i idiotski da jedan covek uzima u svoje ruke da brani on moderaciju, oni nisu ni glupi ni nesposobni da sami odluce. To sto neko placa hosting a na tome svaka cast, ne daje za pravo na apsolutnu vlast, barem je to neko moje vidjenje ove virtualne zajednice. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, berti said:

Koja je to granica izmedju napada na moderaciju i kritike moderacije?

 

Možemo da raspravljamo da li je granica pređena u nekim drugim slučajevima. Za post u kome je ne moderacija, nego bilo ko oslovljen sa pizdom, svaka rasprava je besmislena. Ne sećam se da se iko i obazirao na tu kaznu od 15 dana kada je dodeljena.

 

I onda u prvom postu nakon povratka na forum se ponavlja ista retorika. 

Edited by Manu
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...