Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Meni u retrospektivi nije jasno kada je tacno Lesor stigao da se dogovori sa PAO i kad pre da prihvati ponudu. Presao je tamo bukvalno par dana nakon 5. meca finala ABA.

 

Prica da im se obecao ranije u toku sezone mi prosto nema logike jer - zasto bi? Kod nas je (od)igrao sezonu karijere, atmosfera, ljubimac navijaca, minutaza, tim konkurentan da se bori za F4. Plus ogromno poverenje Zeljka.

 

Ili mu je Pao ponudio mnogo vise nego sto je pretpostavljao da mozemo mi, ili mu je garantovao jos jaci tim od naseg (ostvaruje se polako) sa nepromenjenom ulogom za njega.

 

Ili Zeks prosto nije mislio da treba zapeti u pokusaju da Matijas ostane. Mada, kakvo je trziste centara, ni to mi za sad nema mnogo logike.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Mozda ne deluje, ali mislim da kod stranaca moze da dodje do zasicenja ako provode duze vreme u jednom klubu.

 

Zato se i svaki prelazni rok u EL svodi na menjanje igraca izmedju bogatih klubova kao da su slicice sa albuma za SP na Terazijama. Recimo, Punter se dokazao u dresu Armanija pa je otisao da igra za Partizan u EC.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Samo se velikim novcima dovode igraci u predsezoni. Ako je Lesort imao 650k kod nas (kako se pricalo) a mi mu nismo ponudili bar milku posle onakve sezone logicno je da ode. A vidimo kako se PAO razbacuje sa paramm Iskreno, ja mislim da smo mu mi legli (i to samo u tom trenutku) i da sanse nema da odigra na istom nivou. Druga stvar je sto je tesko naci dobrog centra do te milke.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

li Zeks prosto nije mislio da treba zapeti u pokusaju da Matijas ostane. Mada, kakvo je trziste centara, ni to mi za sad nema mnogo logike.

Meni deluje da mu je još posle Reala saopšteno da neće produžavati ugovor sa njim. Jedino logično objašnjenje mi je da nisu u klubu blagonaklono gledali na ono obaranje Muse. Možda mu je skrenuta pažnja da se neće tolerisati novi ispad posle onog sa Petruševim.

Sa druge strane to bi pojasnilo očajne partije pa bar do finalne serije, mada ni tu nije baš blistao. I delovao mi je pre nezadovoljno nego umorno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alek The Great said:

https://m.basketnews.com/news-191508-best-remaining-euroleague-free-agents-updated-daily.html

Nije da nema da se probere...

Pangos, Napier, mozda Wolters
Nunnaly, Kuzminskas, Thomas
Nebo, Rivero, Simonovic

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 


Bold 1: Prosla sezona bila povratnicka iz NBA, i igraci koji se vrate h EL posle neuspelog izleta u NBA obicno i imaju tu prvu sezonu dosta losiju. Plus je imao problema sa povredama. Ukoliko i razmisljamo o njemu, licno nemam nista protiv. Mada se ja nadam nekoj ludoj epizodi sa Dragicem.

Bold 2: ovde valjda nema dileme. 
Bold 3: negde glava za glavu zamena za Lesora, i sto se tice repertoara kojim raspolaze i BBIQa. Mada se ne bih kladio da je to profil centra koji Zeljko trazi/hoce. Meni se cini da je i prosle sezone Lesor bio nekako iznudjeno resenje i poslednji potpisan. Deuga je stvar sto je odigrao nestvarnu sezonu, ali se ne bih kladio da Zeljko zeli taj profila centra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cooper said:

Navodno smo ga želeli i zimus, ali je obeštećenje bilo preko 100k.

 

Daj Kupi ni sam ne verujes u to da je problem 100 ili 150k obestecenja , misli svojom glavom, a ne glavom pbg news-a. Za Madara ste dali 250k obestecenja. (i mi 300k za Nedovica)

 

Ne znamo tacne budzete, ali svi smo svesni da ce i Zvezda i Partizan imati 8 cifara budzeta na plate. Sa tolikom lovom 100-200-300k za neko obestecenje je bukvalno kikiriki.

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

Ma da, u tom postu je najproblematicnije sto KKP nece da plati obastecenje - pre ce biti da ni u ludilu ni ne razmatraju igrace kao sto je Beslac kao i da Vojvodina svakako ne moze da dobije toliko obestecenje za tog igraca.

Link to comment
Share on other sites

Tog Beslaca smo bese hteli i kad je Trinkijeri bio trener? Nesto mi u glavi da je bio dobar protiv nas u KLS-u. A bas je tesko bilo biti dobar protiv Jankovica i Gagica! Ako ga tada nismo doveli, mladjeg i perspektivnijeg, zasto bi sada?!


Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A el smo se nekad raspitivali za zdravlje Zvonimira Ivišića? Priznajem da sam ga gledao samo u polufinalnoj seriji aba lige i znam da u jednoj utakmici i Đorđe Gagić  može da izgleda kao ozbiljan košarkaš, i znam da je ono izdanje Partizana u Bg protiv Derbija bilo jedno od jadnijih, sve stoji, ali količina skila koju je tada pokazao igrač od 19 godina i dva nula devetnaest i način na koji je školovao naše centre je meni popalilo sve lampice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Arsenije Pesic said:

A el smo se nekad raspitivali za zdravlje Zvonimira Ivišića? Priznajem da sam ga gledao samo u polufinalnoj seriji aba lige i znam da u jednoj utakmici i Đorđe Gagić  može da izgleda kao ozbiljan košarkaš, i znam da je ono izdanje Partizana u Bg protiv Derbija bilo jedno od jadnijih, sve stoji, ali količina skila koju je tada pokazao igrač od 19 godina i dva nula devetnaest i način na koji je školovao naše centre je meni popalilo sve lampice.

Miško ubjeđuje ljude da je on hrvaCki Victor Wembanyama, ali mene još nije ubijedio, eno i juče 12 poena i 4 skoka uz šut za 3 2/7 protiv Litvanije na U20 prvenstvu. Nisam ga mnogo gledao, ali mi je nešto sumnjiv, kao da ne uživa u trljanju sa drugim oznojenim muškim tijelima :s_d:

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Marvin said:

A u neka slavna vremena bili bismo srećni da dodje Luka Božić 🙂

Pa ja ni sad ne bih bio razočaran, pod uslovom da je dobro okružen na svim drugim pozicijama. Iako nije idealan fit zbog lošeg šuta za 3, u najgorem slučaju, on je odlično tijelo za poziciju 3. Uvijek prije za takvog krvava koljena lika, nego za talente koji su u fazonu molim vas da se pomjerite da dam koš na nekoliko preljepih načina.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ispreskakala sam podcast sa Kevinom na Basketnews (mislim da je Chaos delio link negde na forumu). Interesantno mi je ono što je rekao za poziciju plejmejkera, da je potreban igrač koji će da skapira šta Željko tačno želi od te pozicije, on smatra da bi to bio neko sa iskustvom. U smislu, možete biti najbolji igrač na svetu, ako ne kapirate njegovu viziju, niste dovoljno dobri. I da je Yamu i Aleksi bilo baš teško u početku jer ga nisu kapirali, a da on sam ima osećaj kako je preuzimao dosta PG odgovornosti iako to nije njegova pozicija. Dobar podcast sve u svemu. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...