Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

3 minutes ago, uini said:

tekma je u 19h, ako sam dobro video; to je cca 15% više šanse da se dobije, 25% ako se hraniš pravilno i spavaš 8+ časova.

 

Kakve su šanse sa ritmom:

 

Dva piva pre tekme

Dva piva za vreme tekme

Dva piva posle tekme

 

?

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Problem je sto kod nas ne postoji ta vrsta konstante, narocito u gostima. Taman kada izgleda da smo uhvatili neki momentum, dodje prelak poraz u Barseloni. Potom uhvatimo momentum protiv Efesa i Fenera, pa naidje Tel Aviv i 90 lakih komada. Porom ekspres oporavak protiv Baskonije, pa ponor u Valensiji i primljenih 89. Sada smo vezali 2 odlicne odbrambene partije (i jednu napadacku). Verovati da je to opet neki momentum koji bi trebao da se prenese veceras je recept za gorku pilulu.
 
Nadam se, da se razumemo. Ali nadu uopste ne zasnivam na formi ili momentumu, vec na tome da ce na teren izaci onaj Partizan koji ce biti spreman da ide na gušu, kao u Pioniru ili Istanbulu

Jasno, ali mislim da je to tako sa većinom ekipa u ovom formatu. Razlika je bukvalno u par pobeda do prvog mesta. Ima ozbiljnih ekipa koje odvale jednu tekmu, pa se ne pojave sledeće dve, pa odvale naredne dve zaredom itd. Šta reći o Monaku koji je izgledao kao EC ekipa u Beogradu i protiv nas i protiv CZ, a u vrhu su EL? Ili Barse koja izgubi kod kuće od Asvela? O Feneru koji je dugo bio prvi, pa krenuo ozbiljno da se raspada i kod kuće i na strani? O Baskoniji koja je u vrhu, a onda odjednom ne zna gde bije? O Žalgirisu koji vodi protiv PAO-a u prvom poluvremenu 15 poena u Atini i onda ih ovi bukvalno raznesu tj. ponište kao košarkašku ekipu u drugom sa jebenih 39 razlike za konačnih +24?! Lepo je zamišljati to da ćeš kod kuće sve da rešavaš lagano, a na gostovanjima ćeš uvek da igraš tekmu na 2-3 poseda i nekad dobiješ, nekad izgubiš, ali nije realno. Saglasan sam da treba težiti tome i pristupiti ozbiljno svakoj.

Jbg, ponavljam kao papagaj - izgubili smo 5 tekmi na jednu loptu (Baskonija, Armani, Valensija, Zvezda, Asvel). Dve na gostovanju od toga. Sa tih 5 pobeda mi bismo bili na 1. mestu EL uz sve te mane i loša izdanja i u Valensiji i u Tel Avivu i Barsi i Pireju i Berlinu…na kraju se ipak sve to izniveliše pa mi dobijemo i Fener tamo i Efes ovde i Zvezdu tamo..ostaju bar još dve da nam se vrate za pomenute poraze u neizvesnim završnicama. Možda to bude večeras, možda ne.

Ja svakako mislim da ima pomaka kroz naše putešstvije u EL ove sezone. Izgleda kao da se to resetuje u nekim tekmama kao što si rekao, ali čak i u tim porazima ja nekako uvek vidim neke nove pozitivne stvari. Jbg nekad je protivnik jednostavno bolji, ima bolji dan i ti tu ne možeš mnogo da uradiš.
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...