Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

9 hours ago, uvrnuto said:

 

U inat @realno *w! 😄

 

 

Da Bob da mi se svaku tako inatio do kraja sezone 😄

 

Ne razumem ja njega i to je to.

 

Zadnjih 5 tekmi u oba takmičenja ukupan indeks 15, nikakav uticaj na igru. Ajde Fener i Efes, ali da ne može od Cedevite, Igokee i FMPa da izvuče jednu dobru partiju.

Onda dođe protiv Bajerna i odigra doktorsku tekmu na obe strane terena.

 

3 asistencije ne deluje puno, ali sve tri su bile za čiste zicere. Onda ona 2 teška flotera, svi znate koliko volim taj šut kod plejmejkera. Ima šut, zna da probije, ali mu je često problem da završi na samom obruču i ako bi nabacio taj flouter, bilo bi mu mnogo lakše. A oni šutevi sa poludistance? Pa šta reći, bukvalno na pola leta lopte se vidi da to ulazi.

Takođe, najpametnije je napadao Gilespija. Držanje na distanci, puno trčanja, šutevi pre nego što se ovaj namesti, sve što ovome ne odgovara.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Odlično veče sinoć u Areni. Evo nekoliko crtica:

 

1. Impresivan doček za Andreu, mislio sam da će mu lažni najverniji zviždati, ali nije bilo zvižduka, bravo. Doček za Jaramaza i Lučića očekivan.

 

2. Dosta pohvala za Obradovića. Proširio rotaciju, skoro pa pravovremeno menjao tri četvrtine, dobar plan igre, sve ok.

 

3. Posebne pohvale za Uroša. To je to, sad će da krenu i šutevi a i ulazi, samo gazi odbranu i biće sve ok.

 

4. Opet dobijamo bez šuta za tri, a što je zanimljivo, i bez Pantera i Nanelija.

 

5. Publika je bila vrh, u smislu da smo odjebali idiote sa prozivanjem Ostoje i da je na to odmah odgovoreno prozivanjem vrhovne kukavice. Može to i jače, ali nije loše ni ovako.

 

6. Matijas je čudo!

 

7. Najbolja Madarova partija od kad je kod nas, odlično na obe strane terena.

 

8. Grk je opet odigrao odličnu odbranu, samo jednom ga je Volden čini mi se prošao u preuzimanju, dok ga dole nisu pomerili. Odlično je imati takvog igrača u timu.

 

Elem, sveukupni utisak je da je rezultat morao biti plus 10, ali pobeda se pamti. Po svemu prikazanom i dalje nismo za top 8 ni po kvalitetu ni po igri, ali tu smo, borimo se pa šta bude.

 

Sledeći!!

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ChrisJudd said:

Hrabri momci iz kopa ga oštrili na Ostoji sve dok ostatak hale nije pederovao vrhovnog gazdu, tad su se ućutali par minuta i do kraja navijali samo za Partizan.

 

Jedan od jačih momenata. 

 

 

2 hours ago, Alex_Serbia said:

Milina je bilo gledati kako Dante zloupotrebljava svoje fizikalije i 1-1 odbranu Bajerna. Kao u filmu Jurassic World (los film jbg) kada ono stvorenje skonta da je u vrhu lanca ishrane) 😁

 

Meni se svidelo njegovo sampouzdanje i Žocovo poverenje u njega. Od onog očaja u prvom poluvremenu, do surovog kažnjavanja u drugom.

 

Kao da je u nekom trenutku shvatio - ne treba komplikovati, samo blickrig, prvo otvaranje prostora napad na obruč i to je to.

 

13 minutes ago, Ne sam Safete said:

eo brate 🙂

 

 

 

I ja sam ovako slavio na tribinama, mašući rukama. Videlo se da je značilo Lesoru kucanje, pošto ga je u početku Gilespi baš mučio na obruču.

Link to comment
Share on other sites

Opet svaka čast kako pišete odma posle tekme, ja se tek sad smirio, il bar mislim da jesam 

Kao što se cenilo i pre tekma nije bila laka, Bajern te baš natera da mrcvariš za pobedu al izmrcvarismo. 

Postaje malo čudno ovo sa šutem ali hej dok dobijamo niko se ne buni, ima tu svačega od skautinga protivnika do umora i uloga naših igrača, i stvarno je sjajno što nalazimo načine da dobijemo i tada ali za uspešnu sezonu će nam trebati da se i šut malo vrati (u šta trenutno ne sumnjam)

 

Individualno svako je imao odlične al onda i ekstremno glupe momente, ono naše reklo bi se. Ali raduje što svako ko uđe ima vidan doprinos i to je mnogo bitno gde čak i ako ne ulaze neki šutevi nemamo momente sa "igračem manje" na terenu. 

Trifa i Smajli oduševljavaju pristupom, reklo bi se da su neke bubice uspeli da smire 

Proširena rotacija i Željku dosta znači definitivno (gle čuda), subjektivan osećaj da je sinoć napravio najviše izmena ove sezone i videli smo neke nove petorke koje verujem da Androić i ekipa zapisuju tamo negde pa ćemo videti šta je za primeniti možda i ubuduće. 

 

Sjajna pobeda, samo hrabro, pašće i Monako (čitaj Zadar) !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I da, opet nam se dešava da imamo +15 u trećoj (posle Danteove 8:0 serije) i da nam to prilično lako istope, nešto što sam skoro pominjao da treba obratiti pažnju (ruku na srce sinoć su pomogle sudije sa količinom slobodnih u 4/4)

 

5 minutes ago, Nini3112 said:

Inace bez sale,sta se desava sa Panterom? Ono sto igra bas ruzno izgleda

Igra kao i uvek maltene, samo šutevi ne ulaze jbg, shooters gonna shoot,  eventualno da iz nervoze jer ne ulaze uzme nekoliko ishitrenih (sinoć sam poludeo kad je posle jednog bloka u 17oj sekundi napada digo užasnu poludistancu) ali to su sve njegovi šutevi. Ono što je dobro je da za razliku od prošle sezone ne moramo da živimo i umiremo sa tim šutevima već imamo alternative

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Shikamaru said:

I da, opet nam se dešava da imamo +15 u trećoj (posle Danteove 8:0 serije) i da nam to prilično lako istope, nešto što sam skoro pominjao da treba obratiti pažnju (ruku na srce sinoć su pomogle sudije sa količinom slobodnih u 4/4)

 

Igra kao i uvek maltene, samo šutevi ne ulaze jbg, shooters gonna shoot,  eventualno da iz nervoze jer ne ulaze uzme nekoliko ishitrenih (sinoć sam poludeo kad je posle jednog bloka u 17oj sekundi napada digo užasnu poludistancu) ali to su sve njegovi šutevi. Ono što je dobro je da za razliku od prošle sezone ne moramo da živimo i umiremo sa tim šutevima već imamo alternative

To se u našem narodu jednostavno zove one trick pony.

 

EDIT: kao Danilo Anđušić, samo crn, košarkaški manje odgovoran i,što je posebno bitno, sa ružnijom ženom.

Edited by Beonegro
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Dante je još jednom pokazao da može da se uzdigne posle lošeg početka, što recimo od Pantera ne pamtim da li smo videli. Ne kažem da ga treba klupirati kad ga ne krene (kao Anđušića), ali ne mora ni da siluje, već da uzima rezonske šuteve i više koristi prodor.  

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

To se u našem narodu jednostavno zove one trick pony.

 

EDIT: kao Danilo Anđušić, samo crn, košarkaški manje odgovoran i,što je posebno bitno, sa ružnijom ženom.

Ah da, zaboravio sam na taj narodni izraz 

 

Uh sa ovim drugim se ne mogu složiti (osim za ženu), mislim površno kapiram ali da upotrebim još jedan starosrpski izraz "There's level's to this shit" , ipak prostor i načini na koji Panter može da poentira se ne mogu porediti sa Anđušom (kojeg ja lično jako gotivim ali ima vrlo jasan plafon)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije dobro ovo pljuvanje Pantera, radi se o vrhunskom igraču koji je trenutno na lancu a takav tip igrača traži slobodu i lidersku ulogu pa živi i umri od njega.

Pogledajte James-a, njegovu formu i procente, naročito poslednjih nekoliko utakmica. Da je kod nas popljuvali bismo ga još u Oktobru, Saša Obradović ga trpi, daje mu 32 minuta po utakmici i pored 26% za tri (uzme šest šuta da bi dao 1.5 trojki), ima 49% za dva (osam puta šutne da bi dao 3.9) uz dve izgubljene lopte po utakmici.

Ako smo mi u međuvremenu shvatili da nam za trenutne ambicije i način na koji želimo da igramo takav igrač ne treba i želimo da pegla odbranu i uzima otvorene suteve i to je ok ali onda nije do Pantera.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Shikamaru said:

Uh sa ovim drugim se ne mogu složiti (osim za ženu), mislim površno kapiram ali da upotrebim još jedan starosrpski izraz "There's level's to this shit" , ipak prostor i načini na koji Panter može da poentira se ne mogu porediti sa Anđušom (kojeg ja lično jako gotivim ali ima vrlo jasan plafon)

Punter je bolji atleta od Đuše (otprilike svaki bek u EL je bolji atleta od Đuše) pa je kao više prijetnja sa poludistance (nije, nego bjesomučno uzima te šuteve), ali su na obruču obojica podjednako loši, a Đuša je bolji šuter za 3, u stvari jednostavno bolji šuter, dijelom i iz razloga što je disciplinovaniji i odgovorniji, pa čeka kvalitetnije pozicije. Uglavnom, za tu ulogu volume scorera koji pritom igra skromnu odbranu je potpuno svejedno da li Punter ili Đuša, jedino gdje nije svejedno je da Punter ima bar duplo veću platu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...