Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

28 minutes ago, Ne sam Safete said:

Daj ne zezajte sa tom inspiracijom i voljnim momentom. Ima tekma kad ga ne ide, ima tekma kad ga ide - ne moze jednostavnije.

Nije ni traka dodjeljena bas bezveze.

 

 

Upravo to. Nema tu problema sa inspiracijom.

 

Juče je bio čak i previše agresivan, mada mislim da mu 2 faula nisu morali svirati. Ne znam kako je izgledalo na prenosu, ali uživo imam utisak da je odnos sumnjivih situacija bio sviran tipa 90-10 za Bajern. 

Posebno su mi u oči upadale situacije kada imamo "dugačak" kontakt, koji kreće na zemlji, ništa ne sviraju, čekaju, čekaju, onda sviraju kada je to već pri šutu. Bar 4-5 takvih situacija.

 

I da, onaj faul Ledeja sam izneverovao da nisu promenili nakon gledanja snimka.

 

Edited by realno *w
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Utisak je da imamo bolje suđenje na strani nego kod kuće, nije ovo vezano samo za sinoć pričam o svim domaćim utakmicama ove sezone a imao sam privilegiju da budem na svakoj od njih

 

I ovo kad kažem ne mislim da nas kradu ili nužno da navlače za drugu ekipu već jednostavno da većina onih ili/ili odluka koje po pravilu idu na ruku domaćinu u Areni idu na ruku gostima, a nisam dovoljno učestalo gledao ostale ekipe da bi mogao neku paralelu da povučem

Link to comment
Share on other sites

Niko da pomene uspešnu prosidbu i lomljenje table na poluvremenu (tj. jedan nije ni dobacio 2 puta). 😄

 

Mislim da je neko na CZ temi pisao kako uvek odaberu neke antitalente. 

 

Je l' se kod nas na tekmi beše desilo da je devojka ispalila momka za prosidbu? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Mislim da je ipak Panterova odbrana iznad Đušine, posebno kada se cima. 

Punter sa svojom brzinom i dužinom treba da bude natprosječno dobar igrač u odbrani, ali koliko puta nas je počastio nekim ozbiljnim prisustvom na toj strani terena?

 

2 hours ago, realno *w said:

Meni je to baš smešno pređenje, u svakom mogućem smislu. Danilo je bolji spotup šuter i tu se sva priča o njegovim prednostima završava.

A u čemu je Punter bolji od Anđušića? U organizaciji? U završavanju na obruču? Brže trči i bolje skače, viši je i ima duže ruke, ali kako to pretače u učinak koji je plus za KKP? Kad ga ide, onda njegovi šutevi sa poludistance izgledaju impresivno? Pa ako ćemo tako da gledamo, Đušu kad ide on Barseloni da 23 za manje od poluvremena.

 

Sa stanovišta ekipe je mnogo bolje da imaš lika koji je samo spot-up šuter i koji pogađa te šuteve, a za ostalo si svjestan da ne može, pa tražiš druga rešenja, nego da imaš nekog navodno go to igrača koji je na 7 utakmica od do sada odigranih 16 imao šut iz igre ispod 40%. Prosto, rečnikom naprednjačke statistike, Punterov Value Over Replacement je premali za pare za koje on dobija, i to čak i nakon što mu otpišemo brainfartove zbog kojih smo najdirektnije izgubili 2 utakmice.

 

Bukvalno ulazi u diskusiju sa nekim recruitement bravurama Vlade Jovanovića (Klobučar, Lafayette, možda i Jawai) za najgore potrošene pare u novijoj istoriji KKP.

 

1 hour ago, Ne sam Safete said:

Nije ni traka dodjeljena bas bezveze.

To mi je bukvalno živa rana, da nam je onakav opalim ja mojih 10-15 pa šta bude lik kapiten.

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dajte ljudi, Panter vs Djusa ni za porediti, na obe strane terena. Mozda se Panter vise cuva u odbrani, ali i takav je opet bolji od Dace. Plus to sto ima neku malu protekciju kod sudija pa mu cesto i ne sviraju one njegove pokusaje izbijanja lopte. U napadu Panter moze da izmisli poene, a za Dacu mora da se igra akcija. Cak i kao sekundarni plej mi je Panter bolja opcija jer uopste ne pokusava, a kad vidim Djusu da baca one balonke u reket pocinjem da ludim. I na sve to je Daca sa loptom manje/vise na "vi".

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

 a Đuša je bolji šuter za 3, u stvari jednostavno bolji šuter, dijelom i iz razloga što je disciplinovaniji i odgovorniji, pa čeka kvalitetnije pozicije.

 

kad bi svi čekali realne pozicije, niko ne bi pobedio na basketu osim onih spursa, onomad.

punter uzima šuteve o kojima anđušić ne sme ni da pomisli. ti šutevi su polovično neophodni a svakako moraju da se probaju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Alek The Great said:

Dajte ljudi, Panter vs Djusa ni za porediti, na obe strane terena. Mozda se Panter vise cuva u odbrani, ali i takav je opet bolji od Dace. Plus to sto ima neku malu protekciju kod sudija pa mu cesto i ne sviraju one njegove pokusaje izbijanja lopte. U napadu Panter moze da izmisli poene, a za Dacu mora da se igra akcija. Cak i kao sekundarni plej mi je Panter bolja opcija jer uopste ne pokusava, a kad vidim Djusu da baca one balonke u reket pocinjem da ludim. I na sve to je Daca sa loptom manje/vise na "vi".

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

Nema ovdje ljudi, ovdje samo ja tvrdim da je Punter promašaj (ne promašaj kao lik koji nema mjesto u EL, nego promašaj za go to igrača i lika koji je plaćen milion ili više po sezoni), pa nemojte da oklevate da mi nacrtate zašto to nije tako i gdje je konkretno njegova value over replacement.

 

EDIT: objašnjenja tipa Punter je bolji za sekundarnog kreatora jer uopšte ne pokušava to sasvim očigledno nisu, tako da se ne računaju

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

Meni Punter nije problem u odbrani, vidi se da se popravio na lopti i čitanju kretnji. Međutim, problem mu pravi fizika, nije dovoljno ni visok ni jak da čuva snažnije igrače. 

 

Ne opravdava novac uložen u njega, i to pre svega jer nas je svojeručno koštao dve pobede svojim decision makingom. Ali, nek zatrpa Makabi i/ili Valensiju tamo i da mi dobijemo i oprošteno mu je...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

kad bi svi čekali realne pozicije, niko ne bi pobedio na basketu osim onih spursa, onomad.

punter uzima šuteve o kojima anđušić ne sme ni da pomisli. ti šutevi su polovično neophodni a svakako moraju da se probaju.

Prosto ima takva ovlašćenja od strane trenera, to je jasno, Ono što nije jasno je zašto, imajući u vidu efikasnost tih šuteva koje on uzima.

I Anđušić da ima takvu slobodu bi vjerovatno djelovao kao bugarski pirat Stefka Rija.

 

My point being, ni jedan ni drugi nemaju kvalitet za tolika ovlašćenja, samo što Punter izgleda nije u stanju da igra drugačije, a Đuša možda i jeste.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih previše o utakmici pošto ste sve pokrili. Ja se slažem da ovo "rudarenje" (koje mom srcu prija btw) neće moći na duže staze ali zasad daje rezultate. Verujem da će se polako praviti balans i da će se vremenom vratiti i taj šut koji ova ekipa i te kako ima da ponudi u izobilju.

 

Ja bih malo da se igram sa rasporedom i maštanjem o TOP 8. Mi smo ušli sad u jedan niz od 11 utakmica koji bi mogao da bude dosta povoljan po nas ako se sve bude odigralo po nekim očekivanjima javnosti.

 

BAJERN
MONAKO
Makabi
BASKONIJA
Valensija
Zvezda
ASVEL
Žalgiris
Bajern
FENER
ALBA

 

Velikim i boldovanim slovima su domaćinsta.

 

Po meni 7 pobeda minimalno je neophodno, a poželjno 8 da bismo bili u igri za plejof (1 već ostvarena sinoć).

 

Tako bismo bili na skoru 13:13 ili 14:12 pred narednu etapu.

 

Zatim, ulazimo u pakleni finiš.

 

Poslednjih 8 kola:

 

Virtus

Armani

Efes

OLIMPIJAKOS

BARSA

REAL

Monako

PAO

 

Presudna će biti ova izuzetno zajebana domaćinstva protiv najjačih. Ako se i nakon ovih 8 kola zadrži učinak od jedne do dve pobede preko 50%, imamo dobru šansu za TOP 8.

 

Sve ovo pišem najviše iz razloga da vidite koliko je zajebano plasirati se dalje. Verovatno će biti i nekih iznenađujućih pobeda na strani i poraza kod kuće tako da jbg..uživati u basketu i ići tekmu po tekmu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Beonegro Eh sad, odluči se da li pričamo o tome da li pričamo da li Panter opravdava svoju platu ili ga poredimo sa Anđušićem.

 

Čisto košarkaški ne mogu da ih poredim. Anđušić je igrač koji može da pogađa spotup šuteve u kontinuitetu, ali ne može iste da iskreira ni protiv MZTa.  Nije on kriv što nema dovoljno takvih šuteva, jer mi jednostavno nemamo dovoljno dobar protok lopte, ali situacija je takva i to je to.

 

Odbrana - tu mi je za klasu bolji Panter. U timskoj odbrani jurenju igrača i sličnom, su podjednako loši, ali 1 na 1 mnogo bolji Panter.

 

Kao što si ti izabrao 7 najslabijih tekmi sa ispod 40% šuta, tako mogu i ja da kažem da je u 6-7 najbolji imao prosek preko 20 poena u EL.

 

Što se tiče % šuta, dosta mi je to relativno. Danilo će u 9 od 10 situacija šutnuti kada je sam, ako nema poziciju, baciće je nekome pa makar i na isteku napada, pa nek se snađu. Sa druge strane, ako je loš napad i ističe, a KP je na terenu, velike su šanse da će on uzeti taj težak šut.

 

Sve u svemu, svima je jasno da KP može bolje, ili makar ravnomernije da rasporedi dobre partije, ali ja i dalje mislim da on može samo bolje i da ćemo to videti u nastavku sezone, češće nego do sada. Naravno da možemo da raspravljamo da li bi u tom cenovnom rangu bilo boljih rešenja, ali Danilo to svakako nije, u bilo kom smislu.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Panteru jedino imam da zamerim to sto retko ide na ulaz, a brz je, jak dovoljno za kontakt, sa dugim rukama. Plus je prava macka na ulazu, kad hoce. A hoce retko.

 

Precesto bira laksa (u smislu manje se cimam) resenja i onda pripaljuje nerezonski, pre nego da ide na obruc. Npr Vildoza nema bas toliko mnogo bolji ulaz od Kevina, ali lik se ne stedi. Tu se otprilike i pravi razlika izmedju Pantera, koji svoje isporuci jednom u 3 meca. I Luke koji svoje isporuci svaki mec.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Smajli jako sumnjiv u smislu svog potencijala kao EL igrača.

 

Mislim da je Žocov prošlogodišnji pokušaj da se prebaci na četvorku, bio jedina nada za njega. Jednostavno je preslab za peticu. 

Ok, ubošće neki šut, pobeći svom čuvaru ponekad, ali sve ostalo ne postoji, kada je na petici.

 

Hanter ga juče napada kao da je neki mismeč u pitanju, a i jeste kad ih vidiš jednog pored drugog, iako su petice.

Ali ne samo to teško branjenje niskog posta, nego defanzivni skok. Kad on uđe, uglavnom se igra dok protivnik ne da koš, eventualno ne izgubi loptu.

 

Recimo podatak da u poslednje 2 EL tekme, za ukupno 19 minuta, nema nijedan defanzivni skok.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da cemo lakse prelomiti oslabljeni Bajern. Odemo na vecu razliku, i lagano oni spuste na minus 5. Nikako mi se nije svidelo sto poslednjih 5 min smo igrali istu akciju, daj loptu Eksumu, pa on krene u prodor, i sta bude. Nigde tecnog napada, nigde fludinosti. Poradjamo poene, patimo napadacki. Sinoc se pojavio Madar, i drzao nas na minimalnoj prednosti, da bi prelomio Eksum. Juzna tribina dugo ne postoji, ali nije Zeljko taj, koji treba da vodi racuna sta oni skandiraju. 

Pobeda protiv Monaka bi me prijatno iznenadila. Jesu oni oslabljeni neigranjem Lojda, ali i takvi su nazalost ozbiljan zalogaj. 

Izuzetno sam zadovoljan docekom Trinkija, veliki je to trener i gospodin. 

Link to comment
Share on other sites

Prešli smo sa umiranja u ljepoti na krvavljenje koljena i to je odmah dalo rezultate. Naredni cilj je da se popravi napad a da odbrana ostane na istom nivou. Za to ćemo morati uvesti i ovu preostalu dvojicu u roster, moraju svi dati neki doprinos jbg.

Šteta Brodzijanskog, ne znam kakav je eksperiment tu bio, i tad sam govorio ako je stvarno postojala mogućnost trebali smo potpisati brata Jabarija, no šta je tu je. Ova ekipa ima još mnogo prostora da raste, četvrta utakmica u finalu ABA je neki nivo kojim bih bio zadovoljan.

Mada, nek igraju i ovako samo nek pobjeđuju. [emoji16]

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Prešli smo sa umiranja u ljepoti na krvavljenje koljena i to je odmah dalo rezultate. Naredni cilj je da se popravi napad a da odbrana ostane na istom nivou. Za to ćemo morati uvesti i ovu preostalu dvojicu u roster, moraju svi dati neki doprinos jbg.

Šteta Brodzijanskog, ne znam kakav je eksperiment tu bio, i tad sam govorio ako je stvarno postojala mogućnost trebali smo potpisati brata Jabarija, no šta je tu je. Ova ekipa ima još mnogo prostora da raste, četvrta utakmica u finalu ABA je neki nivo kojim bih bio zadovoljan.

Mada, nek igraju i ovako samo nek pobjeđuju. emoji16.png

 

Nisi ni ti naivan, jbg. Tim nivoom bi i Golden Stejt bio zadovoljan 😆

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jako je bitno da Balsa može pikati u abi oko 10 15 min Lesor nekih 10 i ostalo Smajli.Na 4 što više Pap u abi,barem na 20 min,dok Trifa i Naneli 3 da pokriju,Djusa uz Aleksu na 2,a na 1 kao do sada lapo lapo Yam i Dante.Takodje kad Aleksa udje u momentum očekujem postavu sa 3 beka gde će Dante biti plej,a u odbrani braniti krila,njemu više odgovara i gabaritan igrač na 3,nego niži bek.Sad imamo masu lakih u abi,Djusa,Balsa i Smajli su krucijalni da imaju dobre minute,Tristan teško da će i u 12 biti.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dobar u piku said:

Jako je bitno da Balsa može pikati u abi oko 10 15 min Lesor nekih 10 i ostalo Smajli.Na 4 što više Pap u abi,barem na 20 min,dok Trifa i Naneli 3 da pokriju,Djusa uz Aleksu na 2,a na 1 kao do sada lapo lapo Yam i Dante.Takodje kad Aleksa udje u momentum očekujem postavu sa 3 beka gde će Dante biti plej,a u odbrani braniti krila,njemu više odgovara i gabaritan igrač na 3,nego niži bek.Sad imamo masu lakih u abi,Djusa,Balsa i Smajli su krucijalni da imaju dobre minute,Tristan teško da će i u 12 biti.

Kad se Balsa vraca?

P.S. mislim da ce tristan igrati ABA a da ce se nosioci rotirati 

Edited by jedibojan
Link to comment
Share on other sites

I da, ne mogu da ne zamerim neke stvari Janisu. 

 

Odbrana je dobra, sve ok.

 

Ali napad. Ne očekujem ne znam koliko poena, ali mora biti agresivniji. Previše pasivan, konstantno u niskom stavu i kad ima loptu, gleda da zagradi pa uruči, uopšte ne predi. Kad god treba da uruči Panteru, mi smo u problemu, jer i njegov igrač tu pokriva KPa ili bilo koga drugog.

Onaj jedan ulaz je krenuo, razneo svog igrača i položio u koš.

 

Imam utisak da samo jednom proba lažno uručenje, da bi imao lagano kucanje.

 

Zvučaće smešno, ali stvarno bi mogao da se malo ugleda na Trifunovića. Trifa čim je primi, gleda da napadne koš, ako vidi da ne može, diže se sa prvog koraka i izvlači loptu napolje. A ovome je još 3 puta lakše da završi, nego Trifunoviću.

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...