Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

10 minutes ago, Aman 2 said:

Velika je stvar dobiti bilo koga u Evroligi bez ucinka Pantera i Nanelija. Sumnjam da cemo taj luksuz opet iskoristiti.

 

Bude li samo jedan od njih imao ovakvo vece protiv Monaka, najebašmo u najavi.

 

Ne mora to biti epohalno vece za njih ali svaki da dodje makar do 10-12 poena, uz odbranu kakvu su npr igrali sinoc je pod must.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, realno *w said:

@Beonegro Eh sad, odluči se da li pričamo o tome da li pričamo da li Panter opravdava svoju platu ili ga poredimo sa Anđušićem.

Prvi put sam ih uporedio iz zajebancije, ali što više razmišljam o tome, sve manje vidim neku suštinsku razliku u tome što jedan ili drugi mogu da donesu ekipi. Volume scoring sa niskim procentima i loša odbrana, koja je razlika?

Da se potpuno uozbiljim, najveći problem je u našoj postavci igre, u kojoj nam napad zavisi od sposobnosti jednog igrača da sebi kreira šut iz igre 1 na 1, a tek drugi aspekt je taj što Kevin Punter ne opravdava to povjerenje, ni pare koje je plaćen. Da se vratim na Value Over Replacement, veoma, veoma, veoma je mala šansa da bi bilo koji drugi igrač koji je plaćen milion dolara po sezoni imao ovako skromnu produkciju.

16 hours ago, realno *w said:

 

Čisto košarkaški ne mogu da ih poredim. Anđušić je igrač koji može da pogađa spotup šuteve u kontinuitetu, ali ne može iste da iskreira ni protiv MZTa.  Nije on kriv što nema dovoljno takvih šuteva, jer mi jednostavno nemamo dovoljno dobar protok lopte, ali situacija je takva i to je to.

Šta to kreira Punter? Šut za sebe, sa penala, u padu unazad, preko ruke? Koji pogađa u kom procentu?

16 hours ago, realno *w said:

 

Odbrana - tu mi je za klasu bolji Panter. U timskoj odbrani jurenju igrača i sličnom, su podjednako loši, ali 1 na 1 mnogo bolji Panter.

Ja to ne vidjeh nešto mnogo, iako bi, ponavljam, Punter sa svojim fizikalijama trebao da bude natprosječan odbrambeni igrač, u svakom slučaju pet klasa bolji od bilo kog skraćenog bijelca sa olovnim nogama*. Punter ima solidan broj presječenih jer ih stalno vreba za lake poene u kontri, iz istog razloga nerijetko i ispada u odbrani i njegov igrač pravi višak, totalno neozbiljno.

 

*ako ćemo da budemo pošteni, onda Punterovu odbranu treba da poredimo sa Kinseyevom, to je bila ista potrošnja u napadu, ista pozicija, isti gabarit, isti atletski kvaliteti. Tek u odnosu na Kinseya vidimo koliko se Punter zapravo šteka u odbrani.

 

16 hours ago, realno *w said:

 

Kao što si ti izabrao 7 najslabijih tekmi sa ispod 40% šuta, tako mogu i ja da kažem da je u 6-7 najbolji imao prosek preko 20 poena u EL.

Nisam izabrao, bilo bi branje trešanja da ima dvije - tri takve tekme, pa da na osnovu njih ja podvaljujem neke zaključke, 7 od 16 znači skoro svaka druga, dakle to je njegov objektivan nivo.

16 hours ago, realno *w said:

 

Što se tiče % šuta, dosta mi je to relativno. Danilo će u 9 od 10 situacija šutnuti kada je sam, ako nema poziciju, baciće je nekome pa makar i na isteku napada, pa nek se snađu. Sa druge strane, ako je loš napad i ističe, a KP je na terenu, velike su šanse da će on uzeti taj težak šut.

Ako Punter ima signature move, to je da je drnda 15 stepeni i kad vidi da ne može da dobije odbrambenog igrača 1 na 1 onda je uvali saigraču (subjektivni osjećaj: najčešće Madaru) na 3 sekunde do isteka napada.

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Alex_Serbia said:

Panteru jedino imam da zamerim to sto retko ide na ulaz, a brz je, jak dovoljno za kontakt, sa dugim rukama. Plus je prava macka na ulazu, kad hoce. A hoce retko.

 

Precesto bira laksa (u smislu manje se cimam) resenja i onda pripaljuje nerezonski, pre nego da ide na obruc. Npr Vildoza nema bas toliko mnogo bolji ulaz od Kevina, ali lik se ne stedi. Tu se otprilike i pravi razlika izmedju Pantera, koji svoje isporuci jednom u 3 meca. I Luke koji svoje isporuci svaki mec.


Ja bih na ovo dodao samo jos da mi Panter nije najjasniji u situacijama kada i krene na ulaz, dogodi se da mu se otvori put do kosa, ali on se izdize na onaj njegov cudan suta sa par metara, niti je klasican naskok, niti je flouter…umesto da krene do kraja. Kao da unapred odluci da ce se dici na taj sut, bez obzira sta se desi ispred njega. Dante npr u takvim situacijama kada vidi taj prostor da dodatno ubrzanje i ode na zakucavanje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

razlika je verovatno u tome što punter nije brz, niti je neki finišer oko obruča a ujedno jako veruje svom šutu. što nije bez pokrića.

slažem se da bi idealno bilo da završava na obruču ali tako je kako je

 

Prosle sezone je u par navrata bas forsirao ulaz i finiš na obrucu, ali to je ugl. bilo kada je djavo odnosio šalu (samo-sto-nismo-izgubili momenti). 

 

Najupecatljivije secanje mi je @Andora, kada su nas u 3/4 okrenuli, otisli na +8. Panter se iznervirao, krenuo da šiba samo ulaze, sve do novog preokreta. Onda se vratio svom prijateljstvu sa pucanjem iz daleka i na kraju smo ipak izgubili sa -1.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, jedibojan said:

@Beonegro kako vidis Vanju na ovaj tim?

Na ovaj tim nikako. Vanji treba odličan plej da mu doda pravovremeno i centar koji može da se uvali i da natjera odbranu da skuplja da bi Vanja imao prostor da istrči i šutne iz relativno čiste pozicije.

Drugi problem je što Vanja sve više igra krilo, a za tu poziciju po meni nema gabarit, da ne kažem sajz (uprkos tome što sam svjestan činjenice da košarka evoluira ka tome da bude igra brzine mnogo više nego igra snage, ta evolucija u Evropi još nije konačna, i dalje trojka mora da bude sposobna da brani i uvaljivanje nekog Papapetrua, Lučića, Kalinića, Deka, Hezonje...).

Sa druge strane, postaje dobar odbrambeni igrač na perimetru i ne obeshrabruje se kad promaši. U nekoj drugačijoj (da ne kažem boljoj) postavci može da bude opcija.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Beonegro said:

Na ovaj tim nikako. Vanji treba odličan plej da mu doda pravovremeno i centar koji može da se uvali i da natjera odbranu da skuplja da bi Vanja imao prostor da istrči i šutne iz relativno čiste pozicije.

Drugi problem je što Vanja sve više igra krilo, a za tu poziciju po meni nema gabarit, da ne kažem sajz (uprkos tome što sam svjestan činjenice da košarka evoluira ka tome da bude igra brzine mnogo više nego igra snage, ta evolucija u Evropi još nije konačna, i dalje trojka mora da bude sposobna da brani i uvaljivanje nekog Papapetrua, Lučića, Kalinića, Deka, Hezonje...).

Sa druge strane, postaje dobar odbrambeni igrač na perimetru i ne obeshrabruje se kad promaši. U nekoj drugačijoj (da ne kažem boljoj) postavci može da bude opcija.

Pitam zato sto je teoretski na osnovu onoga sto si pisao komplementarniji sa Andjusicem nego Punter.

Bolji je defanzivac, ima prangiju, nije goto guy, zna da zapali iz teske pozicije kada originalna ideja napada propadne, mada te situacije resava mnogo losije od Puntera (teze kreira sam za sebe), i daleko je jaci na ulazu (i fizicki).

Plus za dogodine cemo se sigurno pozdravljati sa nekim od dosadasnjih nosilaca.

 

13 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Vanja je Trifa sa boljom praćkom koji je naučio šta zna a šta ne zna i ako hoće da ga ima u EL mora da radi samo ono sto zna.

Svakako bi bilo lepo pojuriti ga za sledeću sezonu, mada nije jeftin sigurno.

1. Ako je Trifa toliko los, a ovaj je Trifa sa prangijom, kako moze biti skup.

2. Sigurno je jeftiniji od Puntera

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Patriota iz kauca said:


Skup zato sto je domaći. Za cenu koju će začepiti menadžeri za vanju može se dovesti neka all round haubica sa koledža.

Ono kao Vanja ima u Španiji ponude u rasponu od 300 do 400 hiljada, ali će njegov menadžer Partizanu da traži 600k? Da ti vrati pare ko ti je prodao logiku.

 

Ne bih se sad bavio ekipom za sledeću sezonu, ali po meni domaći igrači moraju da budu u našem fokusu, a oni koji su realno dovodljivi na ljeto su Vanja i Jaramaz, plus Marko Simonović kao zamalo domaći. I naravno Milutinov, ali on će dobiti 2+ miliona u Turskoj ili Španiji, tako da ne smatram da je realna opcija.

Edited by Beonegro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Igrom slučaja znam za koliko igra Vanja u Baskoniji i mislim da bi se iznenadili koliko su to neveliki novci. Za dvije godine tamo dobija dosta manje nego što najskuplji stranci imaju godišnje u Partizanu. Aleksa prima više od njega u svojoj drugoj godini ugovora. Ok, pretpostavljam da će ta cifra ići gore kad bude potpisivao novi ugovor, ali opet je to daleko od para koje u Zvezdi imaju ili su imali Nedović ili Kalinić ako ćemo uzimati u obzir samo domaće igrače na ovim prostorima. 

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se slažem da Vanji treba plej, ali svejedno bi bio upgrade u odnosu na DA. 

Bolja odbrana, tranzicija NBA level u odnosu na ovoga. Svakako da će otvoren šut pre pogoditi Danilo, ali zato Vanja lakše opali jer ne šutira sa zemlje.

 

Ipak, i dalje se nadam da možemo da bolje uklopimo Danila. Taj šut je tu, ali nekako ne uspeva da se oslobodi, pobegne, bilo šta. A kad primi loptu i nema poziciju za šut, nego krene u dribling, to je katastrofa u najavi.

Link to comment
Share on other sites

Andjusicu mora da se uprosti igra. Ne moze on u nedostatku resenja da uzima loptu i kreira ili da izmislja nesto. Zna se sta je njegova igra i treba ga koristiti na krace periode, pa ako krene da ubacuje onda mu se produzi minutaza. Prosle sezone je u Monaku imao zaista savrsenu ulogu i odigrao je odlicno. Nije isto igrati za Monako i Partizan, ima i toga, ali cini se da je njegova uloga trenutno malo nedefinisana.

Edited by Del Piero
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

Andjusicu mora da se uprosti igra. Ne moze on u nedostatku resenja da uzima loptu i kreira ili da izmislja nesto. Zna se sta je njegova igra i treba ga koristiti na krace periode, pa ako krene da ubacuje onda mu se produzi minutaza. Prosle sezone je u Monaku imao zaista savrsenu ulogu i odigrao je odlicno. Nije isto igrati za Monako i Partizan, ima i toga, ali cini se da je njegova uloga trenutno malo nedefinisana.

 

Interesantno je da se često može pročitati kako je Danilo dobro igrao u Monaku, a slabo u Partizanu.

 

A u Monaku imao 7,5 ppg uz 45% šuta, a u KKPu  8,5 ppg uz 55% šuta.

 

Jeste trenutno u kanalu, ali i prošle godine je to bilo jedna dobra, bar 3-4 slabe i tako u krug.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...