Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Jel se meni cini, ili samo mi primamo te neke divljacke trojke sa 10m preko 4 ruke, koje rivalima daju krila? 

 

Ne kazem da nije bilo nasih upitnih odbrambenih sekvenci sinoc, ali rekao bih da mnoge ekipe sere na ovaj nacin bas protiv nas, da tako ostaju u zivotu. Sinoc su Igosi imali makar 2 takve. Da to nije uslo, odavno bismo prelomili.

 

Mozda su ti useri i karma za nase slabo zalaganje?

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Jbg imaš dve kategorije tih šuteva, totalne usere poput ona od tablu sinoć

I onda imaš šuteve koji izgledaju ludački ali si pre toga protivniku dopustio par lakših da ubaci i on uđe u ritam i samopouzdanje (ala Zadar protiv Zvezde) 

Prve pamtiš jer su protiv tvoje ekipe, druge jer su (donekle) produkt tvoje ekipe. Jednako bole.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uvrnuto said:

Izgleda da su karte za Bajern rasprodate (ili bar skoro rasprodate) pošto ne mogu više da se uzmu online.
Svaka nam čast! 😄

Ja hteo da idem prvi put ove godine u Arenu na Bayern, gledao karte u četvrtak prošle nedelje i mislio da je sajt zabagovao jer je sve bilo sivo, prodato. I za vikend malo detaljnije pogledam i vidim da zapravo ima i zelenih slobodnih mesta ali nivo 400 iskošeno nekoliko komada i nekoliko onih skupih karata iza klupe. 

 

A nije mi ni žao, drago mi je što će biti puno i što sam se prevario što sam mislio da će biti slobodnih karata. 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

2 vezane pobede - puno

Par vezanih poraza - 5k ljudi manje i to protiv najjace ekipe u Evropi.

 

Ne mogu reci da nisam razocaran. I dalje je to odlicna poseta, ali za navijace koji se busaju da su/smo najkosarkaskija publika u zemlji, regionu, ljubavpremaklubunemozedaprestane i ostale floskule...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma kakva "i kada ne budes prvi ti", da je to tako ne bismo imali tata temu na kojoj bi pricali da ih Vucic busi iznutra jer SNS = nema vise prvog mesta, eto dokaza!

 

Takodje, da je tako, klubovi bi imali neki minimum budzeta potreban da se igra EL jer vlast uopste ne bi imala potrebe da pali atmosferu "nasi velikani na krovu Evrope" projektom. Evo vidis kako su u Litvaniji navijaci uvek tu, a vlast i grad im nesto ne dovodi Browne, Puntere, Loydove, Vildoze, Papapetroue i druge igrace direktno iz EL/NBA klubova.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo jedne analize gde cu na kraju probati matematicki da objasnim sta je falilo za vise pobeda, sto kad se ovo na kraju procita shvaticete da i ne treba biti narocito pametan da se ovo zakljuci, ali sam siguran da vecina nije razmisljala o ovome na ovaj nacin ili barem nisu pisali u par nedelja kad ste iznosili druge razloge za poraze.

 

Pisao sam skoro ovde jedan poduzi upis i analizu ideje sklapanja rostera Partizana, pretpostavljam da je delu ljudi dosadno da citaju duze upise pa cu probati maksimalno da skratim i dodam jednu novost kao jednu od kljucnih razloga ako ne i kljucni zbog cega Partizan nema bolji skor trenutno a zbog cega bi mogao da ima u narednom periodu i popne se par pozicija vise od trenutne, pritom ne mislim na solidan raspored koji ide jer je Partizan dokazao da moze da igra sa svima u ligi, kao i sve druge ekipe uostalom, sto govori o jednoj dosta ujednacenoj ligi.

 

Monako je prosle godine bio najbolji napad i najgora odbrana El i igrali su top8 sa 7. mesta, doduse u skracenijem formatu na 15 timova. Mada sa ovim od 18 bi trebalo mozda biti i lakse za timove osrednjeg budzeta Evrolige poput Partizana, Zvezde ili Panatinaikosa ukoliko bi na primer iskljucili 3 tima sa najmanjim budzetima, al to je kompleksnija tema i sta bi bilo kad bi bilo jer Partizan pobedjuje Efes i Fener na strani a gubi od timova dosta slabijih rostera poput Valensije, Asvela i Albe. Na stranu to sad.

 

Ideju Zeljka sklapanja rostera vidim kao takvu poput proslosezonskog Monaka (sto sam i detaljno opisivao karakteristike dosta igraca iz oba kluba gde se dosta toga poklapa), ne nuzno da budu najgora odbrana naravno kao i ovi sto su bili jer i kad Zeljko postavi dobru takticku odbranu sto sam video nekoliko puta, nema dovoljno dobrih timskih defanzivaca da sprovedu istu. Shodno tome jasno je da je strucni stab kada je radio skauting pojacanja poslednja 2 leta mnogo vise davali znacaj napadackim detaljima nego li posvecivali paznje kakvi su recimo na strani pomoci ili nekim drugim defanzivnim segmentima u kojima je dobar deo igraca Partizana dosta los za nivo Evrolige jer se negde jasno vidi sta je Zeljko trazio od njih i zbog cega se momentalno iznervira kada neko ima propust cesto i elementarni sto ga delimicno amnestira price da je iskljucivo on kriv za losiju odbranu jer se jasno vidi sta je trazio od pojedinih igraca, ali po hijerarhiji snosi najvecu odgovornost jer ih je on birao.

 

Partizan nema para kao top6, 7 timova u ligi i nije mogao da ima sve dobre two way igrace. Partizan odnosno Zeljko je imao je situaciju ili-ili da uradi ovo sto je uradio ili da nadje neki malo veci balans poput Zvezde sa vise boljih defanzivaca a manje poena u rukama (ili treca opcija poput proslogodisnje Zvezde tacnije Radonjica sa jos vise krvavokolenasa al to polako izumire u El) i izabrao je ovu legit varijantu poput Monaka prosle sezone koja se pokazala da moze i tako u top8. Dakle na dosta igraca sa dosta poena u rukama, odlicnim suterima, i generalno filozofijom na sto vise poena sto Partizan i cini.

 

Partizan je trenutno najgora odbrana Evrolige i 4. najbolji napad. Da je uz najgoru odbranu 1. napad bili bi na deobi 8. mesta a verovatnije i 7. a za to je falilo svega 4 poena vise prosecno o cemu cu detaljnije na kraju. Panter, Ledej, Lesor i Andjusic daju isto poena koliko i prosle sezone u evropskim takmicenjima. Naneli daje 3 poena manje prosecno ali i igra 3 minuta manje prosecno. Exum daje 5-6 vise nego u Barsi (sto mu dodje balans sa Nanelijem) ali druga uloga i veca minutaza pa je i logicno, svakako ce Avramovic povratkom da pokupi koji njegov poen i Madarov zbog ocekivane smanjene minutaze obojice pa ce doci tu do balansa.

 

Dakle 6 najboljih skorera do sad i glavnih igraca Exum, Panter, Andjusic, Naneli, Ledej i Lesor isporucuju svoje a izostaje Papapetru kao 7. nosilac igre od kog se ocekivalo u najmanju ruku da daje barem poena koliko i Andjusic. Andjusic ove sezone postize 8.6 poena prosecno a prosle je postizao 7.7 u Monaku u kom je imao identicne akcije i ulogu kao i ove sezone kao i minutazu.

 

Dakle Papapetru kao igrac koji je ubedljivo najvise "zakazao" je prosle sezone postizao 12 poena prosecno a ove postize 4.3 sto je daleko najveci disbalans izmedju 2 sezone uz katastrofalne procente 31% iz igre dok je prosle sezone imao 41% a 10% iz igre je bas velika razlika.

 

Znate koliko ste utakmica izgubili na jednu loptu, prosto matematicki 1+1=2 i matematika je neumoljiva, da je postizao barem 4 poena vise prosecno ( i ne mora bas 8 vise koliko je postizao prosle sezone s obzirom da je imao vecu minutazu za jedno cetvrtinu ali poena postize manje za cak dve trecine) Partizan bi bio najbolji napad Evrolige kao sto je i cilj i imao bi minimum minimuma 2 pobede vise a verovatnije i 3 sto bi ih dovelo na poziciju Monaka iz prosle sezone.

 

Dakle Papapetru je igrac koji je daleko najvise podbacio u timu, neuporedivo sa bilo kim drugim ni blizu, cak sta vise na primer Lesor i Exum igraju dosta iznad ocekivanja slozicemo se i najkostantniji igraci su u Partizanu.

 

Zakljucak, ukoliko Papapetru podigne napadacki ucinak (posto defanzivno nije sporan) a deluje da polako ide uzlaznom putanjom, a ostali zadrze svoj nivo, Partizan moze u top8 jer je samo dve pobede od 8. mesta a do kraja ima jos cak 19 kola. Nije mi tesko da napomenem 10. put na forumu da je Zalgiris od skora 1-9 stigao na f4 dakle nista nije nemoguce a kamoli ovo. Bice tu naravno utakmica gde ce Papapetru biti na 15 poena a neko od recimo Pantera ili Nanelija da podbaci, ali ovo pricam na duze staze.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada si rekao matematički, zaista nisam očekivao puko sabiranje datih poena igrača individualno, još sve to upoređeno sa prethodnom sezonom. 
 

Zaključio si da je Papapetruov poenterski učinak taj missing piece, što je u rangu analize na flashscore gde ako je Bilbao tukao Real, a Real tukao Asvela, Monako bi trebalo da tuče Reala jer je tukao Barselonu koja je tukla...

 

U bilo kojem sportu, na duže staze, ne računaš na stvari koje may or may not happen (dati poeni) već računaš na stvari koje su malo više u tvojoj kontroli - u primeru košarke to je koncentracija, prepoznavanje situacija, zalaganje, odbrana, poželjne pozicije za šut a tek kao proizvod svega toga dobiješ neke poene. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex_Serbia said:

Ovoliko samoljublje nisam video jos od Peje 😁

 

Samoljublje je sto sam iskljucio negativne emocije prema klubu koji ne volim, razmisljao sta je nedostajalo Partizanu za vise pobeda i dosao objektivno da napisem to na komsijskoj temi?

 

Nisam ni jednu desetinu recenica iznad napisao u prvom licu jednine,a i te koje sam pisao logicno je da ih pisem u prvom licu jer je to moje vidjenje, a ono sto su cinjenice pisem sa objektivnog aspekta.

 

Administracija napisa juce izmedju ostalog i za onelinere i da pocnu da se postuju kolege medjusobno i da ce zbog toga da upozoravaju i brisu upise (ili to vazi samo za kkcz temu posto je tamo napisan upis?), bas da vidim na ovom slucaju, posto me covek optuzi za samoljublje sto nije objasnio argumentovano a i da mi sad napise, znam da nema racionalan odgovor na pitanje iznad koje sam mu postavio.

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Moram da primetim da se kroz svaki upis '45 (bar one koje se nakanim da pročitam) neumorno ponavljaju sledeće reči: "objektivnočinjenica, argumentovano" i nekako mislim da je vreme da se u dictionary ubaci sinonim koji ih povezuje, objedinjuje- kornetizam

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kendrick said:

Kada si rekao matematički, zaista nisam očekivao puko sabiranje datih poena igrača individualno, još sve to upoređeno sa prethodnom sezonom. 

 

Pogledaj sve igrace koji su igrali Evroligu prosle sezone i videces da  ogromna vecina da ne kazem jedno 90%+ igraca postize +- do 3 poena kao i prosle sezone, neka bude i da je 80% mada sam siguran da je dosta veci procenat, a da je mizeran procenat da ne kazem dosta manji od 1% da neki igrac postize +- 8 poena nego prosle sezone.

 

2 minutes ago, kendrick said:

Zaključio si da je Papapetruov poenterski učinak taj missing piece, što je u rangu analize na flashscore gde ako je Bilbao tukao Real, a Real tukao Asvela, Monako bi trebalo da tuče Reala jer je tukao Barselonu koja je tukla...

 

De facto je da je Papapetru postizao 4 poena vise prosecno gde je uzeo vise nego dovoljno suteva da je mogao da ih postigne jer je imao ocajne procente (a mozes videti koliko je Partizan meceva izgubio sa par poena razlike) imao bi 2 ili 3 pobede vise, to ne mozes da osporis time sto si ti napisao, to je nesto sasvim drugo i sa tim se slazem da su to nebuloze.

 

5 minutes ago, kendrick said:

U bilo kojem sportu, na duže staze, ne računaš na stvari koje may or may not happen (dati poeni) već računaš na stvari koje su malo više u tvojoj kontroli - u primeru košarke to je koncentracija, prepoznavanje situacija, zalaganje, odbrana, poželjne pozicije za šut a tek kao proizvod svega toga dobiješ neke poene.

 

Slazem se. Papapetru je bio promasio dosta otvorenih suteva za 3 pa i za 2. Dakle ako izuzmemo moju matematicku tezu o 4 poena, mozemo reci da je problem bio u Papapetruovoj koncentraciji i da je imao bolju koncetraciju Partizan bi zasigurno imao 2-3 pobede vise, moze tako?

 

Naravno ne jedini razlog, ali ako se postavi ovako samo to kao razlog, da je instant imao procente (kao sto imaju skoro svi drugi slicne procente uporedjivajuci ovu i proslu sezonu) kao prosle sezone sa 53.2% za 2 a ne 38.5% na primer ako sam dobro racunao sve iz igre sada on bi postigao do sada 30ak poena vise sa procentima koje je imao prosle sezone (sta bi bilo kad bilo znam da tako zvuci, ali je logicno da ocekujes slicne procente od svakog igraca a ne maltene duplo gore) sto bi i matematicki donelo jednu garantovanu pobedu jer je Partizanov +-24 a kamoli u realnosti gde on ne bi jednom protivniku strpao 30ak poena vec bi to bilo na vise utakmica po 5-6 poena vise a barem na 4 utakmice iz glave ste izgubili sa 3-4-5 poena razlike.

 

Naravno da to nije jedini razlog, moze se ovo postaviti na 100 nacina (pa i defanzivnih, pojedinacno ili timskih gde vise igraca igra pravi vise gresaka tokom meca) ili napadacki za svakog drugog igraca da je imao par poena vise prosecno da bi imali vise pobeda ali ono sto sam hteo da kazem kao sustinu je da je Papapetru ubedljivo najvise podbacio sto se nadam se da se slazemo svi i to vidim kao veci problem od bilo cega drugog, tacnije, mislim da se lakse moze dokazati od i drugih problema zbog kojih ste gubili meceve poput kikseva Pantera i Nanelija ili lose timske odbrane ili izmena tokom utakmice i minutaze pojedinih igraca i odluke Zeljka tokom meca ili postavljanje lose taktike ili nedostatkom sire rotacije kvalitetnijih igraca ili promasenom selekcijom rostera itd. itd. u nedogled.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Alex_Serbia said:

Druze, tvoj bold je dovoljan za moj zakljucak.

 

"shvaticete da i ne treba biti narocito pametan da se ovo zakljuci, ali sam siguran da vecina nije razmisljala o ovome na ovaj nacin..." 

 

Tako zvuci kada iseces deo, povrsno gledas na upis i ne procitas do kraja ili ne shvatis sustinu.

 

Ovo sto si kvoutovao ovako tabloidi izvlace naslove ni iz cega bukvalno i daju svoj subjektivni (u njihovom slucaju i imaginarni) zakljucak u naslovu.

 

Prvi deo koji si podvukao znaci da ce tekst koji napisem da ce mozda zvucati glupo to sto pisem iliti da ne treba biti narocito pametan (ali da to sto pisem kasnije da vidim kao cinjenicu sto sam detaljno objasnio kasnije za slucaj Papapetrua) a drugo sto si podvukao da nisu razmisljali na taj nacin iliti u tom pravcu, jer nisam video da je iko napisao da mu je Papapetru kriv kao jedan od razloga za seriju poraza a pisalo se o svemu zivom. Nulta mi je namera bila da uvredim bilo cije razmisljanje cak sta vise hteo sam da podstaknem ljude na razmisljanje o tome sto pisem pa se mozda neko i slozi sa time ili mu padne na pamet neki drugi razlog koji ima vise argumenata od Papapetrua a razloga ima 100 gde sam napisao 10 Kendricku u zadnjem pasusu pre ovog upisa, da ne pomisli neko slucajno da vidim Papapetrua kao jedinog krivca.

 

Dodji napisi objektivan upis na Zvezdinoj temi o bilo cemu i istinski se potrudi da bude objektivan (a ne kao Instinkt sto je pisao da je VJ dobar trener za Zvezdu i to nakon nekoliko vezanih poraza i igre koje nije licila ni na sta, a upravo me proziva) , prvo sto ces videti da nije toliko lako kao kad pises o svom klubu na svojoj temi (ukoliko nisi poluneutralan kao poneki ovde) ako ne volis rivalski klub a jasno je iz tvojih ranijih upisa da ga bas ne volis, a onda kada to uradis mozda neces nekom kaciti etiketu o nekakvom samoljublju ili ako te ne zanima da pises objektivno o Zvezdi, zamolio bih te da me ubuduce preskocis kad pisem ovde a napisem nesto ovde na ovoj temi mozda jednom u 15 dana.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...