Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

28 minutes ago, Dzep said:

 

Cigani su odigrali jednu iskusnu utakmicu gde su igrali duge napade, čekali nas da padnemo u poslednjih 5-6 sekundi svakog napada, dva pasa, slobodan čovek, trojka. Ništa epohalno, takođe, čekalo se da Lesor stane od umora,

 

Sve pet samo ovaj prvi deo recenice nije bas tacan, Zvezda je do one trojkaske rapsodije na kraju bila uzasna u sutu za tri. Poeni su se davali iz reketa. Drugi deo recenice tacan 100% Lesor je pored upisanih off skokova u 1/4 imao i dve situacije gde ga je samo ocigledan faul Kuzmica sprecio da upise jos dva off skoka. Imao je i poene i brutalno radio sve sto treba, ali na kraju nema se dzebane vise ispuvao se ki balon sto je i bilo ocekivati samo je bio problem sto tada niste imali prednost koju ste mogli da cuvate i da je topite nego ste morali na max obrtaja da igrate. Na kraju napisah i kod nas, castili ste nas realno u zadnjih dva min, sve pet i za nasu igru i brobu ali na tri potpuno otvorena suta ste imali u zadnjem minutu i nista.

 

Mora ili duza klupa ili barem igraci kojima se veruje, ne znam iskreno sta je bio problem sa Tristanom juce decko pokidao kako je igrao i klupiran. Naneli minus 11 il 14 koliko vec, pa koliko je imao Bentil ali je odradio ulogu odmorio Petruseva i dodatno umorio odbranu na niskom postu. Ne bi bilo nezasluzeno i da ste dobili dobar mec ratnicki, pravi takmicarski. Ne otkrivam toplu vodu kada kazem cekate Aleksu kao ozeblo sunce al treba ga sacekati i uklopiti u ovako brutalnom rasporedu utakmica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Tamburinjo Pa igrali ste vi i pre ta dva minuta isti basket, čekamo se mi da nam pukne rotacija, ali nije baš uvek pucala. U poslednja dva minuta jeste. I na kraju krajeva, vrlo je prosto, mi smo promašili, vi pogodili, malo sreće, malo pameti i iskustva na vašoj strani i to je to.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam za vas, verovatno vam je znacajno teze da sada razmisljate trezveno, ali meni je ovo prozivanje Obradovica i nekakvo potenciranje krize rezultata jedno ogromno preterivanje medija i ujedno vredjanje i nipodastavanje protivnika. 

 

Niste vi nikakvi Lejkersi sa Medzikom pa da razbijate protivnike, posebno ne u evroligi. Sve je ovo manje vise ocekivano i nije kiks. Kako ste izgubili sad, tako mozete dobiti u pioniru u drugom delu sezone. U aba ligi pak izgubili ste opet samo od nas, sto takodje nije kiks niti iznenadjenje. Tako da ta kuknjava o nekom kanalu ekipe zaista jeste smesna i beskorisna. 

 

Partizan ima odlicno popunjen roster. Mozda samo jedan plej fali. Ostalo je tu, samo sto je baksuzna situacija sa povredama. Uz zdravog Smajlija, uz zdravog Balsu, kad se vrati Aleksaaaaaaaaaaaaaaaaa, to ce sve lepo da se ukomponuje i sto se tice minutaze i sto se tice forme i izgleda ekipe.

 

Vi ove sezone, verovali ili ne, izgledate bolje nego li prosle u ovo vreme. Tada niste delovali kao tim kadar da poremeti Zvezdu, a finale je bilo sve samo ne rutina. Ove godine imate igracki bas ozbiljnu ekipu, koja zdrava moze da se pobije sa svima i da se bori za top 8 evrolige.

 

Pridruzio bih se misljenju da Beograd zasluzuje dva kluba u evroligi stalno, jer ovakvu atmosferu i rivalitet malo ko moze da ponudi. Sa marketinske strane, ovo je veliki plus za evroligu. Nadam se da ce i drzava nastaviti da ulaze veliki novac u ova dva kluba, jer za razliku od potpuno uludo bacenih para na fudbal koji numemo da igramo, u kosarci to jos moze da izgleda dobro.

 

Poz.

Edited by Sam B
  • Like 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, kendrick said:

Bukvalno se samo Pantera indirektno dotakao, odnosno komentarisao je da je plan na TO bio suprotno od onoga što se desilo u završnici, da se šutira na 10 sek do kraja. 
 

Na pitanje o minutaži Nanelija je rekao da nekad neko igra manje, neko više, da je danas Naneli igrao manje jer je imao -14 i nije imao svoj meč, a onda ga nahvalio i u fazonu "ćeramo dalje", bad game. 
 

Baš preterujete sa ovim prišivanjem Željku, ajde tokom ABA serije kada je bilo brda nervoze i izjava, ali ovo što si napisao se jednostavno nije desilo. 

Prozvao je direktno Pantera za promasene trojke, Nunelija za -14 sa njim u igri i Brodzianskog za los mec.

O svojoj odgovornosti za selekciju i vodjenje ekipe nije pricao, osim poslovicnog 'ja sam kriv za sve'.

Te igrace je on selektirao, a nije ih stavio u najbolju mogucu poziciju da izvuce najbolje iz njih. Lesor je drugo poluvreme bio mrtav u nogama, iako je zverski spreman ne mozes u istom tempu igrati 37-8 minuta utakmice za redom i celo drugo poluvreme. Nista bolji nije bio ni Panter energetski. Tristana sa kojim je okrenuo momentum i koji je odigrao odlicno je zamenio na kraju raspalim Ledejem. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li je Ledeja u mladosti neko traumirao nekim helloween pricama o Zvezdi, ja ne razumem. Statisticki je nemoguce da igrac njegovih kvaliteta ima 0 dobrih meceva protiv komsija, a odigrao ih je total 10 otkako je stigao. A opet, praksa razbi zakon velikih brojeva.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Sam B said:

Vi ove sezone, verovali ili ne, izgledate bolje nego li prosle u ovo vreme

 

Vjerovao ili ne, mi sada u odnosu na isto ovo vrijeme prošle sezone umjesto Moorea, Kurucsa, Zagorca, Avramovića, Smajlagića, Koprivice i Dangubića imamo Lessorta (koji je potpisao za nas 20. decembra 2021.), Đušu, Exuma, Nunnalyja i Papapetrua.

Prosto čudo jedno kako nas je dodatnih 3-4 miliona hardkarensija učinilo 10% boljom ekipom, ko bi se tome nad'o.

  • Like 4
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

 

Vjerovao ili ne, mi sada u odnosu na isto ovo vrijeme prošle sezone umjesto Moorea, Kurucsa, Zagorca, Avramovića, Smajlagića, Koprivice i Dangubića imamo Lessorta (koji je potpisao za nas 20. decembra 2021.), Đušu, Exuma, Nunnalyja i Papapetrua.

Prosto čudo jedno kako nas je dodatnih 3-4 miliona hardkarensija učinilo 10% boljom ekipom, ko bi se tome nad'o.

 

Nema potrebe za cinizmom. Ako procitas tacno sta sam napisao, bice ti jasnije na sta mislim. Napisao sam "izgledate bolje" kao tim, a to da ste kvalitetniji niko i ne dovodi u sumnju.

Link to comment
Share on other sites

Najgore od svega je što bi mi sa ovim timom muku mučili i u EC.
Kontam da se Dulo fino naslađuje Željkovim fejlovima - te da će njegovi rezultati u kkP nakon 2000te ipak biti neprevaziđeni

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Ne bi zaista, "ona" Budućnost koju ste 40 razlike dobili neki dan, nekako je na 1 mjestu u toj grupi, iako inferiornoj u odnosu na ovu drugu ne bi se ni ovi drugi dobro proveli vs ovog Partizana.

Dosta je već pametnih stvari napisano pa da se ne ponavljamo. Glavni problem po meni, od čega većina problema kreće je sto je ovo grupica low-iq igrača košarkaški gledano. Dosta toga oscilira tokom utakmice usled toga, igra se na mahove, nekonstantno i zato se dešavaju ove situacije dje se ispustaju prednosti, stiže se velika razlika, jedna četvrtina se odigra odlično u drugoj ko da druga ekipa izadje i sl. Nedostaje neki igrač koji umije u takvoj situaciji da stane na loptu i donese pravu odluku u tom trenutku kad krene ekipa da srlja. Ne nužno neki ballhandler ili scorer, vec neko ko će da ekipi kroz primjer vrati samopouzdanje, bilo u napadu ili odbrani.

Mislim da je ono pomaganje sa prvog pasa na kraju i odlučilo ko će dobiti. Nedje na TO +3 za KKP, 5 min do kraja bas rekoh, na 10 razlike da ode Partizan, ne bi im vjerovao da ce dobiti, dok je Zvezdi trebalo b2b posjedi da odigraju dobro i da prelome, nažalost po vas desilo se u najgorem mogućem trenutku. 11-2 serija u zadnja 3 minuta, previše je bilo to.

Ostaje da se zbiju redovi dok se ne kompletirate i da vidite sto možete dalje popraviti, nije sezona sprint no maraton pa jos ima vremena da se stvari vrate na pravi kolosjek. Mozda bude i neke doselekcije ili promjene uloga ali za mene sinoć ovo je bila dobra utakmica za gledanje.
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sam B said:

 

Nema potrebe za cinizmom. Ako procitas tacno sta sam napisao, bice ti jasnije na sta mislim. Napisao sam "izgledate bolje" kao tim, a to da ste kvalitetniji niko i ne dovodi u sumnju.

Ne sujmljam da ti znaš bolje od mene šta si htio da napišeš, ali iz onoga što si napisao se može razumjeti samo da si govorio o (individualnom) kvalitetu.

1 hour ago, Sam B said:

Vi ove sezone, verovali ili ne, izgledate bolje nego li prosle u ovo vreme. Tada niste delovali kao tim kadar da poremeti Zvezdu, a finale je bilo sve samo ne rutina. Ove godine imate igracki bas ozbiljnu ekipu, koja zdrava moze da se pobije sa svima i da se bori za top 8 evrolige.

 

A što se tiče cinizma, jbg, izvini, nije tebi upućeno, na račun naše sinoćne preCtave je, a i kompletnih poslednjih desetak dana. 

Razumi me da moram nekako da koupujem, a cinizam je ipak zdraviji od po' kila jeftinog skivija 😁

Edited by Beonegro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moja cela poenta je bila, da pojasnim, da u neku ruku sada, kada vam to sve deluje kao katastrofa, mozda i razumljivo...odnostno 100% razumljivo jer bih se i ja tako osecao i osecao sam se pocetkom sezone...dakle poenta je da ukazem na to da ovo nisu zaista nikakve katastrofe. Svakako ste zeleli da istorijski evroligaski derbi kod kuce dobijete, ali generalno rezultati su give or take pobedu ili poraz otprilike ocekivani i spram kvaliteta. U evroligi su sve "muske" ekipe i verovatno vam je to i najveci problem, da kao ekipa nosite taj intenzitet jakog takmicenja 40 minuta. Ali ni to nije iznenadjenje.

 

Cim roster bude izlecen i  kompletan, manje ce biti pritiska na glavne igrace, manje minuta, samim tim ce i intenzitet biti duze jak pa cete i bolje prolaziti. Jebiga, takva je sezona, najgore je kad ti je neko povredjen pa ne mozes da pokazujes pun potencijal tima.

 

@Alek The Great Ja se isto iskreno nadam da cete dobiti jedan sektor. Sad, da li ce biti toliko karata, ne znam jer je Pionir vise nego duplo manji, ali proporcionalno zaista navijam da ce tako i biti. Jer ako ne bude, to je onda novo otvaranje glupih pitanja koja ne koriste nicemu.

 

Edited by Sam B
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MrTwister said:

Glavni problem po meni, od čega većina problema kreće je sto je ovo grupica low-iq igrača košarkaški gledano.

 

Nepoštovanje trenera i lopte, nema veze sa IQom. Lesor, koji je na ovom istom forumu davnih dana/godina proglašen bukvalno za imbecila, izgleda za Papapetrua & ekipu kao tvorac Teorije relativiteta. Poštovanje firme u kojoj radiš, prihvaćenog radnog mesta...neće te sprečiti da napreduješ u hijerarhiji ili čemu god. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Alek The Great said:

Samo se nadam da cemo i mi dobiti 700-800 karata kad CZv bude domacin. A imam neki osecaj da ce bas tada bezbednosna procena da utice na to da ne bude navijaca oba tima u hali.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

 

 

Dobicete srazmerno kapacitetu dvorane u kojoj se bude igralo. 700-800 u Areni, manje u Pioniru,

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Alek The Great said:

Samo se nadam da cemo i mi dobiti 700-800 karata kad CZv bude domacin. A imam neki osecaj da ce bas tada bezbednosna procena da utice na to da ne bude navijaca oba tima u hali.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

Dobicete ali ne treba da dobijete nista.Nisu dobili ni nasi nego kupili od Ostoje u slobodnoj prodaji,dve kompletno razlicite stvari.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ljudima je jednostavno tesko da priznaju (pre svega sebi) da na klupi imamo zeljka obradovica...

A da je problem ovog tima - trener

Znam

Tesko je za poverovati ali tako je

Kako zasto

Ne znam

Samo vidim i ocigledno je da je tako

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Alek The Great said:

Samo se nadam da cemo i mi dobiti 700-800 karata kad CZv bude domacin. A imam neki osecaj da ce bas tada bezbednosna procena da utice na to da ne bude navijaca oba tima u hali.

 

Koje karte smo mi dobili?

Kupljene su u slobodnoj prodaji... 

 

Ali hajde da zanemarimo tu cinjenicu, i da vam damo karte, svakako ne treba da dobijete 700-800 vec proporcionalno kapacitetu. Dakle mi smo "dobili" 800 na 18k, aj neka je to 5%, dakle max 400 karata. Ali da ih platite 😄 

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ranzo said:

Ljudima je jednostavno tesko da priznaju (pre svega sebi) da na klupi imamo zeljka obradovica...

A da je problem ovog tima - trener

Znam

Tesko je za poverovati ali tako je

Kako zasto

Ne znam

Samo vidim i ocigledno je da je tako

 

Jedino ako misliš da je problem do autoriteta. Jer rezultate teško da je iko imao takve kao vaš trener. Možda to više nije to ali ti kad vidiš Željkovu energiju nećeš baš da pomisliš "evo ga dekica" već zaista taj žar inspiriše.

 

Što se karata tiče, nebitno je što nisu dobijene planski, neka je sve slučajnost ali derbi je svetkovina sporta i bez oba tabora to nije isti spektakl.

 

@K.Dot Šta ti je čoveče? Samo ove tugaljive reakcije ostavljaš, šta se desilo?

 

On 12/4/2022 at 8:31 PM, Son_of_a_gun said:

Najjači utisak večeras je da je razlika između Evrolige i Evrokupa maltene kao i ABA lige i KLS. Možda mi i nismo toliko loši koliko smo nenavikli na nivo košarke koji sad igramo.

Ovo.

Edited by Sam B
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mora Zeljko da iskontrolise Pantera....na konferenciji se dotakao Nanelija(u pravu je) ali ne pominje divljastvo Pantera.....na cini mi se 71:67 za nas Panter uzima sut preko ruke u 8 sekundi napada i naravno masi.......posle toga mu Vildoza zalepi dve trojke u facu....ono na kraju gde imamo ekstra posed i napad do kraja(sigurne produzetke)necu ni da komentarisem.....Zvezda ima duzi roster,najmlajdi igrac koji se skidao je Lazarevic sa 27 godina.....realno nas od Baskonije Panter kanali....sada ce da natrpa Cedevitu 20+ poena i da glumi ludilo.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

vidim da postoji konsenzus kako je punter glup sto je sutnuo tricu iz coska za koju je imao 2-3 sekunde fore da se namesti i gde je pored andjusica, arguably najbolja opcija da sut i uzme.

 

ja razumem naknadnu pamet da se trosi vreme ali iskreno, licno bih uzeo taj sut da sam punter, u 9 od 10 slucajeva. jedan od 10 je da vodim 4 razlike ili vise.

 

ne tvrdim da mi je logika ispravna, samo se ispovedam.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...