Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Voleo bih da mogu da kažem da je problem u odbrani zbog nedovoljnog zalaganja kako to Želimir objašnjava ali kad vidim ovo preuzimanje posle prvog pika gde Lesor ostaje protiv pleja, i Pantera na Klaveru u produžetku, dođe mi da zaplačem.

Nema ovo veze sa igračima...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Čestitke na smirenoj i tačnoj analizi. Imaš li još neki savet u vezi kvota?

 

Nisam ja pravio kvote; samo sam konstatovao da je Partizan značajan favorit kući protiv ekipe koja je izgubila poslednje 3 utakmice u EL i 5 od 7 u ACB ligi. Te sam dodatno konstatovao da bi bila umetnost da KKP izgubi večeras; ovako tragična odbrana i jeste svojevrsna umetnost.

 

 

Iliti da je neki tiktok u pitanju, moglo bi da ide i

 

ovo je umetničko delo -- i onda slika Xabi Lopez-Arostegui-a i njegovog rekorda karijere

 

ovo je umetnik -- i onda slika Partizanove fokusirane odbrane kojoj se proda backdoor 20 puta na meču 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, medobrundo said:

 

Nisam ja pravio kvote; samo sam konstatovao da je Partizan značajan favorit kući protiv ekipe koja je izgubila poslednje 3 utakmice u EL i 5 od 7 u ACB ligi. Te sam dodatno konstatovao da bi bila umetnost da KKP izgubi večeras; ovako tragična odbrana i jeste svojevrsna umetnost.

 

 

Iliti da je neki tiktok u pitanju, moglo bi da ide i

 

ovo je umetničko delo -- i onda slika Xabi Lopez-Arostegui-a i njegovog rekorda karijere

 

ovo je umetnik -- i onda slika Partizanove fokusirane odbrane kojoj se proda backdoor 20 puta na meču 

Da je prvi put da igramo tragičnu odbranu pa i da budemo iznenađeni.

 

Jednostavno, na stranu sve oko finansiranja, ovaj i prošlogodišnji tim su takvi da im ne možeš verovati. Mogu da odigraju dobro ali češće će to biti pokretni haos. Kako onda biti siguran u bilo šta?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Da je prvi put da igramo tragičnu odbranu pa i da budemo iznenađeni.

 

Jednostavno, na stranu sve oko finansiranja, ovaj i prošlogodišnji tim su takvi da im ne možeš verovati. Mogu da odigraju dobro ali češće će to biti pokretni haos. Kako onda biti siguran u bilo šta?

 

Kvote kladionica uglavnom jesu dobar pokazatelj (mada znaju često da omaše, setimo se samo one granice na Markanena na tipa 26-27 poena, što je svako znao da će biti probijeno maltene u prvom poluvremenu). Partizan je jednostavno bio favorit pred utakmicu, naročito jer je igrao kući, jer je nominalni kvalitetniji tim i jer je Valensija u još lošijoj formi.

 

Uporedio bih Valensiju sa španskom reprezentacijom, ne samo onom sa EP, već i ovom koja dobro gura prozore. Ljudi su dobro ukomponovani, vrte akcije, rotacije, poštuju kretnje i loptu, imaju disciplinu u igri i maltene na neku veoma bazičnu košarku su dobili KKP + ipak malo magije u poslednjim minutima od onog njihvog omalenog.

 

Nije prvi put da Partizan odigra tragičnu odbranu, ali jeste prvi put posle nekog vremena (Albe?) da se ovako raspadne protiv ekipe od koje je po imenima jači.

 

Sve u svemu, čudna situacija, jer je protiv Makabija (a tome nema ni dve nedelje) KKP ipajk dosta bolje izgledao.

 

Svi igrači su previše fokusirani na svoje role u napadu. Uostalom, Toni je na Tviteru dobro analizirao odbranu Partizana i izvukao podebelu listu problema, pa da se ne ponavljam.

 

Zanimljiva stavka je i to da su igrači u nekim momentima i previše agresivni, bez potrebe. Otuda i lakše ispadaju, teže se vraćaju, lakše prave faulove.. Lessort je dobar primer. Taman je delovalo da je popravio odbranu, a večeras je preko njega palo brdo poena, na sve strane.

 

Širom rotacijom će napad svakako trpeti, ali nema ni potrebe imati toliku koncentraciju kvalitetnih napadača u svakom momentu. Ukoliko već vidiš da Lessort može da trpa i razgrće u tim momentima, i da npr Exum i on dobro sarađuju, Panter i Nunally su čist višak i treba dobiti energiju od nekih drugih igrača koji više razmišljaju o defanzivi. Nemoguće je da Trifunović ne može da odigra 10ak dobrih minuta odbrane. Tj ukoliko ne može, onda je višak u rosteru.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vrlo interesantno veče u Areni i stvarno bi mi bilo žao da nisam prisustvovao ovom meču, a za malo da se to desi usled više sile... 

 

Elem, mi smo jednostavno prosečna do ispod prosečna EL ekipa (u trenutnom sastavu). Mogu oni, što reče @Barkley#34 nekog da iskasape ili odigraju dobro, ali čemu kad se samo čeka trenutak da se sve sruši?

 

Ja i dalje verujem da nismo punom snagom igrali nijednu od prethodne tri utakmice (pardon, dve i po, pošto je od pola Barsine to krenulo) ali eto, štedeo si energiju, a za tačno šta? Madar je klupiran brzinom svetlosti kad je stao sa driblingom a čuvao ga je Klaver i više nije ušao u igru. Daj proširi malo rotaciju, menjaj češće, bolje koristi faulove...

 

Nisam čak ni nešto potresen, takav mi je usud, ko i svima nama Grobarima. Za vikend Budućnost, opet će neko mučenje da bude, lepe stvari na kašičicu, a tonu govana ne možeš da izbegneš. 

 

E da, ako nisam bio dovoljno jasan - večerašnji poraz je Željkov i Panterov.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, ChrisJudd said:

Ajde da se dogovorimo da posle svakog poraza neko od nas napiše da je Željko glavni krivac i da ga treba oterati, a svi ostali da lajkujemo. Da se ne muče komšije svaki put da nam na direktne i indirektne načine otvaraju oči.

 

nećeš verovati ali komšije tu ne bi ništa menjale

 

isto ko što ste nas vi ubedjivali da vlada jo samo što nije proradio

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posto sam imao obaveze nisam ispratio u lajvu pa sam sada pogledao zavrsnicu regularnog dela i ceo OT. 

 

Neverovatno je koliki je nivo dekoncentracije, u odbrani posebno. Ne znam kako je to moguce, stvarno. Vecina ovih igraca je igrala ovde i prosle sezone, trener nije nov, razumem ja da je tim desetkovan povredama, ali bas zato koncentracija mora biti mnogo bolja. Skok na obe strane je stvar koncentracije koja ti je potrebna za anticipaciju, za tajming. Hajde skok po strani, ali samo u OT sam video neke katastrofalne greske odbrane, uzasna preuzimanja ili pomoci koje je Valensija lako resavala.

 

Obradovic nije neki golobradi trener, nije zaboravio kosarku, sigurno se na tome radi. A zasto se ne materijalizuje, nemam pojma. 

 

Obradovic kaze da mu tesko padaju ovi porazi, i on veruje da i igracima to tesko pada, pita novinara "koji igrac voli da gubi?"... a meni deluje da igracima bas i ne padaju tesko ovi porazi, ne koliko Obradovicu. 

 

S druge strane, napad se igra prilicno leprsavo. Efikasno, i atraktivno cak. A napad je taj koji najvise kreira statistiku i pozitivan indeks. 

 

Moja neka teorija je da je do ovih nekih nosioca, koji su stranci, da im jednostavno nije dovoljno bitno. Odradice ugovore, uzece pare. Obradoviceva greska, jeste sto ili to ne vidi ili sto to tolerise, mada sada i nema gde. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bas los poraz.

 

Od pola 4/4 pa do kraja se nasa igra svela na to da Panter igra 1 na 1. A uz to nismo prakticno nista odbranili u tom periodu.

 

U prvom poluvremenu smo igrali bolje, ali smo posle pali. 

 

Prelomni trenutak je mozda bio i u trecoj cetvrtini kad Zeljko nakon dobrog pocetka menja Madara i (mislim) Pantera, a ubacuje Pappetrua. Tu su izgubili ritam koji posle vise nisu povratili.

 

Inace na kraju tekme palo i pesnicenje na nivou 400. Ako sam dobro skapirao neki lik je mnogo pljuvao igrace, pa su mu neki zamerili i onda je krenula malo tuca. Ali su uspeli ostali brzo da razdvoje.

Link to comment
Share on other sites

Ne moram ni da gledam rezultat utakmice, ali cim vidim kolicinu postova dobronamernih komsija mogu da znam sta se desilo.

 

Inace, apropo kvota komsijski tim je bio ozbiljan favorit u nedelju, ne znam kako je to moguce kad je nama 750x veci budzet.

 

Sto se tice igre danas, sve ono sto smo gledali i prosle a i u vecini tekmi ove sezone. Najvise boli nedostatak energije i fokusa.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Moja neka teorija je da je do ovih nekih nosioca, koji su stranci, da im jednostavno nije dovoljno bitno. Odradice ugovore, uzece pare. Obradoviceva greska, jeste sto ili to ne vidi ili sto to tolerise, mada sada i nema gde. 

 

Retko ces naci nosioce u nekoj EL ekipi koji konstatno igraju po 35, a nekad i skoro svih 40 minuta, tako da ne mislim da je do igraca.

 

Prvo, do protivnika je koji je igrao jako pametno u napadu. Drugo, Obradovic je uvek igrao sa devet igraca i 5-6 mahaca peskirom i to moze da prodje kad su svi igraci spremni, kad imas dve povrede onda ti je jedina opcija da prelomis protivnika tokom meca jer sto duze traje egal to su igraci sve umorniji.

 

Obradovic ima tu petorku vrhunskih stranaca Exum - Punter - Nunnally - LeDay - Lessort (nesto slicno kao i kada je u Feneru imao Sloukasa, Bogdanovica, Kalinica, Datomea, Veselog i Udoha), plus jos trojicu igraca zadatka Papapetrou, Madar i Andjusic (tu ulogu su u Feneru imali Dixon, Nunnally i Antic). I onda imas ove sa kraja klupe Trifunovica, Vukcevica, Glasa, Brodzianskog, to je imao i u Feneru. 

 

On se tokom drugog poluvremena odlucio da menja iskljucivo sestoricu iskusnih i ultrakvalitetnih igraca. Madar nije igrao, Andjusic nije igrao, ovu cetvoricu sa klupe vise nije ni primecivao. To je dosta doprinelo da finis meca ode na stranu Valencie jer sto se vise igralo, to su igraci Partizana bili sve umorniji, nervozniji i sa sve manje koncentracije.

 

Sam poraz kao poraz tu i nije bitan, bitno pitanje je sta klubu donosi koncepcija trenera u nastavku sezone. Evo, ti igras fantazi pa ti nece biti tesko da shvatis paralelu - ako svi imaju tih 350 poena, neko ce kupiti dva jaka igraca, pet dobrih i 2 koja ne donose nista, a neko moze da kupi 5 jakih, 2 solidna i 4 koja ne donose nista. KKP je usao kao i KKCZ sa nikad vecim budzetom, ali budzetom koji ima svoje granice i onda nesto moras da zrtvujes - ili ce u petorci da budu slabiji igraci, ali ce klupa da bude nabijena kvalitetom ili ces uzeti sa klupe i dodati prvoj petorci.

 

Pomenuta petorka Exum - Punter - Nunnally - LeDay - Lessort je, da se ne lazemo, vrhunska i tu sve puca od kvaliteta. No, zato je pozicija drugog pleja i drugog centra jako slabo popunjena (mislim, Ivanovic i Madar ipak ne mogu da se porede, kao ni Mitrovic/Martin i ovaj Slovak/Koprivica, pa onda Partizan nema ni blizu igraca sa klupe/tribina kao sto je Ilic, Lazic i Lazarevic su prosto korisniji od Trifunovica i da ne nabrajam dalje).

 

Meni ne pije vodu prica da je tu ABA prioritet - dovoljno je pogledati kako je Lessort izgledao protiv KKCZ, a kako protiv VBC danas. Obradovic je dosao da nesto uradi u EL, on ako bude imao sezonu svog prezimenjaka/Sakote/Alimpija na klupi KKCZ, pa nece mu ni titula ABA lige popraviti gorak ukus neuspesne sezone.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Zbog fudbala, ispratih finis Partizanove utakmice. 

Naneli pogadja sa lakocom trojku, onako iz mesta, hladnokrvno, glatko... I onda isti taj igrac dezorjentisan, dopusta da mu oduzmu loptu bez po muke... 

Ja se pitam, da le je to posledica umora ili kurcobolje. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Magia said:

cim vidim kolicinu postova dobronamernih komsija mogu da znam sta se desilo

Ono što jes' - jes', previše su fini i pristojni.

Odervajz, uglavnom su u pravu. Dodajmo još jedan džak epiteta našim igračima i stručnom štabu i to bi bio objektivan prikaz tekme.

 

Leptejebo, najbolja odbrana EL ali otpozadi. Eto objašnjenja zašto ne igramo više u Pioniru: da smo i dalje tamo ustao bi profesor Aca iz groba da nas istjera iz dvorane koja se zove po njemu, da ga mrtvog ne brukamo.

  • Like 3
  • Ha-ha 9
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Imamo tektonske poremećaje u ekipi posle utakmice sa Makabijem. Neki katarski zloduh hara svlačionicom KKPa. Treba proveriti gde je bio Vlahović tijekom naše španske turneje. Ne možeš praviti onakve budalaštine u odbrani, 45 minuta, sem ako ne sumnjaš da te žena/devojka vara. Ja nemam drugo objašnjenje.

Edited by KockoOblo
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...