Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Tema nam klizi ka drugoj strani, pa da je malo aktiviramo 🙂

Nisam prokomentarisao ranije finalnu seriju i da mi je žao što je Radonjić otišao iz CZ. Mislim da bi ove godine to bila baš dobra nadmudrivanja i nije mi to to bez njega.

 

Na stranu sva dešavanja oko terena, ovako sad mirne glave, mogu da kažem da je serija bila baš dobra i moglo se videti dosta kvalitetne košarke i minijatura i u odbrani u napadu. Iako komšije vole da pričaju o nekakvom čišćenju bilo je daleko od toga. Jedino čišćenje je bilo ono u četvrtoj kada smo mi bili domaćini. O pobedniku su bukvalno dva poseda odlučivala. Mogla je serija da se završi i ranije ali to je draž košarke. Mogli su oni da dobiju 3:0, mogli smo i mi 3:1 (gledajući sudijski izveštaj o greškama u drugoj). Na kraju je, možda i pravedno, odlučivala ta peta. Nama je tu prekid očigledno manje prijao i posle toga smo bili kao drugi tim na terenu. Oni su izašli sa onom niskom petorkom, fizički se digli još jedan nivo iznad, potpuno naloženi a opet koncentrisani, Lesora su dobro lemali ispod koša i potpuno ga odgurali od reketa, sudije se tu malo pravile lude, ali su na kraju odlučile one njihove ubačene trojke i naše promašene. Bukvalno detalji. Šteta je samo što smo mi od KKP-a videli tu najbolju košarku tek u finalnoj seriji, a ne tokom sezone. Nadam se da se nećemo skroz resetovati i da ćemo nastaviti tu gde smo stali i samo nadograditi ono što nam je falilo i u organizaciji i na krilu.

 

Back to Radonja. Neću da kažem da je pobegao, imao je svoje razloge za odlazak, ali ostao nam je dužan tj. Željku priliku za revanš i još borbi na terenu. No, imam neki osećaj da ćemo ga videti ponovo vrlo brzo. Više bih brinuo zbog one Zvezde od prošle godine, nadograđene sa par pojačanja i sa Radonjićem na čelu nego od ovog novosklepanog tima koji će verovatno biti i skuplji ali koji je u sličnoj situaciji kao mi pred početak prošle sezone plus sa trenerom koji nema previše iskustva i kome će omča biti stavljena oko vrata od prvog kola i samo će se čekati kada će biti zategnuta.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

Takoreći taman toliko da se vidi ko je ozbiljan trener, a ko je bio ozbiljan trener

 

Znači i ti se zakačio na voz "Željko bivši trener" 🙂

 

Meni ipak treba malo više da bih se usudio da donesem makar i približan zaključak.

 

Sezona je daleko od pozitivne bila, ali...ono što sam ja video i što mi je dalo neku nadu je da smo mi od ekipe koju je ta ista Zvezda bez kapi znoja rutinirala u ABA ligi i samlela u finalu Kupa došli do toga da igramo više nego ravnopravnu seriju i da nam ni gostujući teren sa neprijateljski nastrojenom publikom nije predstavljao opterećenje da držimo utakmicu u egalu. Tu se ipak video neki pečat tog trenera i korekcije koje je načinio kako bi zasutavio Zvezdin napad, a s druge strane napao im slabe tačke u odbrani i to u najbitnijem delu sezone kada bi ekipa trebalo da su na vrhuncu. Ipak je Zvezda bila evroligaška ekipa sa domaćim jezgrom koje je godinama na okupu plus trenerom koji je radio sa većinom njih.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, pendulum said:

Back to Radonja. Neću da kažem da je pobegao, imao je svoje razloge za odlazak, ali ostao nam je dužan tj. Željku priliku za revanš i još borbi na terenu. No, imam neki osećaj da ćemo ga videti ponovo vrlo brzo.

Pa i videcete ga vrlo brzo, gostujete Panatinaikosu 3. Novembra. 😄

 

edit: Videh da je Uini napisao isto iznad, odma san kvoutovao cim sam video tvoj upis.

 

Eto novih prilika za dva nadmudrivanja u sezoni iako je Partizan znacajno jaci a Radonja je promenio klub pa nije nista slicno, ali imace i Radonja sasvim dobar tim ja bi rekao i jaci nego sto je imao u Zvezdi u sezoni za nama. Ono sto je isto je sto ne verujem da ce menjati svoje filozifije obojica trenera eventualno neke minijature, tako da ce biti zanimljivi ti dueli sa kosarkaske strane i iz njihovog medjusobnog skora.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

mnogo je to pausalnih tvrdnji osim dela sa kalinom i pavlovicem

 

jeste radonjic pokazao klasu koju generalno pokazuje u euroleague u aktuelnih 2-3 sezone ali ne znam koji segment vodjenja ekipe u finalu moze da se podvede pod "usr'o u" 

 

radonjic je sada na pocetku nekog trenerskog prajma, slabosti koje je imao tokom tekme, sada uglavnom minimizira ali nisam primetio neke velike poteze ili velike kikseve tokom serije na obe strane. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

mnogo je to pausalnih tvrdnji osim dela sa kalinom i pavlovicem

 

jeste radonjic pokazao klasu koju generalno pokazuje u euroleague u aktuelnih 2-3 sezone ali ne znam koji segment vodjenja ekipe u finalu moze da se podvede pod "usr'o u" 

 

radonjic je sada na pocetku nekog trenerskog prajma, slabosti koje je imao tokom tekme, sada uglavnom minimizira ali nisam primetio neke velike poteze ili velike kikseve tokom serije na obe strane. 

Usro u - generalan utisak nakon ove sramotne sezone.

Nadam se golemom progresu u narednoj.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da brat Lucha misli na celu sezonu, a Uini prica o finalu gde smo izgledali pristojno.

 

Pisao je neko vec o tome, veoma je razicita situacija kad sklapas roster od 0 vs ista osnova + trener koji poznaje dosta igraca. Na kraju sezone se ovi prvi mozda uklope, ali u nasem slucaju je to dosta dugo trajalo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 startera Burse su sada u EL, a najkasnije do sledeće sezone očekujem tamo i Bitima.

 

Mislim da je pogrešno to što gledate na tu 1 godinu kao na finalni proizvod. 

 

Mogu samo da zamislim razočarenje sad kad nas bace u EL posle 8 godina pa kad se vežu 4 poraza.

 

KK je postao idealan za iskazivanje nezadovoljstva, nebitno da li je košarka uzrok.

 

Unapred da najavim, biće stresno i u ovoj sezoni...

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Cooper said:

3 startera Burse su sada u EL, a najkasnije do sledeće sezone očekujem tamo i Bitima.

 

Mislim da je pogrešno to što gledate na tu 1 godinu kao na finalni proizvod. 

 

Mogu samo da zamislim razočarenje sad kad nas bace u EL posle 8 godina pa kad se vežu 4 poraza.

 

KK je postao idealan za iskazivanje nezadovoljstva, nebitno da li je košarka uzrok.

 

Unapred da najavim, biće stresno i u ovoj sezoni...

 

 

Neka moja teorija je da ce se u prvom delu sezone najintenzivnije raditi na timskoj odbrani a da ce se u napadu cepati iso dok oci ne iskrvare, jer imamo igrace sposobne da na taj nacin resavaju.

Ako sam u pravu, bice to zajebanih par meseci ovde 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...