Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

53 minutes ago, Cooper said:

Evo baš bih voleo da vidim koliko će top10 EL timova imati svog Smajlija i svog Balšu kao 4. i 5. opcije. Kladim se da će mnogi imati i 6. opcije boljeg kvaliteta.

I onda pogledaš ovaj spin post Džona Terija na njihovoj temi.

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cooper said:

Ovaj dogovor ECA i FIBA oko prozora nam govori da ćemo dobiti još više duplih EL kola

 

https://m.basketnews.com/news-191350-euroleague-announces-calendar-for-2023-24-season.html

 

Quote

In addition, the schedule includes seven double weeks, with December and January hosting four of them. 

 

Prošle sezone je takođe bilo 7 duplih kola.

 

Međutim, prošle godine su 14.7. objavili čitav raspored, sad ne znam šta čekaju.

Moguće baš da će se desiti neka pretumbavanja zbog tog dogovora. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Kronostime said:

Cekaj, bre, cemu toliki pesimizam?

Zeljko zna svoj posao, sto je i dokazao svih ovih godina, tako da verujem u njegovu procenu ko mu treba za tim i kako ce ga uklopiti u isti.

Opusteno, braco.

 

nDaI4ts.gif

 

Koji pesimizam?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, goofy said:

 

Ja dosledan. Ne bih. Ako dođe, ništa od F4.

 

 

Ne mora @fedor ja ću ti kažem.

Ne bi bio bivši.

Mi se ne ložimo na ABA (italic, nemam na telefonu), nego na nešto drugo.

Prvo bi sam Željko ponudio/dao ostavku. Sa ove distance možeš pričati šta hoćeš. Znam jako dobro raspoloženje koje je bilo u narodu posle ispadanja od Reala. Aba je bila pod must win bez obzira ko se na šta loži. Mnogima ABA neće biti nikad za radovanje u odnosu na ono što se moglo ali da bi se to nastavilo i sledeće sezone morala je ABA.

 

10 hours ago, fedor said:


Postoji u mom gradu jedan covek koji je kao klinac sa drugom bez dinara krenuo na finale u Istanbul, a nekim cudom uspeo i da stigne i da udje i da gleda. Jedan od vernijih navijaca Partizana, osnivac grobarske navijacke grupe cija zastava i dalje stoji na jugu, sada vec covek u srednjim godinama, mozda daleko od tribine, ali ne i od Partizana. Uglavnom, par dana nakon sto se Zeljko vratio, sretnem ja pomenutog na ulazu u neku od brojnih kladionica i onako ga usput pitam: "Stevo hocemo li konacno uraditi nesto u basketu?", a on mi kaze jednu veliku istinu i odgovor na tvoje pitanje: "Pa sta nam vise od ovog treba?!"

I u pravu je bio nista nam vise od toga nije trebalo, a dobili smo mnogo vise. Uvek ce biti onih koji ce zvizdati, pljuvati i terati, od milja nazvanih "pederi sa zapada", ali takvi iako su najglasniji su i najmalobrojniji.

 

Zeljko Obradovic moze da izgubi svaku sledecu utakmicu koju bude sedeo na klupi, opet kod (pravih) navijaca Partizana nikad nece biti bivsi. 

Potpuno se slažem sa tobom i Željko jeste najveći trener i doneo Vam je Istambul 1992. Zaslužuje svako poštovanje. I kada ode neće nikad biti bivši, bez obzira na rezultate

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, fedor said:


Postoji u mom gradu jedan covek koji je kao klinac sa drugom bez dinara krenuo na finale u Istanbul, a nekim cudom uspeo i da stigne i da udje i da gleda. Jedan od vernijih navijaca Partizana, osnivac grobarske navijacke grupe cija zastava i dalje stoji na jugu, sada vec covek u srednjim godinama, mozda daleko od tribine, ali ne i od Partizana. Uglavnom, par dana nakon sto se Zeljko vratio, sretnem ja pomenutog na ulazu u neku od brojnih kladionica i onako ga usput pitam: "Stevo hocemo li konacno uraditi nesto u basketu?", a on mi kaze jednu veliku istinu i odgovor na tvoje pitanje: "Pa sta nam vise od ovog treba?!"

I u pravu je bio nista nam vise od toga nije trebalo, a dobili smo mnogo vise. Uvek ce biti onih koji ce zvizdati, pljuvati i terati, od milja nazvanih "pederi sa zapada", ali takvi iako su najglasniji su i najmalobrojniji.

 

Zeljko Obradovic moze da izgubi svaku sledecu utakmicu koju bude sedeo na klupi, opet kod (pravih) navijaca Partizana nikad nece biti bivsi. 

Pretpostavljam da je tvoj grad Ruma, a dva drugara Steva Otrov i Kneža?

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Alexandar said:

Prvo bi sam Željko ponudio/dao ostavku. Sa ove distance možeš pričati šta hoćeš. Znam jako dobro raspoloženje koje je bilo u narodu posle ispadanja od Reala. Aba je bila pod must win bez obzira ko se na šta loži. Mnogima ABA neće biti nikad za radovanje u odnosu na ono što se moglo ali da bi se to nastavilo i sledeće sezone morala je ABA.

 

Potpuno se slažem sa tobom i Željko jeste najveći trener i doneo Vam je Istambul 1992. Zaslužuje svako poštovanje. I kada ode neće nikad biti bivši, bez obzira na rezultate


Kosarka je sport nije matematika, a u sportu svasta moze da se desi. Ako pogledas petu utakmicu od prosle godine jedan sut je delio Partizan od osvajanja abe tada, jedan napad je delio Partizan od izbacivanja onih tutu fruti u EC, ali to se desava, utakmice se dobijaju i gube. Efes ulozi 35 miliona, ima vrhunskog trenera, roster gde bi svaki igrac kod nas bio super zvezda i zavrsi na kraju deveti/deseti. 

Uspeh je dosao sledece godine doduse, ali niko i nista ne moze da garantuje uspeh, u tome i jeste lepota, ono sto je cinjenca da to sto smo mi doziveli Zeljkovim povratkom malo ko je doziveo u vrhunskom sportu, na nasim prostorima niko nikad niti ce. Zato kazem pravim navijacima je samo to zadovoljstvo da gledas najboljeg trenera u evropi u svom prajmu kako vodi tvoj klub apsolutno dovoljno, a sve preko toga samo bonus. 

 

 

10 minutes ago, Sinan Bowie said:

Pretpostavljam da je tvoj grad Ruma, a dva drugara Steva Otrov i Kneža?

 
Apsolutno tacno. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alex_Serbia said:

 

Ne.

 

Mirota 5, Ledej 4. Po potrebi svič. Kada je Alen u igri, on je 5. Bicu šokiran ako dovedemo Mirotu i JOS PLUS "prvog centra".

 

 

I meni deluje da će ovo biti " laka konjica " sezona. 

 

Doduše ne stresiram se oko Mirotića, čekam da vidim šta će biti na kecu, živ nisam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Biće tu dobar igrač, spreman da iznese bar 15 minuta po utakmici u Evroligi.

 

Mirota, Lidej, Smajli je nedovoljno.

 

Mirota nekih 25-30 minuta. Lidej 20-25. Smajli 15-20.

 

Svima tendencija ka manjem nego većem broju. Balša je za EL jako upitan.

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

 

Ne.

 

Mirota 5, Ledej 4. Po potrebi svič. Kada je Alen u igri, on je 5. Bicu šokiran ako dovedemo Mirotu i JOS PLUS "prvog centra".

 

mirota ako pristane da igra 5icu, to ce biti najvece iznenadjenje jos od kada je melo rekao da nema problem da startuje sa klupe.

 

pri cemu ne kapiram sta bi tacno bio benefit od mirote na 5, osim sto moze da uzme dovoljno def rebs.

 

saljem vam oficijelnu himnu sezone:

 

Edited by uini
  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Alex_Serbia said:

Balsa je nedorastao EL. I EC bi mu bio upitan.

 

Moras da imas treceg centra.

 

Tek ima mozda 6-7 ekipa u Evroligi da imaju nekog boljeg treceg centra od Koprivice. Pritom su ga povrede omele da napreduje a talenat kod njega je evidentan i jos je dosta mlad. Dobijace sansu kroz Aba ligu protiv slabijih protivnika taman da se malo smanji minutaza visokim nosiocima igre. Znaci za rotaciju.

 

Pritom ti treba domaci igrac da bi sastavio roster od barem 6 domacih igraca (Avramovic, Jaramaz, Andjusic, Trifunovic, Smajlagic, Koprivica+4 stranca) i da bi sastavio barem 10 igraca da ti igraju Kup. Zamisli da imas 9 igraca i dvojica ti se recimo povrede dan pred kup a ti nisi stigao da registrujes nekog juniora 48h pre kupa i onda nemas dovoljno igraca i ne mozes da igras, gubis trofej u startu. Misli Zeljko na sve i zna sta radi. Domaca osnova mora da postoji iz tog razloga na stranu dal se favorizuje kao sto Covic radi ili ne, srpski tim koji igra Evroligu u ovom slucaju Partizan i Zvezda moraju da imaju 6 domacih igraca a 5 bi bio minimum minimuma al sto bi rizikovali. Tako je bilo prosle sezone, tako ce biti ove, tako ce biti svake naredne.

 

Izgleda plus i Kls ce te igrati posto sam citao da ce biti ukinuta presuda izgleda.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

pri cemu ne kapiram sta bi tacno bio benefit od mirote na 5, osim sto moze da uzme dovoljno def rebs.

 

Sta bi bio benefit od ultra kvalitetnog igraca od 208cm ispod kosa, kome pride nije zabranjeno da ucestalo i "lazira" tu poziciju, te se izvlaci na sut sa distance?

 

Moram da razmislim.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Sta bi bio benefit od ultra kvalitetnog igraca od 208cm ispod kosa, kome pride nije zabranjeno da ucestalo i "lazira" tu poziciju, te se izvlaci na sut sa distance?

 

Moram da razmislim.

 

razmisli, pa mi javi. kao sto rekoh, ja ne kapiram.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...