Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

5 minutes ago, Knipex said:

Jedino mi je ovaj forum relevantan.

 

E tu si se zajebao 😄 eto taj koga si citirao kada su bili u buli je lupetao kako je Obradovic doveden da uvelica tudje uspehe a sada bi da snima film o velicanstvenoj sezoni...

 

Ali da slazem se da osim nekoliko ekstrema sto menjaju misljenje od tekme do tekme ovo je poprilicno relevantno mesto da vidis kako bas prosecan navijac jednog ili drugog kluba razmislja.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Alex_Serbia said:

Ne pamtim kada je neko tako dominantan poput Edija bio pride OVOLIKO zasticen od strane sudija. Bukvano je za najmanji kontakt momentalno dobijao faulove i bacanja. Za kontakte kakvi se sigurno ne sviraju u nasu korist kada smo u napadu. Na sta li ce to tek da lici u Madridu.

Sinoć ga npr. Anđušić sa 2 ruke gura pri polukružnoj kretnji ka košu i nije suđen faul koji bi i Žoc svirnuo, bilo je to pri kraju meča ali nemam snage da seckam klip. 

 

Ono što je zabrinjavajuće je što se Tavarešu ne sviraju ilegalni blokovi gde istura kuk/nogu, ne znam da li je to jednom sviranu u toku ove serije? Mada 90% blokada je danas ilegalno, trebalo bi to maksimalno očistiti.

Takođe mu ne sviraju faulove pri lupanju blokada, neretko zakači ruku protivnika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imao sam loš osećaj odmah posle druge tekme ali nisam to hteo da naglašavam u jučerašnjem postu da ne bih zvučao kao ove naše standardne forumske narikače...

 

Kao što rekoh već - ozbiljno su nas poremetili onim dešavanjima na kraju druge tekme a zreli su bili za čišćenje sa 3:0.

 

Zamolio bih samo da u slučaju ispadanja iz serije niko ne zamera bilo šta Željku i poredi ovo sa Bursom ili generalno prošlom sezonom jer ovo sada su potpuno vanredne okolnosti. Kada ti izbace 2 igrača iz prve postave, jednog povrede, pa potom se povredi i bitan rotacijski igrač u narednoj nemamo šta stvarno da pričamo. Juče su i ovi preostali igrači bili dodatno emotivno pogođeni onim dešavanjima, to su i sami priznali. Stvarno nenormalne okolnosti u kojima smo igrali ove dve tekme u Beogradu.

 

KKP je poslednjih meseci kao dobro podmazana mašina koja funkcioniše samo kad su svi elementi u pogonu. Mi nemamo tu širinu rotacije da možemo da istrpimo neigranje Pantera (i Lesora prvu) i Alekse. Uostalom, videli smo povratkom Alekse i Smajlija koliko su značajni bili za celu rotaciju i niz pobeda u EL samo tim odmenjivanjem startera, a oni nisu u prvih 6-7 igrača po bitnosti. Nadali se jesmo svi da ćemo nekako da izguramo ovo, ali ipak igramo protiv Reala kome jednu tekmu Gos odigra utakmicu od 20+ poena, pa onda drugu izvuku Ćaća iz mrtvih koji pogodi neke neverovatne šuteve. Sve to na stranu jasno je da najveću prevagu na tas Reala pravi Tavares. Da njega nema, mogao bih da potpišem da dobijamo u Madridu bez da trepnem. Ovako, oni stvarno imaju ogromnu prednost sa njim i previše mora da se posvećuje pažnja njegovom čuvanju, udvajanju, koncepcijskim rizicima gde se određeni igrači puštaju na trojci plus menja ti poptuno način napadanja jer se teško šutira preko njega, ljudi se nekako izvijaju u stranu, bacaju šuteve sa većim lukovima itd.

 

Uglavnom, bila bi kosmička nepravda i velika šteta da mi ispadnemo iz ove serije jer smo na glup način osakaćeni i onemogućeni da igramo punim intezitetom. Naravno snosimo i sami deo krivice i nikako ne mogu da prežalim što Egzum nije na primer samo sklonio Pantera u stranu umesto što je odgurnuo Ljulja ali..eto..to je život...teško mogu da zamerim reakciju..dešavalo nam se na basketu da i najmirniji među nama odlepe zbog nečijeg nesportskog poteza, koji je rezultat čiste nemoći. Lako je iz svoje fotelje posmatrati drugačije.

 

Jučerašnja utakmica je bila nekako mučna i ružna ali opet smo bili tu negde i vraćali se više puta no, kao i u prvoj, nismo prelomili kada smo imali priliku. Mateo je odlučio opet da nas brani tom zonom koju više niko ne igra na duge periode u Evropi a, eto, jedan Real Madrid je igra protiv Partizana veći deo utakmice. On je tako zapravo odsekao naša najjača oružja u vidu konstaktnih pikenrolova, brze igre i kreiranja povoljnih mečapova ali nam je ostavio dosta prostora za otvorene šuteve. KKP, iako tim sa jednim od najboljih procenata za tri u takmičenju, zapravo najmanje šutira trojke uz Monako i Žalgiris. To nije naša igra i mi smo već duže vreme malo zbunjeni tom odbranom jer nismo navikli da odapinjemo toliko trojki čak i kada smo sami na liniji. Tu Ledej najviše prednjači jer preskače mnogo otvorenih trojki. Nekad to daje rezultat jer driblingom ostvari dobru poziciju za šut sa poludistance ali nekad i preteruje i dovede tim u situaciju da se napad završava nemogućim šutem. Juče smo imali nedopustiv broj promašaja iz otvorenih pozicija, čak i za 2 poena. Naneli 1/7 za 2 a 0/3 za 3. Egzum 1/5 za 2, 1/6 za tri. Da su ušle 2, 3 trojke otišla bi lagano utakmica na našu vodenicu. Uz to 9 promašenih bacanja što je nekarakteristično za KKP ove sezone. Baš, baš loša statistika. Crta se jasno koliko bi sve to bilo drugačije sa Panterom ali šta je tu je...

 

I moram još jednom o nipodaštavanju Reala posle one naše prve dve utakmice. Na stranu njihov roster, širina istog i individualni kvalitet igrača, u pitanju je tim koji je imao samo jedan poraz više od Olija i faktički delio drugo mesto sa Barsom. U pitanju je tim koji je nedavno dobio u Madridu Armani i to Armani koji je tada bio verovatno u najboljoj formi u Evropi. U pitanju je tim koji je otresao 20 razlike u Beogradu komšije koje su bile u kompletnom sastavu. Ovde se priča kao da je KKP bio 3. a Real 6. pa eto potpuno je logično da ih Partizan izbaci. E mi sa tim i takvim Realom igramo jednu ravnopravnu seriju u kojoj ne da ne mogu da nas izdominiraju nego su se još i usrali i morali da potegnu za nesportskim potezima iz totalne nemoći.

 

Bilo kako bilo idemo na pobedu u petoj. Videli smo da možemo. Ja verujem. Ako i ne bude, tugovaću za propuštenom velikom šansom, ali život ide dalje...osvojićemo 2024.

  • Like 16
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posle druge utakmice, napisao sam da priželjkujem g5. Sam sebi sam zvučao kao idiot, ali i tada i sada, mislim da nam je Madrid najbolja prilika. Imam i "elaborat" o tome, ali sumnjam da iko želi da ga pročita. 

Idemo u Kaunas. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, KockoOblo said:

Posle druge utakmice, napisao sam da priželjkujem g5. Sam sebi sam zvučao kao idiot, ali i tada i sada, mislim da nam je Madrid najbolja prilika. Imam i "elaborat" o tome, ali sumnjam da iko želi da ga pročita. 

Idemo u Kaunas. 

 

Madrid je dobra prilika samo u svetlu kazni koje sada zvanicno isticu Panteru. Svaki drugi scenario je na F4 vodio iz Bg. Verovatno posle g3.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Madrid je dobra prilika samo u svetlu kazni koje sada zvanicno isticu Panteru. Svaki drugi scenario je na F4 vodio iz Bg. Verovatno posle g3.

Pisao sam u "svetlu" kazni. Nisam baš toliko lud. 

Link to comment
Share on other sites

Deck završio sezonu. Karmom nek se bavi ko hoće, meni je žao momka, baš zahvalan igrač, puni sve kolone i mnogo će im nedostajati u majstorici, pogotovu da su već ostali bez Yabuselea i izgleda Poirieta. Spade knjiga na jedno slovo.

A i to jedno klimavo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Stiletto said:

Hezonja, uz Kornelija sad jedina četvorka Reala, nas je ljudski ispoštovao sve četiri utakmice.

 

Što verovatno znači da će nas natrpati u petoj.

 

Not if we natrpamo njih prve.

 

Evroligi se svakako ispunio vlazan san, da ovo ode u petu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Deck završio sezonu. Karmom nek se bavi ko hoće, meni je žao momka, baš zahvalan igrač, puni sve kolone i mnogo će im nedostajati u majstorici, pogotovu da su već ostali bez Yabuselea i izgleda Poirieta. Spade knjiga na jedno slovo.

A i to jedno klimavo.

Zar nije Cus rekao da nije strasna povreda?

Link to comment
Share on other sites

Nakon završetka treće, a pre četvrte sam i ja imao baš loš osećaj, pogotovo juče, čitav dan. 

Sad me baš drma optimizam, mislim da smo bolja ekipa, imamo boljeg trenera, bolju hemiju i ako ima pravde košarkaški bogovi nam neće okrenuti leđa. Oni su bez Deka i Jabuselea potpuno druga ekipa, mi sa Panterom 2 klase iznad nego bez njega. Onu zonu što je Ćus izmislio u 2 meča, pa videćemo kako će to proći sa Panterom na terenu. 

 

Idemo u Kaunas. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cooper said:

Izvukao se Deck sa laksom nesto povredom nego sto je inicijalno izgledalo, bice svakako out nekih mjesec-dva ali bice ja mislim spreman za ove olimpijske turnire na ljeto za Argentinu. U pitanju je MCL a ne ACL, jer da je ovo drugo bilo to bi bila vec duza pauza.

Link to comment
Share on other sites

OK. Na čemu gradite optimizam da ćemo dobiti petu?

Podržavam administratore ako misle da je ovaj post za ban ili slično jer ne mogu da razumem ove postove iznad.
I nema veze ovo sa pesimizmom, već je čist realizam.

Da je neko pre početka sezone ponudio TOP8 prihvatili bi bez razmišljanja.
Da je neko ponudio 3:2 protiv Reala umesto metle, takođe bi bili zadovoljni.

Igramo kod njih, Tavares igra, nismo ih dobili ni jednom kad je Tavares igrao celu, 15:0 imaju skor domaćini u EL u petoj utakmici, mi izgubili kući obe protiv njih, sudije u sve četri utakmice davale njima odluke koje su bile 50:50, kazna EL takođe više oštetila nas.

Na osnovu čega mislite da dobijamo?

Opet kažem prihvatam ban ako je post za ban, samo želim da čujem realne osnove za optimizam ne ono mi smo Partizan, Duletove fore o realnosti i slično.

Link to comment
Share on other sites

Prica o "realizmu" i pomene kako ce igrati Tavares. Ne pomene kako nece igrati Jabusele, Deck i Poirier. I kako ce, kao i u obe pobede u Madridu igrati Panter. 

Prica o tome kako su izgubljene dve u Beogradu a obe nije igrao Panter ciji se nedostatak najvise primetio, Lesorov onako. 

 

Ne kazem da je Partizan favorit ali skidanje gaca je daleko od realnosti. 

 

 

Ako moram u procentima 50:50... ako bas moram da nagnem na jednu stranu, nagnuo bih na vasu ipak. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...