Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ćus ovom zonom iškolovao Željka dve utakmice zaredom.

Ljulj iškolovao Pantera.

To je to od F4.

Da se vratimo u ABA blato bez novih povreda. TOP8 je veliki uspeh posle godina posta u EL.

Za nešto više nije dovoljan samo Zeljko, već malo ozbiljnija klupa od Trife, Balše i Tristana.

Glavu gore! Dobra sezona.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Nije veceras uopste trebalo da se igra. Kako smo odlucili, tako smo i prosli. Prilicno bedno.

Nismo mi nista odlucivali. Mogli smo eventualno da predamo. U Madrid po pobedu jer gore od ovoga tesko da mozemo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Nije veceras uopste trebalo da se igra. Kako smo odlucili, tako smo i prosli. Prilicno bedno.

Da li mislis da smo imali opciju da ne igramo? Ja mislim jedino da predamo 20:0. 
 

Sa cisto kosarkaske strane, nama bi skroz odgovaralo da smo odlozili ovo. Verujem da zbog rasporeda, pre svega Realovog nije to moglo da se uradi i da nam je vrlo jasno sugerisano da utakmicu igramo. Sta je moglo da kazemo mi necemo, Real hoce i sta onda? Posle onakvih tenzija nakon sruge utakmice i svih peglanja toga, nastaje ogroman problem na koji mogu da zamislim kako bi se reagovalo u javnosti. Od EL sledece sezone sigurno ne bi bilo nista, a pitanje i ovo kako bi se zavrsilo. Jebiga, mozda je iz necije vizure trebalo muski poginuti ali ne znam. Pogotovo sto drzava ne bi stala iza nas ocigledno. 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mi smo u najgoroj utakmici ove sezone bili egal sa njima, bez najboljeg igrača. Videćemo kako će funkcionisati ova zona kada je na drugoj strani neko ko pogadja.

 

 

Glave gore, u ovom uzasu, bolje nije moglo. Dobijamo ovo lagano.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sa malo više bazičnog logičnog decision makinga, Real je bio na putu da ovo rutinira, prvi put u seriji.

 

Tavares je uterao strah u kosti, a dodatnu notu igri je dao Ćaćo i pokazao i koliko plejmejking znači za smislenost jednog tima. Real je plakao za tim. Njihov problem je taj što Ćaćo ima 37 godina i ovo može relativno retko da izvede.

 

Exum i Nunally katastrofalni, čini mi se 3/21 iz igre; zato Leday i PPP pokidali, ali nije to istinska kompenzacija za takav fail bekovske linije - na kraju je Real već regularno skupljao i punio reket, te forsirao onu užasnu zonu.

 

Da je Panter bio tu, svakako bi Partizan dobio obe, odnosno ova se ne bi ni igrala.

 

Iako je poslovično imao dobru statistiku, Lessort generalno nedovoljno uticajan na igru, pojava Tavaresa obesmišljava njegove kvalitete. Za razliku od prethodnih puta, Željko nije ništa dobio od Smajlija - trebalo je da ga startuje, nije trebalo da ga preskoči.

 

Prečudna serija, odužila se nekako - svašta se izdogađalo tokom iste, ali ako Partizan pronađe bar deo ritma iz prošle nedelje, zatvara ovo u Madridu. Odbrana Reala je zaista skromna - KKP je i večeras bio na 80 poena, bez najboljeg napadača, 10 promašenih bacanja i 3/21 Exuma i Nunnalya.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Super je uzdati se u Pantera za g5, ali je Lesor imao pokaznu vezbu kako izgleda kad ispadnes iz takmicarskog ritma na samo 1 mec. A vodecemo tek kako izgledaju 2 meca pauze.

 

Bacanja i skok.

 

Naneli odigrao Andjusovsku partiju kakvu ni sam Andjusa ne bi mogao, sve da je potplacen.

 

P.s. nadam se da ce nece nastaviti seiriti o tome kako je Mateo dunster.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sjajna plej of tekma i game winner, pa onda odučavanje smradova od košarke... od tog trenutka - opšta tuča sa rezultatom četiri suspenzije i jedne povrede, onda dve povrede na parketu, jedna van, jedan auto-koš, kratke ruke, promašena bacanja, promašeni otvoreni šutevi...

 

Možemo da pričamo šta smo morali bolje, i hoćemo, ali ovu seriju je u kurac poveo jedan igrač kojeg je trigerovala prednja promena i napuštanje dvorane sopstvenih navijača. Serhio Ljulje, pičketino jedna. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djole said:

Da li mislis da smo imali opciju da ne igramo? Ja mislim jedino da predamo 20:0. 
 

Sa cisto kosarkaske strane, nama bi skroz odgovaralo da smo odlozili ovo. Verujem da zbog rasporeda, pre svega Realovog nije to moglo da se uradi i da nam je vrlo jasno sugerisano da utakmicu igramo. Sta je moglo da kazemo mi necemo, Real hoce i sta onda? Posle onakvih tenzija nakon sruge utakmice i svih peglanja toga, nastaje ogroman problem na koji mogu da zamislim kako bi se reagovalo u javnosti. Od EL sledece sezone sigurno ne bi bilo nista, a pitanje i ovo kako bi se zavrsilo. Jebiga, mozda je iz necije vizure trebalo muski poginuti ali ne znam. Pogotovo sto drzava ne bi stala iza nas ocigledno. 

 

Jesmo li se obratili Evroligi, zvanicno trazili odlaganje? Jesmo li se obratili Realu i/ili ACB-u? Ovo je nezapamcena tragedija, prosto nije moguce da niko ne bi imao sluha i razumevanja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, longbowman said:

Mi smo u najgoroj utakmici ove sezone bili egal sa njima, bez najboljeg igrača. Videćemo kako će funkcionisati ova zona kada je na drugoj strani neko ko pogadja.

 

Ovo uopste nije bio egal mec. G3 jeste.

5 minutes ago, brazilacjuca said:

Promasena bacanja su nas kostala pobede.

 

Ne samo to, vec Naneli i skok. Jedno je bilo skandalozno, drugo standardno lose.

4 minutes ago, Luchifer89 said:

A što bi mi išli kraćim putem, kad ne moramo...

 

Verujem u Zeljka, ali bojim se da se duzi put zavrsava slepom ulicom. Panter i sav pritisak na njemu, Ledej nece moci opet ovo, a spanski lobi ce da radi kao nikad pre.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Ajd batalite vise sa tim da nije trebalo da se igra. Mogli smo samo da ne izadjemo na parket, izgubimo 0-20 i mozda dobijemo neku kaznu posle. Lose smo igrali, lose sutirali, nije bilo dobro.
Ne zelim nijednom igracu da se povredi, ali ovo sto se desilo Deku je karma. Ali nije on kriv, kriva je ta komisija koja mu je za ono pesnicenje dala samo jednu utakmicu kazne. I zamolio bih @DameTime da mi objasni zasto se to Ledej po****? Sta je to uradio sem sto se bacio po loptu?

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Jesmo li se obratili Evroligi, zvanicno trazili odlaganje? Jesmo li se obratili Realu i/ili ACB-u? Ovo je nezapamcena tragedija, prosto nije moguce da niko ne bi imao sluha i razumevanja.

Zvanicno nismo, ali ja ti kazem da mislim da nam je jasno stavljeno do znanja da nece biti prihvaceno. I mogli smo da idemo zvanicno, da se pobunimo (na stranu sto je ostoja beskicmenjak koji ne sme sam ni do toaleta bez da pita vrhovnog vodju) ne igramo EL mozda vise ever, to naravno bude velika sramota za njih ali koju osim nas nece niko pamtiti duze od 5 dana. I ok mi je i ako neko misli tako da treba ali treba biti realan. 
 

Koji smo mi interes imali da igramo veceras evo reci ti meni? Cisto kosarkaski, ne stvari van terena. 

Edited by djole
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, medobrundo said:

Nije se on bacio po loptu, nego svom težinom na nogu igrača i napravio po ko zna koji ekces/nesportski potez/povredu od kada je u Partizanu.

Jel to radi od kada je u Partizanu ili kroz celu karijeru?

Imaš li te podatke, pošto vidim da ga pomno pratite?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Više smo imali skokova u napadu i manje izgubljenih lopti. Ali zato 26% za tri i 52% sa penala.

 

Dve utakmice u skroz poremećenim okolnostima igramo egal i pored svega gubimo na loptu-dve. Mogu da nas razvale tamo, ne sporim, mogu i da naprave pritisak, može svašta da bude, ali... ne vidim zašto se ovaj tim ne bi ponovo borio, odigrao svoju igru i ponovo ih iznenadio.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...