Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Žao mi je samo zbog umora i potrošnje koji su propali a čeka nas Real. Ako ništa drugo, definitivno sa svima možemo da se pobijemo. Međutim, ono što je Realni primetio na lajvu, dužina i kvalitet njihove klupe nose veliku prevagu.

 

I Real će biti umoran, plus putuju, pa se nadam da ćemo izdržati više rundi od njih.

 

Pre mesec-dva sam rekao da ne vidim zašto ne bismo napali pobedu u Monaku, a sad sam još više uveren u to.

 

17 minutes ago, uvrnuto said:

to sve verovatno zbog smrdljivog kosovskog transparenta koji više godi opštoj narodnoj košarkaški obrazovanoj srbskoj populaciji. 

Ajd' kontroliši se, pliz.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

Umor/premor.

 

Losa odbrana od pika.

 

2 govnara 3 govnara si nas pokrala u drugoj polovini 3/4

 

Zeljko posle dugo vremena omasio sa petorkama kada se lomilo. Smajli predugo igrao, potom Panter predugo sedeo (zadnjih 5 min smo igrali bez sutera).

 

Sve u svemu, pobili smo se, odbijali da se predamo i hvala im na tome. Sto kaze Dame, to je isto vid napretka. 

 

Arena/Partizan loze skoro sve ove najjace ekipe da odigraju svoje najbolje (pre svega suterski) partije sezone protiv nas. Uzecu to kao kompliment, sta mi drugo ostaje.

 

 

Za real nisam pametan. Bas nam ne leze. Ni koncepcijski, ni istorijski. Ove sezone su usavrsenija verzija nas, sa jos vecim monstrumom pod kosem.

Neverovatno je koliko brzo zaboravljas da je prva ekipa na tabeli prole nedelje za 30 minuta igre sutnula 0/16 za 3p.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da je Oly jači od Barse ali sam se prevario - Barsa je jača, oni imaju sve što ima Oli plus nisu kamenjari, naprotiv. Takođe mislim da je Barsa jako nezgodna u best of 5 seriji i da njih otprilike možeš da dobiješ samo na jednu utakmicu, ako si neko od donje plasiranih EL timova. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Arsenije Pesic said:

A šta znam za to suđenje, koliko sam ja video možda dva očigledna faula nisu svirali, sve ostalo su bile neke 50:50 situacije koju mogu a ne moraju da se sviraju i stvar su kriterijuma. Na tu njihovu jaču odbranu mi nismo odgovorili istom merom, da je bilo toga i da su nama svirali faulove u istim situacijama, onda bi moglo da se priča o nekoj tendenciji. Ovako, čini mi se ipak da je nervoza zbog loše igre bila usmerena na sudije, ne svaki put opravdano.

 

na sve to, bilo je potencijalne gurke i vas, kada su se odvojili na preko 10

nekoliko sumnjivih faulova u napadu od cca 5 sviranih.

 

dobro ste se drzali, s'obzirom na to da frontcourt barce uopste ne odgovara lessortu; svi duge ruke imaju i pokretljivi su, lepo barca koriguje odbranu unutra.

 

malo vam je i srece falilo, izasli neki sutevi ali nije rdjavo bilo.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kendrick said:

Subjektivni osecaj tokom tekme, totalno suprotan od istog tokom Olimpijakosa.

 

Odigrala je Barca mnogo bolje od Grka predvodjenih pomocnim trenerom - nisu gubili zivce ni na 39:32 i docekali su svojih pet minuta.

 

Ono sto sam pisao na EL temi se potvrdilo i na ovom mecu - iako je Barcelona napravila seriju od 20:4 i povela sa +12, trebalo je dosta truda da se mec nekako privede kraju. Ovakav Partizan se moze dobiti samo tako, odgovornom igrom i dobrim resenjima u napadu skoro svih 40 minuta, uz jak intezitet u odbrani.

 

Vec za Real cemo videti - oni imaju veliku prednost u liku Edija Tavaresa, imaju bolji tim i ako i oni budu odigrali onako kako umeju, trebace KKP jedna izvanredna partija da taj mec dobiju. Naravno, ako Real bude igrao kao u Kaunasu (jedan od primera), taj mec ce izgledati prilicno jednostrano, nesto kao kada su gostovali Monaco ili Oly.

 

U svakom slucaju, Partizanu je po kvalitetu mesto u TOP8 i dalje su na dobrom putu, a vec sutra cemo videti koliku vaznost ce imati novi mec u petak sa Realom. Sto se tice kalkulacija, ako racunamo i pobedu protiv PAO u poslednjem kolu, samo jos tri ekipe mogu da se nadju ispred Partizana - Zalgiris sa 4/4 do kraja, Valencia sa 4/4 do kraja i Baskonia sa 3/3 do kraja (ili 2/3 ako Valencia dobije sve do kraja).

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uvrnuto said:

Inače, ipak se ja umorih pred utakmicu. Matijas kanda je osetio moje patnje. 

Praštajte!

 

Dolazimo u Žirafu, naručujemo pivo, odmah i klopu, da stignemo. Pijemo prvu turu, prošlo po sata, kad dolazi konobar i kaže da ga nisu u kuhinji čuli za porudžbinu. Idi u tri lepe. 

 

Ništa, pijemo još jedno, bez klope i palimo na tekmu. 

 

Čekamo u redu, čujem španski odmah iza. Vidim stariji gospodin i lik u 30-im, sa našim šalom. Reko' on je naš, a gospodin mu u gostima. I krenem u spiku. 

 

Ja mislio da su došli zbog Barse. 

Kad ono, oni došli iz Valensije, obojica Španci, da gledaju sutra tekmu protiv Zvezde. Ali su došli da vide i najbolju atmosferu u Evropi. 

Od reči do reči. 

Kupili i naš šal, taj što je nosio momak. Doduše, uzeo lik od onih prodavaca ispred, žali se da nije od košarkaškog kluba. 

 

Ispričali se mi za kratko vreme, i o Valensiji i Partizanu, Fuelanbradi, Evroligi, Srbiji, Španiji... Kao da se znamo sto godina. Ja ih pozvao kod nas u sektor pošto su imali totalno razdvojena sedišta, a taman da malo bolje osete atmosferu. 

 

Ulazimo na kontrolu, kad zaustavljaju me zbog transparenta. 

 

Pola sata sam čekao kao najveći debil dok mi konačno nisu rekli da ne mogu da ga unesem. 

 

Prostite mi. Hvala. 

Tegi, you know what I mean. I tebe isto. 

 

Uštekao sam transparent, da ga pokupim posle i ušao par minuta pre početka. Ispižđen. 

Likovi iz Valensije me čekali 15-ak min. nakon čega su otišli. Šta će. 

Pa mi ni poraz ne pade teško. Jebiga. 

I ovi su moćni, već ispisaste. Iako sam mislio da ćemo dobiti. 

 

P.S.

Ako neko nekako zna ili dođe do ovih ljudi iz Valensije, voleo bih da mi javi. 

Cigani included sutra. 

"I to sve verovatno zbog smrdljivog kosovskog transparenta koji više godi opštoj narodnoj košarkaški obrazovanoj srbskoj populaciji. 

Koji je posle ikada opet bio duž severne tribine. 

Je*em ih u usta.”

 

 

Sram te bilo.

Ko kaže da je Tata tema zaključana.

  • Love 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

 

U svakom slucaju, Partizanu je po kvalitetu mesto u TOP8 i dalje su na dobrom putu, a vec sutra cemo videti koliku vaznost ce imati novi mec u petak sa Realom. Sto se tice kalkulacija, ako racunamo i pobedu protiv PAO u poslednjem kolu, samo jos tri ekipe mogu da se nadju ispred Partizana - Zalgiris sa 4/4 do kraja, Valencia sa 4/4 do kraja i Baskonia sa 3/3 do kraja (ili 2/3 ako Valencia dobije sve do kraja).

 

I jos jedna opcija, Zalgiris 4/4, Baskonija 2/3 i Efes 3/3, tada bi se napravio trougao sa Zelimirom, Atamanom i Baskonijom od 18 16 gde je Baskonija najbolja. Zapravo, ovaj scenario je i najmanje nerelan, mada to ce se vec danas znati, ako Zalgiris ne dobije Monako onda ce i pobeda nad PAO veoma verovatno da znaci top 8 sa pozicije sedam, sto znaci da se ide na drugoplasirani, a ko ce to biti, tesko je reci, vise naginje ka Realu ili Olimpijakosu, nego Barsi. 

 

Inace, Barsa je top tim, zato i mislim da je najveci uspeh za KKCZ to sto je igrala dva egal utakmice sa njima ( jednu cak i dobila koja nije priznata ), uz pobede u Pireju i Tel Avivu i Areni. 

 

Mislim da Zelimir ima sanse protiv svih timova, sem Reala i Barse na tri dobijene, pa cak mislim da i Olimpijakos nije nedodoriljiv, ali posto imaju prednost domaceg terena, bice tesko tamo dobiti bar jednu, a mozda i dve, ali ipak postoje sanse. 

Monako i Fener su mi ekipe kojima ic ne verujem i da mislim da bi Partizan imao dobre sanse da ih izbaci iz top 8, ali sa njima nece igrati, tako da i ne treba pisati o tome. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, uini said:

 

na sve to, bilo je potencijalne gurke i vas, kada su se odvojili na preko 10

nekoliko sumnjivih faulova u napadu od cca 5 sviranih.

 

dobro ste se drzali, s'obzirom na to da frontcourt barce uopste ne odgovara lessortu; svi duge ruke imaju i pokretljivi su, lepo barca koriguje odbranu unutra.

 

malo vam je i srece falilo, izasli neki sutevi ali nije rdjavo bilo.

 

I na sve to imaju Mirotića. Kakva igračina. Uradio je sve što je trebalo tačno kad je trebalo.

 

Uglavnom, zaslužena i čista pobeda Barse, svaka čast, idemo dalje. Nadam se da nam Real dolazi u manje svežem izdanju nego što je to bila Barsa, jer ipak, protiv ovih top ekipa tvoje je da uradiš sve što možeš ali na kraju se oni ipak malo više pitaju.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Sinoć baš teško otrežnjenje da ipak nismo najbolji u EL.

Jbg sad, šta je tu je.
Moraćemo da se zadovoljimo 7. mestom.

Realno nas je loš ulazak u sezonu koštao boljeg plasmana. Kad kreneš sa 4-9 ne možeš u ovoj konkurenciji da očekuješ prednost domaćeg terena u plej-ofu.

Nadam se da će dogodine biti bolje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Cooper said:

Sinoć baš teško otrežnjenje da ipak nismo najbolji u EL.

Jbg sad, šta je tu je.
Moraćemo da se zadovoljimo 7. mestom.

Realno nas je loš ulazak u sezonu koštao boljeg plasmana. Kad kreneš sa 4-9 ne možeš u ovoj konkurenciji da očekuješ prednost domaćeg terena u plej-ofu.

Nadam se da će dogodine biti bolje...

Najbitnije je uzivati u utakmicama, a to ko je najbolji odlucice igre u nastavku takmicenja, sudije i sreca.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Oni su duži viši a juče i brži od nas. Ima ih po dvojica na svakoj poziciji, forma u usponu, tako da nismo se puno ni pitali mi. 

U suštini naši promasaji se nivelisu simultankom Dantea tako da je rezultat realan.

Bila je zanimljiva ona petorka sa 5 visokih naših. Mislim da je to bio odgovor u jednom momentu na njihov atleticizam. Trifa treba da bude svestan koliko je on bitan igrač rotacije zbog svog sajza.

Već u petak su nam šanse veće jer Real osim na poziciji centra nema neku fizičku il atletsku prednost prednost. Dan odmora više, dan više za pripremu pa da se posibamo. 

Edited by odupri se ludilu
Link to comment
Share on other sites

Real je na pleju baš kriminal, nekako od ove 3 utakmice Barsa mi je bila najteža jer ljudi imaju nerealna tela, u Nba ovo niko nema što se visine tice pogotovo na 4.

 

Takodje Barsa igra odličnu odbranu, Real baš i ne, večeras igraju u Spaniji i dolaze u Bg, Željko će imati dan više da spremi mec kao što je Saras imao za sinocnu utakmicu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaslužena pobeda Barse, ugušili su nas odbranom, a pametno, strpljivo (u najvećem delu) odigrali napad tražeći i nalazeći najbolja rešenja za šut. Odnos skokova +10, asistencija +20, % šuta sjajan. Nama je dosta pomoglo naših 5-6 ukradenih i njihovih 14 izgubljenih lopti. To je veliki broj napada i šuteva, koje nažalost nismo uspeli (u potpunosti) da iskoristimo. Raduje borbenost (niti možemo niti smemo drugačije). Kao što neko "iznad" reče, čekamo petak pa da se pošibamo. 

 

p.s.

"kolega" forumaš SF#3,koji jinx-uje zamalo pogodio razliku .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/27/2023 at 5:58 PM, uini said:

inace, ako se neko ne lozi na te murale na koje referisem, valjda ne bi trebalo da tom nekom smeta i podjebavanje tipa, "odlutali ste od postulata murala u derneku".

 

To te neko slagao

 

Spoiler

v7GiOzryVlnI.jpg?o=1

Spoiler


GargantuanCelebratedArcticfox-size_restr

 

SVE ZA LJUBAV SVE ZA PARTIZAAAAN!!!! :classic_cool:

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

SInoć smo vidjeli šta sve treba da se desi da se dobije KKP u Beogradu. 

 

Igrači umorni bez dovoljno energije, gostujuće suđenje uz perfektan šut spolja. Neće se često dešavati.

 

Mislim da se ova Barsa može dobiti u plej ofu.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...